Skocz do zawartości
IGNORED

dvi-i a hdcp


jabba

Rekomendowane odpowiedzi

Z ogromnym zainteresowaniem czytam to forum, pierwszy raz nie znalazłem jednak odpowiedzi na to czego szukam i zdecydowałem się zarejestrować:)

czytałem wprawdzie to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale chyba za mało danych...

 

Moja sytuacja wygląda tak:

LG 27 LZ 50 (promocja w MM...) z wejściem DVI-I (VGA tu fizycznie nie ma, można je uzyskać podłączając VGA przez dołączoną do TV przelotkę VGA-DVI) i powiem, że jako monito do komputera sprawuje się to świetnie. Oglądam na tym także filmy dvd, divx/xvid, h.264 i jest dobrze. Jedna rzecz tylko mnie martwi - brak napisu HD READY. Obawy pogłębia napis na obudowie przy złączu component "480/576i" (czyli o componencie 720p najwyraźniej mogę zpomnieć). Może ktoś zapytać "po co ci jak masz DVI". Ano mam, tylko że nigdzie w instrukcji nie ma słowa o HDCP.

Teraz gwóźdź programu - jeśli chciałbym kupić DVD z wyjściem DVI (prawdopodobnioe DENON 2910 o takich parametrach (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

"Wyjście DVI-D (HDCP)

Wyjście HDMI (HDCP)

Skaler (działa na DVI, HDMI) 480p lub 576p / 720p / 1080i

(50, 60 Hz)

Skanowanie progresywne PAL / NTSC

Procesor skanowania progresywnego Faroudja DCDi FLI-2310 " )

- to czy to w ogóle zaskoczy ? Czy też zostanę z DVD wykonaniu PowerDVD z kompa...

HDMI z tego co wiem, z zasady ma HDCP, więc pewnie adapter HDMI->DVI nie rozwiąże sytuacji; pewnie też... nie wiem. A może firmware upgrade dla dvd zdejmujący region code 2 potrafi coś takiego odblokować?

Pomocy za nim utopię kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jabba

 

Coś mi się wydaje, że ten brak HDCP w TV może spowodować, że po DVI Denon nie zadziała, niezależnie

czy będzie to standardowy 480p czy przeskalowany przez Faroudje do 720p lub 1080i. Problem rozwiąże inne DVD bez HDCP n.p. Oppo z linka poniżej.

Niestety nie wiem gdzie można to przetestować lub ew. kupić w UE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jabba

 

.... i jeszcze jedno. Na stronie LG PL przy innych TV LCD (kilka sprawdziłem) też nie wspominają o HDCP.

Być może w Twoim TV jednak jest HDCP ale producent o tym nie wspomina. Osobiście nie sądzę aby LG obecnie produkował swoje TV LCD bez HDCP.

Reasumując. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić współpracę tego Denona i LG empirycznie. Jeżeli nie zadziała to dopiero szukać DVD bez HDCP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, mam znajomego z DVD Denon, modelem jeszcze wyższym niż 3910 (A11 jeśli dobrze pamiętam)

i pewnie kiedyś sprawdzimy.

 

Z drugiej strony - w manualu ściągniętym ze strony Samsunga widzę wpis taki jak "funkcja PC niedostępna przez DVI-D" !! o co tu chodzi? Może ktoś ma TV LCD Samsunga i podłączał do komputera przez DVI-D - potwierdźcie lub zaprzeczcie. Wg mnie to jakiś obłęd by był... złącze typowo komputerowe, o najwyższej jakości obrazu i ma być nieaktywne w przypadku połdączenia komputera? Skrajny idiotyzm (czyli sprytne zagranie marketingowe - kupcie sobie LCD monitor do PC, a że max 19 cali i nie 16:9 to już inna sprawa... ehhhh)

Z instrukcji do LW26A33W (26 cali LCD TV)

"Connecting DVI

- Connect the DVI connector to the DVD connector.

- Connect the stereo audio cable to “L - Audio - R” on the rear of your set and the other end to

“Audio Out” of the sound card on your DVD.

- DVI dose not support PC function."

 

Właściwie bez HDCP tylko się LG ostało, wymusili to amerykańscy dystrybutorzy HDTV żeby utrudnić nagrywanie TV (1 kopia na własny użytek). Oby ich Sąd Najwyższy ten bezsens zablokował.

 

Philips wydaje się za to bardziej uniwersalny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dłuugi link ale widać, że DVI-I mimo, iż zabezpieczone HDCP oferuje też podłączenie do komputera. (Trzeba najechać na linijkę "DVI-I zapewnia najlepszy obraz i elastyczny sposób podłączenia" a nad kursorem pojawi się krótki opis)

 

Najlepiej pójść z kompem do sklepu i podpiąć do wybranego TV, żeby się potem nie denerwować ale nie zawsze jest to możliwe. Szkoda, że dystrybutorzy na stronach podają mało danych. Zwykle kończy się na informacji DVI - jest lub nie.

