Skocz do zawartości
IGNORED

Komplet lamp do SET 300B Sunaudio


MS

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem wzmacniacz Sunaudio SV 300BE. Jako, ze jest sprzedawany bez lamp stanołem przed dylematem jakie lampy kupić i gdzie za rosądne pieniądze można je nabyć. Nie chcę kupować najtańszych lamp by je potem wymieniać ale 300B firmy WE to jak na razie ponad budżet.

Potrzebuje 2 x 300B, 2 x 6SN7 i 1 x 5U4G.

Bardzo proszę o sugestie odnośnie lamp i sklepów gdzie mógłbym je kupić. Liczę cicho, że może koteczek coś doradzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy zrobiłem w RCM, www.rcm.com.pl

Kupiłem:

2 x 300 B Valve Art

2x 6SN7 EH Gold

1x 5U4G Svetlana

 

Ceny trochę wyższe niż za granicą ale jak doliczyć koszt wysyłki to wychodzi bardzo przyzwoicie. No i mili ludzie i da sie potargować.

Jak oceniacie taki wybór lampek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działasz jak błyskawica.

6SN7 bardzo przyzowite, aczkolwiek Sylwania, marconi czy mullard to jest to !!!

Te 300B mi się niepodobają, ale wszystko kwesti ceny, dostepności i systemu. Zdecydowanie wole Svetlany lub mesche TJ( oczywiście poza WE, które są poza jaką kolwiek konkurencją ).

5u4G svetlany nieznam, ale generalnie to bardzo zacna firma i wiekszość ich lamp jest conajmniej dobra, gdyby Ci brakowało "pełni" i grubości dźwięku przetestuj Tungsol'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Zmówiłem jeszcze jeden komplet 6SN7 Sylvania ale z innego źródła więc pokombinuje a 300B zamówiłem z uwagi na cenę ale jak będzie dobrze na matki boskiej pieniężnej to jeszcze jeden komplecik nie zawadzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300B Svetlany sa podobniez dobre brzmieniowo natomiast maja spory odsetek awarii. Jeden z kolegow z forum w ciagu ledwie paru miesiecy od zakupu wymienial 2 sposrod 4 lamp, a na audiosylium tez jest sporo informacji o zawodnosci tych lamp (mowie tylko o 300B). Jak przyjda ValveArty to daj znac, ktory to konkretnie model - chlopaki z RCMu sa dosc tajemniczy na stronce, a modeli 300B jest kilka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6SN7 EHG - dobra lampa; w porównaniu do np. redów nie tak nasycona, ale względnie tania i łatwa do kupienia; z dwóch które miałem, jedna makabrycznie mikrofonowała, wymieniłem;

5U4G Svetlany - może być, choć mi bardziej podchodzi prostownik EH,

300B VA - nie znam.

 

Jak dobrze pójdzie, niedługo będę miał okazję posłuchać 300B-XLS Emission Labs. Zobaczymy, ile jest prawdy w pieśniach pochwalnych na ich temat.

 

300B WE w wersji OEM można kupić na eBayu za 250USD/sztuka (nieparowane, niestety). Sprzedaje bodaj thetubelover .

 

Co do cen, to zajrzyj na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Dość blisko, ceny lepsze niż w RCM-ie, wygodna płatność (moneybookers), jedyny problem to ew. reklamacje, i to nie dlatego, że robią jakieś problemy (kontakt bardzo miły, rzeczowy), tylko ze względu na koszta wysyłki.

 

Pzdr. M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na partconnexion jest info, ze WE nie sa obecnie produkowane (znowu zaprzestali produkcji??!!) - jesli to prawde to nic dziwnego, ze cena idzie w gore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS, gratuluje Sun Audio. Swietny wzmacniacz. Trudno o lepszy w tej cenie. Odnosnie lamp:

Sprawa gustu, oczywiscie. Wiec to bedzie subjektywne:

300b: najspiewnejsze jakie znam to TJ mesh 300b. WE 300 b tez pyszne, ale deczko ciemnejsze tonowo. Cena .... ;(.

