Skocz do zawartości
IGNORED

AA Hyperion 3 - Odsluch i moje wrazenia


mlody2

Rekomendowane odpowiedzi

Uh ostanie dwa dni były bardzo emocjonujace. Wkoncu w Olsztynie zaczęło się cos dziac;) haha:P jeśli można to tak nazwac. Za sprawa jednej z osob pojawily się w Olsztynie wczoraj AA Hyperion 3. Najnowsza konstrukcja AA dla niewtajemniczonych;). Postanowiłem ze dzis odwiedze salon i zobacze jak te cudeńka graja. Wczoraj natomiast odwiedziłem kolege który jest w posiadaniu Ala clonow proaca response 2,5 ale w rzeczywstosci tylko podobnie to wyglada bo gra zupełnie inaczej. Postaram się w skrocie opisac wrazenia.

 

Hyperiony wywarly na mnie niesamowite wrazenie. Co się rzuca w uszy od razu to rewelacyjna ich dynamika i szczegółowość. Nie spodzeiwalem się ze będzie tak szybko i tak przejrzyscie, bo hyperiony sa bardzo sczegolowe, gora jest dosc mocno wyeksponowana. Balem się ze po jakims czasie będzie to meczace ale nic takiego, ku mojemu zaskoczeniu się nie stalo. Nie ma w zasadzie do czego się w nich przyczepic. Wszystko jest tak jak powinno. Dynamika powala, bas tez, jest gleboki i ani razu nie stracil kontroli. Gora przejrzysta ale nie meczaca, srednica dosc dobrze wyeksponowana ale nie nachalna. Wyszystko jest na swoim miejscu. Klumny ani razu nie zgubily się w trudniejszych kawalkach muzycznych. Sa zywe, dynamiczne, z rewelacyjnie kontrolowana podstawa basowa i nienarzucajaca się srednica. Ciezko cos wicej pisa bo kolumny sa niewygrzane wiec nichailbym na razie bardziej wnikac. Wg mnie numer jeden wśród kolumn w tej chwili za taka cene. Watpie żeby znalazlo się cos lepszego.

 

1. Hyperion 3, CA Auzure 540A + CD 540C

 

Malo myzykalnie, bez charakteru. Jedynie poprawnie. Konfiguracja która nie wywarla na mnie zadnego wrazenia. Jak wlaczylem Direct to bas zniknal . Ogolnie konfguracja slaba, na pewno nie warto inwestowac jak się ma powyzszy zestaw wzmaka i cd.

 

2. Hyperion 3 Proton Am-200 ( po tuningu ) DVD Denon ?!

 

Tutaj już zdecydowanie lepiej!. Piekny soczysty kontrolowany basik, delikatnie cofnieta gora z rownie rewalacyjna co basik srednica bardzo dobrze wspolgraly. Jak sluchalem to czasem az mnie ciary przychodzily przy glosie Carli Bruni. A to już jest cos. W sumie mój na razie idealny dźwięk. Zebym miał kase to nie zastanawialbym się ani chwili dluzej i kupilbym te Hyperiony.

 

3. Dla porownania wlaczylem sobie

 

Waderffale Diamond 9,5 – Jak szybko podlaczylem tak szybko je wypiolem. Dla mnie strata czasu i kasy.Sluchalem w takich samych konfiguracjach co wyzej i było zle a czasami bardzo zle.

 

Waderffale Pacyfic Evo 30 – Tutaj mna troche wstrzasnelo bo zagraly na takim samym poziomie jak Hyperiony. Można powiedziec ze zagraly jak starszy brat Hyperionoow. Nie rwa się tak do przodu. Sa spokojniejsze i bardziej stonowane. Jeśli ktomus nie podoba się zywiolowosc i szczegolowosc Hyperionow powinien przesluchac tych Waderffali na pewno się nie zawiedzie. Rewelacyjne kolumny. Ale i cena troche wieksza.

