Skocz do zawartości
IGNORED

Lepszy wzmacniacz słuchawkowy czy normal


vego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum.

Od paru dni zacząłem znacznie bardziej interesować się dźwiękiem. Muzyki słucham ładnych pare godzin dziennie. Mój obecny sprzęt to zwykły boombox i słuchawki Philips HP 890. Kierowany żądzą poznania na własne uszy lepszego dźwięku postanowiłem dokonać pewnych zmian. Planuje zakosić :) starszemu odtwarzacz cd Technics SL-PG360A i dokupić do tego jakiś wzmachol. Słucham muzyki tylko i wyłącznie na słuchawkach więc zastanawiam się czy nie lepiej zamiast zwykłego kupić ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakie są wasze opinie dotyczące tego modelu? Może lepiej jednak kupić zwykły wzmak (do 550 zł)? co da lepszą jakość? No i czy odczuję (po przesiadce z boomboxa na ww sprzęt) zauważalną porprawę w jakości dźwięku wartą tych 500 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Normalny" to znaczy wzmacniacz glosnikowy o mocy kilkudziesieciu W ? Nie. Z pewnoscia bedzie gorzej. Zaplacisz za niepotrzebne uklady a same sluchawki bedzie napedzal marny ukladzik na tanim scalaku.

Jesli planujesz odsluch wylacznie za pomoca sluchawek to dedykowany do nich wzmacniacz bedzie rozwiazaniem optymalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan ma racje kiedyś to były nawet słuchawki ze wzmakami ale się nie przyjeły - wyszukiwarka powinna wnieść coś ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wyjsciami w CD roznie bywa...

Mam Sennki hd535 i z sony CDP450 dzwiek byl fatalny, strasznie plaski, meczaca gora, wycofany srodek - nie da sie sluchac. Juz z komputera bylo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie a nawet mało kiedy słuchawki są 'zasilane' scalakiem we wzmacniaczu, ponieważ słuchawki zasila ta sama końcówka co kolumny, scalaki używane są w CD.

 

Ale i tak do słuchawek wzmacniacz słuchawkowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym wzmacniaczu co podałem. Na forum znalazłem dość mało opinii o nim (więcej jest o E1). Może są jakieś lepsze w tej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mój obecny sprzęt to zwykły boombox i słuchawki Philips HP 890.

Może lepiej jednak kupić zwykły wzmak (do 550 zł)? co

>da lepszą jakość?

 

To nie ma sensu na tak zbaszonych i z wyjaskrawiona do granic mozliwosci góra nieskiej klasy sluchawkach Philips (hp 890) i tak zakup wzmaka Ci nic nie pomoze.... (a przynajmniej nie wiele).

 

 

ps. i jak Ty wytrzymujesz kilka godzin z tymi sluchawkami na glowie? - 360 gram i mizerna wentylacja - mnie po 20 minutach uszy sie zagrzaly a później to ciężar stawał sie coraz bardziej nieznośny - nie do wytrzymania. Filips (celow przez F) to nie jest jakas audiofiliska firma a ten model jest najlepszym tego przykładem. Wspóczuje, bo dużo osób sie nabralo na wyśmienite recenzje w gazetach audiofilskich - dla mnie to był ewidenty dowód na to że nie warto je kupować jak są aż takie ewidentne przegięcia - beszczelne ogłupianie ludzi i wprowadzanie ich w kosztowny błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to będzie twoja cena i czy aktualne. Ale od tego możesz budowac co najmniej niezły system słuchawkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm bez obrazy ale może to z twoim słuchem jest coś nie tak. Po części jednak masz rację, bo faktycznie góra i dół są wyraźnie zaakcentowane, ale nie aż tak by to drażniło. Dla osób lubiących efekciarski dźwięk jest to tylko zaleta. Ty pewnie jesteś zwolennikiem maksymalnej naturalności dlatego tak ci one nie pasują. Postaraj się jednak tolerować gusta innych, bo przecież inżynierowie philipsa specjalnie skonstruowali je do takiego brzmienia i skierowali do określonego kręgu odbiorców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vego, 28 Lip 2005, 16:49

 

>ten post powyżej to do mattb

matdb (mam nadzieje ze chociaż ze wzrokiem jest wszystko u Ciebie w porządku;) )

 

------

Ok jesli Ci to się podoba to nie ma sprawy. Chodziło mi o to, że z tych słuchawek "dużo nie wyciągniesz" poprawiając pozostałe części toru audio - ale to tylko moje skromne zdanie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o szybką opinię na temat tech dwóch wzmacniaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Opłaca się dopłacać do tego holdegrona, czy lepiej brać tego lampowca własnej konstrukcji. Jak myślicie co będzie lepiej brzmiało. A może żadnego z nich nie opłaca się brać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.