Skocz do zawartości
IGNORED

Kto ma wkładko-gniota w domowym systemie


darkul

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę od wczoraj na forum i na zmianę się śmieję do rozpuku (patrz "znalezione na Allegro") i dumam nad tym jak w cywilizowany sposób można wymieniać mądrze i konstruktywnie uwagi i opinie.Chyba zostanę na dłużej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na forum zdarzają się też niestety pyskówki, pozostaje tylko potępiać takie zachowanie i nie brać do siebie. Niemniej generalnie forum ma bardzo pozytywny wydźwięk.

 

Również mam trochę płyt analogowych. Będzie tego coś około 350 sztuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niezbyt często goszczę na tego typu forach, ale tam gdzie sporadycznie wdepnąłem pyskówki stanowią treść i esencję czata.Dlatego podchodzę do nich ostrożnie i zwykle jako podglądacz:)

Moja płytoteka, to pozostałość po tym, co zostało po przeprowadzkach i kilku remontach.

Powróciłem do niej stosunkowo niedawno, bo długo nie mogłem kupić gramofonu (sklepy raczej nie oferują).

Dopiero 2 lata temu kupiłem Akai, ale szybko go wymieniłem właśnie na G8010, który pamiętałem z dawnych, lepszych czasów i dobrze mi służył.Obecnie analogi kupuję sporadycznie i tylko te, na których naprawde mi zależy (ostatni nabytek Intimacy Opposition za 10$ na e-bayu! Pozycja która jest praktycznie niedostępna)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A to moje szlifierki:

 

Dual 704

Dual 701

Dual 620Q

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1617-100003520 1170274423_thumb.JPG

post-1617-100003521 1170274421_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś padło pytanie o zastosowanie części od silnika samochodowego płyta granitowa stoi na "szklankach" od ascony b 1,9 benzyna. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1617-100003518 1170274425_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Napisałem kiedyś w tym wątku, że mam patefon Fonica GS-431 "Bernard" i że to ma się zmienić niedługo...

No to dziś to się zmieniło... na Pro-Ject 2.9 Wood. Wkładka pozostaje Ortofon 520 MkII, przynajmniej na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Momok, dudivan

Jak gra? Fajnie gra :-) Ale ad rem...

Jak już wspominałem, wcześniej miałem Fonicę 431 "Bernard". Zatem opis będzie odniesiony do tegoż patefonu

(niezbyt wymagającego, trzeba przyznać).

W nowym nabytku od początku dał się zauważyć porządny bas, niższy niż u poprzednika, trochę go też ogólnie więcej. Ale bynajmniej nie wiąże się to z jakimkolwiek dudnieniem. Do jakości basu nie mam zastrzeżeń.

Jest też większy "wykop" niż w "Bernardzie".

Następną cechą od razu zauważalną jest stereofonia. Scena wychodząca sporo poza szerokość rozstawienia kolumn oraz wyraźna lokalizacja instrumentów i wokalu.

Ogólnie brzmienie jest jakieś przyjemniejsze, bardzo wciągające, zachęcające do słuchania. Dźwięk jest bardziej gładki. Trzaski są trochę jakby obok tego wszystkiego.

Na razie to tyle.

Nie mam żadnych własnych fotek nowego patefonu, więc wklejam fotki znalezione w necie.

1 - ze strony producenta, 2 - nie od producenta, ale też z czeluści internetu.

W rzeczywistości wygląda lepiej, niż na tych fotkach. Ale to chyba oczywiste :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-263-100002910 1170275327_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecały miesiąc temu wreszcie szarpnąłem się na Goldringa Gr.1.2, dzięki czemu mój domowy repertuar powiększył się o ponad 200 Lp. które stały beczynnie od 8 lat. Niestety Goldring nie wygląda tak fajnie jak Project Yanoosha, ale i kosztuje ponad 2 razy mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>dzarro

 

Ile ten Goldring kosztuje ? Może zamieściłbyś fotkę ? Jeśli chodzi o design tego Pro Jecta, to mnie taki "minimal art" nie podnieca. Piękne ramię "s" to jest to a ten to wygląda jak fragment meblościanki...sorry. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hifi

Kosztuje 1300 zeta z wkładką i ramieniem RB-250(lub jego mutacją). Wygląd jest minimalistyczny jeszcze bardziej minimalistyczny niż u Pro-jecta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się zdecydowałem na Wood'a, to brałem pod uwagę m.in. 1Xpression Pro-Jecta i GR2 Goldringa.

Ale kiedy powiedziałem o tym małżonce, to chciała zobaczyć zdjęcia "kandydatów", po czym stwierdziła, że są brzydkie :-)

W takim razie pokazałem jej ładniejsze - np. Pro-Ject 2.9 Classic i Wood, ale zaznaczyłem też, że są droższe.