Uwazam, ze Meshe maja przewage, zwlaszcza na gorze. Rosyjskie Electro Harmonocs so tez super, zdrowy, jedrny dzwiek, moze nie maja finezji TJ, ale i cenowo sa konkurencyjne. Valve Art w porownaniu z TJ-Mesh to troche cienkie Bolki, mozna duzo lepiej:).

6SN7- na temat tej podwojnej oktalowej triody napisano tony. Jest to chyba najpopularniejsza trioda w www. Zerknij do AA a dostaniesz tyle hits, ze bedziesz czytal do konca roku. EH's to wspolczesni kuzyni radzieckich 6H8C. Sa OK, ale mozna lepiej:

zerknij na Sylvania 6SN7GT ( VT231)- stosunkowo drogie, albo na bardzej wspolczesne PHILIPSY 6SN7WGTA (JAN)- duzo tansze. Na Wolumenie mozesz nabyc dziewicze 6H8C za ok 5 PLN i dostaniesz 91 i 3/4 % tego co stare VT231. Wszystko zalezy ile dla ciebie jest warte brakujace 100-91.75.

Raz jeszcze gratuluje Sun Audio. Dobrego sluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewalem ze wlasnie tak ale zapytalem - a nuz znajdzie sie alternatywne zrodlo. Warto miec wybor. A ty pal55 jestes MS, czy po prostu znacie sie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, znamy się z Pal55. Kupiłem faktycznie na ebay. Jeżeli chcesz więcej info proszę na priva. Jest w o mnie. Natomiast dla bezspieczeństwa i z kilku innych względów transport wzmacniacza robię przez firmę cruisingową gdzie pracuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj dotarł do mnie wreszcie Sunaudio. Chciałbym podziękować za radę Pal55 w wyborze oraz utwierdzenie przez koteczka.

Nie wytrzymałem i wczoraj go włączyłem i mimo, że taka świerzyna zagrał imponująco. Wreszcie przeszedł mnie dreszcz przy słuchaniu muzyki i nie ma nawet jak porównać go do Lampusa czy Petrusa. Mam nadzieję, że jak się wygrzeje i lampy wejdą w reżim będzie jeszcze lepiej.

 

Jest to jednak końcówka mocy więc mam dwa pokrętła do ustawiania głośności które są ciut uciążliwe. Myśle o dokupieniu póki co pasywnego kontrolera. Może VAL PK-1. choć wolałbym coś z leniuchem (pilotem). Gdyby miał ktoś jakiś sugestie proszę cos skrobnąć.

 

Jest jeszcze jedna rzecz. Po włączeniu wzmaka słychać w kolumnach cichy brum. Czy to sprawa wygrzewania się wzmaka a może to lampy? Mam komplet rosyjskich lamp 6SN7 i 5U4G więc dziś pokombinuje ale jeśli macie w tej kwestii doświadczenie prosze o sugestie.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zapiąłem kiedyś fabrycznie nowe 6SN7EHG, było tak, że brum był przez chwilę (parę sekund) po włączeniu wzmaka, potem przycichał. Po jakimś tygodniu grania efekt znikł, i nigdy więcej się nie pojawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS te tanie ruskie tak wyją niestety i kopcą się często(6H8C) posiadałem takich kilkanaście, są fatalne , przynajmniej u mnie tak było. EH i obj. ustąpią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam:

2 x 300 B Valve Art

2x 6SN7 EH Gold

1x 5U4G Svetlana

i wlasnie w tej konfiguracji slychac brum a dodatkowe ruskie lampy kupilem z ciekwosci (chociaż EH i Svetlana tez sa chyba rosyjskie).

 

Dzis sprawdzilem pasywny kontroler VAL PK-1. No cóz, kicha. Może ten model jest strzelony bo trzeba podkrecic go dosc glosno by zaczely grac ruwno obydwa kanaly. Z takim sprzetem ciche sluchanie nie jest mozliwe. Czlowiek ktory mi go pożyczyl za kaucją tlumaczy ze jak wymienie w nim potencjometr na Alps to bedzie gral jak ta lala. Rece opadaja... Pogadam bezposrednio z dystrybutorem i zobaczymy co poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>MS u mnie jest tak, że przykładając ucho do głośnika słychać po prostu delikatny szum. Z odległ. 1/2 m już nic. 6SN7 to niejaki Teonex (chyba) nie potrafię dokładnie odczytać bo to stare lampki. I nie mam jeszcze zwrotnicy (na razie sam szerokopasmowiec). W prawie identycznym systemie ale już ze zwrotnicą (też axiom 301) tego szumu zasadniczo nie słychać . Tam 6SN7 to EH gold.

