Skocz do zawartości
IGNORED

porównanie lcd kontra dlp


yaro29

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno miałem okazje przetestować a zarazem porównać do posiadnego przeze mnie modelu toshiby s20, model LCD Hitachi PJ-TX10. Dokładne parametry tego modelu każdy moze sobie wyszukac w necie więc nie bede ich tutaj podawał. W tym konkretnym porównaniu technologii dlp i lcd odnosić się będę tylko i wyłącznie do tych dwóch modeli i do żadnych innych!!!!

 

Na samym początku mojego wywodu chce wszystkim zaznaczyc iż nie da się w tak krótkim czasie jak 1-2h porównac, obiektywnie ocenić i przede wszystkim w pełni sprawdzić możliwości takiego czy innego projektora. Ja swój obecny dlp testowałem na wielu różnych ustawieniach i filmach przez dwa dni gdzie łącznie wyświeciłem az 18h.

 

Mimo iż mogłem pobawic się ustawieniami modelu hitachi to 2h było zdecydowanie i to zdecydowanie zbyt krótko. Z tego też powodu czuje spory niedosyt gdyż mozliwe ze przy dłużym czasie uzyskałbym bardziej zadowalające mnie efekty, niz te które uzyskałem (co nie oznacza ze te uzyskane były mizerne). Poza tym kolejnym aspektem całej sprawy jest to iż przyzwyczajamy się do posiadanego przez nas projektora jego ostrości, kontarsu a przede wszystkim kolorystki. W pewnym momencie zaczynamy traktować własne predefiniowalne ustawienia jako wytyczne w porównaniach do innych sprzętów.

Dlatego wydaje mi się iż moja ocena mimio wielkich chęci bycia obiektywnym taką niestety nie będzie!!

 

Praktyka pokaże co dalej.

Otóż sam wygląd modelu Hitachi PJ-TX10 (mimo iż w dużej mierze to kwestia gustu danej osoby) to dla mnie bije toske o głowe. Jest to naprawde duzy (choc wagowo niemalże tak samo ja ts20) projektor o ciekawym design'e. Ponadto posiada on zdecydowanie wicej funckcji niż mój dlp. Naprawede fajną sprawą jest możliwość mechanicznego ustawienia obiektywu w poziomie i pionie. Bardzo dobrze działa również ustawienie ostrości oraz naprawde niesamowity zoom w porównaniu do projektora dlp. Tu z bliskiej odległości można uzyskać imponującej wielkości obraz. Kolejnym zdecydowanym atutem na korzyc LCD jest jego cicha praca 26db gdzie ts20 ma 33db. Roznica kolosalna. No i coz i na tym kończą się chyba zdecydowane plusy LCD. Na razie bezapelacyjnie skłaniał bym się ku projektorom LCD.

Kolejną jego mocną stroną jest możliwość z poziomu menu ustawienia naprawdę dużej gamy kombinacji wyswietanych kolorów jakości obrazu, ostrości etc (toshiba mimo iż też najważniejsze funkcje posiada to jednak w tym przypadku jest dużo dużo słabiej wyposażona). Ale coż z tego skoro tak czy siak, jakbym nie kombinował to kolorystyka i odwzorowanie barw jest wg mojej opinii lepsze w moim budżetowym dlp.

 

Nie chce tu zdecydowanie stawiac kropki na I gdyz jak wypowiedziałem się na wstępie miałem zbyt mało czasu na dopasowanie ustawien wg własnych upodoban. Porównując jednak na ustawieniach które udało mi się w pewien sposób zoptymalizować to model hitachi wypada gorzej do toshiby. Może nie zdecydowanie gorzej ale jednak. Co do samej czerni, która również jest bledsza i bardziej szara niż czarna to tu jeszcze nie raziło mnie to az tak bardzo. Natomiast w żaden sposób nie udało mi się uzyskać zadaowalających mnie kolorów (nawet przy ręcznych ustawieniach RGB). Cały czas obraz wydawał mi się zbyt zielony. NIe można było w zaden sposób uzyskać bieli. Poprostu tego koloru mi jakoś brakowało najbardziej dlatego własnie tu dam lcd najmniej punktów. Nie razi również niezbyt duży kontrast i jasność ale własnie kwestia odwzorowania barw.

