Jump to content
IGNORED

coaxial światłowod czy rca???

yorku

Recommended Posts

witam mam pytanie jak podłaczyc dvd z amplitunerem zeby uzyskac jak najlepsza jakosc dzwieku? moje dvd to panasonic a 360 z wbudowanymu dekoderami a amplituner to technics sa-da 20 i zastanawiam sie które z rozwiazań da mi najlepszy dźwiek optyczne koncentryczny za rca poprzez 6 ch dyskret input?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam !!!!!!!!!!

Wszystko uzalężnione od zastosowanego kabelka . Stwierdzone jest że połączenie Spdif elektryczne ( RCA ) jest lepszym rozwiązaniem od optycznego . Ale też nie spodziewaj się wielkich różnic . Wszystko uzależnione jest od sprzętu jakie łączysz . Im lepszy tym większa różnica . Najlepiej z przeznaczoną gotówką przejść się do sklepu ze sprzętem audio , wypożyczyć oba i je własnoręcznie porównać .

Pozdrawiam

Kajo

Hidden Content

Między łączami cyfrowymi coaxial a optical nie ma różnicy. Można to sprawdzić podłączając do komputera i porównać z dokładnością co do bitu :P (SB Audigy).

ps. autosugestia rulez :]

Hidden Content

Sam tego porównania nie robiłem. Brakuje mi kabla optycznego i śledzia do karty dźwiękowej z opticalem. Aby zrobić porównanie potrzeba karty dźwiękowej z wejściem optycznym i coaxialnym (jakiś audigy z tą przystawką). Po nagraniu plików wave (wszystko wyciszone czyli w kx odpiąć piny analogowe lub w zwykłych sterach wyciszyć wszystko poza tym co używamy) należy w programie z dokładnością co do sampla wyciąć fragment z nagrania (czyli dwa identyczne fragmenty , jeden z opticala i jeden z coax). Następnie wkleić do programu edycyjnego oba kawałki (to już kiedyś robiłem ;P). Następnie wybrać opcję porównania. Procedura jest identyczna jak przy detekcji pików z płyt CD (ludzie badają czy płyta audio nagrana jest w 100% zgodna z org.). Myślę że to prosta sprawa, jedynie idealna synchronizacja co do sampla może być uciążliwa. Aha w audigy trzeba wyłączyć wszystkie efekty (chorus, reverb i inne - może lepiej użyć sterów kx).

Hidden Content

Kylie to co ma papierze (czy tez na monitorze) jest idealne i takie samo nie musi byc potwierdzeniem tego ze cos gra lepiej a cos gorzej albo jest taki samo,np niektóre wzmaki stereo za np 3000zł maja parametry techniczne gorsze od jakiegos ampli KD za 1000zł a w praktyce wzmak kasuje to ampli chociaz teoretycznie powinien zagrac lepiej:) podobnie wiec jak z tymi testami na AUDIGY......moim zdaniem koncentryk zdecydowanie lepszy w przypadku połaczen cyforwych,analoga RCA to zlezy,bo w KD moze byc gorszy a np w stereo przewaznie takim mozna tylko podłaczyc i sprawuje sie niezle.

Hidden Content

Jeśli chodzi o parametry podawane przy dobrych wzmakach stereo i ampach kina - zgadzam się, bo producenci po prostu oszukują wprowadzając takie pojęcia jak moc podawana przy obciążeniu tylko jednego kanału itd. (hłe hłe hłe). Ale jeśli chodzi o połączenie cyfrowe, to jeśli sprzęt daje określone 010 , kabel nie ma zakłóceń i mamy przekazane 010 to sygnał jest identyczny. Jedynie test to potwierdzi (lub nie :P). Jeśli jest różnica między łączem cyfrowym coax a optic, to sprzęt (nadajnik,kabel,odbiornik,przetwornik w odbiorniku,oprogramowanie w odbiorniku) działa niewłaściwie.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.