Skocz do zawartości
IGNORED

Denon AVR 3805 - brakło \


Vonda

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko: /;-))/ Po kalibracji systemu automatycznie w amplitunerze maksymalnie dotępna pozycja wzmocnienia wynosi +0,5 dB ... Zwykle mi to wystarczało z zapasem (w sumie to nawet nie wiedziałem, ze tam się "skala kończy" - zwykle nie przekraczałem -6,0 dB) aż do czasu włączenia filmu zakodowanego w czasem obfitującym w niespodzianki formacie xvid ... I cóż się okazało - otóż poziom dźwięku był wyjątkowo niski - w związku z czym przycisk + (głośność) na pilocie został użyty makszymalnie - do poziomu +0,5 dB właśnie ... tyle tylko, że nadal nie osiągnołem przywoitego poziomu nagłośnienia ... było ciut za cicho ... Muszę tu zaznaczyć iż ze względu na sąsiedztwo nie mogę sobie pozwolić na osiągnięcie poziomów nawet zbliżonych do "kinowych" czy tym bardziej koncertowych" = nie słucham bardzo głośno ...

Prawde mówiąc przy maksymalnym nagłośnieniu spodziewałem się jakiś "przesterowań" , buczenia, szumów itp. zakłóceń ...(przyzwyczajenia z popredniego baaaaardzo taniego sprzętu ...) na szczęście takie rewelacje mnie nie spotkały ...

Ten format kodowania filmów nie jest oczywiście miarodajny i na szczęście w moim wypadku użytkowanie go jest raczej okazjonalne ... Niemniej jednak ten brak rezerwy mocy jest niepokojący ... zdawałem sobie co prawda sprawę, ze zasilacz jest w tym ampli raczej "rachityczny" ale no bez przesady !

Krótko o mojej konfiguracji ... pokój

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina ampli czy formatu xvid - ktoś spie...ł kodowanie dźwięku w filmie. Ty podgłaśniałeś, a "Oni" wcześniej ściszyli :D. Jaki by nie był wzmacniacz zawsze można tak cicho nagrać muzykę, że ledwo ja będzie słychać.

Poza tym tak dla ścisłości: xvid to tylko format zapisu obrazu. Dźwiek jest pewnie w jakiejś formie mp3. Wiem. Czepiam się ;P

 

> A tak przy okazji pytanie ... przy jakim sygnale, jakim złączem dostarczonym (analog, cyfra) można uzyskać

> włączenie "trybu"/upkonwersji "AL24" dla wszystkich kanałów - cczym tak się Denon chwalił ... ?

DenonLink

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppred ma rację.

Ja mam 3802 i przysięgam że nigdy nie udało mi się podgłośnić na więcej niż -15db bo głośność jest tak potworna że nie ma sensu marnować sobie słuchu. Dodam że mowa tu o DTS który gra wyraźnie ciszej niż DD bo na tym drugim to przy -20db czuje się jak przy silniku samolotowym. Moje przednie kolumny mają około 4 ohm i efektywność uczciwe 87db, gram w pokoju 26m2 a reszta głośników to około 6ohm przy około 87-88db efektywn. Też gram obecnie na 7.1. tylko u mnie akustyka jest teraz fenomenalna bo trochę ztunigowałem pokój:)

Podobno zasilacz w 3805 i 3803 jest sporo gorszy niż w moim staruszku:(

Ja mam podany pobór 400W i producent pozwala na 4ohm ( enigmatycznie ale jednak w instrukcji można się doczytać:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppred> Akurat w tym "xvid'zie" dźwięk kodowany jest w AC3 (DD) ... zresztą w większości tak kodowanych filmach dźwięk w AC3 był cichszy niż na innych z dźwiękiem w mp3 nie mówiąc o DVD ... choć nie wiele mam doświadczenie w tej materii więc to niekoniecznie musi być regułą ... Oczywiście zdję sobie sprawę, że właśnie takie - jak to ładnie ująłeś - "spie..." nagranie spowodowało koniecznośc podgłoszenia "na maxa" ... ale to pokazało mi jak niewielki "zapas mocy" ma ten ampli ... na stareńkiej Yamasze RX360 (stereo) nigdy nie przekroczyłem 1/3 skali, na jeszcze starszym Radmorze ... podobnie ...na Yamasze Taty DSP A970 jeszcze mniej ... (swoją drogą muszę ten film sprawdzić u niego na nowej Y RXV2500 ...) ... a przecież przynajmniej 2 pierwsze z wymienionych są teoretycznie duuuużo słabsze ?

