Skocz do zawartości
IGNORED

Trochę mieszkam w aucie


porucznikzubek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lekki problem. Oto od dawna szukam głośniczków do domowego Primare i zawsze coś mi nie "gra". Tymczasem spędzam wiele czasu (praca) we aucie i tam bardzo lubię słuchać... Dowiedziałem się z dokumentacji, że gra mi zestawik Audioneta, daj Boże. Rzucam pytanko: na czym słuchacie w samochodzie ? Jakich dokonujecie modyfikacyj? Pewnie że wolałbym tylko w domu, lecz cóż, abym mógł muszę trochę pojeżdzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>porucznikzubek

BOR, jak rozumiem, jest miejscem pracy Szanownego Pana? Albo MSWiA?? Już slyszę te Walkirie na full z Audioneta podczas jazdo-lotu środkiem 7-ki na odcinku Wawa - 3city ;-))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam słucham na firmowym zestawie - radio bodajże Beckersa + 2 drożny system Blaupunkta w przednich i tylnych drzwiach - i jestem bardzo zadowolony. Hi-endu w samochodzie i tak nie będzie, więc co za różnica. A i radia nie ukradną.

 

W poprzednim aucie miałem ze 40tys zainwestowane w sprzęt - głośniki ScanSpeak + Sub 12" Phase Linear Aliante LTD, wzmacniacze 2x Audison HV Sedici THK, cały front end z procesorem i zmieniarką Clariona (najwyższy model) - i mimo że grało to fajnie, już po raz drugi bym się w to nie pchał. Too much trouble.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też spędzam masę czasu w aucie.... w chwili obecnej nawet jestem zajęty zmianą pojazdu, ale sprzętu nie zamienie. Mam radyjko JVC, jeden z prostszych modeli które obsługują pliki MP3 do tego wzmacniacz 2 kanałowy Boschmana 400W (RMS) tuba z głośnikiem Alpharda, gwizdki no i oczywiście dwudrożne głośniczki również Boschmana z tylu i basowe z aluminiową membraną w drzwiach z przodu. Gra to świetnie... większego wzmacniacza ani tuby nie trza bo przecież to nie dyskoteka czy jakiś klub.... a całość wcale nie kosztowała wiele bo około 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w aucie to faktycznie dużo kłopotów:

1) mogą zakosić ;-(

2) przy sprzedaży auta i tak nikt nie zapłaci ekstra, no chyba że się wymontuje wszystko.......

3) znacznie zwiększenie masy auta - nawet o 100 -150 kg !!!

4) znaczne zwiększenie zużycia paliwa 1-1,5 l/100 km

5) pogorszenie osiągów

no i 1 plus - pięknie gra, jeśli instalacja jest zacna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hi-endu w samochodzie i tak nie będzie, więc co za różnica."

Niby dla czego nie bedzie? Zapewniam cie, ze nawet w Polsce sa instalacje w samochodach, przy odsluchu ktorych sczeka by ci opadla. W koncu mamy mistrzow Europy.

 

Osobiscie slucham radio alpine z procesorem i zmieniarka, czterokanalowy wzmak Helix od audiotec-fischer, przedni system Eton z wysokimi na przerobionych slupkach i sub Genesis Audiophile w malej zamknietej obudowie. Samochod oczywiscie odpowiednio wytlumiony i calosc chwile strojona... Uwazam, ze jest fajnie. Sprzet jest wystarczajaco schowany i zintegrowany z originalna optyka samochodu, by niezwracal sczegolnej uwagy zlodzieji i jest ubiezpieczony. Zreszta do alarmu jest pager wiec nikt nie ma czasu na wymontowanie czegos wiecej i panel radia sciagam jak nieparkuje w swojim garazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zapewniam cie, ze nawet w Polsce sa instalacje w samochodach, przy

>odsluchu ktorych sczeka by ci opadla.

