Skocz do zawartości
IGNORED

Kto ma wkładko-gniota w domowym systemie


darkul

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie Panie i Panowie.... kto ma gramofon?

Jestem ciekaw jak potężne jest podziemie miłośników vinyla.... bo ostatnio cos cichutko w tym dziale{ANALOG}.

Potem policzymy ...

Ja mam [bo muszę z racji wykonywanego zawodu] najzwyklejszego Reloopa Rp 1000Mk 3 S..belt drive.

Cena 550 ZŁ[brutto] i musze pochwalic to tanie przeciez urzadzenie....... a miałem sporo najrózniejszych szpilkodrapów.SME to nie jest i niebedzie..... ale tez gra.Z dobra wkładka gra..i to bardzo poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>darkul

Nie cichutko tylko upał jest i ratujemy vinyle...;) Może Ty mi powiesz kto może mi zamienić ramie w ADAMIE (na ramię z Daniela ?) Tylko musi być to ktoś kto lubi swoją robotę ...z sercem...Czy znajdzie się ktoś kto się podejmie albo zasugeruje porządny servis w którym to wykonają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przyznam, choć chwalić za bardzo się nie ma czym.

Mam dwa. Obydwa polskie, jeden to Bernard GS 438 , a drugi ........hm.O drugim narazie sza.

Kolekcja vinyli narazie skromna, ale systematycznie rośnie.8-)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się do posiadania.

Hifi, szkoda dłubać. Prawidłowo skalibrowany Adam też gra. Ale jak się uprzesz, to mogę Ci wymienić. Tyle, że stracisz automatykę. Jezeli Ci to nie przeszkadza, to zrobi się. Ramię z Daniela masz? Bo jak nie masz, to służę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitra GS 461 President line hifi :) , ADAM. Płyty - głównie stary brytyjski rock (King Crimson - moja miłość). Ostatnio zakupiona płyta - "Symphonic holocaust - Morte macabre" :)))))))))))) zakupiona podczas koncertu Anekdoten w Krakowie, oczywiście z autografem Nicklasa Berga + kilkadziesiąt płyt klasyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie "stereo" wciąż funkcjonuje gramofon z 1987r i jest to model GS-440. Ma przepiękny mechanizm ramiena z antyskatingiem oraz talerz aluminiowy ważący chyba z tonę.

Nigdy jeszcze nie wymieniałem w nim wkładki, chociaż wiem że powinienem to zrobić, bo moja MF 100 to podobno okropny złom.Zachowałem również całą kolekcję winyli, ale nie jest to wielka płytoteka.

Szczerze mówiąc nie zamierzam pozbywać się czegokolwiek z tych rzeczy, chociażby tylko przez zwykły sentyment do tych przedmiotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Skoro wszyscy piszą, to ja też :)

Obecnie mam Revox-a B795 i nie zamierzam sie go pozbywać. Wkładka to AT-OC7.Przedtem foniki, thorense itp. Wkładki to cała lista....

>darkul

Ładny kolokwializm : "wkładko-gniot" :))))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc psuć statystyk, też się przyznam. GS 475. Żeby nie zmiana mieszkania to było by już coś nowego, a tak... ech. Trzeba troszkę poczekać. Jak sięgam pamięcią zawsze chciałem mieć. Lata, lata temu goszcząc u kuzyna miałem możliwość posłuchać i analogu i cd. I ku zdumieniu wszystkich zawsze wolałem, żeby kuzyn zapodał vinyl niż cd. Obecnie kolekcja czarnych krążków przyrasta szybciej niż tych srebrnych. Z ciekawostek, to najdroższy zakup płyty, to pewien box 20-stu maxisingli za 505 zł. Taka moja kolba:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC BD-2200. Całkiem nieźle się prezentuje, zwłaszcza przez brak klapy, dzięki któremu to brakowi kupiłem go bardzo tanio. Ramię S z antyskatingiem ciężarkowym. Mniam-mniam. Do tego audiofilski minimalizm - żadnej automatyki. Wkładka to nic specjalnego. RFT 25 SD czyli enerdowski chyba jeszcze wyrób na licencji Shura. Na pewno warto by wymienić ale na razie wolę kupować płyty. Bo słucham często. Jednak różnica jest. Trochę w tym tej "magii" związanej z puszczaniem płyt ale ucho też dostrzega różnicę... Do tego słuchanie płyt sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat to jak podróż w czasie. A w rezerwie Cyryl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

