Skocz do zawartości
IGNORED

Które kolumny wybrać? 4 mozliwosci


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam powazny dylemat poniewaz niewiem ktore kolumny wybrac.

oto pare propozycji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piszcie co o tym sadzicie pozdrawiam Patrix.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrix

Recenzja Focusow byla,w Hi-FI i Muzyce.Porownywano je tam ze sporo drozszymi Excellence i wg. recenzenta Focusy

zagraly duzo lepiej.Nie sluchalem Focusow,ale posiadalem Excellence i wiem,ze recenzent dobrze opisal brzmienie tych kolumn.Nie sugeruj sie opiniami,ze kazde kolumny Tonsilu to badziew.Za relatywnie niewielka kwote otrzymujesz

zgrabne,smukle podlogowki,na niezlych przetwornikach,w solidnej skrzynce.Uwazam,ze warto to rozwazyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nienajwiekszy pokoj ale chodzi mi o to aby dźwiek byl czysty z dobrym basem no i zeby bylo dosc glosno.

 

szukam kolumienek do 800 zl niewiem co wybrac moze pomozecie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaz TDL RTL2 lekko modyfikowane ( dodatkowe wytlumienie, usztywnienie scianek i nowe okablowanie). Cena dosc atrakcyjna:)

 

Wiecej info na maila:) w oMnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odpuść sobie Tannoy M4. Ja mam M5 i wg mnie nie nadają się do głośnego słuchania a bas mają raczej wolny. Ja polecałbym Focusy 180 albo JBL E 20 jeśli lubisz bas szybki ale nie za niski. Osobiście wolałbym Focusy choć mają gorszą kopółkę ale i standów nie potrzebują no i ładnie wyglądają na żywo a JBL trochę marketowo:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slucham czesto techno wiec bas musi byc chcialbym kolumienki ktore beda dobrej klasy a jednoczesnie nie beda trzeszczec na wiekszych obrotach : p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słuchasz prawdziwego techno to Focusy będą właśnie jak znalazł, ale jeśli słuchasz dance to już gorzej. Do techno potrzeba małych, szybkich i efektywnych głośników o dużej obciążalności mocowej a takie są w Focusach( są to głośniki na licencji Mission więc ich jakość jest lepsza niż np. JBL serii E. Radzę porównać na żywo wykręcając jedne i drugie. Ja miałem taką okazję:)

Zapomnij o tych Yamahah z linka którego zapodałeś.

Tannoy Mercury do techno? Raczej to będzie wielka pomyłka a głośno to sobie nie posłuchasz:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na M4 sobie głośno nie posłucha ? To chyba przesada, ja kiedyś czekałem, kiedy żona z dzieckiem wyskoczy raz w tygodniu do rodziców na obiadek, żeby sobie w tym czasie dać czadu :-) ( na Rotelu Ra-921 ). Z techno słuchałem na nich tylko Prodigy i nie narzekałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrix.

Norvidos slusznie prawi.Postaraj sie zlokalizowac sklep,w ktorym bedziesz mogl posluchac Focusow.Poza tym nie

zapominaj,ze do ceny monitorow trzeba doliczyc standy(to odnosnie JBL i Infinity).Tannoye nie sa zadnym osmym cudem swiata,maja po prostu lepsza reklame.Technologicznie nie prezentuja lepszego poziomu od Focusow.

Bylo ostatnio kilka wpisow na temat niedorobek i niedbalego montazu Tannoy Merkury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Mercury, a przynajmniej moje M3 i M4 siostry były zmontowane bez zarzutu. To co ostatnio widziałem w sklepach do 2 tys. zł. to nie nadaje się do postawienia w normalnym wnętrzu, montaż i okleiny do kitu.

 

Prawda jest taka, że nawet w przypadku bardzo dobrych produktów zdarzają się wpadki, które zaraz są wyciągane na światło dzienne. Może w ostatnich partiach mniej się przykładali. W każdym razie dobre opinie o Tannoykach nie wzięły się z powietrza. Wokale i dęciaki mają super (w tej cenie). A że nie nadają się do bardzo głośnego grania, zwłaszcza w większych pokojach, to prawda. Więc chyba je sobie odpuść. Teraz mam Dali 450, słucham raczej średnio głośno, ale kres ich możliwości leży dużo dalej niż Tannoyek, na pewno daleko poza granicą tolerancji sąsiadów.

