Skocz do zawartości
IGNORED

komputerowa nagrywarka do płyt audio


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

okazuje się, że nagrywarka CDRW, którą posiadam (Lite-on) pozwala na zapisanie z minimalną prędkością 4x

wolniej się nie da...

a ja potrzebuję urządzenia, które pozwoli nagrywać płytę w oryginalnej prędkości czyli 1x

szukałem po sieci, ale we wszystkich specyfikacjach podaje się tylko prędkości maksymalne

nie znalazłem informacji czy dany model potrafi nagrywać w interesującej mnie prędkości (czyli 1x)

w związku z tym pozwalam sobie zadać pytanko:

- jakie modele nagrywarek komputerowych polecilibyście do nagrywania płyt audio, które obsługują prędkość zapisu 1x?

raczej nie jestem przekonany do rzeczy Made in Korea, ale kto wie?

może coś z Teaca? Sony? Plextora?

chciałbym używać do wypalania oprogramowania Feurio!. a może polecacie coś lepszego?

z poważaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 letnia nagrywarke komputerowa Teaca jej max zapisu to 4x, i tez nie obsluguje nagrywania x1. Predkosc x1 obsluguja tylko nagrywarki stacjonarne do sprzetu audio (tak mi sie wydaje) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pamietam jak kiedys tato przegrywal mi plytki w pracy na zew. nagrywarce HP o max. predkosci 1x :)))

Do audio bylaby chyba w sam raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz nagrywac plyty z predkoscia x1? W zasadzie w bezpieczny sposob mozna nagrywac plyty audio z predkoscia do x8 - zatem x4 jest w zupelnosci wystarczajaca predkoscia:). Przy nagrywaniu z wiekszymi predkosciami, po pewnym czasie moga pojawic sie problemy z odtwarzaniem takiej plyty w odtwarzaczach stacjonarnych, ale nie jest to regula (jednak nawet jesli pojawia sie problemy z odtwarzaniem takiej plyty w CD stacjonarnym to bez problemu poradzi sobie z nia naped komputerowy, ktory posiada zaimlementowane lepsze algorytmy korekcji bledow).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mam 5 letnia nagrywarke komputerowa Teaca jej max zapisu to 4x, i tez nie obsluguje nagrywania x1.

>Predkosc x1 obsluguja tylko nagrywarki stacjonarne do sprzetu audio (tak mi sie wydaje) :)

 

Mam również około 5-letniego TEACa (CD-W54E) nagrywającego z max prędkością x4 i bez problemu nagrywa x1. Audio najlepiej ryrać z tą prędkością (czasem pozwalam sobie x2) - przy większych mogą się pojawić błędy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w produkowanych w tej chwili nagrywarkach min. predkosc zapisu to X 8.

Mam od ponad czterech lat TDK 16x10x40, wypalilem nia setki plyt audio, nigdy mnie nie zawiodla, obsluguje tez predkosc X 1.

Jesli znajdziesz taka w dobrym stanie to polecam, chociaz z uzywanymi nagrywarkami zalecam ostroznosc.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prędkością 1x nagrywa Yamaha CRW-F1, model produkowany ok 2 lat temu - można poszukać na aukcjach - u mnie do tej pory działa bezawaryjnie a jakość nagrania jest zdecydowanie lepsza niż kopii z LG czy Sony, których miałem okazję posłuchać. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic dziwnego, ze nie mozna nabyc nagrywarek z predkosciami x1. Stare wypalarki maja taka mozliwosc lecz w nowszych sie tego nie stosuje, poniewaz jest to bezzasadne. Do wypalania audio stosuje sie predkosci do max x8 z nastawieniem na 4, 8. O takich predkosciach pisze sie w dokumentacjach tyczacych masteringu, zapisu sesji, robienia disc image itp. Zreszta wielcy tego swiata w dziedzinie masteringu takie wlasnie predkosci polecaja.

Jak ktos sie uprze to mozna x1 wymoc softwarowo na nagrywarce, tylko po co. To tak jakby ktos sie upieral z nagrywaniem przy predkosci x3.

Studyjne oprogramowanie masteringowe Sequoia (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ma mozliwosc wypalania przy predkosci x1 niezaleznie od typu nagrywarki przy uwarunkowaniu, ze obciazenie procesora podczas zapisu w trybie real time bedzie ponizej 90 procent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konkretne odpowiedzi

nie mam zamiaru tłumaczyć się z moich poszukiwań i preferencji

na rynku spokojnie można dostać płytki pozwalające nagrać z prędkością 1x

np. Maxmaxy, notabene ładnie stylizowane na stare winyle

oczekiwałbym jakiś linków do info, że optymalne prędkości dla audio to 4x lub 8x bo w specyfikacji mojej obecnej nagrywarki jak byk stoi "min 4x speed is bad choice for audio"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci sprzetu roznie sie reklamuja, yamaha np stworzyla system do nagrywania audio, ktory wedlug testow z netu wcale nie polepsza jakosci, a przeciwnie pogarsza ja.

Mam Teac'a CD-W540e ktory po zastosowaniu "TeacTunningTool" nagrywa 4x, ale nie nagrywam tak bo to troche nie ma sensu.

