Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast TANNOY M2 do rock/metal :(


lead

Rekomendowane odpowiedzi

Opinia na temat m2 odnosnie takich klimatow muzycznych:

-przy duzej liczbie dzwiekow wszystko sie zlewa

-perkusja jest malo namacalna a szeleszczace talerze po prostu sa fatalne

-wokale pierwsza klasa

-bas ujdzie w tlumie

-gitary daja rade chodz bez rewelacji

-bebenki troche pudelkowate

 

Prosze mi nie mowic ze mam zle ustawione kolumny, ze mam zle standy, ze mam zle kable, ze zly cd i wzmak :)

Teraz pytanie: co kupic zamiast m2 ?

Cena: jakies uzywane do 800-900zl oczywiscie podstawkowce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze b&w dawaly rade ale nie sluchalem ich za dlugo

Co prawda dzwiek byl mniej wyrafinowany niz m2 ale cos za cos :)

Zastanawiam sie na paradigm, co wy na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W? 601 albo 602? Ja zmienilem 602 bo nie moglem na nim sluchac 1 Zeppelinow. Teraz jest niewiele lepiej, ale zawsze.

 

A talerze w Good Morphine czy Love Over Gold Dire Straits brzmialy dobrze nawet jak gralem na M1. A Zepy jak sie laly tak sie leja - tak to juz jest jak sie cos nagralo z 15dB dynamika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słuchasz na monitorach i w dodatku głośno metalu , to się będzie zlewać w tej cenie . Pod wzgledem niezlewania dobrze radziły sobie AA dione , ale po pierwsze cena 1200 zł po drugie basu niet , AE evo one z Angli można sprowadzić za 800 zł ( znajomy może Ci jakis przywieżć ) ale jak dasz czadu to też sie robi mielone z muzyki . jest pewna opcja gdzie przy metalu nie odczujesz zlewania się instrumentów ale to dotyczy wymiany wzmaka nie kolumn , swego czasu sądziłem że na moim Nadzie i hyperionach III nic sie ne zlewa ale Gain Clone mi pokazał że bładzić jest żeczą ludzką . Jak zapuściełm Metallicę to mi kopara opadła jak usłyszałem ten bas , na Ironach wszystko można było palcem pokazać o tu jest Harris tam Gers tu Murray a ten Dickinson gdzie mi tu biega po scenie :) no i najlepsze jak zamkniesz oczy to zaobaczysz jak perkusja Mcbraina jest ustawiona w Twoim pokoju :) i bedziesz mógł Mcbraina za reke złapać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość, posłuchaj tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub tego paradigma monitor 3. Ja też słucham metalu na jamoz tym że model d830 i gra wyśmienicie. Bas, rozdzielczość, mięcho...

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie watpie ze na kolumnach jamo za 5k wszystko jest jak nalezy ale czy kolumna jeszcze tansza niz tannoy czyli ten e530 moglaby pokazac cos wiecej ? Ciekawe

Paradigm jak narazie krazy mi po glowie ale obecnie na allegro niema ciekawych cen a chodzily po 800zl

Czytalem ze paradigm kiepsko stoi ze srednica-czy to prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie wiem bo nie słuchałem Paradigma, ale czytałem naprawdę dużo pozytywów na jego temat( chociażby w audiostereo, lub w hi-fi.com.pl "stukilowe monitory")

Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Możliwe że gdyby te Jamo miały inny znaczek(jakaś bardziej "audiofilskiej" firmy) kosztowały by sporo wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ten ból,czyli zlewanie sie wszystkiego jak sie troszke podkreci,metal jest jednak wymagajacy dosc sporo pod wzglednem przejrzystosci sprzetu.Ja miałem kompletna kluche i wszystko pogmatwane jak grałem na ampli KD yamahy640 z Q1 Kef-a i jak przesiadłem sie na wzmaka stereo to zupełnie inaczej sie muzyki słuchało,zupełnie!a myslałem ze to wina kolumn,a jednak było to wina wzmaka i słabej wydajnosci i przejrzystosci.Potem CD do wzmaka dobrac w miare przejrzystego tez by pasowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm mało Ci pomoze,zwłaszcza jesli chcesz poprawic przejrzystosci sceny.A co do srednicy to słuchałem monitr 3 i miały ja słaba,gitary grały jak skrzypce......:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak paradigm zamiast gitary ma skrzypce to juz totalnie niewiem co robic.

Paradigm nie, b&w nie, to co w koncu zagra tak jak powinno ?

Widze wielki problem w tym momencie :/

Accoustic Energy Evo 1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem uniknac pisania na temat wzmaka bo wydaje mi sie ze jednak i tak najwiecej do powiedzenia maja kolumny. Juz druga osoba pisze ze zmiana wzmaka bardzo pomogla. Ja mam Pionner A405R. Czy wiadomo na bank ze jakbym zmienil go na cos innego w podobnych pieniadzach to uzyskalbym znaczna poprawde ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam AE Evo 1. Też słucham metalu i musze przyznać, że na tych monitorkach jest ok. Dźwięk może nie powala, ale jest poprawnie. Tyle że ciężko znaleźć używane AE Evo. Nowe to wydatek ok. 1200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy wiadomo na bank ze jakbym zmienil go na cos innego w podobnych pieniadzach to uzyskalbym znaczna

>poprawde ?

 

Nie wiadomo...

