Skocz do zawartości
IGNORED

Top Hi-Fi w Krakowie


Avatar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich...

 

Mam Pytanie:

Jakie są wasze opinie na temat pracowników w Krakowskim Top Hi-Fi.

Bylem tam kilka razy, i nie wchodząc w szczegóły, jestem bardzo niezadowolony z ich podejścia do klienta.

Prawdopodobnie juz nie będę już klientem Krakowskiego Top Hi-Fi.

To już nie lata 80-te i klient nie jest wrogiem sklepu.....

Nie wiem czy to ja, czy ktos z was myśli podobnie...

 

Pozdrawiam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Top Hi-Fi w Sopocie. Jeśli chodzi o asortyment - super. Jeśli chodzi o obsługę klienta - PORAŻKA !!! We Wrocławiu (gdzie mieszkam) Top Hi-Fi działa chyba od jakiegoś roku. Nie byłem tam jeszcze ani razu. Dlaczego ? Bo jestem zniechęcony do nich przez...wizytę w Sopocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu jest w porządku. Czytałem narzekania, osobiście nic do zarzucenia nie mam. Bez protekcjonalizmu, bez wciskania kitu, kompetentnie i uprzejmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie Top Hi-Fi w Krakowie kilka razy. Ostatni raz jednak około marca-kwietnia. Zawsze wcześniej się umawiałem na odsłuch konkretnych elementów w konkretnych konfiguracjach. Nigdy nie było problemu z dopasowaniem się do terminu, co mieli to podłączyli.

Nigdy nie miałem problemów czasowych - moża za krótko słuchałem (z reguły moja wizyta trwała około 1,5 godziny).

Fakt, że pracownik nie pozwala dotknąć nawet oferowanych sprzętów jest dla mnie nawet zrozumiały. Co prawda mogliby dać w rękę pilota od CD, aby samemy docierać do ulubionych fragmentów płyt, bo w końcu sterowanie "człowiekiem" jest nieco krępujące i bardziej czasochłonne, ale mnie to akurat nie przeszkadzało.

Poza tym, obsługa nie sugerowała mi niczego, żadnych osądów, wydawała opinię tylko na moje wyraźne życzenie w danej sprawie.

Przepinanie kabli między urządzeniami odbywało się sprawnie i bez zakłóceń.

W końcu i tak u nich (jeszcze) nic nie kupiłem. Ale obsługą byłem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Generalnie Przemkowi tzn Avatarowi chodzi o bezczelnosc pracownikow krakowskiego salonu. Przekonal sie o tym probujac zakupic kable glosnikowe Audioquesta i przekonalismy sie razem bedac na odsluchach. Mam nadzieje ze panowie z krakowskiego TopHiFi czytaja to forum i wyciagna wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można uprzejmie zapytać na czym polegała owa bezczelność, czy mamy się domyślać?

 

Sądzę, że opisanie wszystkiego pomoże w samodzielnym wyciągnięciu wniosków, bo jeżeli obsługa w salonie się pogorszyła - to warto o tym napisać, ale nie w sposób powyższy (zarzucać można zawsze wszystko), ale poprzez przedstawienie faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja przychylam się do niepochlebnych opinii o tym sklepie. Obsługa łaskę robi, że żyć raczy.

Ból niestety taki jest, że tylko u nich można kupic w Krakowie RealCable'a. :-(

 

Nie polecam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to osobiste odczucia, jakie odebrałem bedąc w sklepie, jako klient. Celowo nie chce opisywac sytuacji, jako że nie chce by ktos na podstawie tego wyciągał jakiekolwiek wnioski. Pytanie moje było, czy inni forumowicze tez maja takie odczucia ( totalnej zlewki klienta )...

Jak nie, to dobrze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,że w sopocie było niemiło.facet podłączający sprzęt niechętnie ze mną rozmawiał.wydawało mi sie że

właśnie wrócił z szychty w kopalni ;) taki był zniechęcony i zmęczony.jeśli w tym człowieku była kiedyś pasja to

dawno wygasła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeżeli nie jestem jedynym, który tak sie czuje, to chce złożyć oficjalne zażalenie do AudioKlanu, aby uważniej przyglądali sie swoim pracownikom. Ja, jak musze cos kupić u nich, to korzystam ze sklepu w Warszawie, i to tylko na Gen. Andersa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami i obsługa może mieć dość 'dziwnych' klientów ale fakt, nie powinni tego okazywać zwłaszca jeśli pretendują do miana bardzo dobrych sprzedawców.

