Jump to content
IGNORED

Ceny sprzętu w Polsce

Genesis

Recommended Posts

Polska to zaprawdę dziwny kraj. Wydawać by sie mogło, że dystrybutorzy, mając do czynienia z nie najbogatszym społeczeństwem, pójdą po rozum do głowy i dostosują ceny do "średniej europejskiej". Nie chodzi mi tu o sprzęt typu DVD za 199 zł, czy kolumny "z epłnym pasmem przenoszenia" za 399 zł, ale klocki z wyższej półki. Kończę właśnie budowanie mojego systemu i powodowany po części patriotyzmem ekonomicznym, a po części naiwnością, obdzwoniłem szereg firm pytając o ceny. Następnie to samo powtórzyłem w Niemczech (o USA nie wspominam, bo to całkiem inna bajka, a poza tym cło, VAT, itp. itd.). No i co się okazało? Na przykład w naszej wspaniałej ojczyźnie kolumny Legacy Focus 20/20 zaoferowano mi najpierw za 43,000 zł, a potem otrzymałem ostateczną ofertę 35,000 zł. Niemiecki dystrubutor zaproponował z kolei 23,500 zł. Komis za 2-letniego Linn'a Ikemi zaśpiewał sobie 9,500 zł, podczas gdy podobny egzemplarz w Niemczech można bez problemu kupić za około 6,500 zł. Co tu dużo mówić, patriotyzm poszedł w kąt i sprzęt przyjechał zza Odry ku wielkiej uciesze konta bankowego i żony. Problem nie ogranicza sie zresztą do audio. Np. 100 g kawy Nescafe Unser Bester w Berline kosztuje 5,60 Euro, a u nas równowartość 13 Euro, nowy Saab 9-3 Aero w Niemczech wymaga zainwestowania 40,000 Euro, u nas blisko 55,000 Euro, etc. Tak na marginesie, do łez rozbawił mnie pan sprzedawca w sklepie, nomen-omen, Top Hi-Fi, który na moje pytanie o kable sieciowe Heliona odpowiedział "My tylko sprzedajemy gotowe urządzenia". To się nazywa zmysł handlowy.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kabelik Heliona nie są wcale takie złe. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem wartości. Oczywiście można wydać na sieciówki (bo o takie chodziło) i 20,000 zł, ale dla kogoś kto słucha muzyki wydobywającej się, powiedzmy, z fortepianu, a nie skrzypnięć stołka pianisty albo kaszlnięć z 11-go rzędu to wydatek raczej zbędny. Na marginesie, moje kable głosnikowe i łaczówka to NBS Serpent III.

Hidden Content

Genesis >

Cóż, przeżyłem to samo, choć w innym zakresie cen - Harman HD-755:

- regularna cena w Polsce 1200,- PLN

- w giermanii kupiłem za 760,- PLN

i nie mam zamiaru kierować się patriotyzmem ku chwale portfela sprzedawcy.

Hidden Content

Genesis

Zacne kolumny, jeśli można wiedzieć co zadecydowało o wyborze? U nas nie powiedziałbym by była to marka szczególnie znana/ceniona a szkoda bo moim zdaniem to bardzo udane głośniki. Ciekawe czy nie zagubisz się w gąszczu przełączników...

Hidden Content

czy wy chcecie chiny zrobić albo jakiś komunizm ?? kazdy kabelek, cd,tv,pralka od dziś kosztuje 1 miskę ryżu - bez względu na jakość,producenta,kraj pochodzenia. No i co - byłoby fajnie ??? Żaden audiomoneyfil nie mógłby się pochwalić że kupił cacko za 1/2 samochodu, albo że składał na upragnione bździdełka 65 lat. A tak można się p0ochwalić - kupiłem w Polsce, przepłacilem - stać mnie - a jak !!! lub wersja 2. Nie dałem sie , wydałem 1000000 $ ale zaoszczędziłem 3000000 bo kupiłem w czechach!!!. Jest wolny rynek , tak samo wolny jak niektórzy mają wolny od wad złoto-sluch (ponoć) Jak ktoś ma kasę kupuje to na co ma ohcotę , jak ma głowę składa DI , a jak nie ma jednego czy drugiego - zostają marzenia

Hidden Content

Legacy Focus wspomniałem jedynie jako przykład, bo także wchodziły w grę. W końcu jednak kupiłem używane Genesis APM-1. Są genialne, tylko cholernie trudno je odpowiednio dostroić i ustawić, ale taka już ich uroda.