Wygląda na to, ze przy normalnym słuchaniu wzmacniacz pracuje na 80-90% mocy ... (no chyba, że skala jest tu geometryczna - można tak to określić ?, tak przynajmniej było w starych Yamaha'ch)... a to mnie martwi ...

 

"..."AL24" dla wszystkich kanałów - czym tak się Denon chwalił ... ?

DenonLink"

Tego się obawiałem ;-))

 

norwidos> "Ja mam 3802 i przysięgam że nigdy nie udało mi się podgłośnić na więcej niż -15db " ... no tak i teraz pytanie - czy między tymi wzmacniaczmi jest aż tak wielka przepaść w jakości zasilania (bo końcówki mocy w 3805 raczej słabsze nie są ...) czy może inaczej jest skala głośności ustawiona/skonfigurowana ???

Pytanie następne z tegoż wynikające: czy podłączenie zewnętrznej końcówki na np. 2 główne kanały coś w tej sytuacji zmieni ? Pytam konkretnie o opisaną sytuację bo teoretycznie na pewno tak - odciązy zasilanie dla pozostałyvh kanałów - więc dźwięk powinien byc lepiej kontrolowany abstrachując od samej jakości kanałów głownych = zewnętrnej kocówki mocy ... Ale czy mówiąc wprost: będzie głośniej ? czy "probem" leży w przedwzmacniaczu/sterowaniu głośnością ? ... bo efektywność moich kolumn niska raczej nie jest ... a może to jednak kwestai ich oprności - 4 Ohmy teoretycznie nie powinny być podłączane do tego ampli ... tyle, że to są "Latwe" 4 Ohmy i tylko na głównych kanałach ...?

 

I raz jeszcze napiszę - ja naprawde bardzo głośno nie słucham ... jak sprzedawałem poprzednie kolumny to człowiek który je kupował sprawdzał na "swoim poziomie głośności" ... tak podkręcił, że musiałem zatkać uszy bo bolało ! ... a on tylko przytupywał ... a to był ze starą podstawową Yamahą (optymistycznie 2x60W)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

"Prawde mówiąc przy maksymalnym nagłośnieniu spodziewałem się jakiś "przesterowań" , buczenia, szumów itp. zakłóceń ...(przyzwyczajenia z popredniego baaaaardzo taniego sprzętu ...) na szczęście takie rewelacje mnie nie spotkały ..."

 

W Y430 przy wzmocnieniu ustawionym w okolicach maksimuim - zniekształcenia były momentalnie wychwytywalne, do tego potworny szum i trzaski słyszany z miejsca odsłuchu; DENON 2105 - brak słyszalnych zniekształceń, żadnych słyszalnych szumów, przydźwięków i zakłuceń z sieci.

 

