Skocz do zawartości
IGNORED

Co myslićie o projektorze Optoma H30A?


Przemb

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym kupowal teraz projektor i dysponowal budrzetem ok 8 tys. to na pewno kupilbym Optome H30a.

Na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) H31 (amerykanski odpowiednik H30a) w blyskawicznym tempie pobil P700 i znalazl sie na 1 miejscu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz wczesniej podawal na forum linki do recenzji H30a, ale dla przypomnienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pod tym drugim znajdziesz sporo recenzji do H30A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najlepiej jednak zrobić tak jak wszyscy na forum radzą - udać się na prezentację :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o tym, ze ten projektor ma tylko 480 lini ... a to jest odpowiednia ilość do standartu NTSC - PAL ma 576 ...

A i te 576 to mało jak na obraz np. 2 metrowy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem sie z informacjami ze dana rozdzielczosc jest za mala do danej szerokosci ekranu...

Na pewno rozdzielczosc moze byc ograniczeniem przy zbyt bliskim siedzeniu od ekranu (widoczne pixele), dlatego dla nizszych rozdzielczosci zaleca sie wieksze odleglosci siedzenia (1,5-2x szerokosc) niz przy wyzszych rozdzielczosciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... a w jakiej odległości należy siedzieć żeby nie widać było różnicy między rozdielczością standartu PAL od HDTV ?

 

Moim zdaniem tego typu myślenie jest błędne ... sugerujesz tylko metody "zatuszowania" ograniczeń danego sprzętu ... nie twierdzę oczywiście, że rozdzielczość jest podstawowym parametrem - kryterium oceny - bo za pewne można znaleźć wiele przypadków gdzie dobrze zaprojektowany i wykonany projektor o niższej rozdzielczości da "lepszy" obraz niż ten o wyższych parametrach - w tym wypadku rozdzielczości - ale np. beznadziejnych kolorach , kontraście itp ...

Chciałem tylko zwrócić uwagę pytającego, że w tym wypadku o który pytał rozdzielczośc projektora jest dostosowana do warunków amerykańskich ... i nie tylko nie pozwoli na wykorzystanie pełnych mozliwiości - pokazania wszystkich lini obrazu z np. dvd ... to jeszcze na dodatek spowoduje koniecznośc konwersji/"downgradu" przez projektor obrazu - tak aby pokazać go w całości ... co przeważnie (nawet w odwrotnych przypadkach: - kiedy matryca ma większą natywną rozdzielczośc niż podawany obraz ...) skutkuje dodatkowym obniżeniem jego jakości ... (że nie wspomnę juz o ew. "przyszłościowym" wykorzystaniu projektora - do HDTV)

I nie zgadzam się z wynikającym z Twojej wypowiedzi wnioskiem, że rodzielczośc nie ma znaczenia przy dużych przekątnych obrazu ... im większy obraz tym większa powinna być (teoretycznie) rozdzielczośc ... Dwa przykłady:

1. kino "tradycyjne" ... często mówi się o obrazie "kinowy" głównie opisując tak obraz rozmiękczony o słabej ostrości - co wynika z ograniczeń technicznych użytej taśmy filmowej ... szerokośc klatki filmowej nie wystarcza na uzyskanie dowolnie dużej ostrości ... (jak ktoś miał okazje porównać z taśmą 70mm to moze mieć innne zdanie ;-)))

2. Gdybyś wykonał odbitkę fotograficzną o szerokości 2 metry ;-)) z aparatu cyfrowego o rozdzielczości 0,5 megapixela (tyle chyba mniej więcej ma obraz PAL) myślę, że zrozumiałbyć o co chodzi ...zresztą tej wielkości odbitka z nawet 8 mpix. aparatu byłaby nie do ogłądnięcia ... ale oczywiście im więcej tym lepiej ;-)) ... wiem, że obraz ruchomy odbiera się nieco inaczej ale mimo wszystko różnice SĄ widoczne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rozdzielczośc projektora

>jest dostosowana do warunków amerykańskich

Zgadzam sie po, jednak projektorow dostosowanych do warunkow europejskich (576p) jest tak niewiele, ze mozna niemal na palcach 1 reki policzyc. W przypadku natywnych rozdzielczosci projektora wyzszych od 576 obraz musi i tak byc upconvertowany, zatem i tak ingerencja elektroniki. Co do sygnalu HDTV w USA uzytkownicy twierdza ze dobry projektor 480p wyglada bardzo dobrze, to nie widze problemow dlaczego w kraju w ktorym nie mamy powszechnego HDTV mialby to byc problem? Widzialem 3 projektory 480p z rozdzielczosciami 720p i 1080i na ekranie o szerokosci 240 i bylo bardzo OK. Kwestia dobrych ustawien i proporcji ekranu/odleglosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to ja mam dylemat tego typu który model wybrać czy Optome h31 czyli 16:8 czy h30 czyli 4:3.

Obecnie posiadam toshibe s20 własnie z matryca 800x600. I jesli chodzi o skalowanie obrazu do wymiarów odpowiadających formatowi kinowemu jestem zadowolony. Ekran jaki posiadam tez ma format obrazu 4:3. Poza samymi filmami, oglądam tez sporo zdjęc a te są tylko w takim formacie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy poza róznicami w matrycy jakosc obrazu w kinie domowym będzie taka sama??

A moze jest ktos z wa-wy lub okolic lub z łodzi i posiada taki projektor? lub o takiej własnie matrycy 16:9 w technologii dlp, zeby zobaczyc porównac obraz?

Poza tym nie wiem czemu jak ostatnio miałem na pare godzin projektor z matrycą kinową to obraz wydawał mi się potwornie płaski czyt: spłaszczony, ale nie wiem skolei czy nie miałem czegos zle ustawionego w dvd lub w samym projektorze w menu?! Jak wyswietlam filmy na moim projektorze to w dvd mam ustawione aby wyswietlał obraz skalowany (do wyboru pozostają jeszcze 16:9 i 4:3). Moze jak bym pon podłączeniu projektora z inna matryca zmienił tu cos w ustawieniach obraz wyswietlany wydałby mi sie bardziej naturalny?!

Macie jakies sugestie?

POzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem i H30 i H30a, ten drugi duzo lepszy dawal obraz niz to wynikaloby z porownania specyfikacji. Byc moze ten H30 byl kiepsko ustawiony. Fakt, ze w innych warunkach widzialem oba projektory i z innymi materialami. Poza tym H30 to stary model, wiec chyba tylko przechodzony wchodzilby w gre... Co do splaszczonego obrazu - to kwestia zlych ustawien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic mozna oczywiscie w usa i to nowy.

Ano tu jest problem bo ja sam wiem ze zeby przetestowac i w miare obiektywnie sprawdzic ktory projektro lepszy to nalezałoby to zrobic w miare identycznych warunkach!!

 

P.S czy kazdy projektor da rade skalibrować??Ja u siebie w toshiba s20 nie zauwazyłem zeby była taka mozliwosc a jesli juz to jak nalezałoby to zobic, czyt: jak sie to robi w innych projektorach??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.