Niedawno miałem monobloki na 6c33c a sterującą lampką była właśnie 6h8c . Coś fatalnego, wyła , paliła się nawet po kilku dniach , wytrzymywała 2-3 tyg. max. Po zakupie zwykłych EH problemy ustąpiły ,ale szum dość znaczny niestety pozostał. Jeśli u Ciebie słychać wyraźnie takie "tło" , no cóż niech jeszcze ktoś inny się wypowie.

Mój znajomy ma 300b z AN E tam też delikatnie , ale bardzo delikatnie słychać taki szum, 6SN7 to EH gold.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do palenia się 6H8C - nie zauważyłem (kolega ma pre/power na m.in. 6H8C i 6H9C). Warto zauważyć, że 6H8C NIE JEST dokładnym odpowiednikiem 6SN7 - ma mniejszą dopuszczalną moc emisyjną, i mniejsze maksymalne napięcie pracy (przeczytałem gdzieś w necie, liczb nie pamiętam). Być może to palenie się wynika właśnie z tego (może np. wzmak zaprojektowany pod 6SN7 dusi lampy do granic).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ,tak rzeczywiście , 6H8C działa poprawnie do ok. 8 mA, natomiast EH te które ja kupiłem do 24mA. Problemy pojawiły się po zmianie napięcia w sieci . U mnie w gniazdku było ok. 240V. To było zbyt wiele jak na te lampki. Po zakupie EH problemy ustąpiły. Ale nawet sam "dźwięk" z 6H8C jak dla mnie nieciekawy, matowy , suchy... Zaznaczam, że te problemy występowały w ukł z lampą 6c33c .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ad. 300B:

 

Ostatnio "wzbogaciłem" się o parę 300B Gold EH, i jestem zadowolony. Jedno ale: broń Boże nie kupować w RCM-ie. Tam jedna kosztuje 480zł, podczas gdy z partsconnexion można ściągnąć dobieraną parę za 120USD + wysyłka do Polski 13,5USD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk szum lamp często wynika z rozczelnienia ,lampy poprostu mikrofonują, działają wtedy jak antena zbierają wszystkie szumy i przydźwięki które potem słychać w kolumnach.Jeśli są to szlachetne lampy NOS warto zaopatrzyć się w specjalne gumowe nakładki tzw,Dampery które minimalizują powstałe skutki.To jedna z przyczyn .Następna bardzo ważna rzecz uziemienie wzmacniacza.Kilka osób pytało mnie dlaczego ich wzmacniacz buczy czy szyczy, to nic innego tylko brak uzimu lub powstajaca pętla masy.Pierwsza rzecz zaprosić elektryka do siebie, drugą najlepiej zlikwidować rezygnujac z uziomu z jednego z urzadzeń np.Cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ROBTANGO

Nareszcie Ktoś inny niż Korwin i ja pisze o efekcje mikrofonowania i pętli masy. Jeśli można dorzucić małą skromną

uwagę w przypadku gdy istnieje możliwość wykonania własnej instalacji uziemiającej należy to uczynić i zrezygnować z instalacji wodociągowej , uwaga druga nie mniej istotna nieco psująca estetykę wzmacniacza jeśli

lampy znajdują się nazewnątrz oddalić je od siebie i wstawić między nimi ekran czasami to pomaga.

Pozdrawiam

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun audio posiada dwa potenjometry na lampach mocy ( dostep od dolu) odpowiedzialne za minimalizacje szumu. Stosunkowo latwo mozna ustawic je na "ucho" lub miernikiem tak by zminimalizowac szum.

"Mikrofonowanie" lamp, aczkolwiek moze byc czescia problemu, zostawilbym na "poznej.

Dobrego sluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.