Jakiś czas temu pisałem troszkę o moich doświadczeniach z różnymi amplitunerami, kolumnami i wydajnością prądową; na chwilę obecną DENON 2105 + Infinity Alpha HCSII - poziom tłumienia ustawiony jest zazwyczaj w okolicach od -20 do -15 dB; tak na prawdę jedyny system jaki u mnie gral na prawdę głośno i to przy niskich poziomach wzmocnienia to konfiguracja z kolumnami Mission serii 700; nawet we współpracy z Y430 poziom 3/4 wzmocnienia był nie do wytrzymania w pomieszczeniu odsłuchowym przez dłuższą chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ten denon to własnie przykład co teraz pakuja do ampli,nawet tej klasy.....jednym słowem oby jak najtansze co potem wychodzi w praktyce,zwłaszcza zasilanie jak sie potraktyje oszczednie to potem jest tak jak jest.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie że problem tkwi w tym że Denon 3805 do pełnego wysterowania potrzebuje mocniejszego sygnału niż przeciętnie bo ma zwyczajnie małą czułość. Nie wierzę żeby problem tkwił w mocy. Tak na prawdę to do uzyskania wielkiego hałasu wystarcza 40-50W a tyle to akurat ten japończyk ma na pewno przy 5 kanałach wysterowanych. Mój 3802 osiągnął w Laboratorium Audio 5 x 85W, natomiast 3803 już tylko koło 70, nie pamiętam dokładnie ale znacznie mniej. Końcówki mocy są chyba ciągle te same w kolejnych modelach, jednak rzeczywiście oszczędności na zasilaniu są widoczne. Co do podpięcia końcówki mocy to jest to niezła myśl choć nie pozbawiona wad ( ja miałem podpięty na main in z pre out topowy model Yamahy o mocy 250W na kanał). Rzeczywiście jest wtedy głośniej, choć różnica nie jest porażająca( na pewno nie jest to remedium na problem słabego sygnału) do tego bas jest lepiej kontrolowany jednak należy uważać przy doborze urządzeń aby charakter ich brzmienia był zbliżony bo u mnie było czuć że kanały frontowe grają swoje a reszta kanałów swoje a do tego trochę nierównomiernie narastała głośność. Ja bym raczej pokombinował ze źródłem albo a raczej zwłaszcza przejrzał swoje nagrania i próbował wyeliminować chłam dźwiękowy.

Co do kolumn 4ohm to obawiam się że nie są dla tego ampli łatwym zadaniem do obsłużenia zwłaszcza przy 7kanałach wysterowanych. Tak na zdrowy rozum to niby skąd on ma brać tyle prądu....? Z gniazdka oczywiście:DD

Całkiem poważnie to obawiam się że kolumny o dużej efektywności czyli ponad 90db też mocno mogą pomóc:(

Na dodatek producenci podając efektywność często ściemniają i często te 90 to np. tylko 87. Ja podam pewien niepodważalny przykład...Mam Tannoy M5 które mają niby 92db natomiast mam też i Tonsil Cz@t 130 które niby mają tylko 87db ale gdy stawiam jedne obok drugich i przełączam kabelki, grając na tym samym utworze i poziomie wzmocnienia to Cz@ty grają równo albo nawet i głośniej więc?.......

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, sory nie doczytałem że akurat efektywność Twoich kolumn to nie są tylko przechwałki producenta...Wobec powyższego problem tkwi w sygnale. Na pewno nie w mocy!!

Co do Yamahy to mimo na ogół mniejszej mocy ampli tej firmy mają zwiększoną czułość i zadowalają się słabszym sygnałem, jednak znacznie szybciej też wpadają w przester...Mam też starą poczciwą Y rxv590 i mimo swoich tylko 75W i poboru max 300W to gra przy słabym sygnale głośniej od Denona ale gdy słucham z mocnego sygnału to Y strasznie słabnie a Denon dopiero zaczyna zabawę:)

U mnie serio -15db w Denonie powoduje ból głowy a zniekształceń jak nie było tak nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się od razu, że kwestię czułości przegapiłem ... pewnie masz rację i tu jest problem ...

"Wyrzucenie" nagrań niespełniających postawowych "norm" oczywiście jest jakimś rozwiązaniem - jak pisałem narazie miałem taki problem z jednym nagraniem - na dodatek w formacie mało istotnym ... ale bardziej mnie martwi mały "zapas mocy" ... mocy w rozumieniu popularnym ... jako kombinacji mocy wraz z czułością itp = czyli odczuwalnej głośności ...Działanie w górnych 80-90% ustawienia tego witrualnego potencjometru jest dla mnie niepokojące ... zwłaszcza, że pomieszczenie jakoś specjalnie duże nie jest a i kolumny mają raczej spory potencjał ... Strasznie mnie to wkurza ... do głowy by mi nie przyszło, że może mi brakować "głośności" ... myślałem, ze w tej klasie sprzętu "moc" jest najmniej istotnym parametrem jeśli nie zamierza się nagłaśniać hali gimnastycznej ... w kóncu jakoś nie słychać narzekania na brak mocy w 4 krotnie tańszych amplitunerach ...