GS-424 "Adam" z wkładką AT-3600L lub Shure M44MB. Do tego pełne dyskografie LP ELO i Dire Straits, 6/25 dyskografii The Rolling Stones i pojedyncze egzemplarze LP z lat 1970-1995.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taka próżność nas w upał ogarnia , to dopisuje swój stan posiadania:

G601A.WG 1100(Danek ze wzm ), Omnitonic 3250, i Beściak Adam 420( po modyfikacji wyjść ), uśpiony Altus 8010. Do tego 24 końcówki ramienia ;-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lepszy wątek do mojego pytania trudno, a więc zwracam się do autora wątku;-)

Posiadam Thorensa TD-280/Ortofon 540mk2 jak wieść gminna niesie modyfikowanego przez Q-audio;-)

Po podpięciu przewodu masowego do integry brumi, bez podpiętego nie, dziwne co?;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walery >

Twój Thorens jest wyjątkiem potwierdzającym regułę, że aby nie brumiło przewód masowy powinien być podpięty. 8-)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Walery

Przepraszam za wymixowanie się z odsluchu preampa. Ale poszedł do ludzi razem z G464. Inaczej by klienta nie przekonał o "walorach " tej Fonicy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Dwa "DANIELE", PIONEER, SHARP, G 438, TECHNICS, GRUNDIG, AIWA , RFT hk 1203 /ostatnie 4-tangencjały/, niektóre do sprzedarzy.Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

>RomanS

O, masz Revox-a :) A co w nim tuningowałeś ( jeżeli można zapytać ) ?

Ja w swoim wymieniałem kabel sygnałowy, zmodyfikowałem też układ mutingu.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Modyfikacja mechaniczna:dolna płyta wyłożona 1,5mm taśmą ołowianą+mata bitumiczna/spód ma "celki", które aż proszą się, żeby je wykorzystać/.Górna płyta /aluminium/, "celki" na zewnątrz głównego promienia-pianka poliuretanowa, wewnatrzne /bliżej osi silnika/ mata bitumiczna.Kolce, wyprowadzone gniazda RCA i GND.Co zmodyfikowałeś w układzie tłumienia wkładki?Według schematu jest tam tylko przekażnik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>RomanS

Ha, tego sie nie spodziewałem :))

Czy robiłeś coś ze sprężynami zawieszenia ? W końcu Twoje przeróbk mają wpływ na zespół zawieszenia...

Szkoda, że nie uzywasz wkładek Audio Techniki - znam trochę ich graniem to mógłbym na podstawie Twoich wrażeń poznać wpływ dociążenia Revoxa na granie .

Tak, jest tam przekaźnik, problem jest w łaczeniu masy gramofonu z masą ramienia a ta łaczy się na płytce z wkładką poprzez ten przekaźnik, Dlatego przerobiłe układ tak, aby z ramienia wychodzily tylko sygnały z wkładki, a masa służąca do tłumienia sygnału podczas unoszenia ramienia dołączona jest tylko na osobnej płytce z przekaźnikami ( dwoma, bo na jednym cieżko by było tłumić sygnał z czterech odzielnych przewodów - wyjście jest symetyczne ).

Z gramofonu wychodzi kabel bez pośrednictwa gniazd RCA - wiesz, każde łączenie gniazdo/wtyk nie służy sygnałowi.

A dzieki w pełni symetrycznemu wyjściu nie mam problemów z przydźwiękami, szumami itp.

Pozdr. Szanownego "Revoksiaka" :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.