Skocz do zawartości
IGNORED

Jedzie w ciemno Harman/Kardon 620


PiotrJ

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy z zagranicy sprzedaje mi tego harmana lecz nie mialem go okazji posluchac. Ponosze ryzyko 300zl. Obecnie stereo slucham na ampli yamaha RXV-800 z kolumnami Koda NT-306f. Zastanawiam sie czy mozliwe jest aby kopara mi opadla po przeskoczeniu na piecyk stereo HK 620 ??? Co o tym myslicie ? Osobiscie lubie szybki i mocny bas, wyrazny lecz niemeczacy wokal i niekoniecznie ostre wysokie raczej takie niemeczace. czy ktos wie na co moge liczyc zestawiajac tego wzmaka z koda NT306f ???? Czy ten wzmak ma podobne brzmienie do nowego Harmana 670 ?

pozdrowienia dla grupy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Harman gra tak jak napisales, ale te wyzsze modele... 620 to jeden z nizszych i nie wiem jak gra, ale pewno i tak lepiej od 670 ;-), ktory jest totalna klapa.... Tyle ze 620 to malo prundu ma i za duzych kolumn tym nie wysterujesz ;-) Najwyzej sprzedasz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra toto dość przyjemnie, niemęcząco, ale i nie porywająco. Lepiej od nowego 670 (to jest już nawet nie porażka, to jest klęska sromotna). Jak nie przypasi, to sprzedasz, bez straty zresztą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, głównie Marantza, Denona, Sony i Pioneera. W Arcamach z reguły nie ma już co poprawiać bo od razu jest OK. NAD... da się, ale najczęściej nie warto. Podobnie Rotel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go w domu, ale pod maskę mu nie zaglądałem, nie wiem czy uzyska się poprawę. Kiedyś Darkul na forum stwierdził że nie warto się tym bawić, może jego spytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-topic.

-> McGyver

Interesuje mnie bardzo, czemu aż tak 'jedziesz' po HK670. Piszesz, że do środka nie zaglądałeś, więc nie będę Cię pytał, co się Tobie w jego budowie nie podoba. Ale co Cię aż tak w jego brzmieniu odpycha? Czemu go nie lubisz?

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za off-topic.

 

P.S. Na szczęście należę do ludzi, którzy nie słuchają innych osób i ich opinii, ale sami odsłuchują sprzęt. Sam wiem, co słyszę. Dlatego Twoja opinia absolutnie nie zmieni mojego zdania. Po prostu jestem ciekaw... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, słuchałem tego wzmacniacza u siebie w domu. Gra jakby nie miał siły grać, bas ma jakiś taki drewniany, nie ma kopa ani zejścia, średnie są papkowate, wyprane z barwy, wysokim brakuje dźwięczności, stereofonia jest uproszczona i jednoplanowa, nijakie, niewciągające brzmienie. Podobne odczucia miałem słuchając NAD C320, a podobna szkoła brzmienia jest prezentowana przez Primare A20 (tyle że ten nie jest aż tak bezbarwny i jest precyzyjniejszy), a te wzmacniacze są dobrze oceniane na forum. Nie wiem z czego wynika takie powodzenie. Diora WS704 którą w tym samym czasie miałem w domu zagrała lepiej od Harmana i NADa, więc trudno żeby mi się podobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> McGyver

Dziękuję bardzo za odpowiedź i bardzo serdecznie pozdrawiam.

 

P.S. A ten HK670 i tak się mi podoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba Angelina Jollie, tymczasem mojemu przyjacielowi raczej Nicole Kidman. I dobrze, gdyby wszyscy byli tacy sami, to nie byłoby o czym rozmawiać.

A tak na marginesie, ostatnio kręcą mnie prawie wyłącznie lampowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> McGyver

Otóż to! Masz absolutną rację! I niby kto ma racje? Ty, czy Twój kolega? Nie da się na takie pytanie odpowiedzieć.

Tak samo wg mnie jest ze sprzętem audio oraz muzyką na żywo. Nie można mówić, że coś jest dobre, a coś złe. Po prostu mi osobiście może coś się podobać, a coś nie. Nie da sie tego zmierzyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ze sprzętem i z muzyką nie jest tak do końca. Bywają rzeczy oczywiste. Jeżeli komuś podoba się discopolo i brzmienie tekturowych Magnatów Motion, to też jest kwestia gustu, ale złego. Bywają też (coraz częściej) urządzenia o niekorzystnym stosunku ceny do jakości.

