Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka kolumna na wstędze?


Carlo

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nie chodzi o niesamowite sprawy!

Pomiarówki nawet niechce mi sie ustawiac.... głosniki zawsze były i są..będa pieta achillesowa dobrego systemu.

Ja od systemu oczekuje pierdolniecia jak trzeba i liryczności... cos w rodzaju czy przy sraniu czy kochaniu... godzinami.

======

Z mojego doświadczenia wynika że zdejmowanie pomiarów z głośników to nietaka prosta sprawa....

======

Idem działać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor

 

widze w takim razie że jesteś ekspertem w dziedzinie poezji Buriatów i Mongołów.Szkoda że jesteś taki niereformowalny w poglądach,nikt Ci nie każe robić skrzypiec ,to był tylko przykład ,ale mimo tego musiałeś w sposób niereformowalny odpowiedziec że brzmienie Sradivariusów to bajka i placebo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko pragnę zaapelować aby coniektórzy nie zapominali o tak błachym aspekcie jak MUZYKA i o tym co wywołuje w naszych sercach a czasem i umysłach (to tak apropo Buriatów). A to już raczej niemierzalne jest;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Misiomor

Co za niespodzianka, mój niegdysiejszy adwersarz Misiomor chyli czoło przez Siegfriedem Linkwitzem, wspaniała niespodzianka Misiomorze :)

Założyłem ostatnio na zakładce Stereo wątek o flagowych konstrukcjach Linkwitza tj. o Orionach ("Gerhard dealerem Linkwitza"), mógłbyś wypowiedzieć się fachowo, po inżyniersku, o tych konstrukcjach, a najlepiej wątku o "niech żyje król" o tej konstrukcji vs Avalon Eidolon?

pozdrawiam

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słuchał ktoś tych Orionów? hmmm....?

A Avalonów?

Trochę się ostatnio ubawiłem na forum. Darkul, który bardzo polega na parametrach zaczał bronić wstęg, które z kolei ponoć sieją zniekształceniami na poziomie średnich kopulek. Ale jak sie ktoś zakocha, to wiadomo serce nie sługa, i o to chodzi:)

Poza tym avalon wygląda dla mnie jak tona złota, a orion, jak wilklinowy fotelik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze nie wszyscy biora pod uwage wielorakośc parametrów technicznych... juz o normach pomiarowych niewspominając.

======================================================================

Pewne zniekrztałcenia ulegaja sumowaniu jak i wzajemnym znoszeniu..zanikaniu.

======================================================================

Jest sobie wiele płyt..m inn."Cryptos" Vollenwajdera.

Na jednym z kawałków jest ciurkajaca woda [w wejściu kościelnym]..i organy.

Proponuje sobie porównac wybrzmienie tego nagrania z głośnika kopułkowego wysokiej klasy i nawet średniej wstęgi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Lancaster,

najlepsze testy są ślepe ;)

a najlepiej się słucha się przy zgaszonym świetle lub zamykając oczy :)

zakładając oczywiście, że tu w ogóle chodzi o słuchanie, o muzykę

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak drogi graafie, ale oprócz zgaszonego światła w pomieszczeniu niewątpliwie przydatną rzeczą są równierz zestawy o brzmieniu których się wypowiadamy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, ciurkającą wodę mkogę sobie zorganizować na miejscu:)

Kiedyś ktoś pisał w wątku o AA, że był tam super dzwonek pasterski:) A co ja jestem owieczka, albo bernardyn?

Nie słucham takich "numerów" nawet w testach.

Nie słyszałem żadnej wstegi, a może nawet na którymś AS słyszałem, ale nie przykuła mojej uwagi. Przy następnej okazji obadam temat Nie mówię, że mi się nie spodoba. A jak mi się spodoba, to może mieć fatalne wyniki pomiarów i tak napisze, że moim zdaniem dobrze gra. Swoją drogą mam jeden wzmacniacz, który podobno ma niezłe parametry i gra też całkiem, całkiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam propozycje.

Jesli ktoś z was ma jakieś dobre wstęgi i narazie nic z nimi nie robi, to może mógłby mi je pozyczyć. Planuje zrobić taką konstrukcje, ale ciągle sie czegoś obawiam.

Myślałem o Visatonie, ale trochę pasmo mi nieodpowiada. Chce to połączyć z Davisem, którego rekomendują do 3200Hz. Raveny sa za drogie, kolumna musiała by kosztować jakieś 9000-10000zł, no chyba, że ta cena nikomu nie przeszkadza :)

Jeśli konstrukcja sie uda i sprzedam pierwszą parę, za wypozyczenie wstęg płace 500zł.

Oczywiście pierwsza para pójdzie dużo taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA

 

Moim skromnym zdaniem,wstęga raczej nie nadaje się do aplikacji w zestawie dwudrożnym,są oczywiście nieliczne wyjątki ale to są już drogie głośniki.A Ty widze że chcesz jak najtaniej.Wstęg jej pod dostatkim jaki problem kupić kilka róznych głosników i sie z nimi pobawić.Jak tego nie zrobisz nie zrobisz żadnej sensownej konstrukcji.Są niestety wstęgi grające bardzo dobrze ale przecietnie także.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wspomnianej harmonijki to chyba eton ER4 też jest taką konstrukcją ? - słuchałem kiedyś takiej harmonijki ess i powiem że byłem pod wrażeniem ogromnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyldemon:

 

Nie pojąłeś aluzji, więc muszę Ci wytłumaczyć łopatologicznie - ja nie znam się w ogóle na poezji Buriatów i Mongołów.

 

A w kwestii pomiarów dokonywanych kartą muzyczną - istnieją testy typu loopback - polegające na tym że sygnał z wyjścia karty dźwiękowej zapodajemy na wejście i sprawdzamy THD+N takiego podłączenia. I dobre karty dźwiękowe (a Mark Krawiec używa bardzo dobrej karty) miewają rezultaty o kilkadziesiąt dB lepsze niż najlepsze nawet głośniki. Dlatego właśnie gadanie o małej wiarygodności pomiarów głośników przy pomocy karty dźwiękowej wskazuje na zerową znajomość tematu. Dynamikę 40dB (poziom 2-giej harmonicznej w dobrym tweeterze, [email protected]) to ma winyl a nie dobra cyfrówka.

 

Co do stradivariusów - wcale nie piszę że na pewno jest to bajka i placebo. Najprawdopodobniej pewne różnice brzmieniowe istnieją - i wtedy na pewno są mierzalne. Inna sprawa - że jak się jest poinformowanym że za chwilę światowej klasy wirtuoz zagra na legendarnym instrumencie, to człowiek robi się tak podjarany, że wpływa to w pewien sposób na odbiór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>misimor

O jakich "więcej"kilkudziesięciu decybelach napisałeś???

Zakładając że masz speaka z nominalną wartośćia 98dB.... to co ..pomiarówke masz z mozliwościa jakiego wzmocnienia ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul

 

nie wiem czy Appogie nie robiło na jednej dużej.W kazdym razie konstrukcje dwugłosnikowe ze wstęga kojarzą mi się z takim niższym highendem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graaf:

 

"Chyliłem czoło" akurat przed kim innym, ale Linkwitza szanuję jako jednego z lepszych fachów w branży.

 

W sprawie Orionów i Eidolonów - nie zgłębiałem konstrukcji tych kolumn zbyt dokładnie, dlatego na razie komentarze sobie muszę darować.

 

Pozdrawiam również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.