Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki - ok. 300zł


Mav__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Trafiłem na to forum ponieważ znajomy polecił mi je w związku z topiciem, który założyłem na pewnym innym boardzie. Tam jednak nie znalazłem odpowiedzi na omawiany temat. Oto treść posta:

 

W niedługim czasie, czeka mnie lekki przypływ kasy, którą mam zamiar przeznaczyć na zakup jakiś dobrych słuchawek, ponieważ moje po niecałym roku użytkowania niestety się już rozpadają :)

 

Mam na wydanie maximum 330zł i ofkoz nie jestem pewien, co kupić. Znalazłem w necie następujące modele warte uwagi:

 

Sennheiser PC150

Icemat Siberia

Sennheiser HD515

Sennheiser HD497

 

Czego ja oczekuję?

Jak najlepszego dźwięku podczas słuchania muzyki i dobrego dźwięku podczas gry.

A poza tym - tego, żebym przy wielogodzinnych sesjach przed komputerem nie miał ochoty sobie uszów amputować, bo będą bolały!

 

• Popularność wśród graczy wyraźnie przemawia za Icematami Siberią - zaledwie 209zł, więc pewnie dorzuciłbym sobie jakąś ultra flat-x do tego. Spory plus! Ale martwi mnie tylko, jak się będzie w nich muzyki słuchało? Czy już moje Omnitronici SHP-250 za 130zł nie będą brzmiały lepiej? A brzmią świetnie, tylko po prostu już są w rozkładzie! Bo jeśli nie sprawdzą się w tej kwestii a ja sobię je kupię, to normalnie harakiri na miejscu!

 

• Senki PC150 też są bardzo popularne wśród graczy, są też duuużo droższe. No i tutaj mnie lekko martwi jak będzie się w nich siedziało kilka godzin na kompie. W końcu jeździ się czasami na LANy... Jeśli nie zakrywają one uszu a lekko do nich przylegają, to czy po kilku godzinach przed kompem a ostatecznie po 3 tygodniach nie będę miał ich serdecznie dość?

 

• Senki HD515, to już duuużo wyższa półka urządzeń i mój zdecydowany faworyt... no gdyby nie ta lekko zawyżona cena ;) A jednak - da się je znaleźć nowe, nawet poniżej 300zł na allegro od ludzi z samymi pozytywami tough! Tyle samo ile za PC150 a to przecież klasa wyżej! Jedno zmartwienie - jak będzie się sprawdzał w grach? Czy nie będę słyszał mojego NMY’go pod postacią tank jr’a na t4 na górnej kładce a nagle wyleci mi dołem? W końcu to słuchawki dla Audiofilów a nie mam zielonego pojęcia jak takie Headsety sprawdzają się w grach!

 

• Senki HD479 też podobno mają całkiem przyjemny dźwięk. Problem w tym, że miałem styczność z senkami HD202 - trzy klasy niżej, ale rażąco podobna obudowa - a w tamtych NIE DAŁO się usiedzieć więcej niż godzinę, bo tak potem uszy bardzo bolały. Nic dziwnego - Media Expert za 99zł :P Szmelc! ;)

 

Dlaczego ominąłem inne modele? "Jedyne słuszne" Platronicsy, to DSP-500. Niżej, nie ma co kupować, bo lecą do śmieci szybciej niż MediaTechy albo inne Phillipsy. Senki HD500, pomimo, że z najbardziej szanowanej serii 500/600, jednak są najbardziej w tej serii urządzeń zubożałe i podobno gorzej wypadają w porównaniu z najlepszymi z serii 300/400 - Senkami HD 479, opisanymi powyżej. Logitech Precision Gaming Headset bardzo odradzał mi Sting - na turniejach w ogóle nie tłumią dźwięków otoczenia. Słuchawki 5.1... A ja wiem co to jest w ogóle? :P Ktoś w ogóle na tym gra!?!?

 

Tak więc jak narazie mój ranking wygląda następująco:

1. HD515 (o ile kupię najprawdopodobniej na allegro =o)

2. Icemat Siberia + ultra flat-x (:DDD)

3. PC150 (chociaż nawet nie wiem czy się opłaca z uwagi na przyleganie headseta do uszu a nie jego zakrycia)

 

Czy ktoś potrafi mi w tej sprawie pomóc? Czy może znacie jakieś linki do forów dyskusyjnych, gdzie jest dużo doświadczonych ludzi w tej kwestii i gdzie w miarę kulturalnie traktuje się newbie? ;) Z góry dzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zakup na dlugie lata:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

latwe do wysterowania i tylko niewiele przekraczaja Twoj budzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek pachnie bocznicą, ale spróbuję ci pomóc.

 

Po kolei. Słuchawki nauszne wcale nie muszą być mniej wygodne od wokółusznych, o ile są dobrze zaprojektowane. Konstrukcja poduszek stosowanych np. w HD497 nie należy do udanych i uszy na tym cierpią. Ja nie wytrzymałem pięciu minut. A tak niewiele trzeba,

 

HD515 - jeśli chodzi o wygodę i jakość użytych materiałów, OK. Dźwiękowo rozczarowują. Mało szczegółów i tandetny, nadmuchany bas, choć za te niecałe 300 zł może faktycznie nie ma co wymagać.

 

Popularnym na forach komputerowych błędem jest traktowanie HD500 jako modelu z wysokiej półki. W rzeczywistości to stara, niezbyt ambitna i po części już zapomniana konstrukcja, która grała fatalnie i sprzedawała się jeszcze gorzej - stąd śmieszna dziś cena. A, i nie ma czegoś takiego jak seria 500/600.:). Są serie 5x0 (starsza), 5x5 (nowsza) i 580/600/650.

 

Odpowiedź jest prosta - jeśli chcesz mieć i dobry dźwięk, i wygodę, i trwałą konstrukcję, prawdopodobnie skończy się na dołożeniu paru groszy do HD555. Jeśli koniecznie chcesz mieć wbudowany mikrofon, za cenę wygody i słabszego dźwięku - logofon PC150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może i bocznicą, bo moja wiedza na ten temat pochodzi wyłącznie 'z drugiej ręki' ;)

 

Tak czy owak dzięki wielkie i czekam na kolejne opinie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.