Skocz do zawartości
IGNORED

GDN 25/60/1 - na co wymienić ?


yaro44

Rekomendowane odpowiedzi

Odziedziczyłem kolumny Alton 80 z uszkodzonymi głosnikami niskotonowymi (GDN 25/60/1). Muszę kupić nowe ale może są jakieś zamienniki (z lepszym resorem niż standardowa pianka). Albo może mozna założyć coś większego co da lepszy odsłuch/wiekszą moc ? Średnica nie jest istotna (zamierzam zmienić obudowę). Oczywiście za jakąś przystępną cenę i bez dalszych modernizacji (zwrotnica itp.)

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinowac wymień resor na nowy, bo pewnie się rozleciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - membrany oderwały się. Ale nie mam zamiaru naprawiać. Poza tym jak pisałem wolałbym coś lepszego. Może GDN 30/80/4 ... ale nie wiem czy to pasuje (chodzi mi o sprawy elektroniczne a nie wielkość)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE PASUJE

 

"Sprawy elektroniczne" w kolumnie nie wystepują. To jest układ elektryczny i "wielkość" ma w nim takie samo znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie to może są jakieś dobre odpowiedniki (z lepszych materiałów)? Ta konstrukcja Tonsilu jest już lekko przestarzała.

 

ps. ten sarkazm jest zbędny. Jestem laikiem w tej dziedzinie i nie posiadam fachowego słownictwa. Gdybym był fachowcem to nie zadawałbym takich (pewnie banalnych zdaniem większości) pytań !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co ze jest przestarzała???

Z Syreny też nie zrobisz Ferrari.

 

Materiały w głośniku sa takie jak powinny - w GDNach 25 i 30 są takie same. Resory piankowe mają to do siebie że się rozpadają po ok. 10-15 latach. Jesli głośnik się trzyma to resor można wymienić na oryginalny za 4-8zł. sztuka. Zblakniętą membranę posmarować impregnatem LS-50 Visatona albo czyms podobnym z Intertechniki - poszukaj wątków o tym, było trochę na forum.

 

Zwrotnice Altonów tez można chyba poprawić dodając układy RC - było trochę wątków o Altusach / Altonach.

 

A jezeli chcesz robić coś od nowa to nie warto opierać sie na gotowej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem forum i nie znalazłem nic o modernizacjach ALTONÓW. Czy ALTUS nie różnił się niczym oprócz wyglądu ? Chyba miał inne podzespoły.

 

Ja po prostu mam za friko stare kolumny. Mam powyrywane GDN i muszę coś z tym zrobić. Skoro i tak czeka mnie wymiana to może można zamontować coś lepszego niż standardowe GDN (a jak tak to jaka firma i jakie modele, ew. jakie parametry są istotne w szukaniu zamienników)

 

Chcę mieć kolumny, używane od czasu do czasu, atrakcyjnie wyglądające (stąd mój inny post z prośbą o namiary na jakieś konstrukcje obudów pasujące do ALTONÓW). Nie jestem audiofilem, ma to ładnie grać i wyglądać. No i mój budżet też jest mocno ograniczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają sporo racji- Altony nie są sprzętem wartym poważnego tuningowania, a zamienniki? Poszukaj na www.stx.pl - są tam tanie, a w miarę przyzwoite głośniki.Patrz na mój wątek o niskobudżetowym subwooferze na głośniku STX. W razie czego kontakt na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładanie zamienników to loteria. Mają inne paramery - np może się okazać, że kolumny wogóle nie będą miały basu po wymianie.

 

Kup dwie membrany na www.stx.pl z zawieszeniami do swoich gdn i tubkę butaprenu. Dzień roboty i masz nowe głośniki za 5 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wiem ze pytanie dla wielu z was banalne.. no ale.. nie dla mnie.. mam kolumny tonsil mildton 80W i ciekawi mnie do czego są te dwa pokrętła na kolumnacg (midrange i tweeter) moglby mi ktos odpowiedziec? thx z gory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.