Poza tym (co jest dla mnie największym zdziwieniem) nie wiem czemu nawet na filmach w formacie 16:9 puszczonych na projektorze o takiej własnie matrycy obraz był dla mnie "zbyt wąski". Jakos matryca 4:3 bardziej mi przypasowała. Efekt ten jest widoczny na załączonych zdjęciach.

 

Oczywiście na drugiej stronie szali postawił bym efekt tęczy który widze na moim projektorze i wybór nie byłby już taki łatwy. Czy tez mam mieć gorsze kolory bez tegoz efektu czy odpowiadające mi barwy z efektem tęczy. Mi jednak udało się na to pytanie odpowiedziec. Wybrałbym jednak dlp. Nie wiem czemu kwestia kolorów przeważyła, naprawde nie wiem, zwłaszcza ze ten model takiej złej kolorystyki nie miał i możliwe ze gdym wczesniej nie widział odwzorownia barw z dlp byłbym zachwycony kolarami na tym LCD. Przy dalszej mojej przygodzie z kinem domowym o ile kiedys będę wymieniał obecny model na model wyższy czyt droższy to wydaje mi się ze dalej pojde w strone dlp. Choc z chęcią bym zobaczył wysławianego panasa a700. Bo gdyby ten generował takie kolory jak mój przy zachowaniu pozostałych cech hitach nie zastanawiałbym się ani chwili nad jego wyborem. Ale niestety a700 jest z zupełnie innej polki cenowej niż moaj Toska.

 

Co ciekawe to osoba która przyjechała do mnie ze swoim projektorem na testy miała możliwość zobaczenia podczas działania mojej toshiby. I nie wiedząc cóz to efekt tęczy, w ogole go nie widziała. Nawet po dokładnym zobrazowaniu na czym ten efekt polega i ukierunkowaniu widza na co ma zwracac uwage aby efekt ten zobaczyc człowiek ten go po prostu nie widział!! Oj jak mi było przykro ze to nie jestem ja, nawet przez chwile by nie przeszło przez mysl wymianie mojej Toski.

 

Co do poruszengo przeze mnie tematu (we wczesniejszych postach), braku ostrości w mojej toshibie to tu tez miałem okazje przyjrzeć się problemowi nieco bliżej i w 99% jestem w stanie stwierdzić iż nie jest to wina projektora lecz systemy progresywnego skanowania generowanego przez s550. Otóż przy wyłaczonym progressivie efekt „tzw braku ostrości nie występuje”. Oczywiście można wyłączyć skanowanie, wówczas efekt ten nie będzie widoczny ale z drugiej strony obraz nie jest już tak ostry (pogarsza się jego jakość). I tu po raz kolejny stając przed wyborem – wybieram właczone skanowanie, mimo chwilowych zaników ostrości. Przy czym jest to moje własne określenie które charakteryzuje się tym iż w trakcie dynamicznych scen bądź szybkich przjesc obraz wydaje się tracić ostrość poprzez widoczne poszarpanie obrazu.

 

Poza tym kwestia tego typu efektów braku ostrości czy innych podobnych może się brać również z niedoskonałości naszych dvd.... ten temat jest tu w ogóle bagatelizowany a moze sie to okazac bardzo myle. Sam projektor cudów nie czyni jesli nadawany sygnał będzie pochodził z kiepskiego sprzętu juz nie mowiąć o sprzęcie któy moze posiadac progressiv scan ale będzie on totalnym nieporozumieniem.

 

Na koniec dodam iż oba projektory były testowane w takich samych warunkach na tym samym sprzęcie i ekranie!

