Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast dali??


?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co zamiast 505 polecacie tak do 1400-max1500zł?jak dla mnie grają za ciemno,szukam czegos bardziej przejrzystego,pokój bedzie mial ok. 20m^2 prostokąt, tylko zeby to nie był krok w bok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno nabyłem Phonar v2, jeszcze je "oblatuje" ale ich sposób prezentacji mi sie b. podoba. Oddalenie pierwszego planu powoduje potęgowanie przestrzeni, no i ten basik. . . :-) Moze cos takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 505 są zbudowane na wooferach Vifa TC. Jakby ich nie aplikować, to nigdy nie będą miały wystarczająco dobrej kontroli basu, poza tym bas może sprawiać wrażenie zbyt obfitego i nieco zamazanego. Jeżeli szukasz kolumn o odmiennym charakterze brzmienia (a z tego co piszesz wynika że szukasz), to unikaj wszystkiego co wykorzystuje wspomniane Vify z serii TC lub bliźniaczo podobnej BC. Ponieważ kwota jaką dysponujesz jest jaka jest, to proponowałbym skierować poszukiwania na kolumny używane lub DIY. Z pewnością byłbyś zadowolony z czegoś, co wykorzystuje aluminiową kopułkę Vify D25AG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Łukasz

Nie wiem czy wiesz, ale u mnie teraz jest promocja i Phoebe kosztują 1290zł, a więc mieścisz sie w zamierzonej kwocie. Phoebe to zupełnie inne kolumny niż Dali i napewno nie sa ciemne. Wręcz przeciwnie, jak na swoja cenę mają sporo otwartości, przejrzystosci i blasku. Mogę cie zapewnić, że nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Tym bardziej, że były porównywane z kolumnami droższymi, takimi jak B&W 602.5 lub Monitor Audio Silver 5i, które swego czasu kosztowały 2800zł i miałem kłopot z ich sprzedaniem, bo kazdy wybierał Phoebe, mimo, że na te Monitory zrobiłem cenę 2000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo blizej mi do mimasów niz phoebe,jaka różnica w brzmieniu jest miedzy tymi dwiema?

a czy w ogole jest sens zmieniać te dali na cos w takiej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Zyzio, ja tylko tak troszeczke. Widzisz, że klient zagubiony.

 

>>Łukasz,

Uwierz mi, że różnica między Phoebe a Dali 5005 będzie tak duża, że McGyver może spaść z krzesła.

Zastosowane głosniki prawie nie mają tu nic do rzeczy, trzeba poprostu umieć je zastosować.

Pisz do mnie na prywatną skrzynie, bo faktycznie za bardzo nie moge sie reklamować, ale jak widze, że ktoś ma taki problem, to aż szkoda sie nie odezwać.

 

Teraz nie odpisze, bo spadam do domu. Nara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro AA poszedł do domu, to może ja. Kilka miesięcy temu słuchałem Mimasów. Są oparte na czeskich wooferach i tweeterach Seasa. Grają ... konkurencyjnie w swoim zakresie cenowym. Mają nieco wykonturowany charakter, ale bas jest stosunkowo dobrze kontrolowany, średnica czytelna, a góra dość czysta i detaliczna.

Zgadzam się z AudioAcademy, że aplikacja głośnika ma kluczowe znaczenie, niemniej jednak praw fizyki się nie przeskoczy, zestaw parametrów Thiele-Smalla Vify TC sprawia, że nie da się z nich uzyskać naprawdę kontrolowanego basu, można co najwyżej nie eksponować tej wady, próbować ją ukryć. Vify TC i czeskie woofery ARN mają odwrotne zestawy wad i zalet. TC ma lepszą średnicę niż ARN, ale bas lepszą kontrolę będzie miał z ARN. Zatem tutaj Audio Academy oferuje wybór pomiędzy różnymi charakterami brzmienia. Odsłuchy wskazane

Ale tak naprawdę wymiana niezłych Dali 505 (które są czymś zupełnie innym niż Dali 5005) na coś ze sklepu w cenie ok. 1500-2000zł może być co najwyżej krokiem w bok, prawdziwy postęp zacznie się dopiero na wyższym pułapie cenowym. Lub w ramach okazji z rynku wtórnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, woofery Vifa TC mają swoje ograniczenia, mają też zalety. Umiejętny tuning pozwoli owe zalety wykorzystać do maksimum, a wady może zredukować i spróbować ukryć, lecz nie wyeliminuje ich całkowicie. Niemniej można uwolnić potencjał drzemiący w średnicy, oczyścić, wygładzić i może również nieco wzmocnić wysokie, przestroić skrzynię w celu uspokojenia i poskromienia basu... Da się to tak zrobić, by na zewnątrz kolumn nie było ani śladu podjętych działań, więc nie powinno to utrudnić ewentualnej późniejszej odsprzedaży kolumn, a ze względu na istotną poprawę jakości dźwięku wręcz może ją ułatwić. Cokolwiek by nie napisać, to tuning pociąga za sobą wydatek kwoty stanowiącej ledwie ułamek tego co trzeba przeznaczyć na zakup nowych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dołożyć.

