Skocz do zawartości
IGNORED

naim czy thiel?


paku

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

z zapałem szykuję się do zakupu nowego stereo. Słucham głównie, jesli nie wyłącznie, jazzu i klasyki. Lubię dźwięk czysty do bółu, odarty z upiększeń, dynamiczny, głęboki. Taki, gdzie czuć niemal oddech smyczka kontrabasu. Dlatego lubię niewielkie składy, a najbardziej połączenie jazzu i baroku (Loussier). Po paru odsłuchach wydaje mi się, że jestem coraz bliżej.

Albo Cyrus (o model nie pytajcie, co pamiętam, to konieczność zapomnienia o doznaniach estetycznych) z Thiel 1.6. Zamiast Cyrusa moze Electrocompaniet - czekam na odsłuch.

Albo Naim 5 z Naimem Allae (może zamiast integry przewzmacniacz i końcówka - zależy od k złotych).

Czytalem Wasze opinie o Thele'ach i Naimie, ale nie udało mi się znaleźć porównania. Może ktoś by się pokusił?

Dodam, że pokój będzie miał ok. 40 m. Głośniki będą stały blisko (do 20 cm) ściany tylnej (podobno Naim tak zaleca, a Thiel ma bassreflex z przodu). Z boku też nie będzie więcej niż 40 cm. A może takie ustawienie to pomyłka? Chociaż obawiam się, że bez metody prób i błędów niewiele osiągnę.

Dziekuję za wszytskie uwagi, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel'e moga byc tym, czego szukasz. Wymagaja bardzo starannego doboru wzmacniacza. Nie wiem jak zabrzmia z ECI ale bedziesz mogl to stwierdzic nausznie w HiFiClubie. Nie wiem jaki budzet na wzmak. Jako kandydatow do odsluchu z 1.6 moge polecic jeszcze Sonneteer Bronte lub Alabaster. Wspomniany ECI-2 lub ECI-3, oraz Exposure 2010 S (ten nie jest nawet specjalnie drogi). W HiFiClubie pewnie bedzie tez okazja posluchac urzadzen Audio Analogue. Moga byc ciekawe, acz nie w 100% odpowiadaja Twojej charakterystyce preferowanego dzwieku.

 

Thiel'e lubia duzo pradu i duzo miejsca. Mimo to w 40m z 1.6 moze byc zbyt szczuplo. Jako alternatywe dla 1.6 radze tez posluchac JMLab Electra 926. Ta niestety chyba kosztuje cos kolo 2-3 kzl wiecej niz wspomniane Thiel'e.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet na wzmaka, CD i głośniki bez kabli ok. 25k zł (jeszcze chwila i będzie 30, a potem szukanie taniego kredytu - może ktoś coś wie na ten temat?).

 

Słuchałem Sonneteera z Cabassami (oczywiście modelu nie pamiętam). Dźwiek był płaski, mało precyzyjny, zabałaganiony. Już lepiej było z Jolidą, ale nadal brakowało czystości i szczegółowości. Bas jakby nie mógl się odnaleźć w całej reszcie. Inna sprawa, że pokój odsłuchowy był świeży i chyba zostałem "królikiem". Na tym moja przygoda z Sonneteerem, Jolidą i Cabassami się skończyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jedyne doświadczenie z electrocompaniet to odsłuch ECI 3 i od tego czasu nabrałem uprzedzen do tej marki. Rzekoma nieograniczona wydajność prądowa nie ma pokrycia w rzeczywistości - wzmacniacz słabo sobie radził.

Co do thiel 1.6 to trzeba sobie uzmysłowić, że to jest mały 6.5' głośnik, który ledwo wydoli już w 22-25m2 . Choćby go jaki wielki piec napędzał w 40m2 nie ma szans na dobry dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1:

JMLab Electra 926 - czy wiesz, gdzie można posłuchac i kupić w W-wie? W necie nie znalazłem. Obawiam się tylko, że są za głebokie (ok 0,5 m). Dodając kolejne 0,5 od ściany mam 1 m i głośniki wyprowadzone w głąb pokoju, co moze mi synka prowokować do niszczycielskich działań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> pewnie Audio Forte i HiFi Club. W ogole to JMLab'a dystrybuuje Trimex - jesli sie nie myle da sie posluchac na Armii Ludowej.

