Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end interkonekty - czy nie podróbki


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr Ryka -> (nie)stety nie jestem filozofem. Przez Nagla sie jeszcze nie przegryzlem. Pojecie ontologii i bezpieczenstwa ontologicznego obrzydzil mi niejaki A.Giddens :-(

 

Co do kabla Transparent(opodobnego). No koncowki i sam kabel wygladaly podobnie do tego ze zdjecia Lacrimosy. Ja nigdy nie widzialem TA bez puszek. Niemniej, dla kazdego chcacego sprawa jest prosta - odsluch. Jesli brzmienie okaze sie warte ceny to nie widze problemu. Robtango umiescil w opisie kabla informacje o braku puszek.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robtango

"Jeśli oryginaly Transparent z puszkami kosztuje ok 10000 to chyba nie jest ujmą ,że ten kabel sprzedaje

za niespełna 15% tej sumy"

do niektorych to poprostu nie dociera, a posluchac i porownac tez im sie nie chce, bo podrobki... Wymienic wtyki

to juz jakis przekret, a diy, czy tuning? - Panie uciekamy jak najdalej, dzuma!. A przeciez dobra reczna robota

to jest to czym wiele klasowych firm sie szczyci! Jak John z audio note przylutuje lepszy kondensator,

no ostatecznie upgrade zrobi Kazimierz z audioklanu to przeciez wie co robi, zna skomplikowana technike i procedure

lutowania klasowa cyna i ma praktyke, hahaha tylko zeby nie robil na kacu...

A ludzie sie boja bo rzeczywiscie 90% sprzetu grzebanego moze byc gownem zrobionym poprostu zle, ale jest to

zazwyczaj sprzet niskobudzetowy, w dobrym hifi ten procent zdecydowanie jest nizszy, a w hiend zbliza sie do zera...

>Piotr Ryka

do systemu sluchawkowego brzmienie cardass, mit, podroba transparenta, bedzie chyba najlepsze, tara moze szybciej

meczyc i nie bedziesz mogl spokojnie zasnac :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb 1

To nic nie szkodzi. Każdy, chcąc niechcąc, jest w jakiejś mierze filozofem. Jako odtrutkę na tego Giddensa (który nie jest zawodowym filozofem) polecam lekturę "Horror metaphysicus" Leszka Kołakowskiego. Zwięźle, krótko, na temat i ze znawstwem.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs

Zastanawiam się właśnie nad Carda Golden Reference. Czy to prawda, że wersja tegoroczna różni się od poprzedniej? O mit nic nie wiem, a sypiam i tak bardzo mało. Dziękuję za radę

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka - Daj spokój z tymi jajami , masz tu coś , co powie Ci prawdę o Tara Labs , aż tyle ogłoszeń , coś w tym chyba jest :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

A tu dla przykładu ile jest ogłoszeń na sprzedaż Transparenta Reference :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka po pierwsze skąd możesz znać moje nazwisko i nie wiem jak to kojarzyszz Kondo ?A po drugie Kondo to inna zabawka i cena na którą nie wielu stać lub miało odwagę wydać.W moim przypadku nie lubię podcierać d...y szkłem.Przyszedł moment kiedy mogłem sobie na niego pozwolić i mam tę świadmość ,że nie wielu jest w posiadaniu takiego przewodu.Moje marzenie od kilku lat.Wątpie abyś dziś chciał nabyć ten kabel ,więc nie muszę się publicznie ani Tobie a ni nikomu tłumaczyć w jaki sposób go nabyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka - zamiast wypisywać żarty z Tarą Air 1 było od razu pisać o PAD Dominus albo o innym czymś bardziej pobudzającym do rozważań filozoficznych.

 

miłych wakacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondo to jest cos niesamowitego!, a i nawet pod wzgledem budowy nie mozna sie przyczepic,

zupelnie jak wysokie modele nordosta tylko nie w prostej tasmie, technika KSL, wokol bawelny i bardziej

zlozona budowa, powloka teflonu ciensza. Mam najtanszy kabel glosnikowy, miedziany

z tej fabryki, a co sie dzieje dalej to tylko wiedza ci co dluzej posluchali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango

Nic się nie bój, jedyne Twoje nazwisko jakie znam to robtango. Kabla Kondo rzeczywiście nie zamierzam kupować, chyba że po jakiejś nadzwyczaj okazyjnej cenie, w którą, sądząc po Twojej wypowiedzi, należy bardzo wątpić, a o tłumaczeniu się w ogóle nie może być mowy, bo niby z jakiej racji. Pytałem tylko dlatego, że najpierw patefonik takie kable jako alternatywę Tary wywołał, a potem kiedy zapytałem - gdzie można tego Kondo posłuchać, to analog napisał, że u Ciebie.

Pozdrowienia i miłego kondowania

 

namelessclub

Ależ to nie jest forum filozoficzne. A wakacji nie ma i nie będzie, bo filozofia filozofią a o firmę trzeba dbać i pisać też coś trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrRyka

Do wzmacniacza słuchawkowego, czy nie mój typ to kable MITa. Usłyszysz każdy szczegół, ucha nie zmęczysz i bas będziesz miał referencyjny. Do tego wszystkiego przestrzeń i lokalizacja jakbyś widział.

Polecam MIT shotgun s1 przynajmniej.

Możesz też spróbować PAD Venustas, ale ten kabel jest kontrowersyjny. W zasadzie wszystko ładnie ale masz wrażenie, że jesteś oszukiwany (sztuczność).

Cardas będzie też ok ale to 70% możliwości MITa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pozostali sądzą o kablach MITa i jaki jest wpływ tych tajemniczych przełączników impedancji? Czy można określić, który poziom MITa odpowiada z grubsza poziomowi Air 1?