Zdjecia zostały wykonane na ręcznych ustawieniach tak więc w przypadku zdjec z obrazu dlp i lcd są one takie same. Rowniez przesłona, czas migawki itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4771-100005514 1170271427_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć yaro29

 

napisałes:

"Co do poruszengo przeze mnie tematu (we wczesniejszych postach), braku ostrości w mojej toshibie to

tu tez miałem okazje przyjrzeć się problemowi nieco bliżej i w 99% jestem w stanie stwierdzić iż nie

jest to wina projektora lecz systemy progresywnego skanowania generowanego przez s550. Otóż przy

wyłaczonym progressivie efekt "tzw braku ostrości nie występuje". "

 

a co z WYŁACZENIEM opcji Noise Reduktion w toshibie ?

mam dvd pioneer DV380 i jest on zbdowany na tym samym chipie co twoja Yamaha więc źródło sygnału można

przyjąc za b podobne (jak nie takie same)

i nie mam ŻADNYCH problemów z utratą ostrości zresztą z w twoim wątku z testem toski S20

 

Adamenty napisał:

 

"darek53

miałem ten sam problem z ostrością co yaro29 i szczerze powiedziawszy zwalałem go na '' niezbyt poprawne'' funkcjonowqanie trybu progresive scan w moim dvd. Jak się jednak okazało problem leżał dokładnie tak gdzie go wskazałeś czyli w układzie redukcji szumów projektora. Teraz nie mam najmniejszych problemów z utratą ostrości . Wielkie dzięki , bo pewnie na to bym nie wpadł. Pzdr."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjże sie sprawie jeszcze raz ale na razie skłaniam sie ku progresywnemu skanowniu. Ale niczego nie chce mowic na 100%.

Pozdr.

Aha najafaniejsze jest to ze powoli nie wiem sam czemu przechodzi mi fobia z efektem tęczy, tzn zauwazam ją coraz rzadziej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym poolega różnica między lcd, a dlp. Czy na cenie, czy na obrazie. Nawet w przypadku jednego dodatkowo widać tęczę. Film nie jest najważniejszym elementem życia, jest tylko jego namiastką i pewnie dlatego można dywagować, czy obraz ma większe znaczenie z lcd lub dlp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć yaro29.

Chyba mało precyzyjnie się wypowiedziałem. Od jakiegoś czasu myślę o zakupie projektora.

Skłaniam się ku technologii dlp bo do 5tyś stosunek jakości obrazu do ceny jest lepszy niż w lcd. Zresztą z twojego opisu wynika, że bardziej skłaniasz do własnej toshiby niż znacznie droższego hitachi. Odrębną sprawą jest traktowanie tego tematu. Ceny projektorów, szczególnie z drugiej ręki zbliżyły się do ceny lepszych telewizorów i praktycznie za 3tyś można kupić z drugiej ręki przyzwoity projektor dający satysfakcjonujący obraz. Jeżeli ogląda się filmy np. raz w tygodniu to chyba jasne jest, że nie warto przeinwestowywać chyba, że nie ma się innych wydatków, co raczej w większości przypadków jest niemożliwe. Jeżeli ogląda się filmy znacznie częściej to życie zamienia się w wirtualną rzeczywistość i po prostu go szkoda.

Inaczej mówiąc firmy sprzedające projektory są zainteresowane wyłącznie wciągnięciem nas – konsumentów w następną chorobę pod nazwą kino domowe, a my musimy nie dać sobie wcisnąć kitu. Obserwując Allegro widać, że cena używanych i nowych projektorów często odbiega od sklepowych cenników i jest znacznie niższa.

Twoje uwagi są niezwykle cenne, szczególnie gdy sam stwierdziłeś, że efekt tęczy jest swego rodzaju fobią. Uważam, że można sobie pozwolić na traktowanie kina domowego trochę z przymrużeniem oka. Mój kumpel jest architektem w Stanach, a swoje kino traktuje normalnie. Nie jest jego sensem istnienia, jest tylko drobniutkim dodatkiem. Lubi słuchać muzyki, lubi oglądać filmy, ale gwarantuję ci, że nie zastanawia się czy projektor ma być lcd czy dlp. Raczej patrzy ile może wydać i po zakupie po prostu go używa, ale niezbyt często bo chodzi z dzieciakami na koncerty, a poza pracą uprawia sport. Po jakimś czasie go sprzeda i kupi następny, pewnie trochę lepszy. Zachowanie właściwych proporcji zdecydowanie ułatwia wybór. W Polsce chyba częściej namiastki są poważniej traktowane niż realne życie, stąd powstają dylematy „ o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad ...”