 

Prawdę mówiąc gdybym miał teraz kupować LCD TV to bym się mocno wahał. Test w sklepie obowiązkowy. W moim przypadku LG spełnia podwójną funkcję - monitora i TV i DVI musi mi oferować podłączenie dowolnego sprzętu. Wszystkim , którzy się do podobnego zakupu przymierzają też zalecam ostrożność i sprawdzenie wszystkiego co się da zanim rozstaniemy się z pieniędzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> jabba - telewizor LG 27 LZ 50 nie obsługuje HDCP na wejściu dvi, dlatego też żaden adapter o którym wspominasz ci nie pomoże, rozwiązaniem jest zmiana regionu w odtwarzaczu dvd na "0" w niektórych przypadkach powoduje to również wyłączenie hdcp w odtwarzaczu a więc spokojnie bedziesz mógł wtedy póścić sygnał na tego lg.

Aha odnośnie dvd czy jesteś zdecydowany na tego denona czy może wchodzić w gre inny producent ? Pytam ponieważ zmiana regionu w tym modelu denona jest troche skomplikowana a jeśli zależy ci na prostocie to polecam Samsunga DVD-HD945 ( ma te same funkcje co denon ) a jego "przerobienie" jest banalnie proste - wciskasz sekwencje klawiszy na pilocie i na obudowie i po kłopocie - brak blokady regionów i usunięcie HDCP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- > jabba

 

Przy Samsungu LCD 32 z DVI (z HDCP) komputer podłączony przez DVI pracuje (prawie) bez problemu. To prawie wynika z tego , że nie widać paska menu (Mac OS X) przy natywnej rozdzielczości - jakieś 5% obrazu generowanego z komputera (Apple PowerBook G4) nie jest obejmowane. Reszta jest OK. Przy złączu VGA obraz wyświetlany jest w całości i co ciekawe z nie gorszą jakością od DVI.

 

-> Vader44

 

Z tym Samsungiem 945 to ciekawa informacja. To by rozwiązało problem. Przetrenowałeś to w praktyce ?

Sam kiedyś zastanawiałem się nad tym DVD ale trochę przystopowały mnie różne opinie na necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->> Vader

 

raczej ten Denon, 1910 ma dość słabe DVI i procki wizyjne, artefakty przy upscale'ingu do 720p a na 3910 pewnie nie będzie mnie stać, nie wspominając o 5910 czy A11, Samsung 945 to najoględniej mówiąc druga, trzecia liga, podobno to DVI dość mierne jest. Co do region free to proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) już sobie na zapas ściągnąłem w razie gdyby... a czy zdejmuje HDCP to nie wiemy.

Nie stawiam sprawy na ostrzu noża z DVI, jakbym zobaczył, że VGA wygląda równie dobrze to bym to jakoś przeżył:) no ale brak konwersji jest lepszy od konieczności konwersji DA

 

PS

Człowiek, który wpadnie do mnie z tym Denonem kiedyś też ma region free zrobione, może mieć zdjęte HDCP. Widać nawet na najdroższe dvd znajdzie się sposób. Tylko boli mnie głupota producentów sprzętu.

 

-->> Gustaw

 

to jak to jest z tym DVI bo nie rozumiem, w instrukcji piszą, że nie działa a Tobie najwyraźniej się udało !!

Co do overscan to bym w przypadku Windows popróbował z Powerstrip'em, wiele można zdziałać, byle nie przegiąć z odświeżaniem (60 Hz optimum). Nie wiem jak to się ma do Mac'a. Mój Geforce 6600 GT obsługuje wszystkie rozdziałki HDTV, może dałoby się w razie konieczności coś zdziałać. Dziwi mnie tylko to co parę linijek wyżej napisałem, że jednak chodzi... po co bzdury w manualu wypisują?

Nic tylko pójśc z kompem do jakiegoś przyjaźnie nastawionego do klienta sklepu (czyli omijamy Idiotów z daleka...) i sprawdzić.

Wolałbym mieć jednak obraz DVD z dobrych dedykowanych przetworników niż z kompa i programu za 20 $.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----> Gustaw

sprawdzone w praktyce, znajomi jakiś czas temu kupili właśnie tego lcd a teraz gdy chcieli podłączyć do niego dvd przez dvi to sie zdziwili, dlatego troche poszukalem w necie i zaproponowałem im właśnie tego samsunga, w sklepie zgodzili się za kaucją wypożyczyć "na testy" wtedy sprawdziłem czy da sie wyłączyć region i hdcp - jak sie okazało wszystko gra i buczy. A co do opini odnośnie tego odtwarzacza, cóż - ma co potrzeba, kosztuje raczej niewiele w porownaniu z innymi podobnie wyposażonymi

 

 

-----> jabba

a masz zamiar kupić denona 1910 czy 2910 ? bo piszesz o pierwszym ale podajesz link do drugiego, bo jeśli 2910 no to rzeczywiście w porównaniu z tym samsungiem to inna liga i wtedy jeśli da sie obejsc hdcp to lepiej wybrać denona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.