Skocz do zawartości
IGNORED

Exposure XX Super


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy 2400zł za ten wzmak to dobra cena?

Jakie kolumny polecacie do niego? podobno warto przyjrzeć sie EPOS-om

pzdr

Michael

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry, choć może nie uniwersalny. Ale jeśli to ten używany z HiFiClubu, to nie jest do końca sprawny.

Polecam też forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy myślałeś już o jakiś konkretnych głośnikach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ten z Hi-fi Club-u, a powiedz co z nim jest nie tak?

Kompletuje zestaw od poczatku i zastanawiam sie nad jakimis kolumnami do niego, lub innego wzmaka. Słuchałem Exposure 2010 i jego brzmienie mi odpowiada. Grał z ESA Meritum i Avance Dana 670. Esy wypadły lepiej, choć wydaje mi sie ze dla Exposure'a przydałoby sie coś lepszego, ale co?

Cóż to jest dobre pytanie, szukam i jestem otwarty na sugestie. Gość z Hi-fi Clubu polecał mi Esy Ostinato2. Niestety nie miałem możliwości ich odsłuchania.

pzdr

Mike

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałem ten wzmacniacz, to działało tylko jedno wejście. Możliwe, że to już naprawiono, ale jednak nie był sprawny.

Jego brzmienie to dobra "stara szkoła" Exposure, którą firma zdobyła uznanie. Seria 2010 to już inny konstruktor, gra trochę inaczej, kategoria cenowa też inna, ale dla mnie jest super.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za kazde info. Uwagi uzytkowników to jest to!

Mnie brzmienie Expousera też bardzo odpowiada. Powiedz, czy brzmieniowow Super XX i 2010 są podobne? Słuchałem tylko 2010 i przypadł mi do gustu, czego mogę sie spodziewać po Super XX? Czy warto wydać te 2500 na XX (pod warunkiem ze jest sprawny), czy lepiej dopłacić do 2010? Aha i jakie Kolumny byś polecił? Raczej podłogowe do 22 m2.

Słuchałem z Esami Meritum 1 i Avanceami Dana 670. W tym pojedynku wygrały ESY, ale chciałbym jeszcze poszukać czegoś mam nadzieje lepszego.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Michael

Ja gram na Eposach ES-14, dobierałem wzmacniacz do kolumn. Nie mam dużego doświadczenia z innymi kolumnami, chociaż słuchałem kiedyś 2010 z Monitor Audio i AE (nie pamiętam modeli). Jeśli jesteś bardzo zainteresowany porównaniem obu Exposure i jesteś z W-wy lub okolic, to daj znać na [email protected]. Może coś zaaranżujemy, sam jestem ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż do końca nie jest to jasne:)

W jednym z review 2010 stoi napisane, że są produkowane w UK (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Obecnie w prasie są już testy serii 3010, której w ogóle nie ma na stronach producenta.

Z kolei na stronach producenta jest seria New Classics z oznaczeniami rzymskimi, której nie ma polski dystrybutor (chyba to za dumne określenie). W forum (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) problem ten był również poruszany i według deklaracji producenta urządzenia są produkowane w UK.

Nie dojdziesz. Nie ulega wątpliwości, że dawne modele oznaczane liczbami rzymskimi były robione w UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim wpisie i łączach trochę namieszały nawiasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze jeden adres do starszej wersji strony, gdzie omówione są poprzednie serie urządzeń Exposure

