Jump to content
IGNORED

Stereo -> KD za 2700zł: Jak?


shu

Recommended Posts

Witam i prosze o wyrozumiałość ;-)

 

Mam pokój 3.5 x 4 metry, a więc nie duży. Słucham przeważnie ostrego rocka, ale też spokojniejszej mocno basowej muzyki, jak np. portishead, morcheeba, itp. a do tego dochodzą filmy, muzyka w dts, gry. Do tej pory nagłośnieniem zajmowały się: karta Audigy, wzmacniacz Unitra T3015, wzmacniacz Technics SU-VX720, kolumny Tonsil ZG40, kolumny JPW (

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Dorosłem do decyzji i uzbierałem trochę pieniędzy, aby to wszystko na coś sensownego zamienić. Z istniejącego sprzętu pozostawiłem sobie jedynie odtwarzacz CD, kolumny JPW i unitre, bo coś grać musi. Do tego mam budżet około 2700zł do wydania. Jako amplituner wybrałem Yamaha RX-V457 i wyboru tego chyba już nie zmienie, a więc na kolumny pozostaje jakieś 1600zł.

 

Nie myślę o pełnym zestawie, a jedynie frontach i satelitach. Zatem założenie jest takie, że fronty muszą dać odpowiednią ilość basu, bez pomocy subwoofera, który do przeprowadzki (nie prędko) się nie pojawi. Myślałem sprzedaży tych JPW i nabyciu frontów Tonsil Maestro II 180 i odpowiednio satelit. Ale może są jakieś sensowniejsze rozwiązania? Myślę tu o innym zestawie podłogówek i satelit, bo na 4 monitorki moje ego się nie zgadza :).

 

Zdaję sobie sprawe, że amplitunery kd nie służą do słuchania muzyki, kino domowe w 12 metrach nie ma racji bytu, podobnie jak podłogówki, ale podchodzę do tego 'przyszłościowo' i nie chciałbym 2x pieniędzy wydawać. Ma wystarczyć na parę lat. Jeśli chodzi o jakość to ojciec posiada Denona 1705 z Tonsilami Focus i nie mam do brzmienia tego zestawu zastrzeżeń, więc nie musi być zbyt 'audiofilsko'. Po prostu czy jest coś lepszego niż Maestro II w tej cenie.

 

Z góry dzięki za rady i wyrozumiałość

Łukasz

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Mam pokój mniej więcej tych samych wymiarów i nie narzekam na brak przestrzeni.

Meblościanka z miejscem na telewizor i inne sprzęty, tapczan, stolik z komputerem i jest jeszcze sporo miejsca na swobodnie stojące kolumny podłogowe + 4 małe kolumny i subwoofer. Jeśli pokój nie jest przeładowany gratami, to kino domowe ma jak najbardziej rację bytu w takim pomieszczeniu.

 

W tych swoich wyliczeniach to zapomniałeś chyba o odtwarzaczu DVD, skoro chcesz oglądać filmy.

Nowy amplituner i 4 kolumny, a filmy będziesz puszczał z komputera ?

Link to comment
Share on other sites

Kwestie odtwarzacza zostawiam na "potem". Mam w tej chwili wspomniany odtwarzacz cd, który na potrzeby muzyki tak audio cd, jak i dts-cd musi mi wystarczyć. Zasadniczo bardziej interesuje mnie dźwięk przedstrzenny, aniżeli samo kino jako takie, więc resztę będzie nadrabiał komputer.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.