Jesli sluchales Alabastra w ciagu ostatnich 2 tygodni to byl na 100% niewygrzany. Zdaje sie, ze panowie w AF mieli 'swiezynke' :-) Jesli Bronte to jest nieco gorszy na moje ucho od Alabastra (szczuplej, bardziej plasko za to wiecej dynamiki). Cabass'ow nigdy nie lubilem. Niewazne - po prostu Sonneteer + Cabasse to jak widac nie Twoj dzwiek, jesli calkowicie nie lezala Ci ta charakterystyka to proponuje rzeczywiscie spisac go na straty. Jolida pewnie JD502S. Do Thieli troche ciut mala wydajnosc, ale wzmak generalnie fajny za swoja cene. Do Thieli potrzebowalbys moim zdaniem minimum Jolida JD801. Jest jeszcze np. Jadis Orchestra, ale jest IMO za slodki.

 

Jesli lubisz dzwiek 'bezwzgledny' i niezbyt upiekszony to mozna jeszcze spojrzec na Coplanda CSA 29. Primare serii 30 tez nie od rzeczy, ale troche bardziej 'wygladzony' niz Copland.

 

Naim serii 5 moze w niektorych szczegolach przypominac Sonneteera.

 

JMLab'y to jasniejszy dzwiek niz Thiel. Moze byc dla Ciebie ok, a moze nie. 926 powinny sobie juz w 40m poradzic. Rzeczywiscie sa glebokie. Wchodzi teraz nowa seria Elektra i 926 sa chyba zastapione przez 1027. Jesli bedzie pasowal Ci dzwiek 926 to mysle, ze mozesz sie targowac 'do upadlego'. Ja towaru wychodzacego z produkcji nie dopuszczam do mysli za cene wyzsza niz 60-70% nowego.

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> dla tych kolumn (Thieli tez) 0.5 m od sciany moze byc za malo chociaz moze byc i ok. w tak duzym pomieszczeniu - bedzie reinforcement basu :-) No i przypomnialy mi sie jeszcze fajne kolumny. AP Virgo III tylko to juz drogo. Chyba, ze vII z 2-giej reki. Tez sobie poradza w 40m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku,

 

trochę masz problem, pomieszczenie jest duże jeśłi zależy ci na naprawdęuczciwym jego nagłośnieinu potrzebujesz faktycznie sporych kolumn. Te z kolei będą potrzebowały wydajnego pieca do napędzenia i tak kwota rośnie :(

 

Wypowiedź będzie wprawdzie nie w typowanym przez ciebie sprzęcie , ale może ci sie przyda.

 

Pytanie co jet względnie tanie i wydajne prądowo, a w zasadzie powinno się zacząć od kolumn i szukaćpieca do modelu który wybierzesz. Oczywiście możesz wybrać mniejsze kolumny teżzagrają ale , .. . albo waga dźwięku będzie nieco papierowa w tym pomieszczeniu, albo w ogóle te kolumny zginą, a ty sie będziesz zastanawiał dlaczego nie ma basu skoro w kolumnie głośnik niskotonowy jest.

 

Jak by się nie przymierzać, wydaje mi się, że te 25kzł zje ci sam wzmacniacz i kolumny, chyba że dopuszczasz możliwość naycia używek. Jeszcze niedawno widziałem w ogłoszeniach Elektrę 926 za ok 8kzł (ale nie mam pojęcia jak wypadnie w 40m kw.)

Może końcówka Ushera R1,5, nowa ok 10k a widziałem przynajmniej jedno ogłoszenie o używanej. Może używany Krell 400xi lub nowy myśłę , że za 12kzł by puścili.

Co do kolumn polecał bym wg własnych doświadczeń S&L z Krakowa. W tej materii proponuję jednak zwrócić się do Martina. Sam użytkuję Pretoriany, lecz dla nich optimum to podobno 30m kw. , czyli niby wskazane były by większe a to już duże pieniążki. Trzeba zasięgnąć języka u producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, qb_1 za bezmiar informacji i porady.

Poszukam JMLab'ów. Posłucham jeszcze raz Naima, w tym wersję z przedwz. i końcówką. Słuchałem Primare 30 z ProAc'ami, ale to dla mnie dźwięk zbyt "ładny" i grzeczny, za mało detali.

Może połączyć Primare z JMLabami?

A może uda się niektóre zestawy wypożyczyć do domu na weekend. Widzę, że również z ustawieniem może być niezły ambaras. Mam jeszcze ze 2 miesiące, więc nie muszę wykonywać nerwowych ruchów.