 

Ivan, zapewniam cię że istnieją w Polsce takie instalacje home audio, że szczękę zbierasz z podłogi, ścian, czy czego tam chcesz. Instalacje car-audio jakkolwiek potrafią naprawdę sporo (zwłaszcza w zakresie niskich częstotliwości łatwo osiąganych aucie) w porównaniu z domowymi stoją na pozycji straconej. Pomijając akustykę samochodu (w domu też może być kiepska, aczkolwiek łatwiej ją poskromić) to przecież dochodzą takie problemy jak hałas silnika, otoczenia, szum powietrza podczas jazdy. Dodatkowo brak centralnej pozycji słuchacza-kierowcy wobec głośników wydatnie utrudnia zbudowanie prawidłowej sceny dźwiękowej, aczkolwiek jest to do pewnego stopnia możliwe. Oczywiście można bawić się w procesory i elegancko wszystko korygować wprowadzając jednakże w tor kolejną przeszkodę dla sygnału audio. W końcu pozostają kwestie z bardzo żmudną zabudową i strojeniem układu (budujesz system car-audio trochę na ślepo, efekty słyszysz gdy już go zrobisz - może być spore rozczarowanie, a odwrotu brak). Bardzo mi się spodobało to co powiedział jeden z właścicieli poważnej firmy car-audio. Odpowiedział na moje pytanie czy zajmuje się również sprzętem domowym w ten sposób: "jestem na to za cienki, z autem mogę zrobić wszystko, ale domowe audio to wyższa szkoła jazdy". A facet należy do elitarnej grupy firm car-audio w Polsce. Kto siedzi w temacie ten wie co to za grupa. Poza tym car-audio może sprawić wiele radości i z pewnością jest dużo samochodów grających lepiej niż niejeden "poważny" system domowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moje ostanie inwestycje w sprzęt audio poszły właśnie na samochód. To co zastałem w nim po kupnie nie dawało mi spokoju tzn. 10 cm głośniki w przednich drzwiach i radio first :-). Najpierw zakupiłem dobry system przedni, w swojej cenie jak dla mnie bezkonkurencyjny tj. Rainbow SLX 265 (system dzielony na 16,5 cm niskośredniotonowce i 20 mm tekstylne kopułki). Zamontowali mi to w salonie Car Audio. Poprawa była dość znaczna, ale radio nie potrafiło ich pociągnąć. Tak więc zakupiłem Nakamichi CD 45 Z i teraz jestem bardzo zadowolony. System gra neutralnie, szczegółowo i sprawia wiele frajdy podczas jazdy a na postoju jeszcze więcej :-) Drzwi wytłumiłem we własnym zakresie matą bitumiczną. Kolejną inwestycją będzie wzmacniacz oraz dobre kable. Nie będę inwestował w suba, jeszcze nie słyszałem suba tak zestrojonego w samochodzie, żeby bas mi odpowiadał, nie zdudniał się, i nie powodował drgań całego samochodu. Bas, który mam teraz jest bardzo dobrej jakości.

 

Ps: Czy ktoś ma pomysł jak zmontować Gainclona w samochodzie. zasilanie ??? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odnioslesz wrazenie kuble, ze napisalem, ze car audio to wiekszy High End jak w domu?

Car audio to sztuka. W odroznieniu od sprzetu domowego, gdzie kupuje sie gotowe klocky i wymadrza z reguly tylko nad kablami, tutaj sie instalacja tworzy i ma sie na nia ingerencje w o wiele wiekszym stopniu. Osobiscie uwazam to za duza frajde i kazdemu, kto spedza wiecej czasu w samochodzie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivan -> zapewniam cię, że sprzęt który wymieniłeś to zabawki przy tym co miałem zainstalowane w aucie. A instalację też miałem profi jak na tamte czasy, robioną przez Gerda Boenscha w Niemczech. Miałem chyba pierwsze auto w Polsce z gwizdkami (neodymowe Scan Speaki) zamontowanymi w słupkach A, bo jeszcze wtedy ani Audio Complex, ani Kinika Dwieku, ani Arek z Włocławka nie mieli pojęcia jak to się robi ...

 

Znam praktycznie wszystkich byłych i obecnych mistrzów Polski i Europy, słuchałem sprzętu w tych autach, i zapewniam cię, mimo że gra to przyzwoicie, do PRAWDZIWEGO hi-endu domowego się to nawet nie umywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

">Ivan -> zapewniam cię, że sprzęt który wymieniłeś to zabawki przy tym co miałem zainstalowane w

>aucie. A instalację też miałem profi jak na tamte czasy, robioną przez Gerda Boenscha w Niemczech.

