Jump to content
IGNORED

Podlaczenie na krzyz interkonektu


Andrzejas

Recommended Posts

Otrzymalem poczta nowy interkonekt Van Den Hul D102 MK III. Ma to polaczyc Koncowke mocy Rotel RB 980 BX z CD

Denon DCD 1520. Do kabli dolaczona jest instrukcja mowiaca o polaczeniu lewego Input signal z prawym output signal

Czy slyszeliscie o czyms takim i co o tym sadzicie? Kable te kupilem w Holandii (eBay)na konfekcji nie ma znakow firmowych VDH ale wykonanie jest solidne. Oto instrukcja w orginale:

Please connect this High End interconnect properly on your Hi-Fl equipment. The signal must flow in the same direction as the reading VAN bEN HUL on the cable, so from the left side to the right:

INPUT VAN DEN HUL OUTPUT

SIGNAL -->-->-->-->-->-->--> SIGNAL

LEFT RIGHT

After using this interconnect some days it will be full electronically loaded and a high definition in sound will be reached.

Enjoy the music!

Czy moge to tak powtykac????? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No a jak to jest faktycznie z ta kierunkowością? Posiadam IC DIY na Klotz LaGrange i nie ma na nim zadnych oznaczen czy napisow jak ma biec sygnał!? A kabel podobno jest kierunkowy! W takim razie jak mozna to sprawdzic i jak prawidlowo powinienem podlaczyc ten kabelek?

Link to comment
Share on other sites

"Jesli ekran jest przylutowany z obu stron to i tak warto go jakos oznaczyc, bo kabel wygrzewa sie

>"w jednym kierunku" i lepiej po jakims czasie nie wlaczac go w przeciwna strone..."

 

Niby jak ten kierunek wygrzewania jest zdefiniowany? "Z kompaktu do wzmaka?" Byl ten temat poruszany - coprawda przy kablach glosznikowych - lecz i tutaj dzialanie jest identyczne. Prad nieplynie w jedna strone, tylko kierunek zmienia sie do 20 000 razy na sekunde. Jezeli jakakolwiek kierunkowosc by wystapila, to oznaczala by ona tylko i wylacznie znieksztalcenia dzwieku na amplitudach jednej polaryzacji.

Link to comment
Share on other sites

Ja to juz z tego nic nie rozumiem!!!??? Jesli w takim razie moj kabel z jednej strony w miejscu gdzie schodzi sie z konektorem ma zalozona malą czerwona i czarna izolacje, a z drugiej strony tak nie ma!? Moze tu jest pogrzebana ta cala kierunkowosc?! I jak w takim przypadku łączyc tym kablem wzmak z cd??? Ktorymi koncami do cd a ktorymi do wzmaka?

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

 

mam ten same kabel.

 

Juz Ci odpowiadam, dokladnie, i po kolei:

 

Kabel moze miec dodatkowy ekran (nie La Grange). Wtedy podlaczony jest on do masy sygnalowej innterkonektu od jednej tylko strony (przewaznie oznaczonej koszulkami termo) - takie kable to np. VdH D102, wszsytkie Siltechy, i wiele innych.

 

Kabel mozebyc pojedynczo koncentryczny (wlasnie La Grange, oraz np. VdH The First i wiele innych). Wtedy sa tylko dwie glowne żyły: ''gorąca" w środku i masa sygnałowa na zewnątrz, która spełnia równocześnie role ekranującą względem żyły gorącej. Oczywiście jest wtedy połaczony z dwu stron. Producent kabla DIY La Grange, oznacza z jednej strony kierunek, poniewaz kable sa kierunkowe nie tylko elektrycznie ale i, powiedzmy, geometrycznie. Ajk Van den Hul - tlumaczy to w ten sposob,że podczas wyciągania kabla w hucie, kryształy metalu układają się zgodnie z kierunkiem ciągnięcia, dzięki czemu elektrony maja łatwiejszą drogę (mniejsze progi łączeń międzykrystalicznych). Dlatego najlepsze marki kabli opisują kierunek, nawet gdy nie ma masy ani ekranu - czyli w kablach głośnikowych.

 

W Twoim wypadku należy podłączyć kabel koszulkami od strony CD. Sygnał ma biec od żródła do wzmacnaicza zgodnie z kierunkiem napisów na koszulce (tak jak czytasz napis: Klotz La Grange itd..)

 

Hej.

Link to comment
Share on other sites

bardzo ci dziekuje rubberbandman za wyczerpujaca odpowiedz. No ale rafko natomiast radzi podlaczenie odwrotne czyli koszulki izolacyjne od strony wzmacniacza i - znowu zmieszanie!? ja do tej pory mialem wlasnie w ten sposob podlaczony kabelek czyli tak jak mowi rafko z izolacja przy wzmacniaczu. Ale dzis pokabinuje na odwrot:)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

IvanM: "... Zaden elektron nieopusci swojego atomu ..."

 

> IvanM.

Masz wiele racji w Twoich wpisach, ale tu akurat się mylisz. W metalach występują elektrony swobodne - oderwane od atomu. I to one przemieszczając się pomiedzy atomami pod wpływem napięcia tworza prąd elektryczny.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że ułożenie kryształów metalu, nawet, jeżeli ma wpływ na swobodę przepływu elektronów, to powodowałoby kierunkowość kabla tylko dla prądu stałego. A dla prądu zmiennego byłoby wielce szkodliwe. A to dlatego, że jeżeli elektron przeskoczyłby "lekko" między kryształami w jednym kierunku, to w przypadku prądu zmiennego za moment będzie musiał wracać. A jeżeli wracałby "ciężej", to przepływ prądu w drugą stronę byłby inny. Efekt byłby taki, że przy symetrycznym napięciu zmiennym otrzymalibyśmy niesymetryczny prąd. A to jest nie do przyjęcia, zwłaszcza w kablach audio.

Janusz z Torunia

Link to comment
Share on other sites

... A jeżeli taka asymetria przepływu prądu rzeczywiście występuje, to producent kabla powinien zadbać o to, żeby w wiązce dać połowę drucików ukierunkowanych w jedną stronę, a drugą połowę - w drugą stronę. To by wyrównało przepływ prądu w obu kierunkach w wiązce, jako całości.

Janusz z Torunia

Link to comment
Share on other sites

> marekzawa

Jeżeli chciałeś się ponabijać z mojego wpisu, to muszę Cię rozczarować.

O elektronach swobodnych uczą już w szkole, więc nie jest to żadne odkrycie.

Chyba, że chodziło Tobie o ułożenie kryształów metalu. W takim razie to już nie do mnie. Ja pisałem o tym w trybie przypuszczającym, bo nie znam tego zagadnienia na tyle, żeby się wypowiadać autorytatywnie.

Janusz z Torunia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.