Skocz do zawartości
IGNORED

Osobna linia elektryczna


emesze2

Rekomendowane odpowiedzi

Były tu dyskusje o wpływie kabla sieciowego o długości 1,5 metra na dźwięk więc sam rozumiesz;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piorunochronem to może rzeczywiście problem. Przy planie poprowadzenia kabla na zewnątrz byłby on tylko ok 10 cm pod przebiegajacym piorunochronem. A jeśli chodzi a całą teorię "czystego" prądu to czy są jakieś inne rady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje wlasna elektrownie atomowa do zasilania 2 koncowek mocy, prosze o porady. Gdzie moge kupic uran, jakie rdzenie zastosowac i czy napewno wystarczy mi mocy ???. Czy fachowowcy z czarnobylu sa kompteteni bo napewno sa najtansi na rynku? Moze ktos ma doswiadczenia w budowaniu elektrowni. Z raczji tego zeby skrocic droge sygnalu sprzet bede mial besposrednio w elektrowni w osobnym pookoju blisko rdzenia. Licze na poprawe basu, chcialbym zeby burzyl sciany. Moje kolumny to Tannoy M1, pokoj bedzie mial 12 m2. Dziekuje za porady.

 

W takich kategoriach rozpatruje ten temat;) Bo jak dla mnie to jest juz zboczenie zeby ciagnac osobna linie do zasilania.

 

Nie obrazcie sie ale to zakrawa rzeczywscie na zboczenie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zboczenie... Nie liczę na super mega poprawę dżwięku. Jak sie poprawi to rewelacja! Prąd w domu mam taki, że jak włacza się np lodówka skok światła, wyłacza skok, czajnik bezprzewodowy skok, halogeny mrygają... wentylator wyciągu chodzi wolniej, szybciej...

Koszt poprowadzenia osobnej linii minimalny- parę metrów kabla i praca elektryka 2 odwierty i łączenia. Niech będzie 2-3 setki a sprzęt chyba trochę więcej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cóż, w moim przypadku naciąłem się trochę na uranie. Poszukuję w tej chwili lepszego źródła paliwa, bo przy tym poprzednim sadze mi się zapaliły w wieży chłodniczej i mam całą piwnicę zakopconą, co nie wygląda ładnie. Uran z Katangi okazał się grać zauważalnie cieplej niż wypróbowany przeze mnie wcześniej kanadyjski, co wobec ogólnej równowagi tonalnej mojego systemu nie było pożądane. No i te sadze wszędzie. Niestety, import kanadyjskiego jest utrudniony, a nie chcę korzystać z nielegalnego importu z Syberii bo mnie ABW-ehra dorwie, i tłumacz im później człowieku że to nie brudna bomba była, tylko awaria zasilania systemu hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn

 

McGaver mowil ze ma jakis dostep do czegos super nowego, nie chcial zdradzic skad bierze to zrodlo paliwa ale podobno jest wyjdajniejsze od normalnego uranu. Myslalem ze moze to odzysk ze starych Ruskich rakiet ale raczej nie. Gadalem z nim i podobno przeprowadza tanio tjuning elektrowni atomowych na nowe zrodla paliwa za pol darmo!! wiecej mocy jest i mniej kopci wiec problem z sadza mialbys z glowy!

 

Niedawno pare wagonow odpadow radioaktywnych jechalo przez polske ? pewnie to z twojej elektrowni kolo domu, co? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emesze2

 

Powodem może być zbyt cienki przewód przyłącza energetycznego np. ze słupa. Lub wogóle słaba linia. Osobny obwód powinien zmniejszyć spadki napięć. Jeżeli jest to wina linii energetycznej nic nie poradzisz ale warto zrobić osobny obwód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pisałem to nieco zaspany i owszem pomyliłem się.Chodzi oczywiście o pole elektromagnetyczne.

 

Jednak czy słyszałeś o czymś takim jak indukowanie się energii elektrycznej pod wpływem pola elektromagnetycznego?"

