Skocz do zawartości
IGNORED

PianoCraft E600 Jakiej firmy ma napęd?


orze??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem przekonany, że są już ludzie którzy rozłożyli DVD E-600 na części pierwsze:) i wiedzą jakiej firmy jest napęd w tym urządzeniu. Miałem kiedyś DVD 540 i był tam Philips i boję się czy tak nie jest w przypadku Pianocraft’a.

 

Dzięki za odpowiedz.

Art

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Trwałość lasera zeleży w dużym stopniu od tego, jak i jak często go użytkujemy. Z tego co wiem, ten w E600 jest dość trwały, ale chyba coś cyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsa nie trzeba się bać. Napędy tej firmy nie są znamiennie bardziej awaryjne niż wszystkie inne tanie napędy obecnie produkowane. Tanie Sony też padają czasem po roku, czasem po kilku latach. Nie są to już długowieczne CDM 0 czy CDM 1. Takie czasy. Pihlipsowskie napędy CD potrzebują z reguły około pięciu lat, by wyzionąć ducha. To wbrew pozorom nie tak znowu mało. Wadą napędów DVD jest natomiast to, że nie czytają niektórych płyt "bo nie". Istnieją wzmianki o takich napędach "padniętych" po roku, ale moim zdaniem albo się ktoś znęcał, albo soczewka się po prostu skurzyła. Mój Philips po roku przestał czytać połowę dotychczas czytanych DVD. Otworzyłem go, wyczyściłem laser i działa jak w momencie zakupu. To logiczne - skoro napęd i tak nie lubi wielu płyt, to warstwa kurzu musi mieć znaczny wpłyt na odczyt DVD. Powtarzam - Philips nie jest taki zły, zresztą Sony też nie. Problem w tym, że ostatnio panuje psychoza zepsutego lasera - wszyscy powtarzają, że się psuje. Cóż, nic nie jest wieczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.