Musiałbyś posłuchać kilku wzmacniaczy i wybrać najbardziej odpowiadający Twoim upodobaniom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wina wzmaka

 

Huh, Kenji Ishiwata road to nowhere... zloty marantz przerobi Ci z M2 na Nautilusy :-D

 

>uzyskalbym znaczna poprawde

 

Moim zdaniem tylko przeskoczenie KLASY w kolumnach i rearanz akustyki pomieszczenia daja ZNACZNA poprawe. Dopiero jak jestes juz (wstepnie) zadowolony, czas na szlify w elektronice.

 

Nie skacz w bok, Lead, szkoda nerwow i kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszJ ale w kwesti przejrzystosci sceny jak sie słucha metalu(słuchasz?) wydajny i przejrzysty wzmak(tylko to musi bys wzmak a nie tandeta!) to jest lekarstwo,ale z drugiej strony tez i masz racje,w koncu to tylko M2,dobre sa ale za duzo od nich tez nie mozna wymagac,albo podłaczac klocki po 5000zł sztuka jak to niektórzy "osłuchani" audiofile robia :D,bo wtedy było by to za proste.A odnosnie akustyki,to fakt,mozna poprawic tym sposobem bas,soprany,przestrzen stereofonie,no ale przejrzystosci to juz problem,przerabiałem to u siebie,moze nie tak ekstremalnie z dodatkowymi ustrojami itd ale ustawieniem kolumn,poprawa była ale nie jesli chodzi o przejrzystosci sceny,niestety,dalej sie zlewało wszystko w papke...Jeszcze zaznacze ze majac na mysli wymiane wzmaka,to nie od razu jakis klocek za 5000zł tylko cos bardziej przejrzystego i analitycznego od tego co jest w podobnej cenie,moze rotel ze starej serii,albo Creek 4330.poszukac i posłuchac troche trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same waty i decybele nie sa tak istotne,wazne jest tez jak wzmak prezentuje nagranie,w jaki sposób,i do tego jeszcze wydaje zasilanko wzmaka,ogólnie cała konstrukca:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45W napisalem ze znakiem zapytania bo pewny nie jestem, ale taka liczbe znalazlem w necie (45W/8Ohm).

Z pewnoscia same waty i decybele o niczym nie swiadcza, wiem tylko jak zmienily sie moje kolumny po zmianie wzmaka (z 25W na 80W lub 100W - nigdy nie pamietam;)). A po oddaniu ich w rece McGyvera zaczely nawet z lampka DIY (ponoc ok. 15W) grac tak, ze przez dlugi czas nie pomysle o ich zmianie.

 

lead>>

expertem nie jestem, nie chce sie madrzyc wiec po prostu zapraszam do siebie

moje dane sa w "o mnie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lead expertem nie jestem, nie chce sie madrzyc wiec po prostu zapraszam do siebie

 

Proponuje Urni, zebys to przyjechal ze wzmacniaczem do Leada - jesli sie domowicie i bedziesz tak uprzejmy. Gazetki na bok, forum na bok i tylko zmiany wzmacniaczy. I bez Kaszpirowskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pozbywać się tych Tannoy 2 lepiej udaj się z nimi do McGyvera. Po upgradzie już nie będziesz chciał ich sprzedawać i będziesz zaskoczony ich możliwościami i jakością dzwięku.

Też takie miałem i sprzedałem a teraz kiedy je usłyszałem po przeróbce tylko żałuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lead patrz ludzie starają się jak mogą Ci pomoc a Ty im nie piszesz wszystkiego do końca.

 

Po pierwsze, zapomnij o tym wszystkim czego oczekujesz jesli Twoje zrodlo to mp3 z pc. :/ Jak dla mnie to sprawa lekko... maksymalnie poroniona. Po drugie, wywal z tych Tannoyków te sonic linki, te kable są dobre ale do wiązania drzewek w ogrodzie. Nie wiem skad pozytywne opinie o tych kablach, one sa do dupy. Nie dopsc ze masz miekko grajace podstawkowce to ścioleś je kablami, ktore nie daja basu i tak nadaja sie do rocka (i pokrewnych) tak jak norah jones do spiewania piosenek korna... Po trzecie, masz zmienione kable w kolumnach na cośtam - po co? Tannoy wie co robi.

 

Moja rada jest taka, kup na allegro jakis cd i daj do tuningu. Potem wywal ten soniclink i kup np. moonwalka audionovy, nawet jamo flat bedzie lepszy. Po trzecie dobry interkonekt, dla Ciebie jakość/cena to phobos. No i tyle. Zapewniam ze Tannoy m2 to bardzo dore kolumny i potrafią zagrac, lecz Ty sam sobie robisz zle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo :PPP

sonica mam w kolumnie bo takie juz kupilem (widocznie komus sie podobaly) a na zewnatrz jantzen ktorego byc moze wymienie na nowy kabelek ktory zamowilem

ale mnie wsypales-jak narazie slucham z kompa ale tak skonfigurowany ze osiagam max z tego mozna uslyszec z mp3 i nie zwykly kabelek drut tylko taki sobie interkonekt do wzmaka

za cd sie rozgladam ale niemam pojecia co kupic bo budzet ograniczony do mniej wiecej 250zl max

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak max z kompa. :) Testowalem wiele kart dzwiekowych, wszystkie sa do dupy. Poza tym w pc masz tyle badziewia, ze to cudownie wplywa na dzwiek.. heh... No, chyba ze dmx fire... tak, to dobra karta dzwiekowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.