Hidden Content

Zorro, nie chodzi mi o to byśmy doganiali USA, ale różnice cen wynikają chyba tylko z głupiej chciwości sprzedawców, szczególnie na wspólnym, bądź co bądź, rynku europejskim. Rynek trzeba umiejętnie tworzyc, a tego nie robi się stosując ceny zaporowe. Kiedy tłumaczę Niemcom, że po wiele rzeczy warto przyjeżdżać do nich to nie wierzą. U nas po prostu oferta jest albo dla klientów Biedronki, albo dla tych, którzy z pieniędzmi się nie liczą. Po środku jest wielka dziura.

Hidden Content

jacer, z całym szacunkiem, nie jest to do końca prawda. Klasa średnia, choć zdziesiątkowana przez poprzedni system odradza się, a rząd nie jest od stwarzania klas społecznych, tylko od administrowania (in go mniej, tym lepiej). Klasy z powodzeniem tworzył tow. Stalin, a potem Pol Pot (kolektywizacja rolnictwa w ZSRR, "rok zero" w Kambodży) i wyszedł z tego niezły pasztet.

Hidden Content

Genesis

sorka może mało precyzyjnie napisałem. Chodziło mi o tworzenie w sensie ustalenia niskich podatków przez co oczywiście sama by się odrodziła. Czyzbym wyczuł znajomą partie?

Hidden Content

Owszem "Po środku jest wielka dziura" jak w typowym kraju rozwijającym się.

Żeby sprzedawać więcej po niższej cenie trzeba wyłożyć na towar dużo kasy , zwłaszcza na hiend.

Widocznie nasi dilerzy tej kasy nie mają . Biedny Naród , biedni dilerzy.

Być może niektóre b. drogie marki są w ofercie tylko dla poniesienia prestiżu dystrybutora ?

Hidden Content

Zorro zawsze ma racje jak powiedzial janosik! A coby janosik mial dobrze, to o tem juz zorro powiedzial ;-)

A co do ceny to kazdy jak sie zainteresuje to i dobra cene pewnie znajdzie, a w salunie jak to w salunie Panie, roznie bywa ;-)

Hidden Content

no, dobra genesis. problem, ktory podnosisz jest wazny, ale... dla kogo? zyjemy, dzieki bogu, w europie bez granic, i wiemy, ze jak cos jest drogo w polsce, to mozna taniej gdzie indziej. wiemy, bo jezdzimy po europie, ameryce, swiecie. wiemy. co chcesz powiedziec? ze wszyscy w tym kraju to frajerzy? nie bardzo. o czym swiadczy np. rozwoj sklepow internetowych, gdzie plyty, ktore w sklepie tradycyjnym kosztuja ok. 80 zl - mozna nabyc za 50. to wszystko wiemy, rozumiemy, przerabiamy, sie wk... i dzieki bogu. jesli chcesz powiedziec, ze polskie salony audio sa do dupy, to... nie musisz. to tez wiemy. wszystko wiemy. moze jednego nie wiemy - jak dojsc do pieniedzy, ktore ty posiadasz, a potem sie nimi chwalic/wk... niepotrzebne skreslic:-)

Hidden Content

Przyczyną wysokich cen przy tak małym (wręcz jednostkowym) obrocie może być wszystko: obciążenia fiskalno-ZUSowskie, wyższa marża, żeby starczyło na pokrycie kosztów, wyższe ceny zakupu u producenta - przy tak małych zamówieniach cena jest wyższa niż przy znaczącym hurcie itp itd

>majo: Wiedza kosztuje....

Hidden Content

Szanowny Majo,

Chodzi mi przede wszystkim o to, żebyśmy nie musieli jeździć po Europie, Ameryce, itp. i mogli wydać nasze uczciwie zarobione pieniądze w kraju. Aż tyle i tylko tyle. Nie jesteśmy jedynym państwem z taką niedawną historią. By przekonać się, że można postępować racjonalnie pomimo bagażu komunizmu wystarczy pojechać na Węgry czy do Estonii. A co do pieniędzy, które posiadam, to wyobraź sobie, że zarabiam je sam własnym staraniem i umiejętnościami (wykonuje wolny zawód, nie jestem "bieznesmenem" wyłudzającym kredyty czy oszukującym kontrahentów). Mieszkałem długo za granicą, ale wróciłem z dobrym wykształceniem i całymi 200 dolarami w kieszeni. W Anglii (w odróżnieniu od USA) wykładowcy na uczelniach wcale nie zarabiają kroci. Jak się mieszka w Londynie i "cudze dzieci uczy" to pensja wystarcza na rachunki i skromne życie.

Hidden Content

zachowujesz sie, genesis, jak brytyjczyk, ktory kupil w polsce nowosc plytowa emi za 10 funtow i namawia wszystkich brytyjczykow, zeby kupowali nowosci w polsce, bo przeciez mozna zaoszczedzic co najmniej 5 funtow, wybierajac sie do polskiego empiku. w warszawie. london-warszawa: wspolna sprawa. wybacz, ale gadasz farmazony.

