Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end interkonekty - czy nie podróbki


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie Velum, czasami zaglądam na tę grupę nie zabierając głosu, ale gdy przeczytałem Twój wpis z 10 stycznia, gdy zadeklarowałeś, że dasz kabelek temu, kto odgadnie czyjego autorstwa jest przytoczony cytat, to specjalnie zarejestrowałem się, odczekałem tydzień, żeby wygrać ten konkurs.

Wiem kto jest autorem tej wypowiedzi i mam nadzieję, że nie wykręcisz się sianem i dotrzymasz danego słowa, biorę na świadków innych forumowiczów, a widzę, że nie wszyscy są Ci przychylni.

Będę miał unikatową okazję sprawdzić na własne uszy wszystkie Twoje piękne słowa o szlachetności kabli Velum i czy to cudo naprawdę lepiej brzmi niż kable z hipermarketu, jeśli, jak twierdzą inni, te teksty o kablowym Stradivariusie to blaga, to wpadłeś we własne sidła, bo rezultatem moich testów podzielę się tu na forum. Jeśli się wycofasz z danej obietnicy, to wszelki komentarz będzie zbyteczny...

Autorem tego cytatu jest Waldemar Łysiak, a teraz piłeczka po Twojej stronie....

Pozdrawiam wszystkich

BAS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :D

 

A może, BAS, zdecydujesz się na sieciówkę? Tylko powiedz panu Velumowi czy ma grać perliście czy też może poprawiać scene. A może zdecydujesz się na sieciówkę "otwierającą system"? ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misfit, 27 Sty 2006, 23:04

 

Takich drucuiarzy z bożej łaski jak V... należy olewać ciepłym moczem. Tym niemniej dobrze się stało że BAS utarł mu nosa.

Choć uważam, że W. Łysiak to grafoman o skłonnościach megalomańskich (jego największy ktot - "Konkwista" jest takim velumem w branzy pisarskiej :) Zupełnie nie wiem dlaczego nie dziwi mnie, że jest on idolem wszelkiej maści cwaniaczków od kręcenia drutów w piwnicy :)

 

PS. Sprawdź Gothama GAC-4/1 on Ci "otworzy" system ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego Bas,

 

 

Oczywiście nagroda czeka na Ciebie.

A tak na marginesie – nie spodziewałem się po osobie, która czyta Łysiaka takiej zaciętości

w „ gryzieniu „ ręki , od której w chwilę potem oczekuje się wręczenia nagrody.

Osobliwy jest ten świat i nieprzewidywalny.

Pytanie było trudne nagroda się należy !

Skontaktuj się ze mną telefonicznie dla uzgodnienia jaki kabel chcesz dostać.

Tel. 601 443 401

 

MR Velum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeszcze mi powiecie, ze cytat pochodzi z "Rzeczpospolita klamcow - salon" to znaczy, ze w moim przypadku pech idzie w parze ze skleroza. Kilka tygodni temu napisalem, ze cytat pochodzi z "Wiernego ogrodnika". Wiedzialem, ze cytat ktorego konkurs dotyczyl na pewno znajdowal sie w jednej z ksiazek, ktore przeczytalem w ciagu ostatnich dwoch tygodni. Mialem do wyboru Łysiaka i Le Carre. Strzelilem i spudlowalem. Velum nie jest mi pisany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zdaje się, że dałem się ponieść atmosferą forum. Przepraszam wszystkich.

Kabli Velum nie znam i dlatego cieszę się, że będę miał okazję wypróbować.

 

Z mojej praktyki zawodowej wiem jak duży wpływ na jakość pracy urządzeń elektronicznych mają rzeczy tylko z pozoru nieistotne, jak na przykład kabel zasilający do przyrządu potencjostatycznego. Przyrząd po przeniesieniu w inne miejsce przestał poprawnie działać. Trochę czasu minęło zanim, metodą różnych prób, zorientowaliśmy, że przyczyną była jakość „zwykłych” kabli zasilających w nowym miejscu. Co ciekawe, te kable spełniały wszystkie wymagane normą parametry.

 

Velum daje mi możliwość wyboru kabla – sieciówka lub interkonekt.

 

Pomóżcie, doradźcie – co bardziej wpłynie na poprawę dźwięku w systemie.

Jestem niezdecydowany, chciałbym mieć jedno i drugie, ale trzeba wybrać.

Może ktoś z forumowiczów podpowie na co mam robić.

