Skocz do zawartości
IGNORED

PayPal dostępny dla polaków


tomant

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem założyć nowy wątek - może komuś się przyda.

 

w większości przypadków do płacenia za granicą wystarczy konto PayPal - dostępne niedawno dla polaków:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz karta VISA electron dla konta osobistego inteligo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub inna karta kredytowa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mam już zrealizowaną pierwszą płatność w tym systemie. prowizja to ok 3%.

 

zamówienie u Petera Daniela czy płatność na zagranicznym ebayu nie będzie już problemem :-).

jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia ... proszę o wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Panowie, mam pytanie odn. PayPal-a : ostatnio przy płaceniu przez PP sprzedajacy poprosił mnie o dodanie ekstra do kwoty 5% jako kosztów PP - czy tak jest w istocie, czy mnie naciągnął ?

Podobno miało nie być żadnych dodatkowych kosztów. związanych z płacenie poprzez PP ?

Przyznaję się , że po raz pierwszy skorzystałem z tego systemu i oprócz zatrzeżenia co do formy weryfikacji karty jest on naprawdę wygodny i szybki.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomant

Dzięki za odpowiedź, coś tak czułem, że mnie Niemiec wyr...ał :(

Trudno..

>dyziowg

Czyli jest te 3% dodatkowe, czy nie ??

Może tylko u nas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy wszyscy doświadczeni w Paypalu

 

Jestem po rejestracji, obecnie czekam na swój Expanded Use Number.

 

Jednoczesnie oferent, od którego chcę kupić pewną zabawkę, chce ode mnie:

 

Paypal account(e-mail) .

 

Czy e-mail który podałem w Paypalu to mój cały Paypal account? Jeżeli nie, to gdzie go szukać? Account kojarzy mi się z raczej cyferkami.

 

Dzięki za pomoc, bo help czy assisnce paypalu są tu mało użyteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Less Twoje ID wpisujesz każdorazowo kiedy logujesz się do serwisu paypal. A swoją drogą po co gość chce od Ciebie id skoro to Ty płacisz. Chyba, że odbierasz płatność. W takim wypadku muszę Cię zmartwić bo o ile nie jesteś posiadaczem konta Premier z podpiętym kontem bankowym w US to pieniędzy tych z paypala nigdzie nie przelejesz. Zresztą najprawdopodobniej tranzakcja "do" konta paypal i tak zostałaby odrzucona.

Chyba jedyną obecnie możliwością przyjmowania przez Polaków płatności paypal to korzystanie z pośrednictwa allpay.pl. Ale sprawa nie wzbudza moim zdaniem zaufania u potencjalnych płacących bowiem idea polega na przekierowaniu gościa na stronę allpay.pl gdzie wypełnia stosowny formularz i składa "zlecenie". Sam wolałbym zapłacic przez stronę paypal.com i to najlepiej bezpośrednio ze strony aukcji niż przez jakąś w gruncie rzeczy "anonimową" dla mnie witrynę pośrednika :-(

Zresztą polscy sprzedający na e-bay'u, że odezwę się głosem wołającego na puszczy, powiedzcie jak rozliczacie się z kupującymi? Bo ja nie widzę dzisiaj żadnego sensownego sposobu, MO... wolne i drogie, SWIFT... rzadko akceptowany i drogi, karty... owszem ale wymagają pośrednika (np.: wspomniany allpay), paypal... patrz wyżej itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_PP, 19 Lip 2005, 04:12

 

Dziękuje za trud włożony w odpowiedzi na moje pytania. Szkoda tylko, że pytań nie przeczytałeś nieco uważniej, wtedy w odpowiedzi obyło by się bez takiej ilosci pisaniny, a ja bym wiedział więcej. Póki co wiem tyle, co wiedziałem. Anyway dzięki za życzliwość i uczynność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Less Chyba przeceniasz mój trud bo bezpośrednio w Twoim kierunku skierowałem pierwsze trzy zdania. O ile nie sprzedajesz na ebay'u. Reszta "pisaniny" chyba rzeczywiście sobie a muzom. Nie wiem czego nie rozumiesz. Druga strona chce od Ciebie paypal id (nie wiem po co, ale tak rozumiem określenie "paypal account"), napisałem gdzie go znajdziesz. Jeżeli jednak chce czegoś innego to nie masz obowiązku, a nawet nie powinieneś tego podawać. Zapewniam, że pytania czytam dokładnie i staram się zwrócić Twoją uwagę na potencjalne problemy.