 

To cos innego jak przyciaganie pioruna polem elektromagnetycznym kabla zasilajacego.

Jezeli masz watpliwosci czy twoj sprezet zasilany z kabla przecinajacego droge piorunochrona przezylby naindukowane napiecie w nim powstale na skutek elektromagnetycznego pola piorunochrona prowadzacego wlasznie do ziemi piorun - to zalecal bym, to co w wiekszosci wypadkow sie zaleca: Jak jest burza, to wylacz sprzet i wyciagnij kable z gniazdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IvanM ---> Nie chodzi o to czy się boje czy nie.Jednak o to,że każdy powinien być w minimalny sposób przewidujący.Jeśli mam do wyboru ryzykować i prowadzić tą linię albo się przemęczyć ze starą siecią to bym się raczej zastanowił co ze starą jest nie tak?Może wystarczyłoby zamienić na miedź stare aluminium?

 

Nie o wyjaśnianie terminów tu chodzi ale o czysty i zdrowy rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"IvanM ---> Nie chodzi o to czy się boje czy nie.Jednak o to,że każdy powinien być w minimalny sposób przewidujący.Jeśli mam do wyboru ryzykować i prowadzić tą linię albo się przemęczyć ze starą siecią to bym się raczej zastanowił co ze starą jest nie tak?Może wystarczyłoby zamienić na miedź stare aluminium?

 

Nie o wyjaśnianie terminów tu chodzi ale o czysty i zdrowy rozsądek."

 

Nie mam nic przeciwko czystemu zdrowemu rozsadku - lecz niestety akuratnie tego niereprezentujesz. Nie myszle to w sensie obrazajacym. Twoje zmartwienie to "przyciaganie" pioruna linia zasilajaca, potem zas naidukowanie w niej napiecia przez to, ze przecina droge przewodu piorunochrona. Obidwie te tezy sa niestety bardzo mocna przesada bez jakiejkolwiek podstawy fyzykalnej. Dodam jescze - ze nie ma zadnej roznicy, czy jest linia na zewnatrz, czy wewnatrz budynku - bo sciana nie jest izolatorem pola elektromagnetycznego. Wazna jest tylko minimalna odleglosc od piorunochrona i to dla przebicia - nie dla indukcji. Co do indukcji, to zmartwienie powodwalo by, gdyby linia zasilajaca biegla rownolegla do piorunochrona - lecz i tu by wystarczylo wlozyc kabel do metalowej rurky i stworzyc tak klatke Farradaya - lub jak ktos chce - ekranowanie.

 

Problem starej instalacji jest jasnie opisany - juz wlaczenie czajnika lub lodowky powoduje spadek napiecia - wiec linia jest przeciazana i poddimensowana. Do domkow jednorodzinnych doprowadzane sa trzy fazy. Podobne objawy wystepuja czesto, jak jest wlasznie cala instalacja podlaczona do jednej fazy. Podciagniecie okablowania wylacznie dla sprzetu z innej fazy spowoduje napewno poprawe - przynajmniej dla stanow przejsciowych przy wlaczaniu i wylaczaniu urzadzen. Dobrym pomyslem bylo by tez naciagniecie solidnego uziemnienia niezwiazanego z siecia elektryczna. Wystarczy zakopac naprz. stare wiadro w ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak zalecenie nieuzywania urzadzen i wyciagniecie ich z gniazdka w czasie burzy jest jak najbardziej na miejscu. Przebicie do linii zasilajacej moze nastapic 100m od domu i jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,fajnie i nie wiem gdzie tu nie prezentuje zdrowego rozsądku.Wiadomo +- jakie napięcie ma piorun.Napięcie przeskoku z jednego przewodnika do drugiego na odcinku 1cm to 1 kV.Tutaj poważnie nie liczy się czy linia idzie w poprzek czy równolegle do piorunochronu.

 

Nie wiem jakie masz wykształcenie,czym się interesujesz itp bo nawet nie masz maila w "o mnie".Wiem jedno,że jeśli miałbym prowadzić linie zasilającą to starałbym się aby była jak najbardziej odizolowana od wpływów warunków zewnętrznych.