Rozmawiałem dzisiaj z właścicielem Audio Dynamica i wygląda na to, że wykona dla mnie ten oryginalny, całkowicie symetryczny - aż po muszle słuchawek - wzmacniacz słuchawkowy, który będzie napędzał Grado RS-1 i ewentualnie także HD 650 i 600. Ciekaw jestem, co z tego wyjdzie. Kable do słuchawek, to osiem splatanych żył srebrzonej miedzi od Kimbera.

 

cles

Jak mi się wyświetlą "o mnie", to napiszę, bo na razie ich nie ma.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka

mejl do mnie [email protected]

 

Użyj wyszukiwarki, dużo o MIT było pisane np tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango

Problemem nie jest to czy kabel który sprzedajesz gra wspaniale czy nie. Najgorsze jest to że reklamujesz ten kabelek jako Transparent Reference, a to już jest delikatnie mówiąc nieprawda. TO NIE JEST TRANSPARENT REFERENCE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike27 zostałem zapewniony, że jest to ten model aczkolwiek nie jast zapuszkowany bo jest to kabel z metra.Jestem otwartym człowiekiem i z chęcią udostępnię Ci kabel do przeprowadzenia dochodzenia, a wtedy wszystkim na forum ogłosisz co to za model kabla,a może podróba???Więc proszę nie czepiaj się mnie jak inni z tego forum o przynależnoźć tego produktu do do odpowiedniego modelu.A jeśli chodzi Tobie o pełną nazwę na przewodzie to brzmi cyt:Transparent Audio Music Link.To jest pełna nazwa na przewodzie,ale najlepsze jest to, że do ów do oryginalnego modelu z puszkami ma się jak pięść do nosa.Więc żebyś nie szukał dziury w całym, to na Twoje życzenie będę go sprzedawał jako model Transparent Audio Music Link.Zadowolony? Następne pytanie proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango

Zapewnienie od kogo otrzymałeś że to Transparent Reference?

Wiesz to troche tak jak by gość który kupił BMW 318i chciał go potem odsprzedać i upierał sie że to model BMW 745i bo poprzedni właściciel go o tym zapwenił. Przekonywać masz pełne prawo że ten nazwijmy go kontowersyjny kabel rozjedzie wszystko z czym sie zmierzy. Nie sposób dyskutować z gościem który twierdzi że BMW318i jest lepsze od BMW 745i . Takie jest jego zdanie i basta. Ale wmawianie że model 318i to 745i tylko że "ze szpuli" to jest już nieprzyzwoite- by nie użyć mocniejszego słowa.

 

Ale to wszystko NIC!!!!!!!!!!1

 

Twoje ogłoszenie jest następującej treści :

 

"Transparent Reference RCA

wysokiej klasy interkonekt z metra dł 2x1m.

 

Transparent Reference RCA( mozna przerobić na XLR )wysokiej klasy interkonekt z metra dł 2x1m.Jesli mam go zareklamować to dopiero kable z rzędu ok 4000-5000zł można z nim porównywać.Oryginalny z puszkami kosztuje ok 9000zł .Jego prezentacja przypomina kable Vd Hula ,ale z o wiele lepszą skalą dynamiczną basem i precyzją.W tej cenie nie ma na rynku kabla który jest od niego lepszy.Wypożyczam za kaucją."

 

Najbardziej zabawne jest to że w końcu twierdzisz że to Music LINK i stawiasz go brzmieniowo w jednym rzędzie z kablami za 4-5tys PLN. Czyli firma Transparent zakładając puszki i dając inne wtyki pogarsza w niebywały sposób jakość Music LINKA. No coś niebywałego. Ależ tam musza pracować partacze.

Chłopie nie kompromituj sie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike27 odpowiedzialem tylko na twoje głupie pytanie głupią odpowiedzią,wiec sprecyzuje o co mi chodzi.Napis na kablu się zgadza ,a co najciekawsze że ten mój z zewnątarz jest taki sam z wyglądu jak Transparent Ultra ,z mała różnicą jest od niego o wiele grubszy.aA oryginalny Music Link brzmi przy moim sory za wyrażenie jak majaczenie chorego na tyfus.A po za tym na Ciebie go niestać więc proszę nie dyskutuj marzycielu i obrabiaj mi d...y bo to nie ładne z Twojej strony.Jeszcze raz Tobie i innym tłumaczę raz i poraz ostatni.Jest to kabel warty swojej ceny dużo wyższej niż ja sprzedaję i nie interesuje mnie to, czy jest to Transparent Reference czy kabel robiony w piwnicy.Jest to kabel do świadomego odbiorcy ,a nie dla wyrachownych krasomowców, którzy tylko wietrzą afery na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango

moje pytania są głupie? No coś podobnego. Próbuje dociec czy to Transparent Reference czy nie. W dodatku jeszcze na horyzoncie pojawiło sie podobieństwo do Transparent Ultra. Zaczynam powoli się gubić i doszukiwać jakiegoś żartu z twojej strony.

 

A teraz z innej beczki. Skąd wiesz czy mnie stać czy mnie nie stać na ten wybitny kabelek prawdopodobnie zrobiony w jaikchś mrocznych lochach. Jesteś czarownikiem, czy masz kryształową kule, w której widać moje talary schowane pod poduchą czy w mojej skarpecie.

P.S Nie obrabiam ci d..y bo jak sądze należysz do gatunku męskiego a ja gustuje w kobietach. a więc z figli nici.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku mojej wymiany poglądów z kolegą o rycerskim nicku ROBTANGO firmy audiofilskie a tym bardziej samochodowe nie maja kompletnie znaczenia. Chodzi o elementarna przyzwoitość i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.