Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end interkonekty - czy nie podróbki


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

1. Niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że Transparent kabli Reference z szpuli nie sprzedaje

 

2. Jest całkiem możliwe, że ktoś ma oryginalny kabel jakiego używa Transparent do produkcji Reference, bo niby czemu nie? Są różne sposoby i różni ludzie z samej fabryki skłonni pewne sprawy "wziąźć w swoje ręce".

 

3. Cały urok i osobliwość kabli z puszkami polega na tych puszkach właśnie. Osobiscie używam kabli MIT i słyszałem wiele modeli tej zacnej firmy. W danej linii MITa np Magnum kabel jest taki sam we wszystkich modelach Magnuma modele M1, M2, M3 różnią się zawartością puszek. Różnice w brzmieniu mimo takiego samego kabla są bardzo wyraźne.

 

4. (to już bardzo subiektywne) Po co zawracać sobie głowę transparentem nawet z puszkami, skoro on muli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muli czy nie, to mało istotne. Transparent to kabel z puszkami, czy się komu podoba czy nie. Wszystko inne bez puszki to oszustwo niezgodne z oryginałem, choćby brzmiało dobrze. Po co więc podszywać się pod firmę?

Z kabla identycznego jak Audio Note robi kilka znanych mi firm. Żadna jednak nie kradnie marki i się nie podszywa pod coś wypromowanego już na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth z checią Ci użyczyę ten kabel i osobiscie wypowiesz się na forum o jego dźwięku.Patefonik własnie kupilem Kondo Lp i zastąpiłem wysłużonym transparentem , dopiero godnym nastepcą.Faktycznie mam taniej LP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem tego "transparenta" bez puszek na moim systemie :) bardzo podobny dzwiek do interkonektu, ktory kiedys zrobilem na zwyklym bialym kablu antenowym coaxial 75 Ohm ok. 1zl/m o ile pamietam dobrze cene + gniazda RCA po kilka zl z Wolumenu. Dzwiek duzy, instrumenty sporych wymiarow i ustawione z przodu, nieczystosci barwy i niezbyt dobra glebia i zroznicowanie planow. "Transparent" polegl w porownianiu A/B do purist audio design Colossus Rev. A.

Wlasciciel tego kabla kupil pozniej Colossusa.

 

Sluchalem rowniez "PAD Dominusa" bez olejowej izolacji (podobno z tych samych przewodnikow co Dominus), ktorego zrobil dealer PAD z Torunia. Gral gorzej od mojego Colossusa (sprawdzalismy na 3 systemach) :)

Nie warto kupowac takich "wynalazkow" bo to nie ma nic wspolnego z kablem firmowym. Lepiej juz pobawic sie w DIY i zrobic cos dobrego za nieduze pieniadze, jesli brakuje funduszy na oryginalny kabel, ktory ma okreslone, bardzo nam odpowiadajace cechy brzmieniowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano jeśli Ty porównujesz tego Transparenta (wątpię ,że to ten ten sam )do kabla antenowego :wybacz ale mam wątpliwości co do twego słuchu, albo masz idealnie spasowany system impedacyjnie, w którym kable nie maja znaczenia. Bardzo rzadko się to zdarza.Nie chce mi się już na ten temat polemizować. Pozostaje mi jedynie zachęcić zainteresowanych do odsłuchu tego kabla we własnym systemie,to prawie nic nie kosztuje.Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek

Jeśli kabel jest taki sam jakiego używa transparent to nie jest to oszustwo. Przecież nikt nie mówi, że kabel jest z puszkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zydelek "Z kabla identycznego jak Audio Note robi kilka znanych mi firm"

mógłbyś coś podpowiedzieć ( może być na priv )

 

>robtango "Faktycznie mam taniej LP?" takie plotki krążą po stolicy, choć faktycznie nigdy niepytałem Cię oto osobiście...

 

Transparent bez puszek to niekoniecznie podróba. Znam człowieka który przywióżł Transparenta głośnikowego bez puszek, dlaczego ? Bardzo proste znajomy z niemiec miał długie odcinki po przeprowadzce były mu już tak długie niepotrzebne więc je poskracał o dwa metry ( !!!! purysta czy wariat ) ..... Czy kabel jest oryginalny TAK, czy gra jak sklepowy z puchami NIE, ale nadal pozostaje kawałkiem całkiem przyzwoitej miedzi, której spokojnie można sobie słuchać bo jest lepsza ( odsłuchowo ) od przeciętnych miedziaków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie cięcie nie wychodzi na zdrowie pozostałej części z puszkami. NIe wiem jak transparent ale MIT dostosowuje zawartość puszek do długości kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obstaję przy teorii, że jakiś Józio (dla kolegów w fabryce Transparenta - Josef) przed każdym wyjściem na lunch obwija się kablem, zakłada na to kurtkę i idzie prosto na pocztę albo do Polameru aby wyeksportować do kumpli w Polsce Reference bez puszek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cles- to by tego było wszędzie pełno jak Cardasa - Transparent zna swoje korzenie i na punkcie niekontrolowanych wypływów inf/element jest przewrażliwiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja wiem, dlatego pilnują czy puszek Józio nie wynosi:-) Bo transparent bez puszek to tylko chyba w Polsce robi wrażenie (robi?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patefonik- żadna to tajemnica. Z tego samego druta swoje kable uplatają firmy z wybrzeża i południa Polski.