 

 

U mojego kolegi natomiast sluchalismy jego DIY zbudowanych w oparciu o Proacki 2,5 z tym samym glosnikiem nisko srednio, gora natomiast to Vifa, modelu nie pamietam ale chyba którys z DX. Zwrtonica była robiona w laboratorioum Tonsila bo pan DIY Maker miał pewne problemy i wcale się nie dziwie, a kolega jest bardzo wymagajacy. No i do kompletu moje TDL RTL 2. CD Acient Audio, kable DNM RESON i kable od Bartka1, wmacniacz mój modyfikowany Proton AM-200 i 15 w lampka tylko ze zapomnialem producenta. Do tego był gramofon Pionner i preamp lampowy konstrukcji blizej mi nie znanej ale wybitnie dobrze grajacej, konstrukcja DIY na razie jeszcze bez obudowy. IC to DIY Bespeco i Klotz.

 

Wieczorem dopisze do watku jak to gralo.

 

 

Do odsluchu wykorzystalem

 

Alice'h Chains - Jar Of Flies

A. Morissete - So Called Chaos

John Petrucci & Jordan Rudess - An Evening With John Petrucci & Jordan Rudess

Yundi Li - Chopin 4 Sherzo

Purcupine Tree - Deadwing

Simon And Garfunkel - Sounds of Silence

The Deceberlists - Picaresque

Pozytywne wibracje 6 plyta nr 2

Carla Bruni - Quelqu'un M'a Dit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywscie chodzi o

 

WHARFEDALE - Diamond 9.5

WHARFEDALE - Pacific Evolution 30

 

Przepraszam za blad;) zle mi sie napisalo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh nikogo nie iteresuje nowe dziecko Audio Academy ? Czuje sie dobrze z tym ze niewiele osob je jeszcze slyszalo:P hhaha Jeszcze jeden podemocjowany dzisiejszym odsluchem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody2,

cieszę się że Ci się podobało - ja już nie mogę się doczekać chwili, kiedy je usłyszę. Mam nadzieję, że efekt będzie na miarę moich oczekiwań i będzie wart czasu poświęconego na sprowadzenie ich do Olsztyna - wielkie dzięki dla Audio Academy i "Coraba". Wszyscy z Olsztyna i okolic (a było ich kilku) pytający o produkty AA mają teraz niepowtarzalną okazję, aby się im bliżej przyjżeć i odsłuchać bez męczących wycieczek do np. stolicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozwolę sobie jeszcze coś skrobnąć na ww. temat.

Przesłuchiwałem sporo produktów Audio Acedemy od Phoebe I i II, Mimasów I i II, Dione i oczywiście Hyperiony I, II, II.

Przez rok miałem w domu Mimasy II, ale dożo lepiej wypadają Phoebe II lub Dione, więc przy pierwszej okazji wymieniłem Mimasy II na Dione.

Niestety po usłyszeniu Hyperionów III (8 ohm) nie miałem wyjścia i jakieś 1-2 miesiące temu kupiłem je.

 

Mimasy III mają świetny, kontrolowany i punktowy bas, schodzi bardzo nisko, jest sprężysty i nie dudni.

Nigdy nie wysuwa się na pierwszy plan (nie dominuje), dynamika powalająca (90 dB robi swoje).

Scena poukładana i przejrzysta. Instrumenty mają wokół siebie sporo powietrza. Wokale, blachy itp., itd.

 

Zresztą jak tu opisać swoje odczucia lub dźwięk.

Trzeba tego samemu posłuchać i ocenić.

 

Polecam, poza tym za ta cenę nie widzę konkurencji, ale to rzecz gustu.

 

Muzyki słycham w pomieszczeniu ok. 15-16 m kw., pokój średnio umeblowany - niestety kiepska akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike152,

 

>Mimasy III mają świetny, kontrolowany i punktowy bas, schodzi bardzo nisko, jest sprężysty i nie

>dudni.

>Nigdy nie wysuwa się na pierwszy plan (nie dominuje), dynamika powalająca (90 dB robi swoje).

>Scena poukładana i przejrzysta. Instrumenty mają wokół siebie sporo powietrza. Wokale, blachy itp.,

>itd.

 

chyba miałeś na myśli Hyperiony III?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację popier... mi się, nie ma MimasóW III!

 

więc jeszcze raz

 

Witam!

Pozwolę sobie jeszcze coś skrobnąć na ww. temat.

Przesłuchiwałem sporo produktów Audio Acedemy od Phoebe I i II, Mimasów I i II, Dione i oczywiście Hyperiony I, II, II.