Kazda nagrywarka nagrywa inaczej[wow], na jednej nagrywarce lepiej nagrywaja sie plyty firmy 'x' z predkosca 'n', a na drugiej plytu 'q' z predkoscia 'u'....proponuje kupic sobie kilka plyt roznych producentow i i ponagrywac plyty[z predkosciam 4x-16x, a nawet i 1x - podkreslam plyty Maxmax wcale nie musza sie u ciebie nagrywac bezblednie pomimo ze nagrasz je 1x] Nastepnie pojsc do kogos z nagrywarka Lite-on i programem ksprobe porobic testy, ale wszystkie u tej samej osoby - w tej samej kanfiguracji komputera soft i hard...

wylonic zwyciezka firme i model i kupic wiecej tych plyt. I tu powstaje kolejny problem kazda firma posiada wielu producentow i wiele serii[nie ktore "te same" plyty sa lepsze niektore gorsze] - kazda podlega testowi..:)

Pducenta plyty mozna odczytac w np. Feurio, ale nie zdziw sie jak za kazdym razem gdy kupisz "te same" producent bedzie inny, ja nagrywalem swego czasu na TDk X-speed, gdy kupowalem je, Feurio pokazywal mi nie pamietam jakiego producenta ale zboku pisalo "Typ 1" w ostatnich jakie mialem bylo "Typ 4"...[i w kazdym 1,2,3,4 inny producent..]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max x8 poniewaz z zasady do tej predkosci zapis wykonywany jest z jednostajna predkoscia tzw. CLV.

Powyzej x8 zapis przeprowadzany jest ze zmiennymi predkosciami do ustawionej wartosci koncowej - np x16 znaczy, ze nagrywarka wpierw zaczyna z minimalna predkoscia a potem sie rozpedza i konczy zapis na predkosci x16. W trakcie takiego zapisu przy zmianach predkosci laser sie wylacza na kilka milisekund by mechanizm przestawil sie na nowa predkosc co powodowac moze (ale nie musi) delikatne kliki. Mozna dokladnie poczytac o tym na sieci - wystarczy wpisac CLV, Zone CLV do wyszukiwarek.

Linki:

zywa legenda masteringu Bob Katz (oraz wspolnicy) i jego porady:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - temu panu mozna ufac bo zna sie na robocie

forum najbardziej fachowego magazynu dla realizatorow:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam starego Teaca W54E (2000 r., max 4x), i bez problemu nagrywa x1.

Ale z tej predkości korzystałem jak miałem kompa 200 Mhz i bałem się że komp nie nadąży za nagrywarką.

Teraz wszystko nagrywam x4 i nie zauważyłem żadnych problemów z błędami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mqy...moze podrzucilbys ten link do testow yamahy?

Od dwoch lat jestem uzytkownikiem zewnetrznej yamahy crw-f1, płyty ripuje softem Exact Audio Copy, potem zgrywam z predkoscia 1x z wlaczona funkcja AudioMasterQualityRecording i uwierz...nigdy nie slyszalem lepszej kopii.

Przed zakupem dzieki uprzejmosci znajomych skopiowalem kilka swoich ulubionych plyt na CRW-F1 i na Plextorze z VariRec Technology (tak na prawde jedyny konkurent Yamahy do zgrywania audio), a potem zamiast robic pomiary ksprobe po prostu zaczalem sluchac. Podjecie decyzji o kupnie yamahy na prawde nie bylo trudne.

Kilka szczegolow na temat AMQR:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie jest juz niestety produkowana wiec mozna ja wyhaczyc tylko z drugiej reki. Zwazywszy na poziom cen nowych napedow CRW-F1 moze sie wydawac droga, ale trzymam do dzis te testowe plyty z plextora (z innych napedow tez) jako dowod, ze yamaha to na prawde dobra inwestycja :)

Z tego co wiem AMQR jest obslugiwany tylko przez Nero, wiec niestety musialbys zrezygnowac z Feurio!

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plextor Premium - U, Wersja zewnętrzna, dociążona woreczkiem ze śrutem stojący na absorberach. Prędkość min. *4 - ale nagrywa lepiej od HP obsługującej *1. Dużo większa różnica to kwestia nośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAMQR[

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ]

 

Maxmax[

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nagrywaniu prędkością 1x na nowych płytkach (spec. 48-52x),nagrywarką o możliwości max 48-52x, można więcej zaszkodzić niż polepszyć ponieważ płyta ulega przepaleniu. Nowe nośniki mają szybko reagujące warstwy zapisu, a nagrywarki mocniejsze niż kiedyś lasery. Po prostu nadpalają się sąsiednie ścieżki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto chodzi...

 

Nie trzeba chyba komentowac plyta maxmax nagrana w AAMQR 4x nie dosc ze zawierala wiecej bledow c1 to jeszcze miala 1 blad c2...[od tej nagranej na Lite-onie 16x] Obecne warstwy sa do takiego nagrywania nie przystosowane...No chyba ze ktos ma jeszcze jakies stare zlote plytki... :)

 

A nad tym tym czy AAMQR jest dobre czy nie sprzeczac sie nie bede...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.