Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka kolumna na wstędze?


Carlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś z Was podjąłby się realizacji monitorów, względnie kolumn podłogowych z wykorzystaniem głośnika wstęgowego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz odrobinę wolnego czasu to polecam samodzielne wykonanie jakiegoś kitu DIY z internetu. Dysponując schematem i pomocą forumowiczów zrobisz to z łatwością sam; będzie taniej i dużo większa satysfakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki masz głośnik i jakie fundusze - no i w sumie jaką wiedzą dysponujesz - mysle że znajdzie się pare osób które pomogą - ale przez internet wszystkiego się niezrobi - no chbyba że się znajdzie pewnego gotowca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to sądzę, że to świetny pomysł, Carlo, z tym wątkiem.

Ubolewam nad tym, ale polski rynek DIY na wstęgowych głośnikach jest jeszcze w powijakach a na forum to niemalże temat tabu...

Ja sam też bym się chętnie dowiedział od forumowiczów, jakie mają doświadczenia z kolumnami DIY na wstęgach i to niezależnie czy chodzi o kity czy o w pełni samodzielną konstrukcję.

Liczę tutaj na pomoc Gipsy2, który budował bardzo obiecującą konstrukcję, nie pamiętam już na jakim głośniku wstęgowym, lulu - który wykorzystał Ravena 1 i Aurum Cantus, darkula- ktory jak wynika z jego wpisow jest goracym zwolennikiem wstęg oraz americano- ktory zaaplikował Ravena 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlo jesteś z Trójmiasta, Gipsy2 jest ze Śląska, może spotkajmy się na odsłuchach w Warszawie ...

Gipsy2 ma już gotową konstrukcje, ja chętnie ją usłyszę z Alephem a ty pewnie z GC.

Zresztą na taki odsłuch pewnie zebrałoby się więcej chętnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> piter z

Nie mam jeszcze żadnego głośnika. Na razie zbieram materiały na temat "wstęg". Wieczorem prześlę parę linków. Na projekt chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 3000 złotych.

 

=> advocat

Dziękuję za wsparcie :). Taki miałem zamiar, żeby zainteresować "wstęgami" szanownych forumowiczów. Mam nadzieję, że ten temat się rozwinie.

 

=> lulu i pawcio

 

Moglibyście podzielić się z nami swoimi projektami i cos więcej o nich napisać?

 

=> guzia

Ja pochodzę z Torunia, tak więc do Warszawy miałbym jeszcze bliżej :). Oczywiście jestem zainteresowany odsłuchem, jeśli tylko gipsy2 też byłby za i zechciałby pochwalić się swoimi kolumnani.

 

A tak w ogóle to dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gipsy2 już skończył? to ja też się z przyjemnością bezczelnie wpraszam na odsłuch:) z Łodzi też mam niedaleko...

Gipsy2, podziel sie prosze swoimi wrażeniami z brzmienia wstęgi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem z Visatona 2*MHT12. Na razie jestem zarobiony z paczkami dla Kaszio. Jak się z nimi uwinę zaczynam eksperymanty z tym napędem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,"oficjalne" otwarcie mojej wręcz flagowej konstrukcji będzie ok 20 sierpnia.Tak dla przypomnienia: aplikacja Audax hm210c0 + hm130c0 + raven R1 ,3 drogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Pawcio ;)

 

na maile odpowiadam,na Twoj w sprawie dzielnych wzmagań z głośnikami też odpisałem,czyżby nie doszedł? Daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> lan

A według jakiego projektu budujesz swoje kolumny? Zdaje się, że Visaton ma jakąś promocję na wspomniane głośniki, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pawcio - niestety na razie nie wybieram się do Sieradza

 

>Carlo - projekt będzie autorski, coś mi chodzi lużno po głowie ale chwilowo nie mam czasu tego doprecyzować. Mam SS8552 i planuję go tu wykorzystać jako woofer. W średnicy może AL130-170, może jakiś aluminiowy SEAS lub Aurum Cantus AC - 130/160

 

Odnośnie promocji w Visatonie - właśnie dlatego go kupiłem - 4 sztuki za 350pln (razem z sąsiadem). Normalnie kosztuje 599 (150euro bezpośrednio w VISATONIE) W jakimś wątku podniosłem kiedyś temat zbiorowego zamówienia żeby zbić cenę ale nikt się nie zainteresował. Swoją drogą dlaczego wszyscy jakoś unikają tego producenta????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co szanowni forumowicze sądzą o projektach Zalytrona takich jak Transcendent One, T- Two, Wonder i Wonder-R?

Czy ktos już sie tym bawił?

Carlo, jesli już kit to ja bym bral jeden z powyższych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą zamieszczam parę linków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i recenzje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo! tu są!

zeby nie było, to nie moje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

p.s.

gipsy, skrobniesz coś do mnie?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę ARTONa (z Jawora) facet robi całkiem fajne paczki (expolinary+ aluminiowe dół) - myślę że cena i jakość cię zadowoli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj konie, Carlo!

wróbelki ćwierkają, że podobno kolumny na głośniku wstęgowym może za parę miesięcy wypuścić Audio Academy. Jeśli będą równie dobre, co pozostałe jego konstrukcje, dylemat masz rozwiązany:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie chynske ribbony NEO i graja naprawde bardzo dobrze..i za normalne pieniadze...

czesto mozna je spotkac w speakach po kilka tysiecy baksów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie tu wymienione tweetry to prawdziwe wstegi. Visaton MHT-12 to nie jest true ribbon. NEO to planar magnetic jesli Darkul mysli o Bohlenderze. True ribbon jest nie do pobicia jesli chodzi o detalicznosc. Magnepan w swoich topowych speakerach uzywa true ribbons. Choc z drugiej strony Genesis 1.1 za $135.000 stosuje taniutkie quasi ribbony - spiral ribbon (slimakowo naklejone na okragla folie paseczki aluminium) tyle ze po kilkanascie na strone.

Porownywalem NEO do Ravenow i wole Raveny (niestety sporo drozsze) za lepsze transienty, dynamike.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

      iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Nowości | Testy | Inne

      Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.