Hidden Content

Chodzi mi przede wszystkim o to, żebyśmy nie musieli jeździć po Europie, Ameryce, itp.

i sadzisz, ze ceny profesjonalnych tannoys sa takie same w atenach, kos, rodos i heraklion? nie pieprz

Hidden Content

Genesis - podales jako przyklad cene Legacy Focus 20/20. Glosniki te w USA kosztuja 6200USD, czyli ponad 21000zl. Nie uwieze, aby jakikolwiek dealer w Germanii chcial je puscic za 23500zl, jezeli:

1. Nie mial noza na gardle

2. Nie wyprzedawal produktow tej marki/modelu.

Poza tym nie bardzo rozumiem twoje biadolenie na ceny rzeczy nowych w PL, skoro i tak kupujesz rzeczy uzywane. Gdybys kupowal nowe, i lepiej przestudiowal cenniki, zbez trudu znalazl bys takie produkty, ktore sa w PL tansz niz w UK czy Germanii.

Jezeli zas chodzi o rzeczy uzywane, to faktycznie ceny sa u nas wyzsze, ze wzgledu na mniejsza podaz. Choc i tu trafiaja sie wyjatki.

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Problem nie ogranicza sie zresztą do audio. Np. 100 g kawy Nescafe Unser Bester w Berline kosztuje 5,60 Euro, a u nas równowartość 13 Euro, nowy Saab 9-3 Aero w Niemczech wymaga zainwestowania 40,000 Euro, u nas blisko 55,000 Euro, etc.

i co chcesz przez to powiedziec? ze racje maja oswieceni publicysci, ktorzy sadza, ze wlk. brytania bedzie rzadzic swiatem, ameryka pozostanie soba, a europa pograzy sie w sporach o doplaty do rolnictwa? jasne, ze jestes jak najdalszy od takiego stwierdzenia. zgadnij, misiu, dlaczego?:-)

ps tylko sie nie obrazaj.

Hidden Content

własnie znalazłem wpis pod jednym z artykułów na Interii. Troche w temacie tego wątku.

Szanowni Państwo,

ad /22.07.2005 19:34/ pracuję w reklamie i wiem, że można sprzedać komuś coś za drogo, a klient i tak bedzie nie tylko niebiańsko zadowolony, ale jeszcze bedzie patrzył z góry na tych palantów, którzy tego nie kupili. Właściwie, to na tym ten pic polega, potrzeba poczucia wyższości jest w człowieku większa niż to sie komuś wydaje. wiem, wiem, każdy powie: to dobre na głupków, a na mnie to nie działa. jeśli ktos tak myśli to już go mam na haczyku, wyciągnę gdy mi będzie trzeba...

Nie komentuje, a tylko wstawiam jako ciekawostke i głos w dyskusji.

Hidden Content

> nowy Saab 9-3 Aero w Niemczech wymaga zainwestowania 40,000 Euro, u nas blisko 55,000 Euro,

A w Rosji jest jeszcze drożej...

Niestety, im biedniejsze społeczeństwo tym mniejszy popyt na produkty ponad standardowe i luksusowe. A im mniejszy popyt tym wyższa musi być marża dystrybutora, żeby zwrócić sobie koszty działania i jeszcze coś na tym zarobić.

Na szczęście po Europie można już jeździć bez ograniczeń, ceł w UE nie ma i od każdego z nas zależy, czy woli kupić drożej, ale z łatwiejszym dojazdem, polską gwarancją i (czasami) jakimś wsparciem; czy taniej, ale z koniecznością tarabanienia się z zakupem przez pół Europy, międzynarodową gwarancją, której nikt w PL nie uznaje (a na pewno nie uznaje Philips - wiem z własnego doświadczenia) itd.

To jest czysty rachunek zysków/strat i proszę, nie mieszajmy do tego patriotyzmu, bo to zupełnie inna sprawa.

Pozdrawiam

Gryzoń

Hidden Content

• Redaktorzy

Widzę że poza Elberothem, wszyscy uczestnicy tej dyskusji to członkowie forum którzy przyszlusowali po zakończeniu poprzedniej poświęconej identycznemu tematowi. Nic dziwnego. Dyskusje na ten temat odbywają się w cyklu sześciomiesięcznym. W zeszłym roku co najmniej dwie. Znajduje gość coś na wyprzedaży za granicą i przylatuje cały spięty, dlaczego tu nie ma tak tanio. Proponuję poszukać wprzez wyszukiwarkę, przeczytać, nasycić się i podyskutować o czymś sensownym, zamiast ciągłego bicia tej samej piany.

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.