Skocz do zawartości
IGNORED

Klasyfikacja elementów do tuningu


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą do tych wszystkich, którzy się znają, aby na użytek pozostałych zechcieli się podzielić wiedzą o jakości poszczególnych podzespołów stosowanych w tuningach, zwłaszcza CD i wzmacniaczy. By powiedzieli reszcie, które lasery, kondensatory, trafa - i cała ta reszta do zastępowania seryjnego dziadostwa - są dobre i najlepsze, ile mniej więcej kosztują i jakie są efekty ich stosowania. Z góry za odzew dziękuję, choć wiem, że temat jest szeroki a specjalistów niełatwo nakłonić do dzielenia się ciężko zdobytą wedzą. Może jednak coś powiedzieć zechcą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem twoje intencje - myślisz- może sam wymienię,będzie tanio i dobrze. Zapomniałeś o jdnym - im wiekszy badziew tym lepszy tuning,oraz oprócz części potrzebna wiedza i umiejętności. To tak jak z klejeniem modeli(z byłego zssr) jeden kleił i wychodziło,drugiemu brakowalo w pudełku polowe części, a trzeci dorabiał części sam i jechał z modelem na wystawę Osoby które biorą sie za poprawę paraetrów opocz wiedzy zazwyczaj (cheche) mają na swoim koncie mnostwo prób (również nieudanych) dlatego w większości wypadków taniej jest zlecić komuś z doświadczeniem. Zaznaczam że żaden z poprawiaczy nie jest moim znajomym. pozdawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że taka interpretacja mnie zaskoczyła. Ani myślę robić samodzielnie tuningi. Po pierwsze się nie znam, a po drugie i przede wszystkim, stać mnie na wynajęcie specjalistów. Chodziło mi tylko o to, by zdobyć wiedzę pozwalającą oceniać jakość poszczególnych elementów, zarówno z wersji oryginalnej, jak i już ewentualnie stuningowanej. By mieć po prostu rozeznanie, czy wszystko już zostało zrobione, czy też jeszcze coś można ulepszyć - ale, na przykład z uwagi na koszty lub niedostępność składników, jeszcze się tego nie zrobiło. Ze nie mam złych intencji dowodzi choćby fakt, że paradox wykonuje właśnie dla mnie wzmacniacz słuchawkowy i bynajmniej nie mam zamiaru na tym polu z nim konkurować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz spieprzysz , raz ulepszysz :)

Są urządzenia którym żaden tuning nie pomoże . Jak wstawisz do Syrenki silnik 150 KM to będzie lepsza ?

To tak jak z gotowaniem , dobry kucharz zrobi coś z byle czego a kiepski zmarnuje najlepsze składniki.

Na tych samych Scan-Speakach można zrobić głośniki swietne i całkiem do dupy .

Pisze czasmi taki pismak testując wzmacniacz za 20 tys że producent strasznie postarał się wstawiając dwie Wimy po 4,99zł

i 50 rezystorów metalizowanych po 7gr., chcąc w ten sposób podkreslic eksluzywnosc wyrobu. Potem czytelnicy w każdym drogim wzmacniaczu szukają tychże Wim i rezystorów , a jak nie znajdą to czują się zwiedzeni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi, żeby nie szukali, tylko wiedzieli, co jest rzeczywiście dobre, a co - najlepsze. Zeby każdy uczestnik tego forum, dzięki pomocy tych, którzy się znają, posiadł elementarną wiedzę o jakości składników sprzętu audio i nie musiał ślepo wierzyć recenzentom, którzy często, nawiasem mówiąc, wypisują brednie. Jeżeli ja mam na przykład w swoim CD kondensatory X, to chcę wiedzieć jakiej one są klasy i jakimi lepszymi można je ewentualnie zastąpić oraz ile to będzie kosztowało. I jakie są na koniec najlepsze z możliwych. Tylko tyle i aż tyle. A samymi przeróbkami niech się oczywiście zajmują specjaliści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.