Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki - ok. 300zł


Mav__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Trafiłem na to forum ponieważ znajomy polecił mi je w związku z topiciem, który założyłem na pewnym innym boardzie. Tam jednak nie znalazłem odpowiedzi na omawiany temat. Oto treść posta:

 

W niedługim czasie, czeka mnie lekki przypływ kasy, którą mam zamiar przeznaczyć na zakup jakiś dobrych słuchawek, ponieważ moje po niecałym roku użytkowania niestety się już rozpadają :)

 

Mam na wydanie maximum 330zł i ofkoz nie jestem pewien, co kupić. Znalazłem w necie następujące modele warte uwagi:

 

Sennheiser PC150

Icemat Siberia

Sennheiser HD515

Sennheiser HD497

 

Czego ja oczekuję?

Jak najlepszego dźwięku podczas słuchania muzyki i dobrego dźwięku podczas gry.

A poza tym - tego, żebym przy wielogodzinnych sesjach przed komputerem nie miał ochoty sobie uszów amputować, bo będą bolały!

 

• Popularność wśród graczy wyraźnie przemawia za Icematami Siberią - zaledwie 209zł, więc pewnie dorzuciłbym sobie jakąś ultra flat-x do tego. Spory plus! Ale martwi mnie tylko, jak się będzie w nich muzyki słuchało? Czy już moje Omnitronici SHP-250 za 130zł nie będą brzmiały lepiej? A brzmią świetnie, tylko po prostu już są w rozkładzie! Bo jeśli nie sprawdzą się w tej kwestii a ja sobię je kupię, to normalnie harakiri na miejscu!

 

• Senki PC150 też są bardzo popularne wśród graczy, są też duuużo droższe. No i tutaj mnie lekko martwi jak będzie się w nich siedziało kilka godzin na kompie. W końcu jeździ się czasami na LANy... Jeśli nie zakrywają one uszu a lekko do nich przylegają, to czy po kilku godzinach przed kompem a ostatecznie po 3 tygodniach nie będę miał ich serdecznie dość?

 

• Senki HD515, to już duuużo wyższa półka urządzeń i mój zdecydowany faworyt... no gdyby nie ta lekko zawyżona cena ;) A jednak - da się je znaleźć nowe, nawet poniżej 300zł na allegro od ludzi z samymi pozytywami tough! Tyle samo ile za PC150 a to przecież klasa wyżej! Jedno zmartwienie - jak będzie się sprawdzał w grach? Czy nie będę słyszał mojego NMY’go pod postacią tank jr’a na t4 na górnej kładce a nagle wyleci mi dołem? W końcu to słuchawki dla Audiofilów a nie mam zielonego pojęcia jak takie Headsety sprawdzają się w grach!

 

• Senki HD479 też podobno mają całkiem przyjemny dźwięk. Problem w tym, że miałem styczność z senkami HD202 - trzy klasy niżej, ale rażąco podobna obudowa - a w tamtych NIE DAŁO się usiedzieć więcej niż godzinę, bo tak potem uszy bardzo bolały. Nic dziwnego - Media Expert za 99zł :P Szmelc! ;)

 

Dlaczego ominąłem inne modele? "Jedyne słuszne" Platronicsy, to DSP-500. Niżej, nie ma co kupować, bo lecą do śmieci szybciej niż MediaTechy albo inne Phillipsy. Senki HD500, pomimo, że z najbardziej szanowanej serii 500/600, jednak są najbardziej w tej serii urządzeń zubożałe i podobno gorzej wypadają w porównaniu z najlepszymi z serii 300/400 - Senkami HD 479, opisanymi powyżej. Logitech Precision Gaming Headset bardzo odradzał mi Sting - na turniejach w ogóle nie tłumią dźwięków otoczenia. Słuchawki 5.1... A ja wiem co to jest w ogóle? :P Ktoś w ogóle na tym gra!?!?

 

Tak więc jak narazie mój ranking wygląda następująco:

1. HD515 (o ile kupię najprawdopodobniej na allegro =o)

2. Icemat Siberia + ultra flat-x (:DDD)

3. PC150 (chociaż nawet nie wiem czy się opłaca z uwagi na przyleganie headseta do uszu a nie jego zakrycia)

 

Czy ktoś potrafi mi w tej sprawie pomóc? Czy może znacie jakieś linki do forów dyskusyjnych, gdzie jest dużo doświadczonych ludzi w tej kwestii i gdzie w miarę kulturalnie traktuje się newbie? ;) Z góry dzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zakup na dlugie lata:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

latwe do wysterowania i tylko niewiele przekraczaja Twoj budzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek pachnie bocznicą, ale spróbuję ci pomóc.

 

Po kolei. Słuchawki nauszne wcale nie muszą być mniej wygodne od wokółusznych, o ile są dobrze zaprojektowane. Konstrukcja poduszek stosowanych np. w HD497 nie należy do udanych i uszy na tym cierpią. Ja nie wytrzymałem pięciu minut. A tak niewiele trzeba,

 

HD515 - jeśli chodzi o wygodę i jakość użytych materiałów, OK. Dźwiękowo rozczarowują. Mało szczegółów i tandetny, nadmuchany bas, choć za te niecałe 300 zł może faktycznie nie ma co wymagać.

 

Popularnym na forach komputerowych błędem jest traktowanie HD500 jako modelu z wysokiej półki. W rzeczywistości to stara, niezbyt ambitna i po części już zapomniana konstrukcja, która grała fatalnie i sprzedawała się jeszcze gorzej - stąd śmieszna dziś cena. A, i nie ma czegoś takiego jak seria 500/600.:). Są serie 5x0 (starsza), 5x5 (nowsza) i 580/600/650.

 

Odpowiedź jest prosta - jeśli chcesz mieć i dobry dźwięk, i wygodę, i trwałą konstrukcję, prawdopodobnie skończy się na dołożeniu paru groszy do HD555. Jeśli koniecznie chcesz mieć wbudowany mikrofon, za cenę wygody i słabszego dźwięku - logofon PC150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.