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jedna uwaga tzn pierwsza.... ten akurat model który ja testowałem nie jest droższy od mojej toshiby. Akurat jego cena jest porównywalna.

Co do fobi to nie chodzi tu o kwestie kina samego w sobie tylko o podejscie jednostkowe.

Juz teraz po używaniu projektora przez ponad 1 miesiąc moge stwierdzić iz wyobrazenie o doskonałości obrazu w funduszach jakie JA na kino przeznaczyłem było i jest poza zasięgiem. Jednakze coraz bardziej zaczynam czerpac duzą przyjemnosc z oglądania fimów, nie zwracając juz uwagi na pewne niuanse w postaci "efektu tęczy" czy " opisywanego przeze mnie braku ostrosci". Efekty te cały czas są onie nie znikły, poprostu ja podchodzę do całej sprawy nieco innaczej niz na początku mojej drogi z kinem domowym. Za te pieniązkii które wydałem to jest to naprawde fajna inwestycja. Tylko trzeba liczyć się z tym ze nie mozna oczekiwać idalu za takie kwoty.

Wszystkie moje wczesniejsze wypowiedzi są jaknajbardziej prawdziwe. Służyły one i służą tym co są na początku tej drogi. Tak zeby nikt nie byl zbytnio rozczaroany ewentualnymi niedoskonałościami sprzętów budzetowych. No chyba ze ktoś kupuje projektor z górnej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodziło. Wpisy dla poszukujących są jak najbardziej wskazane. Sami później podejmą decyzję i pewnie często będą rozczarowani. Oglądając na prezentacjach, wystawach projektory za astronomiczne pieniądze podnoszą wszystkim apetyt, a później zadowala coś co jest często tańsze 20 krotnie. Jeżeli film jest dobry to wciągnie widza nawet w 20" telewizor, a 2metrowy ekran samą wielkością już robi wrażenie, więc i dobry film sobie poradzi z nienajlepszym projektorem.

Powinna być prowadzona na forum lista rankingowa projektorów jak zwykle w określonych kategoriach. Trochę już tego sprzętu sprzedano.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy wszystkie modele projektorów 16:9 czyli do kina domowego tak płaszczą filmy jak na zdjeciu pierwszym u góry?

 

I jeszcze małe pytanko z ktorym nigdy sie nie spotkałem : "czy ostrosc obrazu duzo zalezy od rozdzielczosci?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zastanawiam sie czy wszystkie modele projektorów 16:9 czyli do kina domowego tak płaszczą filmy jak na zdjeciu pierwszym u góry?

 

nie, to kwestia nastawienia/opcji wybranej albo w DVD albo w projektorze (obydwa maja mozliwosc splaszczania)

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spłaszczania to w dvd mam ustawioną opcję "obraz skalowany". A co do ustawien w projektorze to była opcja 16:9 i tu obraz dla mnie osobiscie "nieprzyjemnie" za płaski. Przy przejsciu w projektorze na inną opcję (nie pamiętaj jak sie nazywa, wiec nie chce zmyslac) obraz był w wysokości taki sam jak w przypadku obrazu na mojej tosce ale zostały poucinane naspisy. widać było tylko częsciowo pierwszą linie.

 

Pewnie ja jak pisałem miałem za mało czasu na kombinacje roznych ustawiem i mozliwe ze i ten problem uciętych napisów da sie jakos zniwelowac poprzez ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w dvd jak i w projektorze obraz musi być ustawiony na 16:9, innaczej będzie wypłaszczać, też miałem ten problem, zwłaszcza dwd musi być ustawione na 16:9 , przy twojej tośce może być dobrze bo ma inny format, ale przy hitachi zawsze będzie zniekształcać przy innych ustawieniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> yaro29

