Skocz do zawartości
IGNORED

naim czy thiel?


paku

Rekomendowane odpowiedzi

mahler > chętnie skorzystam z propozycji, kontakt wysyłam w mailu.

A przy okazji Ikemi (nowy za prawie 14k), poszukam, może ktoś pisał na forum o Linn'ie. Czekam na sygnał w sprawie terminu odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z NAim`em ci nie pomogę,

 

co do S&L Pretorian i wyżej skorzystaj z wyszukiwarki i wcześńiej podanych namiarów, tj, Odsłuchy w Krakowie, Martin. Na pewno możesz tego odsłuchać u producenta, ale być może skontaktuje cię z kimś kto posiada w/w kolumny lub inne polecane przez nich i mieszka w W-wie. Wówczas będziesz miał możłiwość posłuchania na miejscu. Ja miałem to szczęście, że jeden z u.żytkowników produktów S&L zaprosił mnie do siebie na odsłuch kolumn (po moim zapytaniu na forum). To pomogło się zdeycdować na podróż do Krakowa celem podsłuchania innego modelu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie postaraj sięposłuchać trochęsprzętu nim cośkupisz, jak by nie było chcesz sporo wydać, wskazane więc by to były wybory na lata - choć to zależy od podejścia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że gubi ścieżki.... czego byłem świadkiem na ostatnim Audio Show :( ... rozumiem gdyby przeskoczył ścieżkę na jednej płycie, ale na dwóch to już zupełna porażka w tej kategorii cenowej... zaznaczam że płyty były oryginalne i w stanie perfekcyjnym

 

zdezintergowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1> zgodnie z Twoją sugestią zgłosiłem się do HFC - najpierw z zapytaniem o cenę. Nie wiem tylko, czy moje ucho to wytrzyma i wychwyci różnicę. Bo kieszeń juz się poddała :-). Po 1.6 wydawało mi się, że trudno jest zrobić coś "o niebo lepsze". A jednak....

Coraz bardziej nęci mnie też zestaw "rozwojowy", np. głośniki z dodatkowymi gniazdami na końcówkę. Czy jest jednak o co kruszyć kopię.

Nie spodziewałem się, że to tak wciąga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> HiFi Club jest elastyczny jesli chodzi o ceny i warunki platnosci - nie powinienem tego mowic, ale w tej klasie sprzetu NIC nie sprzedaje sie po nominalnej cenie :-) Nie do konca znalezm obecne ceny jednak wiedzialem, ze w 25kzl sie nie zamkniesz. Poza tym rzadko zdarza sie, zeby pierwszy zestaw byl tym, ktory od razu sie kupuje. Uwage zwracam przede wszystkim na roznice Thiel 2.4 vs Thiel 1.6. Proponuje jak przedmowcy zaczac skladanie zestawu od kolumn (prawidlowo wysterowane to one beda nawazniejszym czynnikiem determinujacym charakter dzwieku) i decyzje podjac dopiero po odsluchu we wlasnym pomieszczeniu. Na przykladzie wspomnianego Thiel'a moze sie wtedy okazac, ze roznica 1.6 vs 2.4 nie jest taka wielka albo wrecz przeciwnie. Oczywiscie warto zainteresowac sie tez alternatywami (wspomniane S&L, JMLab itd.).

 

I trzeba podchodzic z dystansem - ta zabawa rzeczywiscie wciaga i to az za bardzo :-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1> właśnie liczę na wspomnianą przez Ciebie elatyczność. No i oczywiście nic bez uprzedniego słuchania na własnych śmieciach. Dlatego zmartwiła mnie info z opinii o sklepach, że el. pom. nie daje potestować w domu. Ten Naim chodzi mi po głowie. Szkoda, że nikt się w tej sprawie nie odezwał. Nie wiem, czy nie pełniejszy dźwięk od Thiela. W każdym razie konieczna powtórka.