>Miałem chyba pierwsze auto w Polsce z gwizdkami (neodymowe Scan Speaki) zamontowanymi w słupkach A,

>bo jeszcze wtedy ani Audio Complex, ani Kinika Dwieku, ani Arek z Włocławka nie mieli pojęcia jak to

>się robi ...

>

>Znam praktycznie wszystkich byłych i obecnych mistrzów Polski i Europy, słuchałem sprzętu w tych

>autach, i zapewniam cię, mimo że gra to przyzwoicie, do PRAWDZIWEGO hi-endu domowego się to nawet

>nie umywa."

 

Jestes gosc skoro juz na podstawie tego co napisalem (wiec mniej tylko marky) doskonale wiesz, ze to zabawky. Niezaprzeczam jednak, ze nie mowa o HiEndzie.

Nierozumiem jednak wogole, co starasz mi sie wmowic? Dla tego, ze warunky domowe sa do odsluchu muzy niezaprzeczalnie lepsze - to nie ma wogole sensu instalacji w samochodzie robic? Dla tego, ze obraz w kinie jest lepszy, to nie ma sensu kino domowe? A juz wogole nie ma sensu DVD w samochodzie na LCD monitorze?

Jescze raz - nieporownuje sprzetu w samochodzie do sprzetu domowego. Jest jednak niezaprzeczalnym faktem, ze w samochodzie moze grac muzyka na baaardzo wysokim poziomie. Na takym, jaky sobie wiekszosc ludzi wogole niepotrafi wyobrazic i niema potrzeby wstydu nawet w porownaniu z zaawansowanymi systemami domowymi. Z drugiej strony zas fabrycznie montowane systemy z reguly obrazaja ucho nie tylko rozpiesczonego audiofila a kiedy spedza sie w samochodzie dziennie nawet kilka godzin i to przewaznie w zatloczonym miescie w korkach tak jak ja, jest solidna instalacja audio przefajna rzecz. Doskonale rozumiem kazdego, kto takie cos chce miec w swojim pojezdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że audio w samochodzie nie dosięgnie domowego Hi-Endu, to naprawdę warto je mieć. Specyficzna akustyka samochodu zapewnia masę fajnych wrażeń, i wcale nie chodzi o umc-umc. Słuchanie w samochodzie to trochę inna zabawa - ja nie bardzo wyobrażam sobie, żebym mógł słuchać Milesa w aucie, a np. The Who w domu. A odwrotnie - rozkosz. Wątek zaś uważam za ważny i potrzebny, to normalne że meloman i audiofil lubi słuchać czegoś przyzwoitego w samochodzie, i warto o tym na tym forum pogadać. Oczywiście, bez wnikania w szczegóły instalacji, bo od tego są inne fora. Odpowiadając na pytanie z pierwszego wpisu : Nakamichi CD 45z, wzmacniacz Audison VR 404 Evo, przód Focal 165 Power KF, sub Focal 27A. Sprzęt zmieniam co pół roku - rok i mam z tym kupę zabawy. Nie mam żadnych ambicji typu zawody CA .Też się chętnie dowiem, na czym słuchacie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz - z tymi lepszymi pieniędzmi w car-audio to różnie bywa. Jest w Posce garstka firm, które faktycznie bardzo dobrze stoją, ale wokół nich istnieje stado "garażowców" starających się wiązać koniec z końcem. Płytki rynek, tak jak w domowym audio. Tak jak w każdej branży w Polsce zajmującej się rynkiem dóbr "luksusowych". Do tego audiofilskie podejście do tematu jest jeszcze bardziej egzotyczne niż w działce domowej. Czasami ból sprawia rozmowa z niektórymi osobnikami, aczkolwiek na zasadzie kontrastu czujesz olbrzymią przyjemność gdy spotkasz człowieka, który wie o co chodzi. Tacy ludzie zazwyczaj mają również ciekawe systemy audio w domu. Czasami można się zdziwić jak bardzo zazębia się środowisko car i home audio. Mówię o ludziach profesjonalnie związanych z rynkiem.