Sprawdziłem na Yamasze RXV2500 ten sam film na takim samym źródle i głośnośc porównywalna była w okolicy ustawień

-6bB ... co biorąc pod uwagę, że przy obecnym ustawieniu YPAO jego możliwości to +16dB ... /to +16 sprawdzane było przy wybraniu nie podłączonego źródła ... nie chciałem ogłuchnąć ;-) - swoją drogą to przy tym ustawieniu pojawiły się już jakieś przebicia - chyba z sekcji tunera .../

I jeszcze co do kolumn ... sytuacja tu się niezmienia nawet jak przejdę z pracy 7 kanałowej w tryb stereo ... co teretycznie powinno "odciążyć " zasilacz ... nie słyszę żadnej różnicy w pracy głównych kanałów - choć ocena nie jest (dla mnie) łatwa - w końcu dźwięk "ogólnie" różni się mocno przy dwóch kanałach w stosunku do 5 czy 7 ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszę że jesteś pierwszym który narzeka na brak mocy w Denonie serii 380x choć tych którzy mają tą maszynkę jest stosunkowo mało bo jest to sprzęt trochę za drogi jak na to co oferuje:( Co do porównań z Y2500 to fakt że ta druga jest sporo tańsza od 3805 powoduje iż nie koniecznie Denon jest atrakcyjniejszy, zwłaszcza że nie wiem do końca jak sprawa się ma z tym 3805 bo słuchałem go raz i to akurat dość cicho natomiast specjalnie w ten weekend zrobiłem mały teścik i wyszło na to że np. koncert THE WHITE STRIPES "UNDER BLACKPOOL LIGHTS" przy głośności -22db powodował wrażenie że głowa zaraz wybuchnie, pomijając poetyckość tego stwierdzenia było na prawdę BARDZO GŁOŚNO a mam 26m2 więc nie tak znowu mało. Natomiast mam też IV, V i VI epizod gwiezdnych wojen które są nagrane znacznie ciszej co powodowało że musiałem zrobić na -18db żeby poczuć ciężar dźwięku. Przy -15db miałem znowu dosyć-wątroba się lasowała:)

Nie za bardzo rozumiem co to była u Ciebie za płyta i kto ją zrealizował ale jak dla mnie dziwna sprawa?

Normalna głośność powszechnie przyjęta za znaczną u mnie pojawia się przy -30 na 90% płyt.

Może masz włączoną kompresję dynamiki w trybach kinowych bo wtedy bym zrozumiał ale jeśli masz to samo przy słuchaniu CD to jakoś to śmierdzi.

Podobno droższe H/K ze starej serii czyli 7500 i 8500 grają wyraźnie potężniej od Denona ale reszta konkurencji raczej nie bo zanim kupiłem Denona to skrupulatnie sprawdziłem. 7500 też słuchałem i powiem że jest to ampli moich marzeń, choć NIE!, wolałbym 8500:)))

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc liczyłem na to, ze jakiś właściciel 3805 się wypowie ... na jakich ustawieniach słucha (oczywiście w kontekście wielkości pomieszczenia odsłuchowego i skuteczności głośników) ... miał bym przynajmniej jasność czy to cecha tego sprzętu czy tylko mój egzemplarz ma tego typu problenmy ... czego zaczynam się obawiać ...

Co do płyty która sprawiła mi problem ... pisałem w pierwszym wątku, ze to xvid/divx więc z pewnością nie może stanowić żadnego odniesienia ale ... nie w tym rzecz ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam nikogo kto z forumowiczów miałby 3805 ale może się odezwą.