I tu, ku mojemu zaskoczeniu, usłyszałem, że jeżeli już byśmy mieli dać tyle, to lepiej dołożyć jeszcze trochę (w końcu tego się nie kupuje co rok), ale żeby to jakoś wyglądało. A ja bynajmniej nie zamierzałem protestować :-) Małżonka wolała model Classic, ale ja jakoś nie bardzo chciałem ten szklany talerz. Wobec tego Wood okazał się kompromisem.

Nie dałem za niego tyle, ile wynosi jego cena detaliczna, ale jednak ponad 2 tys.

Ja też lubię minimalizm w tej dziedzinie. Ale przecież te Goldringi również są minimalistyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yanoosh

 

Kto się radzi w takich sprawach kobiety ? A tak na poważnie to rzeczywiście wszystko dzisiaj sprowadza się do tego aby wyglądem jak najbardziej przypominało sportowe auto...nie masz wózka ? To kup sobie gramofon...Podoba ci się ten Ferrari ? No, drogi ale oto podobny w stylu ...zlew kuchenny...

Ale ale - gratuluje drugiej połówki - kobieta skarb (chyba że wczoraj się poznaliście...;) no i oczywiście gramofonu (ja tak z zazdrosci...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytałem o radę, lecz informowałem o zamiarze uszczuplenia domowego budżetu. Uważam, że druga połowa powinna wiedzieć, co się dzieje z kasą, zanim to się stanie, żeby potem nie było problemów.

A co do wyboru "ładniejszego" klocka, to dla mnie to nie był problem. Mnie też bardziej się podoba ten, niż Goldring. Tyle, że ja byłem w stanie od biedy zaakceptować wygląd Goldringa lub P-J 1Xpression, a żona nie. I bynajmniej nie narzekam z tego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Poza tym to nie był wybór: albo dobry, albo ładny. Gdyby tak było, to trzeba by szukać trzeciego wyjścia.

Myślę, że ten Wood jest naprawdę dobry (a nie tylko ładny) na miarę swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Yanoosh

 

Ojej, Yanoosh - nie wiedziałem, że tak na serio to weźmiesz...gramofon jest świetny. Mam pytanie - czy brzmieniowo jest porównywalny do Goldringa ?. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hifi

OK, Spokojnie. Nie odebrałem Twojego wpisu jakoś negatywnie.

To, co napisałem, to tak tylko dla jasności, a nie, żebym się obrażał, czy cóś... :-)

 

Czy ten Pro-Ject jest porównywalny brzmieniowo do Goldringa - nie wiem, bo nie słuchałem Goldringa.

Mam też spore wątpliwości, czy w ogóle ktoś słuchał obu tych gramofonów.

A zwłaszcza z tą samą wkładką, bo tylko wtedy można mieć bezpośrednie porównanie dwóch gramofonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno używałem gramofonu Foniki "Bernard" z wkładką Ortofon 520 MkII i jakoś to grało.

Teraz Ortofon powędrował do Pro-Jecta, a do Foniki zamontowałem z powrotem poprzednią wkładkę - Fonica Mf-102.

Po tym na chwilę włączyłem "stary" gramofon, żeby sprawdzić, czy wszystko OK i przy okazji, jak to w ogóle zagra. I zagrało... bardzo nędznie.

Z tego wszystkiego wychodzi mi na to, że o ile gramofon Foniki z przyzwoitą wkładką jest jeszcze całkiem całkiem, to wkładki Foniki, to KATASTROFA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, iż Project jest jednak lepszy od Goldringa. Przemawia za tym znacznie solidniejsze chassis oraz cięższy talerz, ramię jest trochę mniej "renomowane" ale ponoć sprawdza się dobrze w tych konstrukcjach. Choć w wypadku modelu GR.2 relacja jakość/cena będzie lepsza w wypadku Anglika, w końcu - razem z taką samą wkładką - Project będzie prawie dwa razy droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerz w GR1.2 waży 1kg, a w GR2 chyba 1,2 kg. W Pro-Jectach - zależy w którym modelu. U mnie to jest 2,6 kg.

A i to ramię Regi, to też nie jest dokładnie to samo ramię, tylko troszkę "oszczędnościowe".

A ramiona w Pro-Jectach w końcu też nie są od macochy :-)

Jednak faktycznie wkładka w GR2 znacząco podnosi jego walory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nordmende RP 1400 z dumnie brzmiacej ( z nazwy) serii Philharmonic HiFi System. Jednym slowem vintage cala geba. Jest fajne i moze nie audiofilskie bo to po 1 direct drive a po 2 stabilizowany kwarcem z tzw quartz lock'iem. Wkladka to na razie zenada: po Shure M 44 MB i Stantonie 500kmII wygrzebalem jakiegos starego Monacora w szufladzie lezy Goldring Electra bez igly i - ku mojej potwornej rozpaczy - Audio-Technica AT 12 XE. W planie mam Sumiko Pearl lub - ostatnia opcja - Audio-Technica 440 ML. Chyba ze ktos mi pomoze w zdobyciu igly do AT 12 XE... Jak dam rade jutro wkleje fotke tego Nordmende - pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.