Skocz do zawartości
IGNORED

dvd ripping - ktos probowal?


dyziowg

Rekomendowane odpowiedzi

mencoder , w pakiecie z mplayerem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Oczywiście działa na *n*x-ach i obsługuje się z linii komend. Po nabraniu wprawy - absolutny the best.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyziowg

 

Szkoda czasu. Nagrywaki DVD sa juz po 200 zl. Po co Ripiwac na Avi? kiedys to bylo moze i fajne, sam sie tym sajmowalen ale teraz?! totalny bezsens. No chyba ze ktos chce koniecznie i ma jakis inny cel niz ogladanie filmow. Do ripowania najelpszy jest SmartRipper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tpienia najlepszy (trochę trudny w obsłudze) GORDIAN KNOT. DvdRip u mnie zmieniał sobie bitrate filmu (nie mylic ze zmiennym bitrate) i przez to film zamiast 700mb zajmował albo ponad 1gb lub 500 mb. Przez ten błąd zmarnowałem kilkanaście godzin na ripowanie filmów, które byly potem do usunięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mlody2

chyba masz racje,

 

czy w nagrywarkach dvd jest jakas szczegolnie dobra firma czy to nie wazne bo i tak wszystko jest made in China?

jeszcze raz pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinw899

 

 

Gordian knot to jest caly pakiet a nie ripper i jak dla mnie jest to knot ogolnie. Zajmowalem sie kiedys tym dosc duzo i cos na ten temat wiem. No ale teraz nie jestem w temacie wiec wiecej nie pisze. Jedno jest pewne, trzeba naprawde dobrze sie znac zeby dobrze zripowac i skompresowac film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyziowg

 

Mysle ze mozesz spokojnie kupic LiteOne albo LG, LG ma taka przewage ze w wiekszosci miast ma servis i jak padnie to w ciagu paru dni masz nowy sprzet. Philips tez robi fajne narywareczki no i inne firmy ogolnie. Jedno jest pewne jesli nie masz jakis specjalnych wymagan to kup LG albo LiteOne napewno bedziesz zadowolony i nie przeplacisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywarek, pół roku temu robiliśmy w pracy (uczelnia) przetarg na sprzęt - poszło w dwóch transzach po kilkadziesiąt sztuk, jedna z Lite-on a druga Z NEC-ami. Cały czas są katowane przez studentów i NEC-i wychodzą zdecydowanie zwycięsko (awarie, powodzenie zapisu). Jedynym plusem dla indywidualnego odbiorcy jest to, że przy Lite-onie zwykle jest jakieś Nero OEM. Modele: Lite 1653, NEC 3520 ale teraz już chyba są następcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi:

 

A'propos: jeśli nie próbowałeś, pomacaj sobie Debiana. Też przez chwilę zdradzałem go ze Slackiem, ale miłość jednak zwyciężyła :) Oczywiście, eleganckie paczki z mplayer-em są dostępne, choć i tak ich zrobienie jest banalnie proste. Pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Debiana miesiąc, Slacka pół roku. Od roku Gentooję i to jest to:) Jedyne co trzeba zrobić to co jakiś czas

emerge --sync, emerge -Du system i emerge -Du world i cieszymy się zawsze świeżym środowiskiem skompilowanym ze wskazanymi przez nas flagami kompilacji na architekturę posiadanego procka.

 

Gentoo rules!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody to faktycznie ból, pod koniec swojego życia był już niestety beznadziejnie przestarzały, tak że Sarge'a zacząłem używać na dłuższą chwilę zanim z testowego zrobił się "stable". Nb. w tej chwili się poważnie zastanawiam nad permanentnym przejściem na dystrybucję "testową" lub wręcz "niestabilną" - taka ona niestabilna, jak ze mnie Chińczyk, a wszyskie paczki świeżutkie, pachnnące... ;) Slacka nawet lubiłem, ale zwyciężył genialny system pakietów Debiana, 15k gotowych paczek .deb na oficjalnych mirror-ach, plus pewnie z drugie tyle na nieoficjalnych, plus bezproblemowy, niemal on-the-fly, upgrade między kolejnymi wydaniami. Gentoo nie sprawdzałem, ale jeden ze znajomych bardzo mnie na niego namawia, więc pewnie kiedyś spróbuję. Pozdro all!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj - tylko zarezerwuj z tydzień na instalkę:)

Wybrałem gentoo dlatego, że w innych dystrybucjach zaczynałem sam kompilować coraz więcej i w pewnym momencie to już nie miało sensu.

Fakt system pakietów debiana jest świetny. Gentoo też (ale portów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.