Skocz do zawartości
IGNORED

Oddam projekt w dobre ręce.


DeTom

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś popełniłem taki oto wzmacniacz. Od razu się przyznam projekt znaleziony w necie. Wzmacniacz w klasie A. Wymaga dość pokaźnych radiatorów. Popełniłem też płytkę. Dla zainteresowanych forumowiczów prześle projekt płytki via e-mail. Docelowo ten oraz inne moje projekty będzie można znaleźć na mojej stronce, którą mam nadzieję jeszcze tego lata posklecać. Przepraszam za jakość rysunków ale takie ograniczenia forum.

 

Mam nadzieję że za moim przykładem pójdą inni i coś ciekawego będzie można tu znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1340-100005605 1170271297_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze linka do stronki z której skopiowałem projekt:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Fajny pomysł na zgrupowanie różnych projektów. Sam coś poszukam i wkleje (mam już na oku wzmacniacz lampowy słuchawkowy płytka w PDF i schemat).

 

Jakie wrażenia odsłuchowe po popełnieniu wzmacniacza? Szczerze to sam szukam wzmaka w klasie A. A projekt ciekawy. Jak mozna proszę o projekt płytki.

 

Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zamysłem było abyśmy zamieszczali tu swoje projekty, ewentualnie te w które włożyliśmy jakiś wkład. W innym przypadku zrobi się z tego zbieranina linków o których nikt nie będzie potrafił nic powiedzieć. Dla przykładu schemat wzmacniacza o którym mowa powyżej jest ściągnięty z netu ale płytka jest już moja. Jutro wrzuce jeszcze może fotkę zbudowanego kanału, bo mam go gdzieś jeszcze chyba. Co do wrażeń odsłuchwych to muszę się przyznać że słuchałem go dość dawno temu i jedyne co mogę powiedzieć to że brzmiał przyzwoicie. Na pewno byłoby lepiej gdyby nad nim popracować ale zarzuciłem prace nad nim z powodu problemów z chłodzeniem. Grzeje się to jak diabli co zresztą było do przewidzenia :-)

 

Projekt płytki podeślę.

 

P3A nie budowałem ale z tego co widzę jest to bardzo minimalistyczna i klasyczna konstrukcja. Czasami takie grają najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać jest to rozbudowana końcówka Elliott'a (20 Watt Class-A Power Amplifier)

Gra pewnie tak samo jak wygląda :-)

 

P3A budowałem dość dawno temu, potem przerobiłem go na coś takiego jak w załączniku. Można się pobawić, bo to taki wzorcowy wzmacniacz.

Ogólnie szkoda czasu na P3A, lepiej zbudować słynną końcówkę z EE na GT (tą 150W) i wsadzić tam IRFP2450 - to bardzo dobry wzmacniacz. W ogóle projekty z EE są świetne, tam chyba pracują audiofile konstruktorzy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igod

Bardzo ladniutka ta koncoweczka.

Jak masz jakies namiary na jakis pozadny i sprawdzony schemat koncowki to byl bym wdzieczny za info, P3A kusil mnie bo duzo ludzi go zrobilo i nawet go chwala, mnie on troche przypomina prl i stare diory. Jak gra to nie wiem bo go nie budowalem, ostatnio jakos spodobaly mi sie hexfety, latwe wysterowanie, SOA ok, dzwiek jakis taki chyba bardziej wyzaokraglany, mniej chirurgiczny niz slynne toshiby (mam to i to i jakos mi sie tak wydaje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mos-y, mają nieciekawe brzmienie, dość specyficzne. Nie „grają” jak lampa i jak dobry bipolar. Dlatego mam pytanie, może koledzy mają doświadczenia z Pass A40 lub

JLH np. zmodernizowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected]