Poprzednik Harmana HK670 nazywał się HK680, i grał naprawdę świetnie. Polecam posłuchać przy najbliższej okazji. To, jak gra HK670 to nawet nie popłuczyny po tamtym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGaver

Czyli bardzo sie ciesze ze dostane cos w cenie 300zl co gra lepiej niz HK670 za kolo 2000zl. A czy ten HK620 blizej ma do HK680 czy blizej do 670 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani to ani to. Po prostu gra inaczej, po swojemu. Ma przyjemny dźwięk, nie męczy ani nie nudzi, ale też nie epatuje jakimiś superzdolnościami. Za 300zł gra dobrze, lepiej od wielu używek z Allegro w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK 620 jest dosc malym wzmaczkiem i niestety nie za mocnym. Ma tylko 40 Amper rezerwy prądowej i 40 Watt przy 8 Ohmowym obciążeniu i waży 7 kg. HK 680 jest juz kolosem, ma już 70 Amper rezerwy, 85 Watt przy 8 Ohmach i waży 12,5 kg. Co do dzwieku to sie nie wypowiadam, bo nie słuchałem HK 620 ale znam brzmienie HK 680 i na prawde wśród wzmaków do 4 tys. trudno o lepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGaverze drogi

A powiedz mi jak myslisz czy taki HK620 zagra lepiej w stereo niz ampli KD AVR630 ? Jak myslisz. I jeszcze jedno czy ten HK620 zachwyci mnie jak przeskocze ze stereo Yamahy RXV800 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RXV800 to dość solidny amplituner który i w stereo gra przyzwoicie. Harman może i będzie miał nieco lepsze średnie tony, może i stereofonię, ale w pozostałych aspektach wróżę co najwyżej remis. Tego drugiego amplika nie słuchałem zbyt dokładnie, więc nie będę sobie strzępił języka po próżnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

I wcale nie jestem drogi. Niektórzy twierdzą że wręcz tani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze nie na temat.

To powiedz McGyver ile bedzie kosztował tuning tych dali z przesyłka z Wrocławia do Ciebie,bo na maile nie odpisujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze duze gabaryty i waga przekladaja sie na moc.Moj Denon S10 to wielki kloc o wadze 15 kg,a mocy ma tylko

50w/8 ohm.Cholera wie jaka ma rezerwe pradowa,ale z monitorkami Quadral Rondo potrafi zabrzmiec poteznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bemolu nie pluj na swój sprzęt waży dokładnie tyle ile powinien i ciesz się że konstrukcja jest metalowa a nie plastik że zasilacz ma w zapasie nadmiar mocy a nie jest wykonany na styk to samo dotyczy transformatorów

radiatorów i innego dobra w elektronice co lekkie to kiepskie Czekam na odwarzacz CD Pioneera i wiem, że będę

musiał wzmocnić półkę na której go postawię

Pozdrawiam

Korwin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwinie, a fe, półka?? Zacne klocki powinny stać na specjalnej szafce pod sprzęt audio, z metalu, szkła lub granitu, szlachetne drewno również jest dopuszczalne, w ostateczności MDF nawet, ale zwykła półka, i to taka która wymaga wzmacniania? Niedobrze, oj, niedobrze...

Pozdrawiam

McGyver

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin.

Opacznie zrozumiales moj wpis.Nie wszystkie duze i ciezkie klocki maja potezne moce.Wszystkie wymienione przez

Ciebie cechy ciesza moje oko i ucho.Ja rowniez moge pochwalic sie nowo nabytym cd Marantza.Sprzet wiekowy,ale

piekny.Supernowoczesnego 24-bitowego soniacza oddam synowi,niech slucha na nim swoich lomotow.Pozdrawiam

wszystkich milosnikow vintage klockow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie w domu gra HK620, wzmacniacz jak najbardziej w porządku, napędza lekko stuningowane Missionm51, cd Nad540. I co? Ano gra, ale w moim odczuciu marna mikrodynamika...może jest za słaby do monitorów o takiej sobie dynamice? Z wolnostojącymi coś czuję, że zagrałby odważniej. Za dobrą cenę na pewno mogę polecić tego sprzęta. Zresztą, kupiłem go "na chwilę" jako używkę (też w dobrej cenie), bo przeskakuję na lampową końcówkę, po odsłuchu której...to juz zupełnie inna historia,

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.