Jump to content
IGNORED

Gdzie w Bieszczady

Piterski

Recommended Posts

Koledzy wybieram się pierwszy raz w Bieszczady i mam prośbę o radę gdzie pojechać. Chciałem połazić po górkach ewentualnie popluskać się w krystalicznie czystej wodzie. W rachubę wchodzą jakieś domki lub kwatera u miłych ludzi. Jeden warunek to by dało się dojechać PKS-em.

Oprócz PKSów w sezonie kursuja prywatne mikrobusy - dojedziesz prawie wszedzie, ceny niewygorowane. Mozna sie umowic na dowolny kurs, ale wtedy placisz za calosc, lepiej wiec znalezc kilku chetnych na nietypowa trase i wynajac busik wspolnie.

Kwater prywatnych tez od groma, chocw sezonie byc moze bedziesz musial pochodzi szukajc wolnej.

Z Ustrzyk Gornych (takze plecam) masz bardzo duzo tras. Wygodna metoda to podjechac autobusem i potem wracac pieszo szlakami.

Bardzo przyjemne i godne polecenia jest schronisko mlodziezowe w Wetlinie. Tanio, schludnie, dobre warunki, ale oczywiscie sale zbiorowe (nieduze). Ograniczenia jak to w PTSM (zamkniete w srodku dnia).

Jesli wybierasz sie na wiecej niz tydzien, to polecam zmiane miejsca bazowania w trakcie pobytu, przynajmniej raz (UG a potem np Cisna lub Wetlina).

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Kiedyś w Bieszczadach było ciekawe schronisko w Łupkowie - sam koniec świata. Woda ze studni, brak elektryczności i gazu. Klimat za to był znakomity - miejsce min dzięki gospodarzom przyciągało przeróżne ciekawe indywidualności ludzkie. Po schronisku swobodnie przechadzały się też zadomowione kozy i psy. W nocy wilki podchodziły kąsać źrebaki itd.

Spedziłem tam sporo czasu i niejednego Sylwestra. Było w tym coś z siekierezady.

Ktoś wie czy to jeszcze funkcjonuje ?

Wiem, że porzedni gospodarz Wojtek, przeprowadził się z rodziną do miasta, ale czy ktoś to przejął i prowadzi nadal ?

Polecam Bacowke pod Mala Rawka - dojezdza sie PKS'em albo prywatnym busem na Przelecz Wyznianska i 15 min. pieszo do Bacowki. Lezy u Stop Malej Rawki. Blisko na Carynska i Wetlinska. Do UG a wiec i szlakow na Tarnice, Szeroki Wierch i Bukowe Berdo tez niedaleko.

Schronisko b.mile. Pokoje w dobrym standardzie jak na schroniskowe warunki i niezla kuchnia.

Pozdr.

Właściwie gdzie byś nie pojechał to Bieszczady mają swój urok , unikaj raczej miejsc typu Solina , w necie jest bardzo dużo strod dot. Bieszczad więc musisz sobie poszukać . Na początek polecam :

Hidden Content

Jeżeli jesteś rasowym łazikiem to polecam urlop z noclegami w różnych miejscach , jeżeli jednak chcesz sobie pojechać w Bieszczady ( i to w dodatku PKS-em) i czasem sobie tak sofcikowo wyskoczyć na jakiś spacerek w górki to zostanie w jednym miejscu np przez 2 tygodnie może być dosyć nudne.

Z transportem nie ma problemow wszędzie dostaniesz się okazją.

Hidden Content

Witam

Myślę, że warto też zwrócić uwagę na sprawę wyżywienia. Takie górskie powietrze i piękne widoki pobudzają apetyt. A i jak mawiał Kokosz (w Dniu Śmiechały) "pełny brzuch znakomicie podnosi uroki krajobrazu" :).

Polecam Oberżę "Biesisko" w Przysłupiu k. Cisnej. Jedzenie wyśmienite, a porcje takie, że nikt głodny chyba stamtąd nie wychodzi. Stołowałem się tam przez tydzień. "Placek po bieszczadzku", "ruskie pierogi" i "zupa czosnkowa" to pozycje obowiązkowe :).

Podaję link do strony:

Hidden Content

W odległości krótkiego spaceru od owej oberży znajduje się "Smażalnia pstrąga" (takiego smażonego, świeżego pstrąga chyba nie trzeba specjalnie reklamować) i dom noclegowy. Pokoje bardzo przyjemne, czysto, wspólna dla gości duża jadalnia i kuchnia. Byliśmy tam z żoną i 8 miesięczną córką w ubiegłym roku i wspominamy to miejsce bardzo dobrze. Jak na mój gust i portfel, bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam i z góry życzę miłego wypoczynku

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.