 

Do kyuss3 - cytat pochodzi z powieści „Ostatnia kohorta”. Tom II

 

Pozdrawiam BAS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź taki który jest najdroższy i próbuj go opchnąć za allegro. Pieniązki zainwestuj np. w porządnego wzmaka. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Właśnie wszedłem na stronkę Veluma, myślałem że padnę, poniżej pare cytatów które pozostawię bez komentarza:

 

"Ponadto kable Velum przy niewielkich błędach w uporządkowaniu sygnału potrafią dokonać korekty i przekazać obraz muzyczny z większą czytelnością. Ta właściwość, którą można nazwać inteligencją powoduje, że uporządkowanie sygnału może być lepsze na wyjściu niż na wejściu."

 

"Kable Velum są zaprojektowane jako kable systemowe i optymalne wyniki dźwiękowe uzyskuje się, gdy wszystkie kable w systemie to Velum'y."

 

"Kable Velum współpracują również dobrze z kablami innych firm, i wtedy mamy do czynienia z mieszanką różnych stylów gry kabli"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zgodnie z obietnicą parę słów, po odebraniu nagrody od Mr Velum za

odgadniecie autora cytatu umieszczonego we wpisie na tym wątku.

 

Wybrałem kabel głośnikowy LS-S, który w moim systemie, dość skromnym, wywołał niespodziewanie duży efekt (w porównaniu do tego co było przedtem tj. kabelek z metra za kilkanaście złotych). Prawdopodobnie nigdy nie „usłyszałbym” tych efektów, bo nigdy bym się nie zdobył na zakup tak drogiego kabla jak Velum, więc ominęłaby mnie niespodzianka jaką spowodował.

 

Pierwsza sprawa to oderwanie się dźwięku od kolumn i powstanie sceny muzycznej w całej przestrzeni tej części pokoju, gdzie stoją kolumny, druga rzecz to pojawienie się głębi tej sceny – pojawienie się tego zjawiska wywołało zdumienie wśród wszystkich domowników, nikt się nie spodziewał, że coś takiego jest możliwe. Słuchanie muzyki w taki sposób jest czymś zupełnie innym, oboje z żoną natychmiast przesłuchaliśmy większość płyt, nawet nie myśląc o włączaniu czegoś takiego, jak np. telewizor. Powrót do starego kabla głośnikowego po paru dniach był bardzo przykrym doświadczeniem.

 

Dostałem również do wypróbowania interkonekt NF-S, jego podpięcie dało dalszy postęp czyniąc dźwięk bardziej precyzyjnym i lepiej uporządkowanym. Po trudnej naradzie rodzinnej (żona zakomunikowała, że kabli nie odda) podjęliśmy decyzję, żeby wziąć jako nagrodę głośnikowy i jednak dokupić interkonekt, pozostawiając efekt dźwiękowy jaki udało się otrzymać i cieszyć się nim na co dzień.

Tu muszę się przyznać, że cena że jaką udało się nam uzyskać była przyjazna. To jakby dodatkowa nagroda.

Mr Velum podszedł do sprawy życzliwie, mając, jak wyczułem, osobistą satysfakcję, że podłączenie nowych kabli spowodowało takie poruszenie, a nawet zdumienie w mojej rodzinie.

 

Spodziewałem się zmian, bo ze szkoły pamiętam, że jakość niesionego sygnału zależy od materiałów i budowy kabla np. zależne od rodzaju materiału, jego jakości i geometrii zjawisko rozpraszania elektronów, zniekształcenia

pochodzące z autoindukcji, wpływy sygnałów zewnętrznych – zmora mieszkańców bloków. Rzadko wymieniana przyczyna, że nie słyszymy tego co na płycie, to jakość dostarczanej odbiorcom energii elektrycznej. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że jakość energii jest dziś gorsza niż w PRL-u, wynika to przede wszystkim z większej liczby elektronicznych i elektrotechnicznych urządzeń odbiorczych, które wprowadzają zakłócenia do sieci.

 

Na koniec refleksja - nigdy nie kupiłbym takich kabli, bo nie wierzyłem, żeby uzyskany efekt był wart wydania takiej kasy, wprawdzie zdawałem sobie sprawę, że kable coś poprawią, ale jednak jakość dźwięku wiązałem z jakością sprzętu. Teraz myślę, że niezależnie od posiadanego systemu, pożądanego efektu nie da się uzyskać bez odpowiednio dobrych kabli.

 

Pozdrawiam wszystkich

BAS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Prolink już też hi-end - proszę bardzo, oryginalny, wersja exclusive:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Swoją drogą to przetestuję taki kabelek, prolink wbrew cenie potrafi całkiem fajnie zagrać w systemie, ciekaw jestem co wersja exclusive potrafi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.