 

Ja bym w każdym razie dał sobie spokój z dodatkową linią w takiej sytuacji.3 fazy,super ale czemu wszystko siada przy większym obciążeniu??

 

Jeżeli skrzynka jest przy domu i napięcie się tak waha to znaczy,że przed skrzynką jest coś nie tak i tym bym się zainteresował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pioruna raczej indukuje napiecie lub dochodzi do jakiegos zwarcia z instalacja domowa, bo w przypadku kabli w izolacji jest napiecie przebicia o wiele wyzsze, z tym ze dla pioruna to nic jak cos biegnie blisko niego

 

A co do indukcji wystarczy powiedziec sieci osiedlowe wali piorun (nawet daleko) w wiszacych kablach sie napiecie indukuje i pali switche im blizej tym gorzej, raz walnal w nasz blok to sie popalilo pare portow w switchach i pare kart w tym moja, a bardzo watpie ze dostal bezposrednio kabel-przewieszka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy wpis na tym forum. Przeskok iskry między elektrodami przy napięciu ok. 1 kV następuje przy odległości ok. 1mm, a nie jak tu napisano przy 1cm. To tak na wstępie. W kwestii tematu tego wątku, to posiadam takie rozwiązanie. Mieszkam w domku jednorodzinnym i w trakcie przeróbki instalacji elektrycznej ze starego systemu na nowy, w dwóch pomieszczeniach poprowadziłem osobne linie od szafki z zabezpieczeniami do gniazdek przewidzianych pod sprzęt grający. Ogólnie zasilanie mojego domu jest następujące: od słupa linia napowietrzna aluminiowa (miedzianej nie stosuje się, bo zbyt droga i "chodliwa" na skupie złomu) 4X25mm2 (tzw. skrętka fińska) do szafki z bezpiecznikami głównymi na ścianie domu, potem kablem 5X10mm2 do szafek z licznikiem i zabespieczeniami S193, S191 i wyłącznikiem różnicowo-prądowym, gdzie podłączone są właśnie te obwody do sprzętu audio. Układ zasilania domu to TT,a uziemienie to kilkadziesiąt metrów bednarki w ziemi. Długości tych osobnych linii są niewielkie ok. 5m i ok 8m, przewodem 3X2,5mm2 zwykłym YDy. Chciałem zrobić jakimś specjalnym, ekranowanym, ale gdy robiłem zmiany ( 1997 rok) nie mogłem takiego kupić. Co do wpływu takiego rozwiązania na brzmienie systemu odsłuchowego niestety nie sprawdzałem, gdyż cały czas mój sprzęt jest podłączony właśnie do jednej z tych osobnych linii, a nie podłączałem go do zwykłych "nieaudiofilskich" gniazdek. Nadmieniam, że mam w domu ogrzewanie elektryczne, konwektorowe i podłogowe, przepływowe ogrzewacze wody elektryczne, lodówkę i nie zauważyłem destrukcyjnego wpływu w/w urządzeń na muzykę podczas słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ok,fajnie i nie wiem gdzie tu nie prezentuje zdrowego rozsądku.Wiadomo +- jakie napięcie ma

>piorun.Napięcie przeskoku z jednego przewodnika do drugiego na odcinku 1cm to 1 kV.Tutaj poważnie

>nie liczy się czy linia idzie w poprzek czy równolegle do piorunochronu."

 

To juz trzecia przentacja czegos niebiezpiecznego. Pierwsza byla "przyciaganie" pioruna polem elektromagnetycznym wokol linii zasilajacej. Druga byla naidukowanie niebiezpiecznego napiecia w linii zasilajej z pola elektromagnetycznego piorunochronu a teraz jest to przeskok. Co do przeskoku, to mowa o napieciu miedzu dwoma elektrodami. W wypadku piorunochronu przewod jest juz uziemniony i prad cieknie. I tutaj jest wazne prawo Kirchhofa i prad "plynie droga mniejszego oporu". Inna bylaby sprawa, gdybys piorunochron w poblizu linii zasilajacej oddzielil od uziemnienia. Oczywista jest sprawa odpowiedniej odleglosci jakiejkolwiek linii od piorunochrona.