witaj Jarku- cięszę się , że coraz żadziej zauważasz efekt tęczy- po twoich mailach miałem trochę poczucie winy , że nie uprzedziłem cię o tym jak dokuczliwe jest jego działanie na ludzi , którzy go zauważają.Pisałem ci też o tym że z czasem dokuczliwośc jego mija , a nawet zanika ( tak jest w moim wypadku ). Abyś jednak jak najszybciej przestał dostrzegać tęcze na swoim projektorze polecam ci podpięcie konsoli badż kompa do niego i spędzenie kilku godzin na intensywnym graniu ( nawet jeżeli gierki to twój niezbyt ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu ) gwarantuję ci , że w bardzo szybkim czasie kompletnie przestaniesz zauważać ten niezbyt przyjemny efekt ! Co do utraty ostrości to gwarantuje ci , że Darek53 ma całkowitą rację wyłączenie redukcji szumów w projektorze likwiduje tą niedogodność. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam szanownego kolege ;)

 

otóz co do zaniku ostrości to moze i wyłączenie tej funkcji daje efekty i niweluje problem. Natosmiast ja przy wyłączonym tym trybie zauważam kolejną rzecz :D

Nietstety potrzebuje troche czasu azeby odszukać albo w inte albo w plikach u siebie na komipie zdjęć na czy w/w problem polega.

Oczywiscie będzie się to już raczej wg mnie tyczyło progrossiv scanu w moim dvd. Najogólniej na razie opisując bez szczegółó sprawa ma się tak ze w przypadku gdy wyświetlana jest np postać , jej twarz w sporym zbliżeniu, wszytsko jest cacy. Tzn twarz jest gładka pozbawiona jakichlokwiek nieostrosci. Natomiast w przypadku gdy obraz jest ruchomy, dość szybka zmiana akcji (cięzko jest to tak łopatologicznie wytłumaczyć) to występuje poziome poszarpanie obrazu. Jest ono oczywiscie chwilowe i występuje tylko w takich przypadkach. Swego czasu był na forum link do opisu ze zdjęciami jak działa progressiv czym się charakteryzuje. I tu wg mnie moze to być własnie ten problem, "poziomego zagęszczenia lini". Jak znajde te fotki to pokaże, jest tam jedno zdjęcie które pozkauje jak funkcjonuje progressiv i na tym zdjęciu widać te tzw poszarpanie.

 

Przy czym efekt ten przy b.dobrze zrobionym dvd jest mniejszy. w przypadku kopii o gorszej jakosci widać to zdecydowanie mocniej.

 

Eh upierdli... jestem!!

P.S moze którys z szanownych kolegów wybiera się jakoś ku stolycy... zapraszam na mały seans, wtedy wszystko będzie jasne!

 

A efekt tęczy niemalże mi przeszedł, jest wiem ze jest ale rzeczywiscie jak pisałes z czasem przeochodzi fobia na jego punkcie.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiele lat zajmuję się projektorami naprawą i konserwacją miałem w domu wiele projektorów .Ja jednak zdecydowanie wolę projektory lcd ,dlp jest super ale tylko z potrójną matrycą dlp ale cena jest astronomiczna mnie efekt tęczy męczy przy trzech matrycach nie ma tego problemu. A z obrazem jest tak że nie ma w zasadzie projektorów o rozdzielczości nativ 720-576(albo inaczej jest ich mało) i wszystkie muszą przeskalowywać obraz głównie od jakości tego przeskalowania zależy jakość filmów.Sprawa z progresivscan jest też złożona w zasadzie większość filmów na płytach dvd ma zrobiony obraz z przeplotem i w tęczas oglądanie z przeplotem mija się z celem ponadto sama kompresja mpeg-2 jest trochę ułomna na szybkie zmiany płyt dvd z progresive scan jest bardzo mało i w zasadzi nikt takiej informacji na niej nie umieszcza.Można to porównać z telewizorami 100hz jest to powielanie lini przecież nawet sygnał nie jest już analogowy to co nadają stacje naziemnne pal 50 hz to też przekonwertowany cyfrowy sygnał mpeg-2 czyli 25hz.Ja mam w domu panasonica pt-ae 500 i njleprzy obraz mam na nim po scart compsit lub rgb

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 37

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.