Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z subwooferem


mmksk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi napisac czy subwoofer powinien działać podczas odtwarzania każdej płyty? Tzn gdy słucham czegoś np w dts działa ale przy słuchaniu zwykłej płyty muzycznej subwoofer już nie reaguje i niestety basik jest znacznie słabszy bo tylko z frontów leci. Czy to zależy od ścieżek itp niestey nie jestem znawcą w tych tematach więc prosze o jakieś opinie. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zkldajac ze uzywasz amplitunera KD z dedykowanym wyjsciem SUB pierwsze pytanie brzmi: czy twoj amplituner aktywizuje to wyjscie w trybie stereo

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie od sciezek. U mnie przy sobwooferze aktywnym podłączonym do amplitunera również przy stereo jest on aktywny. Nie posiadam wowczas jedynie mozliwosci ustawiania jego cech dzwięku z poznimu menu sprzętu lecz tylko i wyłącznie odcięcie fazy i jego głośność sterowaną z tyłu obudowy subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Wydaje mi się że w większości amplitunerów ustawienia basu są dokonywanie "globalnie" tzn dla wszystkich trybów i tak z racji na ustawienie konkretnej dolnej częstotliwości odcięcia sygnału w każdym trybie subwoofer będzie wykorzystywany o ile tylko sygnał źródłowy zawiera częstotliwości poniżej f odcięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam! ...mam nastepujacy problem, ...mianowicie kupilem 2 suby ze zwrotu pogwarancyjnego firmy philips, ...posiadają one wade, gdyz przy zwiekszeniu mocy powietrze zaczyna "frukac" o krawędzie rury bass-reflexowej, ....najprawdopodobniej jest zle dobrana (zla srednica, lub długość) ...sub ma oznaczenia philips SW7100SA/00, ma 16cm glosnik a na wzamcniaczu pisze 165W, prosze o pomoc, ....jezeli to mozleiw moge go wyslac paczką i pokryć wszystki koszty naprawy (oczywiście w ramach rozsądku:) ) ...pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wydaje mi się że w większości amplitunerów ustawienia basu są dokonywanie "globalnie" tzn dla wszystkich trybów i tak z racji na ustawienie konkretnej dolnej częstotliwości odcięcia sygnału w każdym trybie subwoofer będzie wykorzystywany o ile tylko sygnał źródłowy zawiera częstotliwości poniżej f odcięcia

 

Niekoniecznie. Wyfiltrowanie sygnalu 0.1 czyli sub odbywa sie w domenie cyfrowej. Czesto jednak w trybie stereo domena cyfrowa (procesory wielokanalowe) sa pomijane wiec sygnal dla suba nie moze byc wyextrachowany...

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.