Może wybierz się do jakiegoś salonu i posłuchaj?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam kiedyś się o nim wypowiadał więc może ...

A co do sprawdzenia w "sklepie" ... jak kupowałem to były tylko na zamówienie ... ale trochę czasu upłyneło więc może już gdzieś sobie leży ...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mam 3805, ale nie mam waszych dylematów. Po prostu jeszcze nie mam 5,1 (7,1) - w niedalekich planach. Ale słucham na Quadralach 4-8 ohm i nie mam żadnych problemów. Płyt w innych formarmatach (komupterowych) również nie kolekcjonuję. Kupuję oryginały takie jakie są dostępne - DVD. Sorry, ale nie pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok -dzięki za odzew ;-)

A czy mógłbyś jeszcze napisać jak "głośno" słuchasz ? (jakie wskazania w dB ?) ... jak byś to jeszcze odniósł do powierzchni pomieszczenia i skuteczności kolumn ... byłoby super :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 18,5 m2; Kolumny j/w Quadral Aurum Vulkan 3-drożne 4-8 ohm i 89 dB/1W/1m o mocy 200/400. Średnia moc wzmocnienia to około -30,0 dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok. 2 tygodni posiadam w/w sprzęt i przyznam, że początkowo miałem takie same dylematy. Ale najpierw sprzęt:

1. kolumny Esa Meritum 1 - 8 om, efektywność 87 dB

2. wspomniany Denon

3. końcówka mocy Sherwood 7.1 7x100 wat przy 8 om

4. pokój - ok. 20 mkw

Wcześniej miałem do końcówki podłączoną Yamahę RXV 1300 i wydawało mi się, że jest głośniejsza dopóki nie sprawdziłem, że Denon ma skalę do +18 dB (nie korzystam z Room EQ) i wszystko się wyjaśniło. Moje obecne preferencje mocowe to ok. - 30 --- - 20 dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie co prawda nieco mniejsze pom. odsłuchowe - ale i sprawnośc kolumn mniejsza ... więc nie powino byc takiej różnicy ;-(( Jak pisałem u mnie średnio ustawienie ~ -10dB ... kurcze - może coś gdzieś przełączyłem - tylko co ??

 

as> co prawda Twoje kolumny są większe od moich ale skutecznośc zbliżona - impedancja również 4 Ohm ... więc prądu ciągną mniej więcej tyle samo ... powinno grać podobnie głośno ... nic już z tego nie rozumiem ...

 

robcio> z tą skalą do +18 to mnie zaskoczyłeś ... z tego co pamiętam autokalibracja któryś tam głośnik wzmocniła mi o jakieś 8-9 dB ale tu wychodziło by 17,5 !! (Twoje +18 - moje max +0,5dB) ... muszę sprawdzić z autokalibracją - off ile "pokaże" ;-) Z innej beczki : pisałeś jak Ci się podoba ta końcówka z Yamachą 1300 - ale chyba (?) jescze nie dzieliłeś się wrażeniami z połączenia jej z Denonem ? Czy różnica "z" i "bez" końcówki w brzmieniu 3805 jest drastyczna czy tylko duża ;-) ?

 

PS Znalazłem taki wątek (znany zapewnie doskonale as'owi ;-)):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gdzie niejaki Painkor pisze o tym wzmacniaczu: "z kolumnami B&W dziala to tak iz duza glosnosc uzyskuje dopiero kolo 3/4 mocy..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie rozdział mocy: na wszystkich wejściach stereofonicznych skala jest do +18dB, a na DVD 5.1/7.1 do +15dB, w stereo do +18dB. Piszą o tym w polskiej instrukcji na stronie 37 w punkcie 5.

Co do jakości dzwięku jeszcze się nie bawiłem bez końcówki i "z". Oprócz Yamahy zmieniłem tez kolumny przednie - na razie się docierają więc trudno mi opiniować - wcześniej miałem też Esy ale Ostinato 2000. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.