Zebym jeszcze tak umiał pisac o średnicach i innych rzeczach, jak niektórzy.... Umieć wyrazić, co się słyszy, to cenna rzecz. Ładne albo brzydkie - to każdy potrafi napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> Hi Fi Club to po prostu dobry, profesjonalny salon Audio. Chlopaki staraja sie robic dobrze to, czym sie zajmuja i chyba wiedza, ze zeby sprzedac, to tez trzeba sie napracowac. Z Decibelem nie mialem za wiele stycznosci wiec nie umiem Ci nic powiedziec. Zawsze warto jednak zaproponowac im wypozyczenie sprzetu do domu - chca handlowac, musza sie postarac :-)

 

'Pelniejszy' jest dla mnie bardziej zrozumialym okresleniem niz audiofilska 'poezja' - sluchalem pare urzadzen Naima i chyba wiem co masz na mysli. Naim chyba taki w ogole jest - solidne wykonanie, slaba kompatybilnosc, rozpoznawalny charakter wlasny i dzwiek z serii 'kochaj albo rzuc' nie ma chyba nic pomiedzy :-) Niestety na tym konczy sie moja wiedza na temat Naim'a bo nigdy nie mialem okazji 'oswoic sie' z jego dzwiekiem przez kilka dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>paku

 

Idz do ElPom i posłuchaj Naima u nich.

 

IMHO to wystarczy, bo zestaw Naim5i jest nieprzystający do tego co napisałeś w pierszym wpisie.

Czyli NIE jest to "dźwięk czysty do bółu, odarty z upiększeń" ale za to jest magiczny i wciągający.

No dynamiki też mu nie brakuje :-)

 

Pozdrawiam,

Froju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paku

Jeśli jesteś wytrwały to tylko Thiel. Moim zdaniem żadna inna kolumna nie jest tak uczciwa w przekazie. Słychać na niej wszystko ale też dlatego musisz zapewnić jej godne warunki i.e. źródło, kable i przede wszystkim wzmak. Ja pracuję na thielu od wielu lat, miałem kilka modeli, stąd też wiele o nich wiem.

 

Obecne 2.4 są ukłonem w stronę nieco słabszych wzmacniaczy i choć wciąż wymagające nie są tak trudne jak 3.6 czy nawet 2.3. Moim zdaniem niestety zwiększenie kompatybilności (wyrównanie modułu impedancji) 2.4 odbyło się kosztem jakości dźwięku. Na najlepszych wzmacniaczach 2.3 ma nad nimi przewagę w namacalności dźwięku, jest też 2.4 nieco jaśniejszy, ale to już mała różnica. W ogóle wśród hardcorowców Thiela panuje pogląd, że ich najlepszą kolumną był model 5i, który stanowił prawdziwą Golgotę dla wzmacniaczy schodząc impedancją poniżej 1 Ohma! Ale jeśli już znalazł się wzmacniacz, który to zniósł to jest podobno bajka.

Reasumując - absolutnie bierz Thiela i to 2.4 albo używanego 2.3 (rzadko ale bywają w ogłoszeniach), który ma 10 lat gwarancji honorowanej przez obecnego dystrybutora.

Jeśli chciałbyś więcej info wal na priva.

Jeśli chciałbyś posłuchać moich extremalnie zestawionych 2.3, daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdezintegrowany

 

re Eera 1: mam go od 3-ch dni. Przesłuchałem kilka płyt w tym nowych jak niedawno kupione duo Bagatelle i starych - Chicago Transit Authority,której słucham od 10 lat. Poza tym,tour de force stanowić może John Abercrombie - Open Land,na którą kilka lat temu spadło pękające szkło z antyramy tzn. jest nadto wyrażnie porysowana. Cedek nie gubi ścieżek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eera 1 to bardzo dobry odtwarzacz. Miałem go w domu przez kilka dni. Szczególnie podoba mi się jego świezość i dźwięczność. Może być nieco zbyt ofensywny w jasno już grających systemach. W moim sprawdził się świetnie. Bas też niczego sobie.