Anyway nie ma sprawy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem że "paypal account" to adres e-mailowy, który podałem podczas rejestracji w Paypalu, no i okazuje się, że zgadłem. Po podaniu go wczoraj jako paypal account właśnie, dzisiaj otrzymałem fakturę, zapłaciłem i teraz czekam na towar. Rzeczy proste, są proste, gdy się je wie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy, nie wiem co robić, jakiś czas temu zarejestrowałem się na paypal dokonałem już kilka wpłat i wszystko było ok, ale teraz kończy mi się limit 100euro i jak teraz chciałem wpłacić za zakupu na ebay to wyskakuje mi strona dodawania nowej karty kredytowej, wpisyję dane karty jeszcze raz, ale tym razem wyskakuje mi komynikat

"This credit card is disabled for entry into the PayPal website. Please add a different credit card instead.

 

If you would still like to use this card, you may fax us a copy of the credit card statement with your PayPal Expanded Use Number on it and a copy of your driver's license or other photo I.D. You must use this form for your fax cover sheet.*

 

*Note:Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a delay of processing your faxed items."

 

Co mam zrobić?? Już nie czaję, wcześniej ta karta działała, a teraz już nie. Chcą odemnie jakiś "Expanded Use Number" ale ja go nie mam, a żeby go zdobyć to potrzebuję dodać kartę, no ale ona nie chce się rejestrować bo bo właśnie wyskakuje mi ten komunikat który zacytowałem u góry. Co mam zrobić?? Pomocy!!!! Posiadam kartę visa lukas banku zarejestrowaną na mojego ojca - jeśli to ma jakieś znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zajrzeć i poczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pawlowb

Aby otrzymac nieograniczony kredyt na końcie paypala musisz wpisac dane karty kredytowej np. mastercard i czekac na wwyciąg z banku, bo paypal pobierze z niej 1.5 euro. Kiedy ta transakcja już będzie dokonana, to na wyciągu zobaczycz coś takiego 4356 paypal blablabla . -te pierwsze cztery cyfry to ten wymagany kod, który wpisujesz aby otrzymać konto paypalowskie bez limitu. To wszystko. Prawdopodobnie nie wpisałeś tego kodu przy pierwszym podaniu danych swojej karty, a nie można tego zrobić po wyczerpaniu limitu i dla tego chcą oni od ciebie wpisanie następnej karty ( w usa posiada się wiecej niż jedną kartę, u nas to jest różnie : )) ).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, będę miał nową kartę kredytową, a więc jeszcze raz od początku abym czegoś zepsuł. Najpierw rejestruje ją na stronie paypal, po zarejestrowaniu paypal pobiera z mojego rachunku 1,5Euro, potem czekam na list z wyciągiem z banku i tam ma buć podany ten kod?? Dobrze załąpałem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Czy nie posiadając karty kredytowej tylko zwykłą bankomatową można korzystać z płatności PayPal? Jeśli tak, to jak wpłacać forsę na konto PP? Zwykłym przelewem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

czy możecie się podzielic doświadczeniami z używania PayPala?

Założyłem tam konto, ale nie mogłem uruchomić karty , mam debetową Visa Elektron z mbanku.

Czy muszę mieć kredytowa czy wystarczy eKarta? (wirtualna)

mbank oferuje dwiewirtualne karty; jedną w dolarach a drugą w euro, ale czy PayPal je "widzi"?

czy można używać PayPala bez karty? np. doładowując go z mkonta? tak by było chyba najbezpieczniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.