Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end interkonekty - czy nie podróbki


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam pieknie piszemy o kablach to czy ktoś sie kiedyś nie zastanawiał że najgorszą zmorą w zestawie są kolumny,wzmacniacze,cd i całe pozostałe sprzeciwo pełne punktów lutowniczych, połaczeń itp,itd . Całe to to przeszkadza w pięknym brzmieniu dzwieku który płynąlby ssbie z kabla , a tak to wszystkie szumy, brumy itp biorą się z wzmacniaczy,cd,kolumn itp. Do diaska - dżwięk powinien płynąć prosto z płyty poprzez kabel do ucha (albo z plyty poprzez cudowny kabel do mózgu - ucho znieksztalca)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

jeśli bajka jest o kablach to dajcie znać co sądzicie o kierunkowości w połączeniach kabli??.

co oznaczają strzałki na kablu(od źródła do wzmacniacza czy odwrotnie czy od kolumn do wzmaka??

wpisanie haseł kluczowych w wyszukiwarce--i nadal nic nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowość kabli wynika, a w każdym razie powinna, z ich wewnętrznej budowy: geometri żył przewodzących oraz ułożenia kryształów w samym drucie. Szczegółów się nie ujawnia, bo są chronioną tajemnicą producenta. Wszystko to trochę pic na wodę i o jakości kabla nie świadczy to, że jest kierunkowy. Pamiętam, że do mojego pierwszego CD - Sony ES - był dołączony cieniutki kabelek, w którym druty były jak niteczki, izolacji tyle co nic, a wtyki chromowane - i nikomu nie przychodziło nawt do głowy by narzekać. Aż ktoś wpadł na pomysł i się zachęło. A jak tak dalej pójdzie to niedługo do kabli będą dodawać agregaty prądotwórcze, wozić się je będzie osiemnastokołowymi ciężarówkami i rozładowywać dźwigiem.

W każdym razie łączyć od źródła.

Na Allegro jest już nowy dowód kablarskiej twórczości:Transparent Audio Reference - "bez puszek, cięty z metra i bez oryginalnej konfekcji". Kup teraz za 1500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek,

 

kierunkowosc dotyczy jedynie interkonektow i wynika ze sposobu ich ekranowania. Dlatego nalezy podlaczac je zgodnie ze wskazaniami wytworcy (strzalkami). W pozostalych przypadkach jest to bujda a juz zwlaszcza bujda sa bajania o strukturze i ukladaniu sie krysztalow itd. Gdyby tak bylo kabel mialby rozne przewodnictwo w roznych kierunkach i dzialalby jak dioda produkujac nieznosne dla ucha znieksztalcenia nieliniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdrozsze interconekty jakie do tej pory zaobserwowalem na Audiogone to byly te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I gosc mowi ze powinny sie szybko sprzedac ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, żeby łączyć od źródła, czyli jak powyżej. Najdroższy interkonetkt znanej firmy to Tara Labs THE ZERO za około 78 tysięcy złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Gdyby tak bylo kabel

>mialby rozne przewodnictwo w roznych kierunkach i dzialalby jak dioda produkujac nieznosne dla ucha

>znieksztalcenia nieliniowe.

 

Tak samo, jak kolumna BR z prawie płaska zmierzoną charakterystyką daje takie "nie do zniesienia dudnienia na basie"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem. Ryzyk-fizyk, bez odsłuchu, ale od gościa, który ma na Allegro same pozytywne opinie. Nabyta od niego Tara Labs Air 1 gra pięknie, dużo lepiej niż XLO Signature 2, czy VdH First Ultimate. Byłoby zabawnie, gdyby to była podróbka, ale nie sądzę. A tak przy okazji, czy ktoś słyszał na własne uszy lepszy kabel niż Tara Air 1?A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka ten Transparent to nie dowód kablarskiej twórczości tylko oryginalny Reference.To ja go sprzedaję .Tego Tara Air 1 którego kupiłeś to ten mój z metra miażdży go prawie pod każdym względem,no może nie wyglądem,ale dźwiękiem napewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr- będąc w stanach, wielokrotnie trafiałem na kable Tara labs z drugiej ręki. Dla przykładu 3metrową parę sygnałówek reference gen2 za 300$. Taki ktoś kupuje, potem je dzieli na półmetrowe i ma zarobek. Nic więc dziwnego,ze można je kupić taniej. Kabel to nie samolot. Ceny pierwotne są strzałem rakiety, czyli mocno wygórowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na Allegro jest już nowy dowód kablarskiej twórczo¶ci:Transparent Audio Reference - "bez puszek, cięty z metra i bez oryginalnej konfekcji". Kup teraz za 1500 zł."

 

To nie twóczość tylko ordynarne oszustwo. Rozmawiałem z vice prezesem Transparenta i pytałem właśnie o te kable bez puszek, zaintrygowany ogłoszeniami które pojawiają się w naszej prasie. Odpowiedział, że Transparent NIGDY NIE PRODUKOWAŁ kabli serii Reference bez puszek czy też dostępnych ze szpuli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth- święte słowa. Kupują oryginały w dłuższych kawałkach, odcinają serce kabla, a obrzynki sprzedają jako super okazję. Nie winię tegocwaniactwa lecz współczuję naiwnym co to kupują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ururam Tururam

Na pewno z Chińskiej, bo Tara, jak się okazało, produkowała tylko w Chinach. Co do XLO, to jak mój znajomy z Nautilusa w przyszłym tygodniu wróci z urlopu, to będziemy porównywać Tarę z wersjami Unlimited i Limited, i się zobaczy.

 

Do Wszystkich

Wypowiedzi robtango i Elberoth są całkowicie sprzeczne i wymagają wyjaśnienia.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr -> co tu wyjaśniać, wszystko jest jasne. Mam to nawet nagrane na michniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka->>>

 

Elberoth powiedzial prawde, Ja jestem dilerem Transparent od ponad 12 lat i to potwierdzam nigdy nie bylo REF (RS czy RBL) bez puszek, wszystkie XLR maja dwie a RCA po jednej.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.