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

No tak, ja tez opieram sie na recenzji. Niestety, nie pamietam w tej chwili czasopisma, chyba bylo to HiFi News, gdzie stwierdzili ze seria Classic powstaje nadal w UK, a reszta wiadomo gdzie. To mialo wyjasniac roznice w cenia pomiedzy nowymi 30-kami, o ktorych wspominasz, a nowymi XX-ami. Nawiasem mowiac, Exposure jako takie jest wlasnoscia azjatycka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM ZAMIAR KUPIĆ EXP.2010 ,DORADZONO MI W HI-FI I MUZYKA TEN PIEC DO MONITOROW AKUSTYKA [GŁOŚNIKI TAKIE JAK W ESA CONTINUUM2]1845K/9900 SCAN-SPEAK.ZE WZGLĘDU NA TRUDNOŚCI Z WYSTEROWANIEM TRUDNEGO OBCIĄŻENIA. MIAŁEM WIELE LAT TEMU DO CZYNIENIA Z EXPOSURE'M TEN DZWIĘK PAMIĘTAM DO DZIŚ.SWOBODA SWOBODA I JESZCZE RAZ SWOBODA ORAZ PRZEJRZYSTOSĆ! NIE SLYSZAŁEM JESZCZE 2010.ALE SPODZIEWAM SIE TEGO SAMEGO.CZY MAM RACJE? NAPISZCIE O SWOICH ODCZUCIACH ,POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ANDRZEJ

W dziale opinie jest moja na temat wzmacniacza 2010. Powoli zbieram się do napisania o CD, ale chcę pożyczyć jakieś urządzenie do porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio słuchałem Exsposure z jakimiś podłogowymi Castlami(nie Harlech) oraz Cd Alpha 5+ Arcamaa potem z Nexusem i przyznam, że dawno nie słyszałem czegoś równie dobrego w tej cenie. Niepokoi jedynie fakt, iż wzmak zachwyca już po kilku sekundach. A nuż się znudzi? Na forum pojawiły się opinie, że Exsposure nie nadaje się do muzyki akustycznej, powagi itd. Bzdura. Ekspresja z jaką pokazuje bardzo trudne fragmenty kwartetu Bartoka jest po prostu bezkonkurencyjna. Co ciekawe, w wypadku dynamicznych fragmentów fortepianowych Wariacji Diabellego(finałowa fuga) w wykonaiu Anderszewskiego brzmienie było spokojniejsze niż na innych systemach, co mogłoby świadczyć, iż piecyk daje czadu tylko wtedy kiedy trzeba. Exsposure ma przy tym bardzo wyrównany balans tonalny - bez śladu rozjasnienia. Dzień później słuchałem Vincenta(tego za 4 kanty): barwa i detaliczność były nieco lepsze ale juz bez tej ekspresji. Zresztą mogło to być zasługą pozostałych komponentów(Cd Thule i kolumny SF Concertino). Wydajność prądowa Exsposure jest wyraźnie lepsza. Vincenta traci pałer przy 4 ohmach, w niewielkim pokoju AudioForte musiałem go rozkręcać do godziny 11! Exsposure(w nowym tramwaju El. Pomarńczy) nigdy nie przekraczał godz. 9. Nawet jeśli Castle są łatwiejszym obciążeniem to przecież Angol ma co najmniej 2 razy mniej watów niż Zółtek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie wpisu dzarro

dlaczego tak sie czasem dzieje, że wzmak na 4Ohm zaczyna "zdychać" i moc jest nizsza niz na 8ohm ?? od czego to zalezy??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Kwestia wspomnianej wydajnosci pradowej. Z tym siadaniem mocy na 4 ohm to moze lekka przenosnia, tak mial chyba tylko legendarny MF A1, ale obciazenie 4 omowe ciagnie wiecej mocy, co nie kazdy wzmacniacz lubi. To troche tak, jakby rozkrecac glosnosc w zakres, gdzie zaczynaja sie znieksztalcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arka