 

"Ja bym w każdym razie dał sobie spokój z dodatkową linią w takiej sytuacji.3 fazy,super ale czemu

>wszystko siada przy większym obciążeniu??"

Ohm mowi, ze napiecie jest opor razy prad. W tym wypadku opor okablowania i prad odbiornikow powoduje spadek napiecia. Wysokie opory w istniejacej instalacji pry duzych pradach czajnika, grzejnika, pralky lub kuchenky - sczegolnie w momentach wlaczania i duzych pradow w stanie przejsciowym, powoduju duzy spadek napiecia.

Podciagniecie instalacji z mniejsza rezystancja z innej fazy - bez obciazania innymy odbiornikami a wiec mniejszym obciazeniem pradowym - spowoduje wyeliminowanie duzej ilosci spakow napiecia.

 

"Wiem jedno,że jeśli miałbym prowadzić linie zasilającą to starałbym się aby była jak najbardziej

>odizolowana od wpływów warunków zewnętrznych."

Skoro sciana nie ma wplywu na pola elektromagnetyczne, to chodzi ci tylko o wplywy pogodowe i to w dzisiejszych czasach i podstawowej technologii budowlanej nieprzedstawia najmniejszego problemu. Plastikowa listwa dokrecana do sciany tworzy calkowita izolacje na warunky atmosferyczne.

 

"Nie wiem jakie masz wykształcenie,czym się interesujesz itp bo nawet nie masz maila w "o mnie"."

Nie wiem, jakie to powinno miec znaczenie - lecz jak cie to bardzo interesuje, to absolwowalem z powodzeniem uniwersytet i jestem inzenierem elektrotechniky ze specjalizacja technika audiowizualna. Jak jest to konieczne, to zeskanuje diplom. Mail jak moge, nigdzie niewpisuje, bo inaczej dostaje na skrzynke multum wirusow. W razie duzej potrzeby, moge ci jednak zapodac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prąd nie cieknie tylko płynie.

 

2.Nie ma podanej rezystancji uziomu.Jeśli okaże sie za duża, wzrasta (kolejny raz) ryzyko przejścia na naszą linie-lenistwo prądu.

 

3.Plastikowa nakładka na naszą linie zda się i owszem ale do pewnego napięcia zależnego od typu plastiku i jego składu chemicznego.Otaczając naszą linię rurką z tworzywa zabezpieczamy nas i linię do napięcia powiedzmy 1-2kV.

 

4.U=IxR przydaje się jak najbardziej ale co wymyślisz jeśli pada linia przed skrzynką bo np.mieszkamy dość daleko od elektrowni czy najbliższego trafa?Zadzwonisz do elektrowni?

 

5.Jak będę potrzebował Twój mail to o niego poprosze.Mamy tutaj taki zwyczaj,że chociaż minimum ale o sobie piszemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamer_1

 

Jeżeli jesteś pewny, że wina leży po stronie energetyki napisz do nich oficjalnie. Zakład Energetyczny ma obowiązek zapewnić napięcie o odpowiednich parametrach: 230V +5% -10% Gdy więcej ludków ma te objawy na ulicy monitujcie. Płacisz więc wymagaj. Jaką masz linie koło domu: napowietrzną czy kablową? Jeżeli napowietrzna i do tego linki mają mały przekrój nic nie poradzisz na spadki. Powinni zrobic remont lub wymienić transformator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja mam problem z siecią tylko autor wątku ale i tak dzięki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się gorąco zrobiło...

Z energetyką nie taka prosta sprawa. Już monity dostawali, a instalacja domowa spartaczona to inna sprawa. Dlatego taki temat aby choć coś poprawić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1. Prąd nie cieknie tylko płynie."

