Skocz do zawartości
IGNORED

Kenwood KR-2010 - uszkodzone trafo!!!


snake83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam amplituner Kenwood KR-2010 niestety uszkodzony,taki go kupiłem,ktoś uszkodził transformator zasilający i tu zaczynają sie schody,ponieważ nie umiem zdobyć żadnych informacji na temat tego trafa.Chciałem przewinąć trafo w jakimś zakładzie ale to sie nie opłaca,postanowiłęm więc wstawić nowe inne trafo o podobnych parametrach,tylko nie wiem jakie parametry ma orginalen trafo,głównie chodzi mi o napięcie zasilajace jakie wychodzi z trafa,jest ono symetryczne tylko nie znam jego dokładnej wartości.Nie znam też jego mocy ale to jest już mniejszy problem,chociaż miło byłoby gdyby ktoś znał te parametry.Dlatego proszę o pomoc,jeślikots ma tego typu sprzęt w domu i mógłby pomierzyc te napiecia na wyjściu trafa,albo jesli ktoś posiada schemat i mógłby podesłać mi go na maila byłbym oromnie wdzięczny. Mój mail to [email protected] Bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuję za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kto ci powiedział, że przewijanie trafa jest nieopłacalne?

Jak znajdziesz dobrego elektryka ewentualnie dobry zakład naprawczy to twoje trafo odzyska fabryczną sprawność, będzie miało identyczne parametry jak przed spaleniem i odpadnie ci problem szukania zamiennika.

A przy tym wszystkim na bank nie będzie drozsze niz nowe.

Tak więc śmiało przewijaj je.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa z zepsutymi silnikami, mam szlifierke Lenco L75, i nie dziala w nim silnik, nie kreci się. Optycznie nie widać śladów spalenia. Czy można go dać do zakładu gdzie np. naprawiają wiertarki, albo przewijają silniki elektryczne. Gramofon zacny, nawet wymieniłem V blocki w ramieniu i tylko ten silnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>snake83

2 x 22 V (dokładniej w pomiarze 21,9 i 21,8 V przy obciążeniu).

 

Ps.

Trafo chociaż dosyć skromnej mocy to jednak ekranowane, napięcia takie że ...

nic tylko zastąpić oryginalne końcówki końcówkami GC ;-)

Miejsce jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.