Skocz do zawartości
IGNORED

AA Hyperion 3 - Odsluch i moje wrazenia


mlody2

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt pojechałem 11.09 do Łodzi na odsłuch w.w. kolumn. U Pana Michała słuchaliśmy tylko H III ponieważ wcześniej słuchałem MIMASÓW II (Audioforte) i PHOEBE II (mag99 - który był również ze mną w Łodzi ;)). Słuchalismy na wzm. NAD-a(ale modelu nie pamiętam) oraz na moim CD. Wrażenia odsłuchowe zostaja nie zapomniane. Hyperiony grają bardzo szczegółowo dynamicznie itd itd....... można by pisać jeszcze wiele na ich temat ale po co, po pierwsze zostało już napisane wiele na ich temat a po drugie nie ma lepszej rzeczy niż właśnie doświadczenia tego na własnych uszach. Po ponad godzinnym słuchaniu na naprawdę przeróżnych plytach decyzja była bardzo prosta.

Kolumny najprawdopodobniej pod koniec tego tygodnia znajdą się u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>goldenlok

 

jak dobrz pojdzie i Pan Michał wyrobi sie w tygodniu ze skonczeniem Hiperionow dla Jacobsa to bede mial mozliwosc bezposrednio porownac je u siebie z PhoebeII...skrobne cos dodatkowo w tym watku...na ta chwile moge powiedziec ze pierwsze co daje sie uslyszec to ogromna szczegolowosc, bardzo dobre stereo, czysta i jasna gora, lekko srednica do przodu...graja naprawde pieknie

 

p.s. uzupelnij w "o mnie" jakis kontakt do siebie...skoro jestes z Gizycka warto moze bedzie sie jakos zorganizowac i porownac co i gdzie komu gra;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis uzupełniony

Czekam na jakieś wieści

A może tak umówimy sie na to porównanie Hiperionow dla Jacobsa i twoich Phoebe II a przy koazji integracja

 

 

 

Z poważaniem

LOK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedze problemu...umowimy sie na ktorys weekend, ja zapakuje swoje w auto i przywioze do Wegorzewa...myśle ze w pazdzierniku znalazl by sie jakis wolny..

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo OK.

Czekam na jakiś termin dajcie znać.

Moje namiary są w "o mnie".

Już jestem ciekaw wrażeń odsłuchowych.

A tak na marginesie to propomowałem Panu Michałowi aby zgłosił akces do "TERAZ POLSKA" ale uznał że w tym roku nie, ale w 2006 kto wie.

 

Z powżaniem

LOK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak porownacie to koniecznie opiszcie wrazenia. W szczgolach:) W niektorych miejscach ahemKrakówahem posucha i nie ma gdzie czegokolwiek z AA posluchac.

Pozdrawiam

Paulina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka do Łodzi warto pojechać do samego producenta:))

U niego porównasz wszystkie jego kolumny i moze na jakiś mały rabat sie dogadasz :))))

A tak na marginesie to niechce mi sie wierzyć że w okolicy Krakowa nie ma nikt AA, no cóż moge sie mylić ;)

Ale obiecuje że napiszę ja albo mag99 jak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakobs, koniecznie musicie napisac. najlepiej obaj:-)

 

mialam na mysli to, ze w sklepach nie ma nic z AA. nie mam pojecia czy ktos ma w domu. a jak ma i do tego jeszcze ma ochote, to moze sie nawet ujawnic :-)

 

p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> paulinka

Z krakowa do Katowic i Ustronia to dwa kroki

To dwa namiary na sklepy z kolumnami AA

Ustroń

Studio Audio Video HiFi

ul. Daszyńskiego 26

(0-33) 85- 34-65

Katowice

"Studio AUDIO STYL"

ul. Roździeńskiego 91

(0-32) 258-95-76

 

 

Z poważaniem

LOK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody

słuchałem aa w salonie w w systemie wzmak naim plus cd naim modelu nie pamientam , klocki po ok 4000 każdy, na poczatku włożyłem płytę garbarka Twelve Moons

powiem szczeze że nawet mi sie podobało,aa wydawały się szczegółowe, bas był mocny , ale w niektórych momentach cos przykłuwało nie tyle moją uwagę co mnie w uszy, później był stańko, również wydawało mi się ok

po stańce przyszedł czas na fortepian jaretta, tutaj też nie miałem się do czego przyczepic, sprawa się rypła gdy przyszła kolej na rock, gdy włączyłem deep purple 'bananas' zagrało strasznie wiem że płyta njie jest zbyt dobrze zrealizowana ale czyłem się jakby ktoś mi wbijał w uszy szpilki, póżniej diary of dreamms to samo ps ps ps ps i cyk cyk cyk. rocka na nich jest cięzko słuchać a przy jazzie po dłuższym odsłuchu również męczą.

chodzi mi oczywiscie o aa hyperion III, II było ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzik

 

To czy klocki sa drogie czy tanie to akurat malo wazne. Czasami te drozsze graja gorzej niz lepsze. Mysle ze co do reszty to kwestia dobrego dobrania systemu. Na poczatek proponowalbym kable Cable Talk 3.1, wybitnie cieple i nadajace sie do jasno brzmiacych zestawow. Potem IC, tutaj proponowalbym Resona na buletach. CD moze jakis Maranrtz 63 KI!?, Pionner raczej nie, sa za zimne i eksponuja gore. Wzmacniacz najlepiej taki co nie wypycha zadnego pasma. Wzmak, zastanawiam sie jakby to zagralo z Cyrusem 1 + PSX. Z wyzszych modeli to moze dzielony Quad. Wszystko to kwestia dobrego dobrania komponetow. Pozatym wiadomo ze nie kazda kolumna jest uniwersalna. Trzeba dobierac pod swoj gust:) Same kable sporo zmieniaja. Ja sluchalem ich na Kimberach 4 TC i bylo dobrze, gora nie klula w uszy.