 

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - zapomnialem jak zwykle o S&L. Rzeczywiscie, nie slyszalem zlych opinii. Pretoriany podobno sa rewelacyjne nawet w swojej (calkiem juz niemalej cenie).

 

Zgadzam sie tez, ze moze lepiej odlozyc zakup zrodla i skupic sie na zestawie wzmacniacz-kolumny. Zrodlo mozna powolutku dopasowac z czasem. Za 25 kzl to moznaby sie pokusic o Thiel 2.4 z czyms co by je wysterowalo...jesli udaloby sie uzyskac odpowiedni rabat. No i rzeczywiscie warto uderzyc do Martina z zapytaniem o S&L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> zdecydowanie - odradzam pospiech. Posluchaj spokojnie, koniecznie w swoim pomieszczeniu, decyzje podejmij dopiero kiedy mina ochy i achy albo rozczarowanie jakims zestawem i bedziesz w stanie podsumowac ich wady i zalety. A teraz w sumie bardzo przyjemny proces odsluchow i decyzji przed Toba.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD: też dziękuję. Nie wiedziałem, że te 40 m to tak duży problem. Jest to właściwie szeroki "salon" 30 m + węższa jadalnia 10 m z tyłu - wszystko razem w kształcie odwróconego "L", oczywiście połączone. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie?

 

A co ze wspomnianym Naimem z Allae? Na mnie ten dźwięk zrobił wrażenie - chociaż miną wieki, nim naprawdę będe w stanie ocenić obiektywnie.

 

Boję się kupować sprzet z 2ej ręki. W ogóle nie wiem, na co patrzeć i jak sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze powinienes sie zdecydowac przynajmniej na jeden element i juz pod niego dobierac reszte systemu. Ja bym zaczal od kolumn - elektronike latwiej pozyczyc i zainstalowac. IMO proponowane JM laby to bardzo mocny kandydat. Thiele 1.6 faktycznie beda raczej za male do 40m, choć z drugiej strony na Audio Show 2003 grały w 55m kw. z Jadis Orchestra i dla wielu byl to najlepszy dzwiek wystawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, proces jest niezwykle przyjemny. Żeby jeszcze wino podawali, :-)

 

Jeszcze jedno pytanie w związku z tym: gdzie można znaleźć Pretoriany (pierwszy raz słyszę...)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> uzytkownik Martin. Maja w Krakowie manufakturke, w ktorej robia kolumny na przetwornikach Focal z linia transmisyjna. Przeczytaj watek 'Odsluchy w Krakowie' i zajrzyj do opinii pod haslem Sound&Line. Ciagle sie zbieram na odsluch tego cuda, ale jakos nie moge dotrzec (najpierw musze dotrzec do kraju :-) wiec ucieszylbym sie z nastepnej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny pomysł. Moje pomieszczenie jest podobne do Twojego. Też 40m pokój plus kuchnia. Nie będę ukrywał, że jest to też pomysł na upgrade u mnie:) Z drugiej ręki Virgo II, koniecznie w bi-wireingu. Często takie kolumny ma handlarz z Lublina. Cena ok. 7500 pln. Do tego Primare A 30.2 (wzmacniacz) i Primare końcówka mocy. Razem w granicach 10.000 pln za nowy zestaw. Moim zdaniem do klasyki niezbędne jest dual-mono. Wtedy kalasyka gra odpowiednią sceną. Zostaje Tobie 8000 pln na CD. Jeśli nowy to polecam ERA1, jeśli używany masz duży wybór. do tego koniecznie pełne okablowanie, w tym sieciówki.

Pzdr.

Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Słucham głównie, jesli nie wyłącznie, jazzu i klasyki. Lubię dźwięk czysty do bółu, odarty z upiększeń, dynamiczny, głęboki. Taki, gdzie czuć niemal oddech smyczka kontrabasu. Dlatego lubię niewielkie składy, a najbardziej połączenie jazzu i baroku (Loussier). >>

 

paku, z takimi preferencjami i budżetem można zastanowić się już nad zakupem dobrego wzmacniacza lampowego. W okolicach 10 tys jest w czym wybrać, chociażby rodzima Delta Studio na triodzie 6S33S - to już może być coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> no to jesli wszyscy podali swoje konkretne propozycje to ja proponuje zrobic takie podejscie jako pierwsza iteracje:

Skoro Thiel'e to HiFiClub. Skoro HiFiClub to i McIntosh. Przesluchaj zestaw CS2.4 i MA-6500. Do tego podlacz jakies zrodlo z cena nie z kosmosu (moze byc calkiem fajna EERA 1). Posluchaj jak to gra. To taki zestaw na poczatek - ze sporo wyzszej polki niz to co rozwazales. Zgadzam sie z Arkiem - moze warto wstrzymac sie ze zrodlem. Thiel CS 2.4 sa o niebo lepsze od CS 1.6, szczegolnie w duzym pomieszczeniu. Podejrzewam, ze HFC moze sprowadzic tez wspomniane Elektry do porownania. Jesli maja juz Elektrokompaniet'a to mozna sprobowac z najwyzsza integra (chyba ECI-4 albo ECI-5). Do CS 2.4 z mniej wydajnymi wzmakami lepiej w ogole nie podchodzic.

 

Posluchaj, pomysl co sadzisz, jesli bedzie dobrze to wtedy warto sie zastanowic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Eera 1 jest za 12.900? I w ogóle można gdzieś posłuchać tego cuda?

Można sobie sprowadzić Holandii - przy obecnie niskim kursie euro powinno się opłacać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiej cenie detalicznej słyszałem od dystrybutora f-my JPS,Poznań. Dzisiaj będę testował to urządzenie. Ciekawym czy zostanie i zdetronizowany tym samym będzie mój Primarek D20 SE by Audiograde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Moja propozycja to kolumny Manfreda Zollera na podzespołach Focala, które to powinny zapewnić Ci niesamowite wrażenia podczas odsłuchu. Posiadają wszystkie pożądane cechy: są ultraprecyzyjne, dynamiczne i skuteczne, mają znakomitą barwę, konkretnie chodzi mi o któryś z modeli na kombinacjach głośników Tioxid, Kevlar - Temptation, bądź Evolution można je dostać z drugiej ręki, ponieważ już chyba nie są produkowane a jeśli są to niestety kosztują swoje. Co do wzmacniacza, to polecam skupić uwagę również na używanym sprzęcie tak jak radzą forumowicze, bo istnieje szansa, że dostaniesz: po pierwsze produkt unikatowy, a po drugie: kosztujący niedawno sporo więcej, a więc reprezentujący wyższy poziom. Ja ameryki nie odkryłem i rekomenduję raczej wydajne prądowo tranzystory, bo do lampy jeszcze nie dorosłem i się na nich nie znam, względnie jakąś hybrydę. NVA będzie znakomitym wyborem, podobnie YBA DT, McIntosh (nie przepadam), lub może jakiś Gryphon. Zwróć uwagę na dobór odpowiedniego źródła, to bardzo ważne, musi być ono"muzykalne" - YBA Lecteur, DPA z dobrym DAC'iem, Meridian 508.24, lub Densen Beat 400. Ciężko jest ten sprzęt dostać (prócz Densena), ale skoro masz czas to radzę poszukać i być cierpliwym. Aha okablowanie też zajmie sporo czasu i pochłonie mnóstwo pieniędzy, ale powinno skorygować niedociągnięcia i wyciągnąc to co trzeba. Najważniejsze jednak są te "trzy" rzeczy. Masz forum, masz nas, nie zginiesz ;-D. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zildjian

> Dzisiaj będę testował to urządzenie.

 

Mam ogromną nadzieję, że opiszesz swoje wrażenia. Czy będziesz porównywał tylko ze swoim Primare?

Może będziesz się mogł odnieść jeszcze do innych odtwarzaczy? Takie porównania są na wagę złota! Byłoby to bardzo bardzo pomocne - myślę, że nie tylko mnie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERA 1 jest bardzo fajna. To dynamiczny, żywy, emocjonalny cd. Do tego jest gładki i muzykalny. Przekazuje pełną informację z płyt. Dobry do każdego gatunku muzycznego. Nie będą zadowoleni tylko miłośnicy "ciepłych kluch" i pseudo analogowego brzmienia. Wymaga bardzo dobrego okablowania, w tym sieciówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś nie śmiało zaproponuje.

Właśnie została ukończona najnowsza wersja Enceladusów, to te które kiedyś grały na AS.

Nowe kolumny mają nieco inne przetworniki; na górze jest Morel a na środku Vifa PL 18, bas pozostał bez zmian i jest to Vifa M22WR.