No cos - nagrode Nobla ci za poprawnosc uzywania polskiego jezyka. Przyznaje - tutaj daleko lepiej sie sprawdzasz ode mnie - lecz to chyba jescze nic wyjatkowego.

 

"2.Nie ma podanej rezystancji uziomu.Jeśli okaże sie za duża, wzrasta (kolejny raz) ryzyko przejścia

na naszą linie-lenistwo prądu."

To chyba juz nie po polsku. Rezistancja uziemnienia? Jaky mas ty piorunochron? Zroumialesz o czym pisalem przy napieciu miedzy elektrodami?

 

"3.Plastikowa nakładka na naszą linie zda się i owszem ale do pewnego napięcia zależnego od typu

plastiku i jego składu chemicznego.Otaczając naszą linię rurką z tworzywa zabezpieczamy nas i linię

do napięcia powiedzmy 1-2kV."

???? Skad masz take informacje? Co precyzyjnie oznacza "powiedzmy"? Dla czego wogole linie zabiezpieczamy plastikowa rurka przed napieciem 1-2kV?

Napisalem chyba wystarczajaco jasnie, ze plastikowa rurka lub listwa to zabiezpieczenie przed warunkami pogodowymi. Dokladnie chodzi o wahanie temperatury i wilgoci.

Jezli chodzi o zabiezpieczenie przed przebiciem lub polem elektromagnetycznym - to klatka Farradaya - wiec rurka metalowa lub inne ekranowanie. Pozatym przypominam, ze nigdzie niekaze ciagnac linie w bezposrednim obrebie piorunochrona. Mowie tylko, ze twoje zmartwienia wzglednie bezpieczenstwa przy zewnetrznej linii sa bezpodstawne i niczym nieuzasadnione. Trzy razy zmieniles uzasadnienie.

 

"U=IxR przydaje się jak najbardziej ale co wymyślisz jeśli pada linia przed skrzynką bo

np.mieszkamy dość daleko od elektrowni czy najbliższego trafa?Zadzwonisz do elektrowni?"

Oczywiscie. Lecz i wtedy pomoca jest rozdzielenie obciazenia na trzy fazy zamiast na jedna. Ale zaloze sie, ze jak reaguje zasilanie na czajnik, to jest to sprawa instalacji w budynku.

 

"Mamy tutaj taki zwyczaj,że chociaż minimum ale

o sobie piszemy."

Ciesze sie - nawet sprawdzielm co o sobie napisalesz. Nadal jednak uwazam, ze powino za mna przemawiac to co pisze na forum do tematu a nie to, co o sobie napisze w profilu lub jak potrafie wyskoczyc na innego uzytkownika. Jak bede chcial prezentowac sie bardziej jako osoba, to pojde na forum o randkach i pieknych oczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,szanowny kolego.Rezystancja uziomu względem ziemi jest jednym z podstawowych parametrów ochrony odgrmowej budynków i od niej zależy skuteczność odprowadzenia potencjału pioruna do ziemi i minimalizację ryzyka porażenia,przejścia na sąsiadujące przewody i linie.

 

Skoro się nic nie indukuje i nie przyciąga to czemu jak piorun walnie w budynek (dokładnie w piorunochron) to potrafi iść duże zniekształcenie nawet w sieci kablowej?Przecież prąd "spłynie" po piorunochronie.

 

Idąc myślą z 3 fazami to trzebaby wszędzie założyć 3 fazy gdzie są:lodówka,czajnik lub grzejnik.Ja mam instalacje w bloku jeszcze 2 żyłową jednofazową i co bym nie podłanczał to takich "cyrków" nie mam.Trzeba ustalić czy winna jest skrzynka i linia w domu czy linia przed skrzynką poza domem.

 

Plastikowa rurka nie jest ekranem lecz zabezpieczeniem,które pełni rolę izolatora do pewnego napięcia.

 

Ogólnie jeśli się mnie pytasz co to jest rezystancja uziemienia to lepiej zostaw ten temat i zajmij się czymś innym.Np.randkami albo pięknymi oczami.