Ostatecznie jednak Meridian G08 wypada lepiej dokładając do ww pewnego rodzaju nieskrępowaną organicznosci/naturalnosć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie twierdzę że to zły CD.... jedynie byłem świadkiem takiego zajścia .... być może była to wina konkretnego egzemplarza, bo z tego co zasłyszałem był to jeden z pierwszych modeli jakie pojawiły się u dystrybutora w Polsce.

 

Odnośnie brzemienia, nie mogę się wypowiedzieć... zbyt krótko go odsłuchiwałem no i oczywiście pozostałe elementy toru też były mi nieznane :)

 

zdezintergowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

Hmm może się źle wyraziłem...W moim systemie równowaga tonalna była super. Porównując jednak do innych CD -Ikemi, AA Maestro, Jolida czy nawet Meridian odnosiłem wrażenie, że góra jest bardziej energetyczna. W mojej kombinacji to akurat bardzo się sprawdzało bo mój system jest bardzo neutralny i Eera nadawała całości ekspresji. Powtarzam super odtwarzacz. Spróbój jeszcze G08. U mnie wypadł lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cles

 

He,he.... Toczno góra to coś czego mi na początku brakowało,po 2-ch dniach cedek zaczął się otwierać,czekam na więcej,potem spróbuję innego kabla głośnikowego-aktualnie używany jest ciut too smooth (XLO Ultra 6)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Cles, chętnie skorzystam z propoizycji - muszę tylko znaleźć odrobinę czasu między pracą, rodziną i remontem. Dlatego na razie głównie czytam i piszę na forum. Z wyborem mam czas do co najmniej do końca sierpnia.

A z czym byś zestawił 2.4.?

Błagam tylko, miej litość dla kieszeni. Chociaż nie, drugi wariant może być bezlitosny (najwyżej źródło będzie później) :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cles, zilidijan

 

Znam te wszystkie CD i wiem jak grają. Natomiast przyszło mi na myśl takie porównanie aby inni zrozumieli o co chodzi. Mamy krwistego mustanga i zwykłego, dobrze ułożonego konia. 90% ludzi zachwyci się mustangiem ale jednak wybierze tego zwykłego konia:) I to wydaje się racjonalne bo klient wybiera spokój i ułożenie. Ale to co ja odkryłem to, że dodanie odpowiednich cugli (właściwy prąd w tym przypadku) powoduje, że mustanga oswajamy i jest wtedy akurat. Natomiast nawet pogonienie batem (znowu dobry prąd) zwykłego konia da sporo ale to nigdy nie będzie mustang, nawet w cuglach:) Dlatego moim zdaniem to CD typu EEra, Gamut czy chociażby nowy CEC 51XZ są rasowymi wierzchowcami a te inne to tylko konie. Silne, ułożone, gładkie, wypełnione ale nie dynamiczne, bez werwy i energii:) A wśród koni bywały też muły (CEC 5100):)

EERA ma jedną, wybitną zdolność. Pokazuje wysiłek włożony w proces odtwarzania spektaklu muzycznego. To jest prawdziwa muzyka a nie gładki spokój:)

PS.

Jeszcze taka ciekawostka. U mnie podczas odsłuchów, doświadczeni audiofile zaznaczam , zawsze wybierają mustanga (Gamuta) a nie misiowatego konia (DPA) i w sumie są zdziwieni jak dobrymi cuglami można ogładzić jego temperament, pozostawiając go pełnokrwistym koniem:)

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67, a czy wiesz, gdzie w w-wie można posłuchac Eery? Wciąż pojawiają się nowe nazwy (Gamut), a ja nie mam pojęcia, o co chodzi. Czy ktos wie, gdzie jest forum dla poczatkujących? Takie forumcio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paku

Pierwsza rzecz oczywiście nie spiesz się. Tak jak koledzy wcześniej radzili kolumny i wzmak to dość bezpieczna inwestycja na rynku wtórnym. To może być spora oszczędność, a oszczędzać musisz jeśli chcesz wyrobić się w założonym budżecie. Pomyśl nad tym.