-> Avatar

A ja np. wolę na Nowogrodzkiej :-) Na Andersa umówiłem się, że wezmę kabelki na odsłuch (wcale nie tanie) zapisali, że będę. Przyjeżdżam a tu niestety nie pożyczymy na odsłuch bo za 1,5 godz. przychodzi klient posłuchać. Niby ok, mogę zrozumieć ale podałem telefon i mogli choć zadzwonić żebym nie pustoszył konta i nie biegał do sklepu, zwłaszcza że nie mieszkam w w-wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys mialem nienajlepsze zdanie o salonach Top Hi-Fi w Wawie - do tego stopnia, ze powiedzialem sobiem, ze wiecej tam nie pojde. Od tego czasu sporo sie poprawillo i trafialem zawsze na bardzo poprawna obsluge. Jak jest w Krakowie - nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie twierdzę, że jest tam (w Krakowie) idealnie. Ja odsłuchiwałem sprzęt w okresie zimowo-wiosennym i z tego co zauważyłem było mało klientów - może to też ma znaczenie. Obsługiwany byłem zawsze przez konkretną osobę (niestety nie pamiętam imienia ani nazwiska), z której to obsługi byłem zadowolony.

Natomiast gdy przyszło co do czego i chciałem trochę ponegocjować cenę na konkrentą, dość drogą rzecz (nieco ponad 10kzł) - to rozmawiałem z tamtejszym szefem - i tu już rozmowa ani podejście do klienta nie było ani wzorowe, ani nawet OK - zostałem zbyty z pozycji górnej tekstem, że "jak kogoś nie stać, to nie kupuje tak drogich klocków".

Jako że nie jestem porywczy ani obrażalski - nie obraziłem się, ale sprzedać im się owego klocka nie udało i przy takim podejściu - nie sądzę, aby im się dobrze wiodło. W końcu ludzie są coraz bardziej świadomi swoich praw i potrzeb, no i tego, że jest rynek, który większość rzeczy po prostu weryfikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bydgoskim Top Hi-Fi spotkałem bardzo miłą i uczynną obsługę, która zniosła moje wybrzydzanie oraz pozwoliła na kilka eksperymentów w pokoju odsłuchowym. Dawno nie spotkałem się z takim traktowaniem klienta, nikt niczego nie narzucał, jedynie delikatne sugestie. Generalnie było bardzo miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Ururam Tururam

Nie wiem czy pomoże...mam nadzieje, ze jak szef zadzwoni (da im kopniaka w tyłek) i powie, aby wzieli sie do roboty ( kraków jest pełen ludzi szukających pracy ) , to moze sie zorientują i zaczna pracowac jak przystało na sprzedawców.

 

>>>Althazan

"jak kogoś nie stać, to nie kupuje tak drogich klocków". - to jest czesto słyszane zdanie w sklepach... jakby jego było stac na to. Czasami oni zachowują sie jakby byli włascicielami sklepu, albo jeszcze lepiej.

Czesto tez jak mam wydac ok 5-10 tys, to chce posłuchac troche sprzetu, zanim wybiore, a oni zadaja pytania na starcie... "kupi to pan dzisiaj, czy nie" i jak odpowiem ze sie jeszcze zastanawiam, bo chce posłuchac innych rzeczy to jakosc obsługi spada drastycznie. Raz zdarzyło sie, ze nie pozwolił mi odsłuchac sprzetu, tylko powiedział, "niech pan idzie do innych salonow, i poslucha co ma pan posluchac, a potem do mnie wroci to panu zaprezentuje :)". dobre Co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Althazan, Avatar -> po takich tekstach jakie przytoczyliscie chyba nawet nie mialbym zamiaru mowic sprzedawcy za co wlasnie go olalem. Jesli nie bylby to wlasciciel to z miejsca bym do niego zadzwonil i poprosil pana subiekta o powtorzenie tego samego tak, zeby wlasciciel uslyszal, jak jego polityka marketingowa jest realizowana w rzeczywistiosci :-) Jakos jednak nigdy mi sie nie zdarzylo uslyszec takiego tekstu. Uslyszalem kiedys pytanie 'Kiedy zamierza Pan kupic' po czym odpowiedzialem zgodnie z prawda, ze nie zamierzam, bo srednio mi sie podobalo to, co uslyszalem. Reakcja byla raczej w normie i ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> qb_1

 

I miło słyszec, że takie przypadki zdarzają sie tylko czasami. Moze w tym dniu mieli zły dzień albo co innego. Dlatego zanim złoże skarge, chce sie upewnic, czy to zachowanie jest nagminne, czy tylko chwilowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> qb_1

Rzecz w tym, że w naszym pięknym mieście nie można zbytnio przebierać wśród salonów hi-fi... :(

A co do reakcji na zasłyszane zdanie, to i owszem - olanie nastapiło, może zbyt grzeczne, może należało z przytupem, ale efekt jest zasłużony - zero zarobku wspomnianego sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Top Hi-FI w Krakowie kupowałem tyljko raz ... Yamahę RXV2500 dla taty ... gdyby nie to, że w promocji mieli taniej niż na Allegro ... dałbym sobie spokój - pudełko z ampli pokonało po podłodze kilka metrów metodą krążka hokejowego ... niby nic ale ...