 

Były kiedyś takie kolumny Paradigm Titan (może nawet jeszcze są). Nie słuchałem ich, ale jeśli wierzyć Hi-Fi i Muzyce, mogłyby trafić idealnie w Twój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jak ktoś wygłasza opinię na temat sprzętu którego chyba nie widział lub słyszał. Tannoye M5 nie nadają się do głośnego grania? Nie nagłośnią dużego pomieszczenia? No chyba że 60m kw to małe pomieszczenie to przepraszam. Do tych kolumn pomimo wysokiej efektywności (93db) trzeba mieć piec z jajem, wtedy to potrafią zagrać. Norwidos piszesz że M5 mają wolny bas. To wina pudeł, zbyt lekkich jak na takie duże głośniki. Daj na każdą kolumnę po 20kg np. żeliwa a pod nie płyty np. chodnikowe to zobaczysz jaki mają zgrabny basik i proszę nie porównuj ich do fokusów 180 bo to trochę śmieszne jest. Aha ci co nie słuchali to zapewniam M5 potrafi zagrać baaardzo głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz na tym forum pare postów i nadal nie dostalem satysfakcjonujacej i pewnej rady:

 

mam 800zl i chce kupic dobrej klasy glosniki ktore zarowno zagraja glosno jak i cicho.

maja miec dobry bass azeby przy glosniejszej muzyce "techno" dawaly sobie rade.

moja wzmacniacz to 4*60.chce pewny i sprawdzony sprzet ktorego nie powstydzil by sie kazdy z was.

 

pozdrawiam Patrix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron ma sporo racji w tym co pisze. Z tym, że pudła są nie tylko mało solidne, są również niepotymalnie zestrojone. Cała seria Mercury ma bardzo dobrą stereofonię co zawdzięcza głównie dobremu tweeterowi. Taki Focus nie ma szans z zadną podłogówką z serii Mercury, a i monitorki M2 na ciężkich standach mogą go rozwałkować swoją kulturą, muzykalnością i ... basem też. A za często podnoszone w przypadku Mercury zamulenie dźwięku odpowiedzialne są nieprzyzwoite elementy w zwrotnicach. Wymienić nietrudno, na płytkach są nawet nadrukowane wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver czy wiesz jakie są wysokotonówki w Phonar Vol2 ? Wszystko było by z nimi fajnie, ale te gwizdki nie zapewniają mi takiej stereofonii jak Tannoy ani lokalizacji źródeł. Zwrotnice mają ponoć całkiem dobrą, bas rewelka, ale ta przestrzeń jakaś nie taka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrix, zalezy co rozumiesz przez 'dobry bas' oraz jaka to muzyka techno w twoim wydaniu? czy mowisz o dyskotekowym umcykumcyk czy o wspolczesnej elektronice czesto tak klasyfikowanej? jesli to drugie to wedlug mnie nie potrzebujesz basu mocnego, ale dobrze kontrolowanego. i dobrej przestrzeni. do tego nadadza sie monitory. jakie - to juz zalezy od twojego gustu, musisz przesluchac. ja mam wharfedale diamond 8.2 i przy takiej muzyce sa dla mnie bardzo ok. basu jest wystarczajaco, choc dopiero przy odpowiednio wysokim poziomie glosnosci.

oczywiscie jest jeszcze kwestia wielkosci pokoju w jakim to ma grac - u mnie jest 25m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron, miałeś przyjechać posłuchać lampiaka. Zapraszam, pogadamy, poradzimy coś na Twoje Phonary. A tymczasem może zrób fotkę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, owszem chcę przyjechać, myślałem tylko że będziesz organizował jakieś spotkanie w niedługim czasie. Jeśli nie, to wybiorę sie po uprzednim kontakcie z Tobą w jakiś weekend. Fotkę mogę zrobić tylko czego? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owego problematycznego tweetera w Phonarach rzecz jasna. Fotka zwrotek nie zaszkodzi również, a jakby Ci się udało rozrysować schemat, to już można podumać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem się do aparatu, ale nie mam czym odkręcić głośników a nie chcę tego zniszczyć. Pewnie to zdjęcie niewiele Ci mówi ale . . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na jedną z wersji tweetera "Logic by Vifa". Odpowiednio zaaplikowany zagra nie gorzej niż tweeter z Tannoy M5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moze wezmę kolumny ze sobą jak pojade na odsłuch lampki do Ciebie? Widze ze czesto stosujesz jako punkt odniesienia w danym zakresie cenowym tweeter z M5. Mi też sie wydaje ze w podobnej cenie nie slyszalem takich wysokich jak w M5, ale pomimo wszystko juz do nich bym nie wrócił :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siggy, Sosnowiec, ok. 20 km od Katowic.

Opteron, M5 miały najmniej udane woofery z całej serii Mercury. Kiepskie elementy w zwrotnicach dodatkowo ograniczały możliwości tweeterów. W dobrej aplikacji te wysokotonówki grają niemal równie dobrze jak najlepsze tekstylne Vify, a na pewno lepiej od D27. Poprawimy to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.