Skocz do zawartości
IGNORED

NAD pomocy


Deep snow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na allegro jest aukcja ( za godzine koniec) ,cena ok 300PLN wzmacniacza NAD Proteus B520. Chciałem go kupić, ale nie wiem o nim zbyt wiele. Czy to dobry sprzęt. Czy jest dynamiczny szczególnie chodzi mi obas, bo będzie musiał zasilić duże kolumny. Obecnie mam Harmana PM 655. Proszę o pomoc. Więcej na temat w zakładce DIV. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie NAD, tylko Proton.

rownie dobrze gosc mogl napisac cos w stylu "Proton - Krell po kubansku" ;-)

 

odwieczne pytanie: skoro taki dobry, to czemu chce go sprzedac lub zamienic na A300?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Proton to nie NAD? Według mnie A 300 to zupełnie inny sprzęt ośredniej wydajności prądowej i chłodniejszym brzmieniu od NADów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ....poszedł za 300PLN. Szkoda mi trochę, bo to mógł być niezły kąsek za taką kasę. Tak w ogóle, to już wiem na pewno, że Proton to inaczej NAD ale na amerykański rynek. Jednak Pm 655 jeszcze trochę u mnie postoi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deep snow -> NAD na rynek amerykanski to NAD a nie Proton. Kiedys Proton i NAD byly produkowane w tej samej fabryce, stad podobienstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Parsec _Wobec tego sprzedający na Allegro chyba mało się natym zna. Z tego co czytałem na forum też wynikało, że to jedna firma. Jednak nie jestem w tym tak dobrze zorientowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proton B520 się jednak nie sprzedał, bo kupujący nie maił tyle gotówki. Ponawiam więc pytanie związane z tym wzmakiem. Proton to w końcu NAD czy też nie? Chcę go zamienić w miejsce Harmana PM655 i oczekuję poprawy brzmienia, przede wszystkim środka pasma. Ma być równiez na tyle wydajny, żeby potrafił napędzić duże kolumienki z 25cm basem. Nie mogę znaleźć na jego temat nic konkretnego. Może ktoś miał takiego Protona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deep Snow

 

Ja mam protona Am-200 Z tego co widze to ten model jest wyzej od mojego. Warto go kupic za 300 zl nie bedziesz zawiedziony. Sam bym go kupil. Ja zrobilem generalny tuning swojego AM-200. Ten 520 spokojnie wysteruje kolumy 4 ohmowe. Proton gra napewno lepiej od CA. Pozatym nie maja nic wspolnego z Nadem procz ew tej samej fabryki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem zdjecia tego Protona od srodka. Niestety straszna lipa, nie jest wart 150 zl nawet. z tego co widze po zdjeciach w srodku jest to jeden z najnizszych modeli chyba;) Ogolnie rzecz biorac bardziewie:). Poszukaj Am-200 albo am-400!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niestety oznaczeń Protonów, ale myślałem że to przynajmniej jakiś średni model B520. Co ma takiego w środku, że nie jest wart 150 PLN? Każdy mówi inaczej i już nie wiem w końcu czy to dobry wzmak. Firma i charakter brzmienia przadopodobnie by mi odpowiadały, ale jeśli to taka niska półka, to dziękuję.

>młody2 > masz może te fotki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej na temat Protona nie znalazłem, a koleś z Allegro czeka na moją odpowiedź. Proszę o jakieś info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnuję z tego wzmaka, bo nie chcę kupować "kota w worku". Jedyna opinia na jego temat, to ta od sprzedawcy. To jednak mi nie wystarczy. Zostało mi jeszcze 2 dni do podjęcia ostatecznej decyzji. Z góry dziękuje za jakieś info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.