 

Pozdrawiam i dziękuje za Nobla.

 

Ps.To nie ja na Ciebie naskoczyłem więc jedyne pretensje możesz mieć do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos dreamer. Jak uwazasz.

Dla wyjasnienia napisze jescze, ze cie niepytalem co to jest rezystancja uziemnienia, tylko pytalem, czy ta patlanina to mowa o rezystancji uziemnienia.

Nie mam do ciebie pretensji. Gdybym sie podniecal kazdym, kto na jakims forum probuje wypowiadac sie na temat, o ktorym nie wiele wie i jak sie rozwinie dyskusja przechodzi szybko na poprawnosc jezykowa, na brak wpisow w rejestracji lub nazywa mnie z nutka ironii "szanowny kolego", to niemogl bym w zadnej dyskusji uczestniczyc. Mistrzowie wypowiedzi obrazoni jak sie z nimi ktos niezgadza niestetety znajduja sie wszedzie.

 

"Skoro się nic nie indukuje i nie przyciąga to czemu jak piorun walnie w budynek (dokładnie w

piorunochron) to potrafi iść duże zniekształcenie nawet w sieci kablowej?Przecież prąd "spłynie" po

piorunochronie."

Skoro kazdy kabel elektryczny przyciaga, to dla czego walnie w piorunochron, ktorym prad bez pioruna nieplynie? Przecies tyle kabli pod pradem naokolo....

Mozes zapytac tez - dla czego choc stoje na ziemi potrafi mnie piorun zabic, choc uderzyl 30metrow ode mnie?

Ten temat to roznice potencjalow i efekty zwiazane z uderzeniami pioruna to nie efekty indukcji lub przyciagania - lecz wlasznie roznic potencjalow i uziemnien instalacji kablowych, elektrycznych i pod.

 

"Idąc myślą z 3 fazami to trzebaby wszędzie założyć 3 fazy gdzie są:lodówka,czajnik lub grzejnik.Ja

>mam instalacje w bloku jeszcze 2 żyłową jednofazową i co bym nie podłanczał to takich "cyrków" nie

>mam.Trzeba ustalić czy winna jest skrzynka i linia w domu czy linia przed skrzynką poza domem."

 

Skrynka to jakies magiczne urzadzenie w ktorym moze sie niewiemco dziac? W kazdym badz razie wiecej jak w instalacji elektrycznej w domu? Skoro ty masz wystarczajaca linie i zasilanie z duza rezerwa pradu, to sie cies - nie masz problemu. Autor watku jednak ma i jego rozwazania sa jak najbardziej logiczne. Kiedy sa problemy, to chyba najprosciej szukac ich podstaw najpierw u siebie - bo linie poza domem sa nietykalne. Oczywiscie nie da sie wykluczyc, ze waskie gardlo jest poza domem. Gdy jednak pokazuje sie reakcja juz na czajnik, to oznaczalo by to juz bardzo duzy problem, bo jak by dwoch sasiadow na tej samej linii wlaczylo elektryczny piec w kuchenke rownoczesnie i jakas pani piecyk w lazience - to linia by sie przepalila i skolabowala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczór a tu dalej gorąco...

Mój pomysł na rozwiązanie problemu elektrycznego podpowiada mi logika nie wiedza, bo jej nie mam.

Jeśli zrealizuję to będzie to upieczenie dwóch problemów na jednym ogniu.

1) Audiofilskie przyłącze...;-)

2) Problem ze skokami napięcia, który chyba występuje bo halogeny mrygają i wiatrak w wyciągu kręci się szybciej i wolniej

Instalację mam 4 - letnią, ale zrobioną przez partacza ( jak zawsze okazało się to po fakcie) Większość odbiorników elektrycznych na jednej fazie, itd

Niepokojące jest to, że skoki występują również wieczorem. Przed chwilą słuchałem muzyki i halogeny mrugały...

Osobne przyłącze jest stosunkowo tanie w porównaniu np do Powerboxa

Nie wiem może kable są gdzieś luźne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.