Skocz do zawartości
IGNORED

RADMOR - gdzie w Warszawie zreperują ?


laluga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Radmora serii 5100 i jest git tylko:

- jeden z kanałów ciszej chodzi

- bym gniazda głośnikowe na nowe przerobił

- wejścia na magbetofon i inne nie chodzą

- i ogólnie bym powierzył staruszka do przeglądu

Tylko gdzie - bo w Warszawie miejsc takich coraz mniej chyba ?

Może jakiś namiar ( w okolicach mokotowa najchętniej ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> laluga

Poszukaj Forumowicza Dreamer_1 Jest młody, zdolny i z Warszawy (Jelonki) ;-D Z tego co wiem, grzebał w Radmorach. Mi natomiast na cacko zrobił 30-letnią Kleopatrę, więc - moim zdaniem - godny polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Targowej w oknie niewielkiego zakładu widziałem nieraz stare polskie odbiorniki - niestety nie pamiętam dokładnie w którym miejscu jest ten punkt - gdzieś pomiędzy Marcinkowskiego i Okrzei - po stronie bliższej Wisły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoryzowany serwis Radmora byl w Jerozolimskich, teraz juz nie jest autoryzowany z wiadomych wzgledow, jednak prowadza go ci sami ludzie. Oddawalem juz kilka razy cos tam i co mogli to naprawiali bez problemu, za rozsadne pieniadze (nawet ostatnio wzmacniacz oddalem, powiedzieli, ze nic nie naprawili, bo usterki nie widza, jedynie przejzeli, przywiozlem go do domu i odziwo wszystko jest ok ;). Dokladnie jest to w Jerozolimskich, obok Mariottu, po przeciwnej stronie E.Plater. Zaklad bardzo skromny ale chyba solidny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał to moge się podjąć naprawy.Ostatnio zresztą zrobiłem koledze 5102 (gniazda,okablowanie,nowe pojemności itp.)

 

Jakbyś był zainteresowany to proszę na mail.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś tego co ostatnio koledze zrobiłem.Poważnie nie chciało mi się go oddawać,a mam Pioneera A-400X po przeróbkach i porównaniu z Primare A20:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie szkoda,że rozebrałem swojego 5102.Tak myśle,że może uda mi się go znów złożyć:) Obudowe trzymam w pokoju od kilku lat i aż żal mi jest się jej pozbyć więc pewnie go złoże na nowo:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamer

 

wymieniałeś może tranzystory na niskoszumowe philipsa? gdzieś słyszałem, że warto zamienić na nie te BC i BD. Jakbyś to robił, to przy kupnie tych tranzystorów odezwij się proszę do mnie. Chętnie też bym je kupił ale nie wiem gdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeerfaN ---> Nie zmieniałem tych tranzystorów z poniekąd pewnego ryzyka wzbudzeń i ogólnie małego poziomu szumów Radmora.Będę teraz na Wolumenie to popytam się o konkretne modele tranzystorów uprzednio patrząc na noty katalogowe.Może coś się trafi.Jeśli nie będą drogie to zakupie i jakoś się skontaktujemy.Będziesz potrzebował pojedyńcze sztuki czy może z zapasem? Masz na myśli konkretne tranzystory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzuce od siebie - też mam 5102 i nawymieniałem pojemności, pokombinowałem z pojemnościami przy potencjometrach bas/sopran - czyli nie wiele - gniazd głośnikowych bym nie zmieniał - 5100 to już wogóle żadko spotykany klasyk :P a że któryś kanał gra ciszej? obstawiam potencjometr głośności - siada po tylu latach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel wyraził wole aby zmienić również gniazda więc ja nie mam prawa zmieniać Jego decyzji.

 

Klasyk to jest jednak liczy się też jego użyteczność i pewna uniwersalność.Przyznam się,że wewnętrznie jest w niemal idealnym stanie lecz części są z 77 lub 78 roku więc nowe raczej nie są:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu wiec sie podlacze.

Kto z forumowiczow wie gdzie mozna naprawic Radmora na Slasku?

Posiadam model 5412 (ten nowszy i brzydszy) i szkoda by stal w szafie bez celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dreamer_1 to nie do Ciebie to do właściciela kierowane

 

co do elektrolitów to już dawno wołają o pomste do nieba pewnie :) ale do tego jeszcze rezystory emiterowe w końcówce mocy na ceramiki się przyda - potencjometry to pewnie robota na początek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstraF ---> Wiem ale ja go robie więc pozwoliłem sobie napisać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu chciałbym wpakować tranzystory lepszej jakości. Te moje już 20 lat mają, a podejrzewam, że jakośc nowych będzie lepsza.

 

Chciałbym wymienić te na płytce barwy, przedwzmacniaczu i płytkach z "końcówkami mocy" (2n3055 zostawiam jakie są). Nie wiem czy to ma sens, ale jak inaczej można się dowiedzieć nie wymieniając ich, nie :). Na razie wszystkie są oryginalne.

 

Jeśli mógłbyś wziąć i dla mnie to będę wdzięczny. Wziąłbym dwa komplety; jeden do włożenia, drugi na zapas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu.Jeśli będą jakieś ciekawe tranzystorki to wezme.(Sam nie moge do zbyt dużej kwoty brać bo i tak dostałem na części,a nie daje z własnej kieszeni (też bezrobotny poszukujący szkoły i pracy jestem) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.