Skocz do zawartości
IGNORED

Programy do słuchania z komputera-JAKIE?


Rotor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie programiki są wskazane do odtwarzania muzyki z komputera? Domyślam się, że było coś na ten temat na forum ale nie bardzo potrafię znaleźć. Windows Media Player mnie lekko denerwuje i ponoć nie jest najlepszy. Co proponujecie? Ewentualnie jakieś linki do dyskusji na ten temat na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam program iTunes jest w wersji na Maca i Pc (nieszczesni posiadacze tych kompow ;)

 

Pozdrowienia kaszanka7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

W jednej ze wcześniejszych dyskusji forumowicze wyłonili JetAudio jako najlepszy odtwarzacz WAV/MP/CDA dla Windows, również polecam ten program. Od początku charakteryzuje go bardzo dobry interfejs w porównaniu do Winamp`a, starsze wersje JetAudio posiadały GUI stylowane na obraz kilku segmentow audio stojących na sobie, obecnie jest to tylko ładne okienko w stylu XP, z możliwością zmiany wyglądu poprzez "skórki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania spilnera. wprawdzie interfejs foobar2000 jest ubogi artystycznie (dla mnie to zaleta), ale jego możliwości w dziedzinie odtwarzania i konwersji różnych formatów, a nawet DSP (jak ktoś lubi) są potężne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foobar2000 8.3 www.foobar2000.org

pluginy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ukryta stronka jest kolo napisu foobar2000用プラグイン tam sa pluginy tez)

sterowniki do kart (sb live, audigy) KX DRIVERS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (najlepiej poszukajcie se jak zainstalowac wersje beta 3538h)

Przy tym zestawie i odpowiednich ustawieniach mozna uzyskac niezly dzwiek ktory o niebo przewyzsza standartowy ale problemy w grach odnosnie dzwieku murowane....cos za cos :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cóż, foobar wydał mi się jednak zbyt ascetyczny :) muszę przetestować tego JetAudio chociaż skórki w stylu XP to w zasadzie tylko mnie wnerwiają.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem od zawsze wierny Apollo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Autor zaprzestał projekt lata temu, ale mimo wszystko ciągle coś tam uaktualnia, a innego dobrego playera jak dla mnie po prostu nie ma :( A sam pisać czasu nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jest już nowy foobar2000 v0.9 do ściągnięcia.

link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady123, 20 Mar 2006, 12:54

 

>Jest już nowy foobar2000 v0.9 do ściągnięcia.

 

właśnie ściągnąłem ale jakis niefajny jest. Opcje gdzieś poginęły, nie można ustawić okrągłej ikonki w trayu, nie wiem jak zrobic żeby ściągał automatycznie tytuły ścieżek CD z freedb, masstaggera kazałem zainstalować a nigdzie go nie widze... chyba wrócę do 0.8.3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimializacja do Tray'a jest w tym miejscu.

Wydaje mi się, że wiele rzeczy można zmieniać tak jak w poprzedniej wersji tylko trzeba wiedzieć gdzie co jest.

Mi bardziej praktyczna wydaje się nowa wersja. Po zainstalowaniu czułem jakbym już miał doczynienia z tym układem opcji. Wszystko jest tam gdzie trzeba. Takie mam osobiste odczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady123, 20 Mar 2006, 18:33

 

>Minimializacja do Tray'a jest w tym miejscu.

 

Minimalizację znalazłem, ale w 0.8.3 było kilka wersji ikonki w Tray'u. A automatyczne tagowanie włożonego CD na podstawie freedb umiesz włączyć w 0.9?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Winampa + MAD plugin do mp3, jakoś inne interfejsy mnie denerwują, a foobar najbardziej (jak nie błąd to zwiecha). iTunes może i dobry jest, ale po pierwsze to jakieś monstrum do "wszystkiego", a po drugie raz mi tak pomieszał pliki że z ulgą odinstalowałem ;-) Poza tym sam program to tylko "pojazd" dla pluginów a tych do Winampa jest naprawdę dużo, no i jeżeli o mnie chodzi to się przyzwyczaiłem do niego;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a foobar

>najbardziej (jak nie błąd to zwiecha).