 

Chetnie bym ich posluchal w takiej konfiguracji. MF Electra E11 + Cable Talk 3.1/ DNM RESON; Marantz 63 KI, IC powiedzmy ze tez Reson na buletach. Sieciowka od bartka1 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako,że obiecałem to i pisze...jestem właśnie po pierwszym porównaniu Hiperionow III i Phoebe II...sporo już zostało powiedziane i tak naprawdę mółbym tylko przytaknąć...pierwsze co daje sie usłyszeć po przełączeniu to zdecydowanie lepsza poprawa sceny, separacja, odizolowanie każdego instrumentu...bardzo namacalne wokale, Phoebe pod tym względem sprawują sie bardzo dobrze ale tu masz ochote włożyć dyche w kieszeń wokalisty co by śpiewał Ci do rana, tym bardziej że siedzi dosłownie przed Tobą, pomieszczenie w którym grają ma 5m na 3m, początkowo myślałem że może to być trochę za mało dla nich...nic bardziej mylnego...odnalazły się znakomicie

Są naprawdę zajebiście szczegółowe, przepraszam za określenie ale inaczej nazwać sie tego nie da, powala wrecz z nóg, a raczej z uszu;)

Rewelacyjnie sprawują sie w jazzie, klasyce no i oczywiście potrafią przy....łomotać...bas jest bardzo dobrze kontrolowany, schodzi nisko jednak nie jest namolny ani agresywny...

Zaznaczam, że kolumny są spod igiełki, nie chce nawet myśleć co bedzie jak się rozgrzeją...

Jeśli różnica jest tak słyszalna to chyba coś w tym jest;)

 

Jednym słowem podjąłem już decyzje o wymianie...po jutrze jadą kolumny na Mazury, tak sie zastanawiam czy nie włożyć w kartony Phoebe, może Jacobs sie nie zorientuje;))))

 

pozdrawiam i gorąco polecam jeśli ktoś się jeszcze nie zdecydował...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci sie nie zorientuje!!!!!!!!!!!!! Do Warszawy na piechote pobiegniesz po moje Hipy i już!!!!!!!!!

Zamiast czarować forumowiczów posłuchałbyś ich na Mazurach bo tutaj warunki klimatyczne są inne :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

jakobs - witam w klubie AA ;-) U mnie stoją Hyperiony II i na razie ich nie mam zamiaru ruszać. Powoli zaczynam zauważać zasadę domina - produkt AA (a Hyperionów I słuchałem po pierwszej recenzji w HiEndzie, ale mnie nie powaliły ze względu na jazgotliwą górę, za to w II-kach się zakochałem) najpierw zagościł u mnie, potem za moją namową AA zainteresował się (i się skusił) Mag99 a teraz wciągnął Ciebie. Jakiś amway czy co? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 29 Wrz 2005, 23:20

> Jakiś amway czy co? ;-)

 

Cholera go wie????

 

W każdym razie mag99 wypożyczył sobie kolumny odemnie na 2 dni niech ma, moja strata. Teraz słucha i mnie denerwuje wrrrrrr!! i pisze jakieś posty na forum ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Fr@ntz

 

Jakos sie tą prowizją za "wciąganie" ;) podzielimy;))))), to sekta się zrobi zaraz...a góru siedzi w Łodzi i klepie te skrzyneczki ;)

pozdr...P.Michała ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

jak jeszcze P.Michał będzie od czasu do czasu takich "naganiaczy" Enceladosami "obdarowywał" to jeszcze dziś po sąsiadach się przespaceruję ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak je jacobs dopieści to możemy się wtedy zgadać;)

jak dla mnie najbliższy możliwy to koniec października 29/30...wtedy pewnie będzie dłuższy weekend

pozdrawiam

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :-)))))))))))

Mnie pasuje, do jacobsa mam dwa kroki.

Czekam na znak i jadę.

Ale mam pytanko do jakobsa.

Czy można wpaść wcześniej z wizytą ?

Ciekawość birze górę nad rozsądkiem.

Daj znać.

 

 

Z poważaniem

LOK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wizyta zawsze można wpaść, ale warto poczekać i aż magg przywiezie swoje klocki zrobić jakieś porównanie a wtedy będzie można mieć jakiś punkt odniesienia ;)Zawsze też można przywieść swoje kolumny.

Ale jeśli Ci tak śpieszno to na maila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni jestem w posiadaniu AA Hyperion III

Kolumny prezentują się rewelacyjnie, te, które mam u siebie są w fornirze czereśniowym i naprawdę wyglądają bajecznie przynajmniej jak dla mnie. Nie wiem tylko czy akurat ten fornir pozostanie w ofercie AA, dlaczego pytajcie Pana Michała, byłoby szkoda gdyby nie był dostępny. Jakość wykonania skrzynek bardzo dobra. A jak z brzmieniem? Ano świetnie. Kolumny potrzebują wygrzania, Z dnia na dzień jest coraz lepiej i słychać to wyraźnie, ale już dzisiaj wiem, że mam to, co chciałem. Energia i witalność, jaka bije z tych głośników sprawia, że słuchanie muzyki to ogromna przyjemność a chyba o to właśnie chodzi i ku temu kolumny są tworzone. Nie rozpisuję się na temat dźwięku, bo na to jeszcze nie czas, na razie pierwsze wrażenia. Świetne kolumny, które nie zawodzą a dla tych, którzy myślą o Hyprionach posłuchajcie, bo naprawdę warto.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.