 

Ivan - już wszystko jasne, nie chcę z tobą polemizować, bo nie ma takiego powodu. Mam wrażenie, że myślimy podobnie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luksonie! Muszę Cię rozczarować, nie jestem funkcjonariuszem, VIPem ani nawet urzędnikiem. Ot męczę się jak wielu, prowadząc firmę. Jeżdżę z konieczności dużo, i kiedy kupiłem auto, nie miałem zielonego pojęcia co w nim gra. Dopiero po czasie, elektronik zajmujący się instalacją poinformował mnie że to "jakaś dziwna, nieznana, niemiecka produkcja". Zgodzę się z szanownymi przedmówcami, iż HI ENDu we aucie raczej trudno oczekiwać, jednakowoż to czego słucham, przy dobrym wyciszeniu wnętrza gra bardzo przyjemnie. To elektronika, jeżeli chodzi o przetworniki (10) to nawet nie umiem powiedzieć jakie są. Chyba coś rozkręcę aby sprawdzić. W instalację nie ingerowałem, żadnych subów w bagażniku!!! Jeszcze jedno, jeżeli jadę dalej i chcę słuchać muzyki, to oczywiście tylko z CD. Radyjko (trójka) służy mi tylko do wysłuchania wiadomości.

Pozdrawiam wszystkich!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rogus

Pomysł GC w aucie zaświtał mi w głowie już jakiś czas temu. Z tego co wiem potrzebna byłaby przetwornica napięcia na 24 lub 36v i ujemne napięcie. Tak napisał mi Bartek1.

Pytanie, czy taka zabawa jest nadal opłacalna i czy nie lepiej (za te pieniądze) rozejżeć się za jakimś używanym wzmakiem przeznaczonym do samochodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>porucznikzubek

Ha, czyli biedny Polak-szarak w 740i ;-))))) Myślę, że masz sub, tylko o tym nie wiesz. Chyba, że to taka bardziej podstawowa wersja 740 :-)))

Najlepszy dźwięk z seryjnego audio w samochodzie, jakiego miałem okazję słuchać, to w Lexusie SC430. To średnio duży cabrio-coupe z metalowym, składanym dachem, w zasadzie 2-osobowy. Audio Mark Levinson. Mniam, 3 godziny jazdy zeszły nie wiem kiedy na słuchaniu, a potem ze zdziwieniem stwierdziłem, że mi została jedna nieodsłuchana płyta i się ocknąłem, że trasę zrobiłem w 3.04 zamiast, jak zwykle, w 3.50 - 4 :-)))))))

O dziwo w większym LS430 (limo jak się patrzy), gdzie też jest Mark Levinson i teoretycznie lepiej powinno być, bo bryka wielka i w ogóle, brzmiała muza gorzej. Ot, ciekawostka. Nie miałem przyjemności słuchać żadnego pokazowego auta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcigodny Luksonie ! Przyganiał kocioł... Wszak nie każdy skromny obywatel mknie Lexusem cabrio z Mark Levinsonem na pokładzie. Przyznam że i ja nie słuchałem nigdy specjalnych aut testowych. Dodam że świadomość ta mnie nie stresuje, gdyż interesuję się raczej sprzętem "domowym".

A'propos suba, nie mam go z pewnością. Wybacz ale fakt posiadania takowego nie uszedł by mojej uwadze. Sześć średnio-niskich przetworników, w niewielkim w końcu lecz znakomicie wytłumionym pomieszczeniu, zapewnia moim skromnym zdaniem, basik wystarczający. Cztery (do rymu) tweetery, dopełniają całość szczegółami i w konsekwencji taki obraz muzyczny sprawia mi dużą przyjemność.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM OSTATNIO UDALO MI SIE ZAMONTOWAC W KOMBIAKU OJCA 2 SZTUKI KOLUMN DOMOWYCH TONSIL MILDTON 80!DZWIEK BYL CALKIEM NIEZLY I DYNAMICZNY LECZ TA OPERACJA MIALA JEDEN MINUS!:

JAK OJCIEC ZOBACZYL CO ZROBILEM Z JEGO KOLUMNAMI TO DARLEM Z NIMI DO GORY SZYBCIEJ NIZ WIATR....A BYLO UZ TAK PIEKNIE HEHE

pOZDROWIONKA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest propozycja suba do caraudio:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.