 

igod bede wdzieczny za jakies ciekawe rozwiazania, nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa mianowicie: czesto stosuje sie w miare proste uklady polaryzacyjne np. P3A i nie wiem czy da sie uzyskac satysfakcjonujacy efekt stosujac wlasnie takie minimalistyczne uklady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi

co do brzmienia mos'ow to nie zgadzam sie z kolega A66. od paru lat (niestety dosc niesystematycznie) mecze projekt z EE "wzmacniacz sredniej mocy na tranzystorach hexFET". moim zdaniem dosc udany i prezentujacy ciekawe brzmienie. obecnie przygotowuje jakby jego "druga" wersje. wlasnie koncze projektowanie PCB (zreszta wzorowanej na orginalnej ale pod konkretne elementy ktore bede pochodzic z farell inone) poprzednia PCB juz i tak swoje przezyla, ciagle zmiany elementow przyczynily sie do oderwania scizek od laminatu. obecna PCB stralem sie tak zaprojektowac zeby siezki obu (polowek) sygnalu (+/-) byly jednakowej dlugosci, pelna symetryzacja zarowno pod wzgledem projektu wzmacniacza jak i jego fizycznym wykonaniem. przy dosc starannym dobraniu elementow (szczegolnie w wejsciowym stopniu - symetryczny wzmacniacz róznicowy). Co d brzmienia: nigdy nie poruwnywalem z lampa, ale na fabrycznego bipolara bym nie zamienil. dla mnie bipolar (mowie tu o takich w przedziale do 2,5kzl) brzmi jakos "ociezale" brakuje mu jakby szybkosci. hexFET jest wedlug mojego odczucia szybszy, sucham przede wszystkim minimali, gdzie szybki i krotki bass to podstawa. co do srednicy nie mam tu nic do zarzucenia, szczegolnie podobaja mi wokale w jaki sposob prezentuje ten wzmacniacz, choc moze czasami lekko wysuniete na pierwszy plan (tu dave gahan z depeche mode naprawde "pokazuje" dla mnie jaki ma glos - szczegolnie gdy slucham koncertu 101 wydanego na sacd). co do wysokich, jest ok, ale ... czasami brakuje mi ich szybkosci. jest ich dokladnie tyle ile powinno byc choc czasami sa jakby "zwolnine" w stosunku do czestotliwosci niskich. zobaczymy jak bedzie na nowej PCB, moze bedzie trzeba bardziej poeksperymentowac z wartosciami elementow. bynajmniej wedlug mnie projekt warty uwagi. jezeli bedzie zainteresowanie postaram sie w miare mozliwosci umiescic wzory "nowego" PCB wraz z kodami elementow farell inone.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aemes

 

Przerabialem juz pare wzmacniaczy takich i takich, moja konkluzja jest taka:

Hexfet - (w moim przypadku) swietne wokale, bas nie najgorszy choc brakuje mu takiej werwy i ochoty do zycia jak to jest w bipolarach, wysokie moga tez byc, szczegolowosc dosyc dobra, bardzo przyjemnie sie go slucha.

Bipolar - (w moim przypadku) bardzo chirurgiczny dzwiek, masakrycznie szybki i swietnie kontrolowany bas (naprawde suuper), wysokie tony bardzo dokladne (czasami az za bardzo) obcinane czasami jak zyletka, szczegolowosc bardzo (az za bardzo) dobra, dlozsze sluchanie troche mnie meczy, jednakze pokazuje cala prawde o torze audio w moim systemie (tanim systemie).

Jakos nie moge znalezc tego zlotego srodka. Moje w/w wypociny sa raczej dosyc ogolnikowe, w glownej mierze brzmienie jako takie bierze sie z stopnia sterujacego a sam stopien pradowy juz nie ma tyle do powiedzenia. Odnosnie tego wzmaka z EE na hex to jest w sieci nieco zmodyfikowana wersja zasilana +/-43V, czy rzeczywiscie jest on taki dobry ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borysgo2 - poszło na maila. Ja nie jestem zwolennikiem super prostych projektów bo żadnego dobrego nie słyszałem. Aleph jest dobry, ale po 2 godzinnym wygrzewaniu i pobiera ogromną moc.

 

aemes - nic dziwnego! To dobry projekt, a wzmacniacze do 2k5 to budżet gdzie oszczędza się na transformatorze. Polecam użyć IRFP240/9240, w następnym numerze pojawił się "tuning" projektu który zrobiłeś. Jeśli chcesz, wyślę Ci go.

 

jar - no :-) a tak naprawdę z bipolara, wydaje mi się, można uzyskać lepszy dźwięk... minimalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.