Przez rok miałem w domu Mimasy II, ale dożo lepiej wypadają Phoebe II lub Dione, więc przy pierwszej okazji wymieniłem Mimasy II na Dione.

Niestety po usłyszeniu Hyperionów III (8 ohm) nie miałem wyjścia i jakieś 1-2 miesiące temu kupiłem je.

 

Hyperiony III mają świetny, kontrolowany i punktowy bas, schodzi bardzo nisko, jest sprężysty i nie dudni.

Nigdy nie wysuwa się na pierwszy plan (nie dominuje), dynamika powalająca (90 dB robi swoje).

Scena poukładana i przejrzysta. Instrumenty mają wokół siebie sporo powietrza. Wokale, blachy itp., itd.

 

Zresztą jak tu opisać swoje odczucia lub dźwięk.

Trzeba tego samemu posłuchać i ocenić.

 

Polecam, poza tym za ta cenę nie widzę konkurencji, ale to rzecz gustu.

 

Muzyki słycham w pomieszczeniu ok. 15-16 m kw., pokój średnio umeblowany - niestety kiepska akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się podpisuję obiema ręcyma pod wpisami :) są szybkie potwierdzam , rozruszają nawet najbardziej mułowaty wzmacniacz . Zaiste wielkie kolumny , dodam tylko że o żadko spotykanej zalecie ( wśród podłogówek ) , potrafią zniknąć w pokoju niczym dobre monitory , łatwe w ustawieniu . I ten dzwięk w tej przestrzeni aaaaaaaa nic tylko słuchac i słuchać . Jak Leppiej pójdzie do wyborów z hasłem " Hyperiony III w każdym polskim domu :) " to na niego kulwa zagłosuję :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Do młodego2

Ja też chętnie posłucham tych klumn

Pakuj kolumny na samochód i wal do Giżycka

U nas to totalna bryndza

Nie wiem czy ktoś wgóle słyszał o tych klumnach

 

 

 

Z poważaniem

LOK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będą niedługo w posiadaniu nie wiem czy Hyperiony czy Mimasów czy też innych kolumn AA ale odezwę się jak już będę po zakupach :) (po 10 września już bedę po :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchalem ostatnio dość długo hyperionów, i moim skromnym zdaniem grają bardzo żle, one nie są szczegółowe one są metaliczne i kłujące w uszy, naprawde dziwią mnie te opinie szanownych forumowiczów. aa spaprało robotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzik

 

Wszystko zalezy od elektroniki. Sluchalem ich na CA Azure 540 i rzeczywscie mogly sie wydac metaliczne. Ale CA to slaba elektronika. Na moim Protonie nie zauwazylem metalicznosci ani klucia w uszy. Z tania, "jasna" elektronika takie zjawisko jest dosc mozliwe. Dlatego nalezy sluchac ich ze swoim docelowym sprzetem.

 

Nie sadze zeby az tak spaparali robote. Napisz moze cos wiecej, jaki sprzet jakie kable jaki material muzyczny odsluchiwales. Napisz tez z czym porownywales. Poprzyj swoje zle danie jakas konstruktywna krytyka a nie dwoma zdaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie jest ta odpowiedź ? Że Mimay są mniej ostre/wyszukane czy ironicznie: jeszcze gorsze w tym względzie ?

 

Pytam, bo sam jestem na etapie wyboru kolumn, a o odsłuchy będzie ciężko :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać o różnicach dzielących jedynki i trójki? Zarówno w kwestii dźwięku jak i technicznych.

 

Zastanawialem się nad wymiana jedynek na trójki, lecz nie lubie ostro grajacych kolumn. W sumie NAD powinien to stonowac i wysterowac je na tyle, aby bylo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BanditFPC

 

Proton to nie koniecznie wynalazlek jakbys wpisal w wyszukiwarke to bys sie zapoznal i nie wyskakiwal z wynalazkiem. Masz porownanie z CA Azure 540 jak przeczytasz moja recenzje. Zagraly slabo z CA, a z NADem graja podbno dosc dobrze. Spytaj sie kolegi z tego watku co kupil je i podalczyl do zestawu NADa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.