Na technice się nie znam. W "Audio" pisali, że przy gniazdach głośnikowych Vicka napiasane jest żeby podłączać kolumny only 4 ohmowe. Mój odsłuch jakoś to potwierdza. Concertino nie mają super skuteczności, ale starsza wersja uchodziła za dość przyjazną i była polecana nawet do tanich japońskich wzmaków. Vicek grał z nimi b. dobrze, ale uchodzi za super mocarza - a tu musiał się tak naprężać... Pozostaje pytanie jak takie obciążenie wpłynie na jego pracę wciągu roku, dwóch... Poza tym zastrzeżeniem to świetny klocek. Choć Exsposure wydał mi się ciekawszy, bardziej charyzmatyczny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DZARRO.DZIĘKI ZA WYCZERPUJĄCĄ OPINIĘ ,CIEKAWE ŻE AKURAT ODNIOSŁEŚ SIĘ DO VINCENTA W SYTUACJI , KIEDY ZASTANAWIAM SIE NAD WYBOREM JEDNEGO Z NICH. OBA PIECYKI POTRAFIĄ PORADZIC SOBIE Z WIELOMA ZESTAWAMI. OSOBISCIE NIE SŁYSZAŁEM ŻADNEGO Z NICH. Z TESTÓW WYNIKA ŻE EXPOSURE TO PO PROSTU TAŃSZY KRELL[O CZYM PRZYPOMNIAŁ WIKI].ZALEZY MI NA PIECU , O DUŻYM POTENCJALE DYNAMICZNYM A JEDNOCZEŚNIE POZBAWIONYM AGRESJI I ZRÓWNOWAŻONYM TONALNIE. VINCENT ZROBIL OSZAŁAMIAJĄCĄ KARIERE I SŁUSZNIE ,BO TO KAWAŁ MASZYNY ZA STOSUNKOWO MAŁE PIENIĄDZE. NATOMIAST W 2010 CIEKAWA JEST MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY PRZEZ DODANIE KOŃCOWKI MOCY. CASTLE H. DOSKONALE OBNAŻAJĄ RÓZNE PROBLEMY ŻRODEŁ,MYSLĘ ŻE Z ARCAM'EM TO CIEKAWY ZESTAW. VINCENT TO NIEMIECKI PIEC PRODUKOWANY W CHINACH,WIĘC NIE JEST TO ZNOWU TAKI ŻÓŁTEK!. WIDZIAŁEM JUŻ WIELE KLOCKÓW O KTÓRYCH WIADOMO ZE SA NP ANGIELSKIE CZY POLSKIE A WYTWRZA SIĘ JE ROSJ CZY NA TAJWANIE.KIEDY PO RAZ PIERWSZY PAN W SKLEPIE POKAZAŁ MI VINCENTA233, POWIEDZIAŁEM -NIECH PAN DA SPOKÓJ,NIE JESTEM MILIONEREM!.KIEDY USŁYSZAŁEM CENĘ - PRZEZ TYDZIEŃ NIE MOGŁEM UWIERZYC W TO CO ZOBACZYŁEM!. ALE CHIŃCZYCY TEŻ ROBIA SWIETNE LAMPOWCE,NA BERLIŃSKIEJ IFA WIDZIAŁEM SPORO DALEKOWSCHODNICH FIRM ,OFERUJACYCH ŚWIETNIE WYGLADAJĄCE URZADZENIA ZA BUDŻETOWE SUMY.NIESTETY NA TEJ WYSTAWIE TRUDNO JEST CZEGOŚ POSŁUCHAĆ.DZIEKI I POZDRAWIAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Vincenta SV-233 to na stronie dystrybutora niemieckiego podane jest 4-8 ohm. Nie wiem dlaczego Audio pisało że tylko 8 ohm (dzarro - to miałeś na myśli jak rozumiem). Natomiast niemiecki Stereoplay testował SV-233 nawet na 2-omowym obciążeniu - i jakoś się nie spalił.

U mnie Vincent gra z Paradigm Studio 20mkII, które nominalnie są 4-omowe. Nie stwierdziłem żadnych problemów z wysterowaniem.

[obrazekLUKASZ-26301_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym Audio tak juz mają

w teście CA A500 też napisali "kolumny tylko 8ohmowe", podczas gdy ten wzmak bez problemu gra z 4ohmowymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.