 

Do 2.4 radziłbym Ci zdecydowanie końcówkę mocy. Można pociągnąć ją integrą ale nie osiągniesz tego za co płacisz. Słuchałem tego z McIntosh 6500 i 6900. Ok jest nie źle ale to nie jest nawet 50% tego co możesz mieć. Generalnie jak już wcześniej tutaj na forum dawałem temu wyraz, nie jestem zwolennikiem kombinacji McIntosh Thiel cokolwiek dystrybutor nie powie. Zjadłem na tych kolumnach niejedną parę zębów i wiem jak daleko mogą zajść. Niestety nie zajdą tam z McIntoshem. Natomiast z MITem jest im jak najbardziej po drodze.

 

Bardzo dobre efekty możesz mieć w kombinacji Bryston 4BSST (starszy ST jest za suchy) i lampowym pre. Końcówki Electrocompanieta, Pass Labs też mogą być. Jak dla mnie najlepsze efekty z SIM AUDIO ale u nas to raczej nie do dostania. Choć ja jakoś dałem sobie radę :-). Każda z kombinacji ma nieco inny flavour i mi trudno jest zgadnąć co tobie najbardziej by odpowiadało.

Jeśli uparł byś sie przy integrze to słuchałem kiedyś 2.3 z Electrocompanietem ECI-4. Generalnie było bardzo fajne zestawienie. Jedyna integra, która moim zdaniem pociągnęła 2.3. Dorzuć do tego kabelki od MITa i masz całkiem schludny zestaw.

 

Cokolwiek zrobisz daj nam znać. Masz więcej pytań - wal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek67

Dokładnie wiem o co Ci chodzi. Ja właśnie najbardziej w przekazie muzycznym cenię sobie emocje. Nie lubię nijakich ciepłowato-kluchowatych kombinacji bo mnie zanudzają na śmierć. Muzyka na żywo od muzyki z hi-fi wg mnie najbardziej różni się dynamiką, czymś takim jak jump factor. Nie umiem tego dokładnie określić ale mam nadzieję, że wiesz o co chodzi.

Długo nie mogłem dojść do złudzenia tych emocji w domu ale po latach w końcu mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z efektu finalnego. Olbrzymią różnicę sprawiło wstawienie końcówki SIM AUDIO w tej mierze a jeszcze więcej dobrego o niej się dowiedziałem jak mój system zaszczycił MIT Oracle IC. Wszystko nabrało innego wymiaru - dynamika jest nieskrępowana, artyści i ich instrumenty bardzo organiczne i obecne. Właśnie ta obecnosć i niepohamowana energia z jaką potrafi wszystko "wyjechać" dają mi największą frajdę. I wcale nie dzieje się to tylko wtedy kiedy jest głośno. Dobrodziejstwa tego mogę doświadczać także podczas słuchania w nocy, przy cichych (sąsiedzi) nastawach.

Eera to bardzo dobry CD być może trochę bardziej emocjonalny niż Meridian G08, o którym wiem, że nie masz chyba najlepszego zdania. Ale mi daje coś czego Eera nie miała. I za to się płaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paku -> Eera/Helios powinny byc w HiFi Clubie. GamuT i wspomniany wczesniej Audio Physic to Studio Pro na Walicow. Oba miejsca godne polecenia. No i jak widzisz opcji przybywa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cleas -> w zestawieniu z Krell'em KSA 250 i Audio Aero bardziej podobaly mi sie 2.4 niz 2.3. Fakt, 2.4 sa troche jakby rozjasnione. Wydajnosc koncowki nie mogla byc ograniczeniem bo KSA 250 to bardziej spawarka inwerterowa niz wzmak :-))) Thiel zreszta szybko zmienil model 2.3 wiec cos na rzeczy musi byc, byc moze tylko latwosc wysterowania bo 2.3 i 2.4 sa juz na wysokiej polce ale jeszcze nie do ekstremalnie drogich klockow. Sadze, ze preferencje beda podzielone pol na pol.

 

Zeby byla jasnosc - daleki jestem od kultu Thiel'a panujacego na forum i uwazam, ze da sie znalezc konkurencyjne kolumny, ale Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie - Thiel to jest ekstraklasa.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.