Nie kwestionuję również również możliwości autentyczności druta robtanga, tyle, że bez puszek nie jest już Transparentem. Lacrimoza zamieścił zdjęcie. Obie łączówki różnią się między sobą jak chinka i murzynka:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tyle, że bez puszek nie jest już Transparentem"

Pewnie, ze nie jest to ten sam transparent, ale jeśli ktoś zostaje uprzedzony o nieorginalności ( brakach ) w/w i odsłuchowo stwierdza, że taki kabel mu leży to chyba wszystko OK. Przynajmnej po mojemu. Jeśli kupuję wzmaka i ktoś mi mówi, że spalona była końcówka mocy i została wymieniona, a ja po odsłuchach świadomie kupuję wzmaka to jest OK. Sytuacja zmienia się GDY SPRZEDAWCA MNIE O TYM NIEINFORMOWAŁ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda, że muszę Was zostawić, ale jadę na URLOP !

Obiecuje że wswzystkie posty przeczytam po 15-tym.

dobrej zabawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango

Co to znaczy "odsłuch tego kabla prawie nic nie kosztuje" - przyślesz mi go do odsłuchu, czy jak?

 

A tak przy okazji. Wygląda na to, że będę kupował wzmak słuchawkowy Audio Dynamica, który potrzebuje kabla XLR. Ma ktoś jakieś ciekawe sugestie. Byłbym wdzięczny, tylko bez tej całej systemowej filozofii bym prosił, bo zawodowym filozofem to akutat ja jestem.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namelessclub

Ten zawód to już pozostawiam Tobie i reszcie Towarzystwa. Właśnie dlatego Was, jako zawodowych audiofili, pytam, bo mnie obowiązki i lokalizacja uniemożliwiają empiryczne podejście do zagadnienia.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka - racjonalizm jest również miło widziany a zawody są różne :)

jeśli poczułeś się urażony, przykro mi z tego powodu nie miałem tego na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namelessclub

Absolutnie nie czuję się urażony, zupełnie nie musisz się o to martwić. Gdybyż na świecie były tylko takie problemy, że ktoś komuś trochę przygada... A dobrze umotywowany i świadomy racjonalizm to też filozoficzna postawa, według wielu filozofów nawet najzdrowsza. Niemniej my nie o tym. W tym całym, nazwijmy to tak, profesjonalnym, a w każdym razie doposażonym w dumne z siebie znawstwo tematu, podejściu do jakości poszczególnych elementów toru odsłuchowego denerwuje mnie trochę pewna przesadna skłonność do eksponowania roli aspektu całościowego. On oczywiście jest ważny i w pewnych przypadkach nawet dominujący, ale jeżeli w każdej sytuacji będziemy pchali go na plan pierwszy, to nasza wiedza o składnikach stanie się tak względna, że właściwie nie będzie jej wcale. Przykładowo - jeżeli, jak już tu pisałem, kabel VdH First Ultimate jest w moim systemie o klasę gorszy od Air 1, to można oczywiście - teoretyzując - wskazać system, dla którego ten VdH byłby bardziej wskazany, bo, dajmy na to, jest on na tyle słaby, że Tara i tak niczego w nim nie poprawi, albo brzmi tak ostro, że przejrzystość Tary jedynie to uwypukli - ale to wszystko nie zmienia faktu podstawowego - że Tara jest lepsza. Kiepskiej baletnicy nie pomoże partner Barysznikow; z byle kim będzie tańczyć równie słabo, ale to nie znaczy, że Barysznikow nie jest lepszym tancerzem. Oczywiście upraszczam, bo jeśli weźmiemy do porównania kable o zbliżonej jakości, to sprawa się zagmatwa i rola całościowa będzie bardzo ważna, niemnie możemy się umówić, że za lepsze będziemy uważali te elementy, kóre lepiej grają w większej ilości systemów, albo po prostu deklasują rywali.

To wszystko jest oczywiście bardzo prowizoryczne, ale tak już jest na tym świecie, że każde zagadnienie wzięte pod intelektualną lupę okazuje się bardzo złożone. Niemniej, jeżeli mamy wymieniać poglądy, to musimy przyjąć pewne uproszczenia. To się fachowo nazywa idealizacja pola badawczego, albo ustalenie warunków brzegowych.

Strasznie się powymądrzałem więc dla odmiany napiszcie coś konkretnego chłopaki.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka zapytałeś to odpowiem . To znaczy ,że pokryjesz jedynie koszty przesyłki i to wsio.A jeśli chodzi Ci o XLR wystarczy wymienić wtyki.Jeszcze jedno do wszystkich .Jeśli oryginaly Transparent z puszkami kosztuje ok 10000 to chyba nie jest ujmą ,że ten kabel sprzedaje za niespełna 15% tej sumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb 1

Kolega zapomniał wymienić fundamentalną pracę Nagla. Wiem, że jest gruba, ale trzeba się przegryźć. Widzę neimniej, że filozofia forumowiczom nie jest obca - brawo! Te lektury, to jednak bardziej z czasu studiów. Teraz zajmuję się ontologią, ale to przecież dziedzina z epistemologią nierozerwalnie związana.

 

PS Epistemologię w moich czasach wykładał na UJ między innymi niezapomniany doc. Mejbaum. Dla wszystkich forumowiczów jego niezapomniany aforyzm: "Kulturalny rżnie w piżamie."

 

robtango

Z tą wymianą wytyków, to zależy co dla kogo znaczy "wystarczy". Ja się takimi wymianami nie param. Ale póki co, to jeszcze XLRów tak bardzo nie potrzebuję, bo wzmacniacz Dynamica, o ile w ogóle, to będzie dopiero jesienią. Niemniej byłbym wdzięczny za wszelkie kablowe sugestie i ewentualne porównania z Tarą, choć prawdę mówiąc nie jest to tematyka tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango - Cena detaliczna nowego Reference wydanie rca 1m wynosiła 2100$ , natomiast wydanie xlr 1m to juz kwota 4000$ , a dolar wtedy stał wysoko !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.