Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo -> KD za 2700zł: Jak?


shu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o wyrozumiałość ;-)

 

Mam pokój 3.5 x 4 metry, a więc nie duży. Słucham przeważnie ostrego rocka, ale też spokojniejszej mocno basowej muzyki, jak np. portishead, morcheeba, itp. a do tego dochodzą filmy, muzyka w dts, gry. Do tej pory nagłośnieniem zajmowały się: karta Audigy, wzmacniacz Unitra T3015, wzmacniacz Technics SU-VX720, kolumny Tonsil ZG40, kolumny JPW (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Dorosłem do decyzji i uzbierałem trochę pieniędzy, aby to wszystko na coś sensownego zamienić. Z istniejącego sprzętu pozostawiłem sobie jedynie odtwarzacz CD, kolumny JPW i unitre, bo coś grać musi. Do tego mam budżet około 2700zł do wydania. Jako amplituner wybrałem Yamaha RX-V457 i wyboru tego chyba już nie zmienie, a więc na kolumny pozostaje jakieś 1600zł.

 

Nie myślę o pełnym zestawie, a jedynie frontach i satelitach. Zatem założenie jest takie, że fronty muszą dać odpowiednią ilość basu, bez pomocy subwoofera, który do przeprowadzki (nie prędko) się nie pojawi. Myślałem sprzedaży tych JPW i nabyciu frontów Tonsil Maestro II 180 i odpowiednio satelit. Ale może są jakieś sensowniejsze rozwiązania? Myślę tu o innym zestawie podłogówek i satelit, bo na 4 monitorki moje ego się nie zgadza :).

 

Zdaję sobie sprawe, że amplitunery kd nie służą do słuchania muzyki, kino domowe w 12 metrach nie ma racji bytu, podobnie jak podłogówki, ale podchodzę do tego 'przyszłościowo' i nie chciałbym 2x pieniędzy wydawać. Ma wystarczyć na parę lat. Jeśli chodzi o jakość to ojciec posiada Denona 1705 z Tonsilami Focus i nie mam do brzmienia tego zestawu zastrzeżeń, więc nie musi być zbyt 'audiofilsko'. Po prostu czy jest coś lepszego niż Maestro II w tej cenie.

 

Z góry dzięki za rady i wyrozumiałość

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pokój mniej więcej tych samych wymiarów i nie narzekam na brak przestrzeni.

Meblościanka z miejscem na telewizor i inne sprzęty, tapczan, stolik z komputerem i jest jeszcze sporo miejsca na swobodnie stojące kolumny podłogowe + 4 małe kolumny i subwoofer. Jeśli pokój nie jest przeładowany gratami, to kino domowe ma jak najbardziej rację bytu w takim pomieszczeniu.

 

W tych swoich wyliczeniach to zapomniałeś chyba o odtwarzaczu DVD, skoro chcesz oglądać filmy.

Nowy amplituner i 4 kolumny, a filmy będziesz puszczał z komputera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie odtwarzacza zostawiam na "potem". Mam w tej chwili wspomniany odtwarzacz cd, który na potrzeby muzyki tak audio cd, jak i dts-cd musi mi wystarczyć. Zasadniczo bardziej interesuje mnie dźwięk przedstrzenny, aniżeli samo kino jako takie, więc resztę będzie nadrabiał komputer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.