Jedną pare sprzedałem do Poznania, teraz za kilka dni będę miał kolejną w ładnym fornirze egzotycznym. Cokół wysoki na 180mm w lakierze fortepianowym. Cenę chcę ustalić na jakieś 14 000zł, ale dla pierwszych klientów mogą być spore zniżki.

Kolumny są szybkie i mają sporo powietrza a Morel zapewnia zwiewną i delikatną górę. Analityczność wyższego środka została dodatkowo poprawiona zastosowaniem kondensatorów wielkości połowy małej butelki od pepsi.

Pewnie będę organizował jakieś spotkanie w Wawie, ale jak ktoś będzie przypadkiem w Łodzi, to zapraszam a może wczesniej uda mi sie zrobić jakies fotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dotarłem do laptopa i usiłowałem uporządkować wszystkie informacje od Was. Dzięki serdeczne wszystkim.

Przyznaję, że jestem nieco oszołomiony. Dlatego prosze o chwilke czasu. Myśle, że dobrym pomysłem jest rozpoczecie od kolumn i wzmaka. Źródło moze poczekac. Thiel 2.4 jak najbardziej. Chyba faktycznie spróbuję z Mac Intoshem, bo wiem gdzie ich obu szukać.

Co do reszty mam mętlik. Trochę boję się kupowac używany sprzęt. Napiszcie, jakie jest zagrożenie w przypadku wzmaków, że coś wyjdzie za tydzień albo miesiąc? Na podstawie informacji rówież z forum na pewno bałbym się kupowac uzywane źródło - gość sprzedaje, bo mu się zawiesza od czasu do czasu, ja sprawdzam, wszystko ok. A potem zaczyna sie jazda. Moze są jakieś w miarę pewne adresy, kontakty...?

jeszcze raz dzięki i pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> no wiec z zakupem z drugiej reki bywa roznie:

1. Co do zrodla to sie zgadzam, generalnie sam wole nowe.

2. Wzmak to chyba najbezpieczniejsza inwestycja w zabawie w uzywany sprzet - warto sprawdzic czy nie byl rozgrzebywany i jesli ma pare lat to najlepiej zeby nosil slady uzytkowania (chodzi o to, zeby byl grany - kondensatory maja byc niepowysychane i trafo nie pokryte patyna ;-)

3. Kolumny - ok. Stan tych latwo sprawdzic organoleptycznie. Wystrzegalbym sie starych kolumn z glosnikami na piankowym resorze. Na pewno sie posypia. Inne zazwyczaj w miare ok. Warto sprawdzic czy tweetery nie sa pouszkadzane, podotykane paluchami itd. Warto sprawdzic gniazda na czy nie sa poprzemieszczane itd.

 

No i w zadnym wypadku nie kupowac uzywanego sprzetu bez odsluchu, zeby nie wiem co sprzedajacy mowil. Jesli sprzedajacy jest solidny to zapewni odsluch.

 

Poza tym trzeba wiedziec od kogo sie kupuje. Audiogony, Allegro itp. nie zawsze sa pewne :-(

 

A glosow sie tyle odezwalo bo zapytales w sumie o ciekawy sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie korzystniej kupić coś z drugiej ręki. Za 10 tys można dorwać klocek, który nominalnie kosztuje 2x tyle ( ale nie zawsze jest 2x lepszy:-)

Jeśli to wzmacniacz tranzystorowy to awaryjność praktycznie zerowa ( oczywiście nie można wykluczyć wad powstałych podczas nieprawidłowego użytkowania ) Do 5 lat, jeśli urządzenie jest zadbane to wyglada i sprawuje się praktycznie jak nowe. Lampa - wiadomo, zużywa się ale jeśli nie jest to np. 300B to 3-4 letni sprzęt nie powinien sprawiać kłopotów. Pomijam, że często można upolować np. pół lub roczny klocek za 60% ceny. Ale to tzw. okazje.

Zdecydowanie najmniejszą awaryjność mają kolumny i stąd producenci dają na nie nawet i 10 lat gwarancji. Jeśli ktoś nie wsadzi śrubokręta w membramę lub nie używa kolumn na dyskotekach : 100% pewnego bezawaryjnego użytkowania.

CD najlepiej kupić nowy - tu można się najprędzej przejechać, chyba, że kupujesz od znajomego lub z polecenia zaufanej osoby. Z używanych można dopaść np LINN IKEMI za 8 tys.

paku, ja także coś nieśmiało zaproponuję. Możesz dać jakiś kontakt na siebie ew. na priv ? Czy jesteś Warszawy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.