Skocz do zawartości
IGNORED

Tunning Unitra Adam Gs-424


dolson

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem tego modelu, ktory jest byl bardzo malo uzywany. Mam pytanie. Jak ulepszyc osiagi tego "staruszka"? Chodzi mi o wymiane wkladki i okablowania bo jak wiadomo koncowka kabla to stara "piatka". Jaka wkladke moga Panstwo polecic (tak do 100pln) oraz czy wymiana okablowania znaczaco wplynie na jakosc sygnalu (jesli tak to jakie kable)? Zalezy mi na jakosci poniewaz "zrzucam" probki z vinyli. Za wszelka pomoc dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolson wpisz w wyszukiwarkę słowo Adam opcja np 2004 r i masz dużo informacji ;o)

Co do wkładki przez ok.2 tyg.słuchałem Ortofona OM5E (ceny dokładnie nie pamiętam,ale chyba coś powyżej 100PLN) i byłem zaskoczony in plus dźwiękiem.Była nieduża różnica w porównaniu z 540 Ortofona.Temat wkładek tez był wałkowany, proponuję poszukać ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolson wpisz w wyszukiwarkę słowo Adam opcja np 2004 r i masz dużo informacji ;o)

Co do wkładki przez ok.2 tyg.słuchałem Ortofona OM5E (ceny dokładnie nie pamiętam,ale chyba coś powyżej 100PLN) i byłem zaskoczony in plus dźwiękiem.Była nieduża różnica w porównaniu z 540 Ortofona.Temat wkładek tez był wałkowany, proponuję poszukać ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał niedrogo kupić wkładkę, to mam na zbyciu wyższy model Ortofona używany ze 3 miesiace, OM10 Super, zrzeknę się praw do niej za równowartość dwóch oryginalnych płyt CD, czyli 85zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->>>dolson

Pomijając modyfikacje przedstawione na w.w.w. wprowadż u siebie . bezpośrednie wyprowadzenie sygnału z L i P kanału na o sprawdzeniegniazda chinch.które zamontujesz wjak najbliżej przewodów z ramienia. Dobrze jest ewentulane pośrednie połączenia (niewskazane ) zaekranować lub wykonać dobrej klasy kablem wewnętrznym/ Nastęny etap to sprawdzenie płaskości talerza.Wznios (pływanie ) w granicach 1-1,5 mm mozesz tolerować. Bywa że większy jest spowodowany samą gumową nakładką > wtedy spróbuj zmienić jej położenie na talerzu.

Te wstępne zmiany powinny dać słyszalny efekt. Reszta zalezy od wkładki i jej ustawienia w headshellu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z talerzem nie ma problemu bo tak jak wspominalem gramofon jest praktycznie nie uzywany i pierwsze co zrobilem kupujac go to sprawdzilem wlasnie talerz ( chyba mam uraz po wczesniejszych gramofonach). Jednakze jestem calkowicie zielony co do wymiany okablowania takze prosba o dokladne wytlumaczenie tematu ( z wymiana wkladki raczej nie bedzie problemu).

-Czy wystarczy zwykly kabel chinch czy musi byc jakos specjalnie wykonany?

-Czy ktos podlaczal gramofon do mixera Soundcraft Compact 4 pod wejscia z korekcja RIAA?

-Czy da sie wykrecic cala glowice bo probowalem odkrecac ale nie "idzie" a nie chcialbym popsuc sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->>alex

Czy widziałeś talerz z Fonicy bez ingerencji tokarza , który by miał mniejszą tolerancjęNAwet . Te 1,5 to max jaki widziałem i słyszałem (464)Nawet nakladka gumowa na talerz jest w stanie wprowadzić wieksze degradacje dżwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie na temat kabla wychodzacego. Jaki to ma byc kabel? Jaka srednica, oraz splot? Jak polaczyc kabel uziemiajacy ( co z czym). Wiem tylko, ze koncowki Rca najlepiej zeby bylu pozlacane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolson - nie jesteś sam - jutro kupuję ADAMA i będziemy tak cisnać, aż nam opowiedzą...;) Ja z kolei wyczytałem na tym forum, że"unitry" mają przydźwięk - czy to rzeczywiście prawda ? Jeżeli tak to jak się go pozbyć (tak nawiasem mówiąc to nie mam zielonego pojęcia co to jest...miałem fonike i było ok.) Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> McGyver

Witaj, (dzięki mnie ten topik już nie zaginie...) ja ewentualnie byłbym zainteresowany - jeśli Dolson nie będzie, ma prawo pierwokupu (jest takie słowo ?) . Powiedz tylko, czy to będzie słyszalne i czy taka wkładka ma sens ? Jaka będzie optymalna konfiguracja ? Wiem, że jeden woli to drugi tamto ale jednak jakieś fajne konfiguracje "przez wieki" musiały powstać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.