 

:-O Naprawdę? Nigdy mi żadnej krzywdy nie zrobił. Ale najwazniejsze jest przyzwyczajenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam i Winampa i Foobara'a.

Foogara do odtwarzania plików flac (Brat mój często używa winampa i zawsze muszę ładować playlistę,

a w foobarze za każdym razem jak włączę kompa wszystko jest tak jak to zostawiłem).

Winamp jest uniwarsalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanie tylko z trochę innej beczki...

Jakie wybierać w Foobar2000 opcje żeby jakośc odtwarzania była jak najlepsza? Dla plików wav. mp.3 i odtwarzania CD? Gdzie i co zaznaczyć zeby było super hiper, jak najlepiej się da? Czyli jak wycisnąć ostatnie poty z Foobara?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dlaczego w Foobarze w preferences nie moge znaleść funkcji freedb

 

file->peryferences.Tools.Tagging.freedb Tagger

 

>Jakie wybierać w Foobar2000 opcje żeby jakośc odtwarzania była jak najlepsza?

 

zaleznie od sprzetu jaki posiadasz, sterownikow obslugiwanych oraz formatu (czestotliwosc probkowania) slchanego pliku ustawienia te moga sie roznic.

 

Na prawidlowo skonfigurowanym "czystym" komputerze nie powinny wystepowac slyszalne roznice miedzy MME, WDM, direct sound, asio, gsi/f itp.

Jesli natomiast masz jakas karte, ktora laduje panel "zaawansowanych" opcji dzwieku 3d, "polepszaczy", eq itp. warto ustawic w output jakis tryb bezposredni (np. kernel streaming, asio, mme) poniewaz direct sound lub wdm beda przechodzic przez ten zaawansowany "polepszacz" co moze negatywnie wplynac na jakosc.

 

 

btw. czesto wkurzalo mnie szukanie konkretnego utworu w duzej playliscie foobara. Ostatnio skrobnalem skrypcik ktory znacznie upraszcza owe poszukiwania. Wystarczy w miejscie TUTAJ_WPISZ podac fragment wykonawcy, nazy pliku lub tytulu a wybrane utwory beda na playliscie czerwone. Aby skozystac ze skryptu nalezy go wkopiowac do file->peryferences.Display.Title Formating zakladka Playlist. Skryp jest przystosowany do foobara w trybie pelnoekranowym.

 

 

%playlist_number%.

 

 

$if($strstr($lower(%artist%+%title%+%filemane%),TUTAJ_WPISZ ),$rgb(255,0,0),)

 

$if($len(%artist%)=1,$left(%artist%,70),$left(%directoryname%,70 ))

 

$tab()

$tab()

 

$if($len(%title%)=1,$left(%title%,90

),$left(%filename%,90 ))

 

$tab()

$tab()

 

$tab()

$tab()

[%playback_time% / %playback_time_remaining% /] %length% m

|

%codec% | %samplerate%Hz %bitrate%k %channels%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz v 1.1 ;)

aby uniezaleznic poszukiwania od wielkosci liter warto druga linie skryptu zamienic na taka

 

$if($strstr($lower(%artist%+%title%+%filemane%),$lower(TUTAJ_WPISZ)),$rgb(255,0,0),)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko pojdzie zgodnie z planem tak powinna wygladac playlista po przeklejeniu skryptu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w miejsce WPISZ_TUTAJ zostal wpisany wykonawca diab i juz jego utworki sie wyrozniaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>btw. czesto wkurzalo mnie szukanie konkretnego utworu w duzej playliscie foobara. Ostatnio

>skrobnalem skrypcik ktory znacznie upraszcza owe poszukiwania.

 

Hm. W 0.8.3 pod F3 jest bardzo zgrabna funkcja Search - dla mnie wystarczająca :-)

 

 

 

gutekbull, 24 Gru 2006, 13:00

 

>Dlaczego w Foobarze w preferences nie moge znaleść funkcji freedb ( ściąganie tytułów itp . z

>netu)

 

A która wersja? W 0.8.3 jest freedb masstagger.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.