Jump to content
IGNORED

Klasyfikacja elementów do tuningu

Piotr Ryka

Recommended Posts

Zwracam się z prośbą do tych wszystkich, którzy się znają, aby na użytek pozostałych zechcieli się podzielić wiedzą o jakości poszczególnych podzespołów stosowanych w tuningach, zwłaszcza CD i wzmacniaczy. By powiedzieli reszcie, które lasery, kondensatory, trafa - i cała ta reszta do zastępowania seryjnego dziadostwa - są dobre i najlepsze, ile mniej więcej kosztują i jakie są efekty ich stosowania. Z góry za odzew dziękuję, choć wiem, że temat jest szeroki a specjalistów niełatwo nakłonić do dzielenia się ciężko zdobytą wedzą. Może jednak coś powiedzieć zechcą...

rozumiem twoje intencje - myślisz- może sam wymienię,będzie tanio i dobrze. Zapomniałeś o jdnym - im wiekszy badziew tym lepszy tuning,oraz oprócz części potrzebna wiedza i umiejętności. To tak jak z klejeniem modeli(z byłego zssr) jeden kleił i wychodziło,drugiemu brakowalo w pudełku polowe części, a trzeci dorabiał części sam i jechał z modelem na wystawę Osoby które biorą sie za poprawę paraetrów opocz wiedzy zazwyczaj (cheche) mają na swoim koncie mnostwo prób (również nieudanych) dlatego w większości wypadków taniej jest zlecić komuś z doświadczeniem. Zaznaczam że żaden z poprawiaczy nie jest moim znajomym. pozdawiam

Przyznam, że taka interpretacja mnie zaskoczyła. Ani myślę robić samodzielnie tuningi. Po pierwsze się nie znam, a po drugie i przede wszystkim, stać mnie na wynajęcie specjalistów. Chodziło mi tylko o to, by zdobyć wiedzę pozwalającą oceniać jakość poszczególnych elementów, zarówno z wersji oryginalnej, jak i już ewentualnie stuningowanej. By mieć po prostu rozeznanie, czy wszystko już zostało zrobione, czy też jeszcze coś można ulepszyć - ale, na przykład z uwagi na koszty lub niedostępność składników, jeszcze się tego nie zrobiło. Ze nie mam złych intencji dowodzi choćby fakt, że paradox wykonuje właśnie dla mnie wzmacniacz słuchawkowy i bynajmniej nie mam zamiaru na tym polu z nim konkurować.

Raz spieprzysz , raz ulepszysz :)

Są urządzenia którym żaden tuning nie pomoże . Jak wstawisz do Syrenki silnik 150 KM to będzie lepsza ?

To tak jak z gotowaniem , dobry kucharz zrobi coś z byle czego a kiepski zmarnuje najlepsze składniki.

Na tych samych Scan-Speakach można zrobić głośniki swietne i całkiem do dupy .

Pisze czasmi taki pismak testując wzmacniacz za 20 tys że producent strasznie postarał się wstawiając dwie Wimy po 4,99zł

i 50 rezystorów metalizowanych po 7gr., chcąc w ten sposób podkreslic eksluzywnosc wyrobu. Potem czytelnicy w każdym drogim wzmacniaczu szukają tychże Wim i rezystorów , a jak nie znajdą to czują się zwiedzeni.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

I właśnie o to chodzi, żeby nie szukali, tylko wiedzieli, co jest rzeczywiście dobre, a co - najlepsze. Zeby każdy uczestnik tego forum, dzięki pomocy tych, którzy się znają, posiadł elementarną wiedzę o jakości składników sprzętu audio i nie musiał ślepo wierzyć recenzentom, którzy często, nawiasem mówiąc, wypisują brednie. Jeżeli ja mam na przykład w swoim CD kondensatory X, to chcę wiedzieć jakiej one są klasy i jakimi lepszymi można je ewentualnie zastąpić oraz ile to będzie kosztowało. I jakie są na koniec najlepsze z możliwych. Tylko tyle i aż tyle. A samymi przeróbkami niech się oczywiście zajmują specjaliści.

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.