Skocz do zawartości
IGNORED

Upgrade 3rd Denon 3910


as

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dokonałem upgrade na 3 rd. Przy czym poinformowano mnie, że przy przełączeniu w menu na 3 rd nie jest możliwe odtwarzanie płyt z USA (region free zostaje zdjęty). Ale póki co to mnie nie dotyczy.

Ale w każdej chwili można przejść w menu na 2 se.

Czas oczekiwania w Hornie na upgrade: 10 minut.

 

Masz zapewne amplituner 3805 - mam w związku z tym prośbę, abyś sprawdził czy przy połączeniu AVR z DVD właśnie denon linkiem (obojętnie czy 2 sd czy 3 rd) na wyświetlaczu AVR 3805 po lewej stronie pojawiają się kanały wchodzące przy odtwarzaniu zwykłych płyt CD (2 kanały).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jakikolwiek odzew. Dokonałem sam upgrade za pomocą oryginalnych płytek. Upgrade bez komplikacji. Co do płyt z innych regionów - problem też mnie nie dotyczy. Co do Twojego pytania. Na AVR 3805 przy odtwarzaniu CD (właśnie leci) jest informacja o wej. cyfrowym a nie ma ilości kanałów.

A w ogóle jak się sprawuje Twój sprzęt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za informacje.

 

Od niedawna jestem posiadaczem AVR 3805 i DVD 3910 i w temacie kina domowego dopiero robie pierwsze kroki.

Do tego zestawu, ze względu na ograniczoną powierzchnię pomieszczenia (15 m2), zakupiłem zestaw KEF-a 2005.2, czyli satelitki zwane "jajkami" oraz subwoofer. Przy czym dokupiłem dodatkowo jeszcze 2 "jajka" i łącznie całość prezentuje się jako zestaw 7.1.

 

Teraz jestem przed wyborem TV LCD 32''. Może coś doradzisz w tym temacie. Odległość 3m, sygnał DVD 3910, PC z wyjściem s-video, ewentualnie kablówka. Wyczytałem, że TV LCD powinno być wyposażone w HDMI, bądź DVI-D, przy czym ten ostatni przenosi tylko sygnał wizyjny. A na dodatek nasz Denonek 3910 ma HDCP - więc TV LCD powinien obsługiwać HDCP - w przeciwnym wypadku obrazu nie będzie. Chyba, że podam przez HDMI.

 

Zresztą przy okazji ma prośbę. Jeżeli masz wiedzę na ten temat, może byś mi podpowiedział jak to wszystko połączyć, tzn. TV LCD, AVR 3805, DVD 3910 (pomijam póki co PC). Póki co mam taką opcję: DVD denon linkiem 3 rd z AVR (sygnał audio z DVD idzie na AVR a z niego na KEF-a), natomiast poprzez HDMI (ewentualnie DVI-D) DVD z TV LCD (sygnał wizyjny). Czy przy takim połączeniu uzyskam maximum jakości zarówno dla obrazu jak i audio ? Co o tym sądzisz ? Jak Ty masz to połączone ?

 

Jeżeli zaś chodzi o sprawowanie się sprzęciku, póki co jest wszystko bardzo dobrze. Ale mogę tylko odnieść się do strony technicznej. Z uwagi na to, że dopiero przed mną mały remont pokoju i jego adaptacja do tego zestawu, więc walory odsłuchowe pozwolisz, że na razie pominę. Ale jak tylko wszystko będzie na swoim miejscu, dam znać jak gra. Sam jestem bardzo ciekawy.

 

Chciałbym mieć nadal kontakt z Tobą i wymieniać się poglądami co do naszych Denonk-ów.

Dlatego czy mogę ewentualnie pisać na priva (z lektury forum wiem jaki e-mail) ?