Nie dołożysz, to po tuningu będziesz miał kolumny co najwyżej takie, jak te po dokładce i bez żadnych poprawek.

A jak dołożysz to od razu lepsza baza do ewentualnych poprawek.

 

505 są ok, ale 450 to w mordę solidny dźwięk.

Ja tam swoich nie sprzedaję.

Przy okazji pozdrawiam Teo, Croolick'a i Zegarmistrza, dzięki którym podjałem szybką decyzję o zakupie Dalaków.

Z Musicalem A1001 marudziłem i Jarzabek mi go zwinął :(

Wniosek: myśl, słuchaj rad, ale za bardzo się nie ociągaj - można tu przegiąć w drugą stonę. Życie (audiofilskie i nie tylko) mamy jedno - szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek 11 to kolejny zadowolony "trzymacz" Dali 450 który ich nie puści. Trudno więc będzie takie upolować. Jednakże Dali 450 są zbudowane na głośnikach możliwych do kupienia, więc można zrobić DIY, da się to nawet zrobić nieco lepiej niż oryginał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się jako zupełnie bezstronny: onegdaj zupełnie przypadkiem w gdyńskim Albatrosie słyszałem Phoebe podczas prezentacji dla jakiegoś klienta. Brzmienie było na tyle rasowe,że "podłaczyłem się" do odsłuchu. Znakomite kolumny ! Nawet przy ówczesnej - wyższej - cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz

Audio Akademy napomknął o Monitor Audio Silver 5i. Producent Phoeba zasugerował, że jego AA były lepsze od MA Silver 5.

Tak się składa, że ma MA i porównywałem je o znajomego właśnie z AA Phoebe. I moim zdaniem Monitory wciągnęły nosem AA. Są lepiej zrównoważone, mają większy bas, nie są tak bardzo suche ja Phoeba. Właściiel AA też to przyznał. Jeśli więc szukasz jasnych, dynamicznych, bezpośrednich kolumn to poszukaj MA Silver 5 i z drugiej ręki. Ja swoje kupiłem używane za 1700 złotych. Ich jedyny problem to kontola basu, ale daje sIą to skorygować kabelkami.

Ale oczywiście AA Phoeba to całkiem przyzwoite głośniki.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Za 1500 450 nie kupisz, nigdy nie widziaqłem tak tanio. Najniższa cena z jaką się zetknąłem w ogłoszeniach to było 1800, a tak normalnie to trzeba się spodziewać 2000-2200. Nowe kosztowały o ile pamiętam 3500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem McGyver ale mało troche i za duzo mi to nie mówi,moze bardziej jakies porównanie dali-505 a phoebe,elac 121 a mimasII jak to sie ma do siebie,zblizony charakter czy raczej przepaść...i co jest konkurencja dla tych mimasów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz Łukasz, każdy pisze to co słyszy lub chce słyszeć. Ja miałem Monitor Audio od znajomego, który był ich właścicielem i przez przypadek usłyszał u mnie Hyperiony. Następnego dnia przyjechał z ze swoimi MA i zaczeliśmy porównania. Po godzinie wyszedł z Hyperionami a ja miałem na stanie bardzo ładne mahoniowe MA silver 5i. trzymałem je tylko po to żeby właśnie pokazywać klientom co można zrobić w Polsce a co sie robi na zachodzie. W pewnym momencie chciałem je sprzedać za 2000zł. Trafiła sie klientka z mahoniową komodą, więc pomyślałem sobie, że wcisne jej te Monitory. Babka zapowiedziała, że przyjdzie z panem, który zna sie na sprzecie i on jej doradzi, bo ona raczej i tak nic nie usłyszy.

Przyjechali, usiedli i Monitory poszły na pierwszy ogień. Bardzo ładnie, bardzo fajnie - a teraz niech pan włączy te swoje kolumny - powiedziała babka. I jak włączyłem, tak po jakiś 30 sekundach odezwała sie babka i powiedziała - to niech pan mi robi te Phoebe w mahoniu i ile mam dopłacić.

I tak znowu zostałem z MA.

Faktycznie bas mają większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA a jak zagraly MA 5i z lapka...bo pewnie probowales? ;-D. I jeszcze jedno pytanie czy udalo Ci sie porownac z model silver z modelem gold?

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>pawelm

Z lampką zagrały bardziej soczyście i dostały więcej szczegółowości a goldów, to ja nawet sam nie słyszałem.

 

>>łukasz

We wrocku były moje kolumny, co prawda Diony, ale mozna było zobaczyć co potrafię zrobić, miałbyś jakieś odniesienie do phoebe. Bedę we Wrocku, ale gdzies tak w sierpniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.