Parę razy bywałem też w Nautiliusie jako, że asortyment dla mnie ciekawszy ... ale jak będę chciał kupić używany sprzęt to raczej poszukam na allegro .. przynajmniej taniej ... ;-)

 

Z warszawskim znam niewiele ... w sumie bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie wizyta w Trimexie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to, żeby nie było, żem malkontent, bo tak nie jest, dużą opozycją w stosunku do buraczanego TOP-HiFi jest StudioPRO w Krakowie na Rusznikarskiej. Polecam z czystym sumnieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław, z moich doświadczeń, ma bardzo dobrą obsługę. Panowie nie stoją nad głową podczas odsłuchiwania. Nie mam nic możliwego do wytknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym kochanym kraju się dzieje?

W większości to pustynia audiofilska,a w paru sklepach w większych miastach, po pare klocków ,których nie potrafią odpowiednio sprzedać.

Aż wstyd ,że takie tematy powstają!

Po moich małych doświadczeniach z tym sklepem,potwierdzam negatywne opinie.

Zainteresowanym czytając takie opinie,powinien się natychmiast uruchomić mechanizm samonaprawy,a nie wątpliwości ,czy to co ludzie piszą to prawda?

Odnośnie takich tekstów:"że jak kogoś stać ,to się nie targuje".Uważam,że nic błędnego.Jeśli ktoś ma pieniądze i zna ich siłę ,to nie oznacza wcale ,że musi przepłacać,zwłaszcza w Top Hi-Fi,gdzie za miesiąc może się okazać ,że ten sam sprzęt jest w promocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z Top HiFi w Krakowie również są złe. Obsługa składa się z trzech ludzi, jedynie wysoki sprzedawca w okularach nadaje się do współżycia w społeczeństwie, pozostałych dwóch (mniejsi i starsi) to osobniki nieprzystosowane. Rozmawiałem na ten temat ze znajomymi, którzy zawitali do tego przybytku i podzielali zgodnie moje zdanie - ci Panowie są niemili i generalnie robią łaskę, że są, ale dlaczego są skoro nie myślą? Tego nie wiem!

Zdecydowanie polecam Nautilusa - zostałem tam potraktowany tak jak należy, poświęcono mi odpowiednią ilość czasu i nie czułem się tam jak piąte koło u wozu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te wpisy to wychodzi , że wrocławski oddział Top-HiFi jest wzorem uprzejmości, elastyczności i cierpliwości. Może wobec tego przed otwarciem nowego oddziału , wysyłać świeżo zatrudnionych pracowników na szkolenie do Wrocławia? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis bylem w Corabie w Olsztynie. Przyszedlem, pokazali mi pokoj ze sprzetem. Drzwi zamkneli i mialem wolna reke. Moglem sobie podlaczyc w zasadzie co chcialem. Nikt nie przeszkadzal nie narzekal. Siedzialem tam 4 godziny i bylo bardzo fajnie:) Przetestowalem pare konfiguracji. Sam sie obsluzylem co mi calkowicie odpowiadalo:) Nikt tez nie narzekal ze slucham dosc glosno. Pelen wypasik ze tak powiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> juro

 

Dokładnie! Ten najwyższy sprzedawca mnie właśnie obsługiwał - jest chyba z nich najmłodszy, ale widać, że właśnie tylko on jeden z nich robi to co lubi i w dodatku z pasją.

Natomiast nie podzielę do końca zdania co do Nautilusa. Obsługa jest OK, nie powiem, PRZED zakupem. Ale już jak ktoś zapłaci za to, co ma dostać - to już nie jest tak różowo. Opisywałem kiedyś już przypadek oczekiwania znajomego O 2 TYGODNIE dłuższego niż obiecywany przy zakupie PAL Poweraca przy wpłacie pełnej kwoty przed zakupem (bo miało być szybciej - oj, oj, to nie tak, panowie, nie tak...) - w dodatku oczywiście zero powiadomień, usprawiedliwień, tłumaczeń. Cały czas jak kumpel dzwonił (w pierwszym terminie nawet od razu pojechał, tak był pewny, że towar będzie), to słyszał: "Już jedzie Pana kondycjoner, bedzie może jutro". I tak przez 2 tygodnie (!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze dodam trzy grosze...

Pamiętacie może ZenaStudio ? ... kurcze to była obsługa ... pamiętam raz jak tam lekko przestraszony wszedłem (jeszcze na Szerokiej nie przy Dietla), a miła Pani po krótkiej rozmowie z której się dowiedziała, ze jestem studentem (dawne czasy ;-)) bez grosza przy duszy zamiast mnie "wykopać" w myśl współczesnych haseł sprzedawców: "przyjdź jak będziesz chciał kupić " ... zaprowadziła mnie do pokoju odsłuchowego, zaproponowała kawę i włączyła jakąś nieznaną mi muzykę ... brzmiącą tak pięknie ... w sumie to nie wiem czy nie od tego zaczeła się na poważnie moja "mania" ... to się nazywa inwestowanie w klenta na przyszłośc ;-))

Aż szkoda, że nie mogłem nic kupić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.