 

Ps. Mam jeszcze parę pytań odnośnie SACD, Denonlinka, informacji na wyświtalczu zarówno DVD, jak i AVR - ale nie chcę Cię od razu zasypywać taką ilością zagadnień.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -

Co do połączenia - jestem również na etapie konfiguracji. Telewizor 100Hz CRT mam połączony przez RGB Scartem i tak zostanie bowiem chcę kupić projektor i ten będzie połączony HDMI. Co do Twojego połączenia to już więcej nie uzyskasz. DVD do AMP przez 3rd. DVD do telewizora przez DVI lub HDMI jeżeli chodzi o wizję. I jest to wejście równocenne (wizyjne). Przy DVI poprostu musisz odpalić AMP aby puścić sobie głos przez kolumny. Ale to jest drogie rozwiązanie do oglądania tylko TVP-1. Dlatego lepiej DVD do TV przez HDMI. Ponadto BROŃ BOŻE nie kupuj LCD. Poczytaj na forum. Wiele negatywnych opinii. Jak już kup to sobie plazmę 37 cali o max. rodzielczości naszego DVD. Albo kup dobry telewizpr CRT.

Oczywiście jak możesz to pisz na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

 

Wczoraj miałem możliwość na własne oczy zobaczyć w akcji LCD i Plazmę.

JVC LT 32 S 60 oraz Panasonica TH-37 PV 500.

Moim zdaniem, zresztą i nie tylko, obraz na plazmie - w odniesieniu do LCD - o niebo lepszy.

Sygnał podany był bezpośrednio z DVD, ale poprzez tzw. "łącze kablówki" - wszystkie TV w salonie miały ten sam sygnał wizyjny.

Na LCD kolory mniej naturalne, obraz na nieruchomych i jednolitych kolorystycznie fragmentach obrazu bardzo "ruchomy", może określenie "trzęsący się" będzie bardziej adekwatne. Na plazmie czegoś takiego, nawet z odległości 50 cm nie zaobserwowałem.

Póki co to moje pierwsze doświadczenia w porównywaniu jakości obrazu pomiędzy LCD a Plazmą.

Pogadam jeszcze z locoloco.

 

Wracając do połączenia.

Jeżeli będę oglądal fimy z DVD przy połączeniu TV poprzez HDMI - to i tak przecież będę miał wyciszony dźwięk z TV. Dźwięk z DVD podam porzez DenonLinka na AMP żeby uzyskać 7.1.

W przypadku oglądania TVP-1 z TV dźwięk będzie bezpośrednio słychać z TV. Gdyż, powiem Ci szczerze, nie wiem czy istnieje możliwość puszczenia dźwięku z TV na AMP, a z niego na 7.1. Może coś podpowiesz.

 

Wypatrzyłem ostatnio w necie nowe wersję AMP. Chyba oznaczenie AVR 3806. Ma we/wy HDMI. Ale z tego co się dowiedziałem poprzez HDMI nie pójdzie sygnał SACD. Więc Denonlink i tak musiałby pozostać jako połączenie. Ot taka mała ciekawostka.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Nadaję z pracy, więc stąd ta zwłoka w odpowiedziach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo projektorów. (Może i ja bym odszedła od LCD czy Plazm na rzecz niego ...)

Jak wygląda sprawa z podłączeniem sygnału z kablówki do projektora.

I jak z jakością obrazu w porównaniu do LCD i Plazm.

Podpowiedz - jako możesz - co wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor - z uwagi na cenę (dobry to ponad 10.000 - reszta - między bajki "smsa za 3 grosze") i koszt samej lampy to lepiej wykorzystywać tylko do kina domowego i faktycznie przez DVI lub HDMI a dźwięk pójdzie i tak DenonLinkiem na AMP. Co do TVP-1 do proponuję - jak musisz plazmę to przez HDMI. Telewizor można zwrotnie podłączyć wyjściem RCA do wejścia w AVR3805 na wejściu TV jeżeli bezpośrednio podłączysz kablówkę do TV a chcesz dżwięk na kolumny. Jakości lepszej szczerze nieuzyskasz bo i tak jest nie na najwyższym poziomie w kablu. Dlatego reasumując = DVD do Projektora przez DVI i DVD do TV przez HDMI (3910 - ma dwa wyjścia). Dźwięk do AMP przez DenonLinka z DVD a z TV kablem RCA zwrotnym (jak musisz) - ja czasami tak oglądam.

Z poważaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.