Jump to content
IGNORED

DVD i płyta czyszcząca.

MarCichy

Recommended Posts

Witam, mam pytanko związane z konserwacją odtwarzacza DVD. Ostatnio zauważyłem, ze mój odtwarzacz (Denon DVD-2800) nie przechodzi na drugą warstwę płyty DVD. Zatrzymuje się i po około minucie z trzaskiem zrywa obraz. Zadzwoniłem do serwisu w którym mi powiedzieli że przeczyszczą optykę odtwarzacza za 80 zł. Chwilę później w gazetce reklamowej MediaMarkt znalazłem płytę czyszczącą do odtwarzaczy DVD za... około 15 zł. Moje pytanie jest następujące: czy mieliście doświadczenie z takimi płytami... czy warto ją kupić zamiast wieźć odtwarzacz do serwisu ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w dvd jest chyba laser a nie głowica.chyba że zaspałem a technika poszła do przodu.Płyta czyszcząca dvd nie uszkodzi,chyba że by się ją tłukło ze 3 lata bez wyjmowania z napędu.ja stosuje od wielu miesięcy i nic mi nie zdarła.:)

Hidden Content

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

"Głowica" jest to cały zintegrowany element optyka + mechanika. W ramach optyki masz soczewkę i prowadzenie/sterowanie wiązki świetlnej. Ponieważ ze względu na koszty często głowica (no dobra - obudowa) jest plastikowa i soczewka także, przejechanie po nich z dużą prędkością szczoteczką grafitową nie jest wskazane. Równie dobrze sprawdza się stary sprawadzony spoób czyli watka i spirytus ;-)

pozdr

Hidden Content

-> MarCichy

ja mialem wczoraj doswiadczenie z plyta czyszczaca i DVD: W nowy odtwarzacz nie czytal mi warstwy SACD w płyach hybrydowych - bylem przekonany o wadliwej optyce - albo ze "ten model tak ma" ( zakladam ze druga warstwa z filmem DVD to mniej wiecej to samo ) po przyniesieniu do sklapu odtwarzacza i po przesluchaniu okolo 10 różnych SACD - sprzedawca siegnoł po płyte czyszczca za 25 zł ( nie wygladala jakos inaczej ). zalecany czas pracy takiej płyty to okolo 40 min. po 5 min. przerwal "czyszczenie" i urchomil "wadliwie działąjąe płyty" - i wszytko poszło OK.

Moja rada ? - stosowac plyty czyszczaca w takich przypadkach - ale nie nadużywac ...

a za 80 zł - kup plyte czyszczaca i jakiś fajny film DVD9 ( dwu-warstwowy )

pozdrawiam

Hidden Content

Oddałem odtwarzacz do czyszczenia w zaprzyjaźnionej firmie Polpak, bardziej znanej jako dystrybutor KODY. Zapłaciłem za czyszczenie grosze a efekt jest wyśmienity ! Napęd czyta wszystko co mu się włoży !

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.